Дневникът ми (desko)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

ivangp написа:За последен път го повтарям, защото просто вече не знам дали има смисъл в твоя случай - Процедура в Мир със себе си. Работа със случки от миналото.
Има смисъл Иване, има :!: Ама ми трябва повече ръчкане, защото много бързо се отказвам и се отчайвам, като видя зор и определено съм за шамари :evil: Нали затова и пиша тук, иначе сама няма да се справя :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Опс, това за вината и болката в сайта, който цитираш не съм го прочел, Но аз не прочетох всичко написано там.
Вината е моя. Изказах се неподготвен. Извинявам се.
Виновен съм, но не ме боли. Странно.:roll:

Според мен не е вярно, че всяка болка е свързана с чувство на вина. Което не значи, че не е вярно.
Със същия успех мога да кажа, че всичко е предизивикано от страх или от тъга и т.н.
Т.е мога да извъртя нещата така, че да доведа всички негативни емоции до една емоция.

Според теб, ако не си съвършена, а искаш да си съвършена, няма ли да ти е тъжно от този факт, например?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:Опс, това за вината и болката в сайта, който цитираш не съм го прочел, Но аз не прочетох всичко написано там.
Вината е моя. Изказах се неподготвен. Извинявам се.
Виновен съм, но не ме боли. Странно.:roll:
Знае ли се? Ако перманентно се изказваш неподготвен, може и да те заболи някъде. Може би е нужно да се натрупа някаква вина, за да предизвика болка. Пък и си имаш страхотен метод за чистене, наречен ТЕС, така че с твоя пример не можем да го докажем. ;)

ivangp написа:Според теб, ако не си съвършена, а искаш да си съвършена, няма ли да ти е тъжно от този факт, например?
Aми ще си покаже. Ако се разрева, ще ми е тъжно, ако нещо ме заболи - значи е вина :)))));)
Per aspera ad astra!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

desko написа:
ivangp написа:За последен път го повтарям, защото просто вече не знам дали има смисъл в твоя случай - Процедура в Мир със себе си. Работа със случки от миналото.
Има смисъл Иване, има :!: Ама ми трябва повече ръчкане, защото много бързо се отказвам и се отчайвам, като видя зор и определено съм за шамари :evil: Нали затова и пиша тук, иначе сама няма да се справя :roll:
Това последното-няма да се справя,не се ли замисляш че е за тесане?
Чакаш някой друг да те насочи какво да правиш,искаш да те направляват,искаш доста неща които явно искат и работа най вече!

И още нещо да добавя,повърхностно съм ти чел темата,и мога да кажа смело,че погледнато отстрани оставяш впечатление на един човек,който не иска и не показва,че сам трябва да се справи с проблема си,а май по скоро искаш да свърши някой друг работата вместо теб и не се концентрираш в себе си,а в това кой какво ще ти каже и насочи.Оставяш се на другите да те носят!
Много си хаотична и разпиляна!Явно е,че си емоционална натура,но май трудно си подреждаш къщичката си там горе!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

desko написа:Ники, и аз си мисля, че ми отвличат вниманието от основния проблем. Лошото е, че като се захвана с нещо и винаги изниква нещо коренно различно и съвсем се обърквам. Няма да се учудя и да са свързани нещата де :roll:
Аз вчера тъкмо се похвалих, че съм спокойна и майка ми ми вдигна кръвното пак :( Вярно, че не го приех толкова навътре, не ми стана така тежко както преди ми е ставало, но пак и се ядосах. Потес-ах се после, поуспокоих се, задавах си хиляди въпроси и май коренчето на проблема съм си аз. Ама пуста му работа, как да се променя, никак не ми е лесно да не се връзвам на нападките, на обидите. Понякога се получава и съм страшно доволна, после пък за нещо елементарно, избухвам и се чувствам наранена. Крива работа :( Всичко това ме навежда на мисълта, че трябва да прилагам ТЕС не с декларации, а така просто да си размишлявам и да си се почуквам по точките. Много ми е добре така, сякаш си разговарям с някой и тес ми отговаря, разбира... Ще трябва и пак да правя това със страха, защото започва яко да се увива около врата ми и да ме задушава.
Няма как проблема да не е в теб!
Човек работи и променя себе си,а с това може да промени отношението си към околните,но не и тях!Промяната я правиш за себе си,а след като има желание има и начин!Работиш по това е явно!Много се колебаеш и нерешителна си,а подобни проблеми в къщи има почти всеки.Може би е по лесно,ако всеки се чисти от емоции и премахва вътрешното напрежение,но уви не всеки иска да се промени или по скоро,така е научен и изграден.
Най вече,човек очаква че ако има някакъв проблем,има си хора за всичко,както и ако на някой не му изнася,да си търси решение.
Аз се харесвам такъв,защо ми е да се променям?-закоравяло шаблонно и стандартно мислене в много хора и от там идват тези противоречия и нагнетяване в комуникациите с различни хора!
Питаш как да се променя?
Чувстваш се безсилна да се справиш с проблема може би?
Чувстваш се объркана?
Чувстваш се безполезна може би за самата себе си?
Непоследователна в действията си,в това което искаш да постигнеш,да промениш в себе си.
Ако някои от тези неща не си ги тесала,направи го сега!
Последно промяна от гената на 22 Мар 2011 07:09, променено общо 1 път.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

гената, точно в целта!
Трудно ми е да се боря сама, нямам самочувствието, че ще се справя :(
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Знаеш ли,с подобни проблеми в къщи и аз живея и не си мисли,че ми е било лесно с баба ми на 95г,но ТЕС си върши чудесно работата!И баща ми ме тормози много,но аз сега съм спокоен,промених се и гледам на тях по съвсем друг начин!
Наистина с мен станаха чудеса.Искам и аз внимание и някой да е до мен и ме води за ръчичка,но не еееееее,ИСКАМ САМ да се справя и ще го направя,всичко зависи от мен и само от мен!
Ще се справиш,просто се опитай да повярваш в себе си и най важното,тръгвай с ясната и уверена мисъл,аз ще се справя!
Да няма колебание в теб когато започваш да правиш нещо!
Тесни се сега,въпреки,че не съм уверена в себе си и виж какво става после! :D
Ако не се удържаш от сила и скорост да летиш,ей ме на къде съм!
Чакам резултати и ако не влизаш в релсите,ще се заема много изкъсо с теб и за раз ще те изтупам от пепела,така да знаеш! :roll:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ако не си чела книгата на Луиз Хей Излекувай живота си,незабавно си я купи и прочети!А и всеки друг който не е,препоръчвам я!
Енита
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 25 Юли 2010 18:59

Мнение от Енита »

Ами не всички сме толкова организирани, нали затова има форум- едни по-организирани, други поне си признават, че имат нужда от остен. desco продължавай, по-добре бавно към целта, отколкото никак. :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Това оправдание помагали ни след като говориш от името и на другите?
Енита,регистрацията ти е от 25.07.2010г,рожденната ми дата,а досега да говориш че не сме организирани малко ме озадчава.Доста време си във форума,а аз днес правя 2 месеца и смятам,че промяната е изумителна,поне за мен.Явно сериозна организация ти е нужна,но кой трябва да я направи ми е любопитно?
Понякога човек се задълбава в сложните неща,докато решението е просто и ние не го виждаме!
В крайна сметка според мен това е целта,всеки да се отърси от някакви зависимости и въздействие на тези около него и се чувства пълноценен сам за себе си и от това което мисли,иска и постига,всичко сам и без да се замисля ами какво ще кажат другите,тук си само ти и никой друг!Всичко зависи само от теб!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Енита написа:Ами не всички сме толкова организирани, нали затова има форум- едни по-организирани, други поне си признават, че имат нужда от остен. desco продължавай, по-добре бавно към целта, отколкото никак. :)
Я си тесни:Въпреки,че не съм организирана....... :D

И нека не спамим темата с други проблеми на други хора!Да говорим по същество!
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Днес най-накрая седнах и започнах да си правя списък за процедурата "в мир със себе си". Определено не съм я била правилно разбрала, Майче отново ти благодаря за разяснението.
Така, не съм си я допълнила цялата, 24 точки съм написала. Интересното е обаче, че от миналото ми изплуват само незначителни случки :roll: Единственото по-съществено е, когато научих, че съм осиновена. Тогава определено мисленето ми се промени и живеех със страха, майка ми да не ме изостави и все съм искала да бъда най-добрата дъщеря, не за да се гордее с мен, ами да не е разочарована от избора си. Другото по-съществено в миналото ми е смъртта на баща ми. Но там си мисля, че съм изчистила проблема чрез ТЕС със снимката. Останалите точки май ще са свързани със свекито :( Уж се връзвам на приказките на мъжа ми, но не се сещам за някаква случка, която да ме е наранила нещо и да е останало отпечатък в мен. Интересното е, че и с майка ми е така. Е, има някоя и друга, която наистина ме е наранила, но знам ли. При нея нараняванията към мен са във вид на заяждане, в търсене на скандал, за да и мине лошото настроение. Мъжът ми е същия, като му е криво изкарва си го на мен и готово, настроението е оправено. Хомеопатката ме беше попитала един път, защо съм се омъжила за мъж, който прилича страшно много на майка ми?! Не можах да и отговоря :(
Доста ме тормози и смъртта на вуйчо ми. Много си го обичках и понеже се случи скоро, преди една година, още си ми тежи. Него със снимката ли да го чистя? :roll:

От вчера пак не ми е добре емоционално. Започнах да ходя и на йога. В началото се чувствах много добре, до вчера. Както си легнахме накрая, за да релаксираме (лягаме и инструкторът се опитва да ни представи една прекрасна картина и ние участваме в нея, един вид визуализираме-разяснявам на тези, които си нямат и на понятие от йога) по едно време се надигна онова странно нещо вътре в мен, с което си мислех, че вече сме се сприятелили или пък е изчезнало, и се разплаках. Но толкова силно избухна в мен, уплаших се. Нямах търпение да свърши йогата, отидох в тоалетната и продължих да плача. Не ме напусна тази тъга до вечерта, днес пак съм така. Но защо не искам да я махна :roll: Сякаш тя ме захранва, не ми харесва да живея с нея, но не искам да я пусна. Чувствам се, все едно съм се подхлъзнала от планината и съм се свлякла някалко стъпала по-надолу. Гледам нагоре, но няма за какво да се хвана. Различното този път е, че не искам да се обаждам на хомеопатката, за да и плача на рамото, нито пък на някой друг. Вътрешно се карам на себе си, че пак съм се отдала на черни мисли, че трябва да се огледам, да видя природата, да си видя къщата, да си видя детето, че трябва да съм доволна на това. Горе долу се получават нещата, не съм се отдала напълно на тъгата, ама ми тежи да му се невиди. Искам да се усмихна, а не мога, а пък никой с нищо не ме е обидил, никой не ме е наранил, за да не искам да се усмихвам. Дори днес на няколко пъти ми правят комплименти, че съм отслабнала, че изглеждам страхотно, но вместо да се зарадвам, го приемам безразлично.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Не мислиш ли,че търсенето на случки от миналото е грешен ход?
Имам чувството,че се задълбочавате и не само ти в доста трудни теории,мисли и разсъждения и това обърква.Вместо да се действа по практично и просто,ми се струва че търсите едно по сложно и дълго решение на един проблем или по скоро все едно ви е интересно да си правите експерименти със самите вас.Визирам и други хора,за това говоря в множествено число.
Няма да назовавам имена!!!
От последният ти пост виждам доста неща за тесане,но явно на теб ти е хубаво да се въртиш в този омагьосън кръг в който си сега?
Кашата в главата само ти си я правиш и честно казано ти направо тъпчеш на едно място и то от доста време!
Работи сега върху себе си,а не от това да си блъскаш акъла за миналото,почни отзад напред!!
Лека полека трябва да си дойдат нещата наред,в противен случай рискуваш дълго време да си стоиш на това място,спряла с обърната глава назад,а трябва да гледаш и вървиш напред! :roll:
И друго да ти кажа директно,за мен ти искаш по скоро някой друг да ти намери или реши проблема,а не ти самата!!!
Поне такова впечетление създаваш в мен!
Явно не си тесала това което ти казах вчера?
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от гената »

desko написа:Стоях, стоях пред компютъра докато се реша да пусна тази темичка.
Мая, благодаря за подкрепата.
Чудя се от къде да започна и май от там, че имам едно огромно ПО (май не е само едно де). Все пак постигам напредък, че пускам темичка.
Имам емоционален проблем, който не мога и не знам как да го разреша. Попаднала съм в една дупка, от която трудно се излиза, ако мога така да се изразя. Всичко това ми изби на сливиците и горе долу 2 години се боря да се излекувам. Тръгнах на хомеопатия и от там ми се отключиха всички емоционални проблеми, които съм имала и които съм подтискала. Лошото е, че не исках да ТЕС-ам. Исках да ми е гадно, да ми е лошо. Сега също ми е адски трудно да започна да ТЕС-ам, затова и по-горе писах, че имам огромно ПО.
Имам нужда да споделям, да си излея мъката, за това и Мая ме подкрепи с намерението да пусна една темичка, пък белкем ми се възвърне желанието за живот. Изпаднала съм в една апатия, всеки ден плача, нямам желание за нищо. Взех да отбягвам мъжа си, почти не му говоря, на работа ходя колкото да отбия номера, въпреки, че там успявам да избягам от проблемите си. Когато се опитам да се нахъсам, не чувствам нищо. Май имам доста неща за ТЕС, но нямам сили да го правя.
Имам още много неща за споделяне, но ще спра до тук, че иначе сигурно цял ден ще трябва да пиша.
Ето върнах се сега и почнах в самото ти начало какво си писала и веднага правя едно сравнение с това което си сега,честно казано аз разлика в теб за това време не откривам!
Има какво да тесаш,а нямаш сили или желание за промяна,защото може би се страхуваш или от нея или от провал?
Сега не е ли пак така?
Затворена с проблемите и емоциите си ти се блъскаш от една стена в друга!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

desko написа:
ivangp написа:За последен път го повтарям, защото просто вече не знам дали има смисъл в твоя случай - Процедура в Мир със себе си. Работа със случки от миналото.
Има смисъл Иване, има :!: Ама ми трябва повече ръчкане, защото много бързо се отказвам и се отчайвам, като видя зор и определено съм за шамари :evil: Нали затова и пиша тук, иначе сама няма да се справя :roll:
Ето го поредното потвърждение в това!
Ти според теб колко време ти трябва ръчкане за да се променят нещата?Като гледам от кога си във форума,доста ръчкане е падало,но явно ти е станало хубаво!:)
С това последно изречение ти сама си го казваш,но не директно,хубаво ми е да пиша и да споделям,но не и да направя нещо за себе си-да ти довърша мисълта!
ОСЪЗНАЙ СЕ,ВСИЧКО САМА СИ ГО ПРАВИШ И САМО ТИ МОЖЕШ ДА СИ ГО ОПРАВИШ!
Публикувай отговор