Дневникът ми (desko)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
christa
Участник
Мнения: 18
Регистриран на: 11 Сеп 2010 10:37
Местоположение: Казанлък

Мнение от christa »

Деско, вярно е, че имаш много да чистиш, но каквото и да разказваш, винаги се среща думата страх, дори в някои постове многократно. Виждам, че и други те съветват да чистиш преди всичко него. Защо не пробваш със заклинанието на Иван?
Минаваш по всички точки с нещо като мантра:

НЕКА ВСЕКИ СТРАХ МИНАВА ПРЕЗ МЕН,
ОСВОБОЖДАВАМ СЕ ОТ ЕМОЦИОНАЛЕН ПЛЕН,
ЖИВОТЪТ ПРЕКРАСЕН Е ТЪЙ БЕЗ ОКОВИ,
В КРЪВТА СИ УСЕЩАМ ЕНЕРГИИ НОВИ

Докато ги почукваш се наблюдавай за усещанията и състоянието си на всяка точка. Ако забележиш промяна можеш да задържиш и повториш горното няколко пъти на тази точка. Някои се прозяват , други се смеят, трети усещат нещо друго, всичко е индивидуално. Ако ти се плаче – плачи и продължавай, полека лека сълзите ще пресъхнат. Знам го от опит.
Това може да се прави със всякакви формулировки вместо страх – може да е тъга, гняв, вина, притеснение, разочарование, отчаяне, самота и т.н всякакви , може и за симптоми – сърцебиене, световъртеж, болка еди къде си и т.н но НЕ и ЗА ДИАГНОЗИ.

Предлагам ти да приключваш всички сеанси на т.1 на върха на главата с формилировката от благодарствения ТЕС: БЛАГОДАРНА СЪМ ЗА СИЛАТА, ВЯРАТА, КУРАЖА И ПРЕДОПРЕДЕЛЕНИЕТО МИ ДА УСПЕЯ!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Т.е. Деско да види какво става в миналото и да го изчисти, ако съм рабрал добре вяра, в което виждам полза.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
atinqnka
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 08 Мар 2010 19:17

деско

Мнение от atinqnka »

Деско, моята дъшеря банкет ще даде ако кажа че ще взема децата и ще ги гледам. Обесни и каква е твоята гледна точка и толкова. Аз съм се научила да изключвам в такива ситуации - да чувам за момента, даже мога да повторя изречението да видят че слушам и след 5 мин вече не помня. Ами тя и моята дава акъли, за неща дето и внука ми ги знае, и накрая много натъртено завършва с "Да знаеш". Пък аз даже и живея с нея. Като бях млада много наивно вярвах че като кажа че не обичам да ми се дават акъли тя ще престане, но такава опция няма. Но също така тя беше единствения човек който ме отменяше да не правя каквото не трябва след операцията, иаз съм и много благодарна.
Искам да кажа че нещата са вътре в теб, тя няма да се промени, от теб зависи дали ще се връзваш или ще кажеш едно голямо "майната"Много ми харесва тази дума, много ядове спестява.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Знам, че свекървата никога няма да се промени. За това се опитвам аз да не и обръщам внимание и да не си го слагам толкова навътре. Но е много трудно да се постигне това нещо, много трудно.
Щом обаче съм си разбрала проблема, щом съм го осъзнала и искам да се променя, все пак е някакъв напредък.
Сега за идеята на christa. Започнах да се тес-ам с тези фрази и страха така ме обзе, сякаш ме затвори в клетка. Започна да се надига в стомаха ми този страх, да отива нагоре към гърдите, но аз не посмях да го пусна. Чувството на страх се усилваше, докато накрая не спрях да тес-ам, защото имах усещането, че ще изпусна нещата от контрол. Не знам какво точно контролирах, но имах това усещане. Интересното е, че след като минаха 2-3 часа от това тес-ане, в момента съм в страхотно настроение и не ми пука от нищо. Поне за момента :D
Да споделя и още нещо от страховете ми. В началото на депресията, с всичките ми тес-аници и капки от хомеопатката, имаше много добър ефект по отношение на страха ми. В какъв смисъл страх-ами такъв, че винаги си мисля най-лошото. Ей така си вървя по пътя и си викам-ами сега ако мине една кола и ме блъсне. И веднага ми се свива стомаха от страх, за секунди се виждам просната на пътя и реакциите на близките ми. Друг път пък слизам с асансьора и си казвам-ако сега се скъсат веригите и асансьора пропадне; ако на детето ми както се е надвесило в легълцето си се преобърне и се случи нещо с него.....Всякакви такива измишльотини. От няколко седмици усещам, че пак започвам да си мисля такива лоши неща и това никак не ми харесва. Не са толкова на често както преди бяха, но пак се появяват. По-късно пак ще направя тази мантра, та се надявам да си изчистя страха.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

desko, тези черни фантазии или измишльотини, както ти казваш, са признак на самосъжаление. Имаш желание да те спасят, да те забележат по драматичен начин и да ти обърнат внимание. Аз все още откривам това у себе си, но все по-рядко. Тесам го упорито и ефектът е на лице. Казвам ти го от личен опит. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Пусни го да излезе. Иначе няма да е свършена работата докрай.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Деско, според мен това са съвсем нормални неща които описваш. Според мен просто не им се опъвай на тези идеи. сега те са важни за теб. Като се появят теасш и с времето ще понамалява важността на твоята оценка за тях.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Пак се тес-ах с тази мантра за страха.
Този път завладяването на страха ми беше по-слабо. Сякаш се надигаше в мен, но не стигаше до горе, където го очаквах, а се разпръскавше още в началото. Не знам дали посъзнателно го подтискам или наистина нещата се получават и успявам да изчистя емоцията. Тес-ах доста пъти, сигурно един час. Взех накрая да се прозявам, разконцентрирах се. Когато се опитвах да се върна към проблема, да видя какво става вътре в мен, страхът отново се надигаше, но само толкова. По някое време усещах, че през ръцете ми тече някаква енергия, от рамената към пръстите, понякога по ръцете ми и по краката ми преминаваха студени тръпки. Не знам всичко това какво означава, но след като накрая се уморих и спрях усетих, че съм в един водовъртеж. Всичко ми беше объркано, не знаех дали да плача, дали да се смея, не знаех какво ми е. Отказах се да мисля какво точно чувствам и полека лека се успокоих.
В момента не ми е нито весело, нито тъжно, просто съм се оставила на течението. Ще видим като се събудя утре как ще съм :mrgreen:
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Справила си се чудесно, според мен!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Здравейте.
Днес имам чувството, че колата се е преобърнала, в добрия смисъл на думата. Имам доста голямо търпение с майка ми, не се заяждам с нея, не и обръщам внимание, не и гледам всичко под лупа. Спокойна съм. Не успяхме да се скараме днес с нея, която е голям напредък :D .
Ще продължа да тес-ам страха с тази мантра.
Нещо обаче малко ме притеснява. Имам доста неща, които изискват предизвикателството и просто не знам от къде да започна. Започнала съм с едно от всичките ми хронични болести, тъкмо нещата вървят и изниква нещо друго, което също изисква предизвикателство. Та днес това ме притеснява. Утре ще ходя на лекаря да видя наистина ли е сериозна работата и пак ще пиша. Дано напразно да се притеснявам.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Браво desko! Драсни няколко реда и за Коко. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Алиса, Коко е добре. Малко му е мъчно за мен, то и на мен ми е мъчно за него. Дано само да е здравичък, малко да смени климата и ще си го прибирам.
Ходих днес при зъболекаря и наистина се оказва, че старият ми проблем не е изчистен. Имам киста на челюстта и май като гледам няма никакъв начин да се изчисти. А не ми се ляга втори път под ножа, като знам, че първия път нищо не стана. Ще пробвам с ТЕС да изчистя кистата, а другото предизвикателство ще го отложа засега. Ще се тес-ам и за него, но няма да е точно като предизвикателство.
Много ми е странно в момента, защото въобще не съм се шашнала, когато зъболекарката ми потвърди моите съмнения. И сега ми е спокойно. Силно вярвам, че ТЕС ще ми помогне. Ако вие имате някакви идейки за тази киста, ще съм ви благодарна да ги споделите. Кистата се намира в долната дясна челюст, точно под извадения ми мъдрец.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

За кистата, пробвай, да си я представиш (видиш) и после си представяй, как намалява, стапя се и изчезва, че я няма и сякаш никога не я и имало. И здраво ТЕСане!
За Коко, очаквах, да посочиш има ли ефект от колективното прокси. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Алиса, извинявай, не се усетих с въпросчето.
Ами честно да си призная не знам дали имаше ефект от колективното тес-ане, защото няколко дена или може би седмица след това Калоян се разболя от бронхит, минахме на антиботици, после на инжекции...За малко да я докараме до пневмония. Доста се измъчи мишлето, но накрая за наша радост се оправи. Сега и нослето му е добре, диша си по-спокойно. Пак похърква, но е доста по-добре.
А за кистата, аз си имам рентгенова снимка и докато си я тес-ам виждам кистата на снимката. За визуализацията и аз съм си мислила същото, да си я представям как се свива или както казваш стапя. Само малко декларацията си се чудя как да я направя. Нужно ли е много точно да я опиша къде се намира? Аз казвам само, че имам киста на долната дясна челюст и толкова :roll:
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Ох, не знам дали е от тес-ането вчера на кистата, но от снощи страшно много са ме засърбяли венците (страшна сърбежна болка) и от от дясната страна-отгоре и отдолу. Днес не се търпи, ужасно е :(
Публикувай отговор