Дневникът ми (desko)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Почнала си, това е важното, фразата сама ще ти се избистри и продължавай. Като усетиш промяна в състоянието, каквато и да е тя, настройвай фразата по него.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

desko написа:Прави ми впечатление нещо напоследък. ТЕС ми действа успешно на емоционално ниво, а на физическо ниво, нещо не стават нещата. Имали ли сте такива периоди и как сте ги избегнали? Не мога всеки път да гадая от какво съм се разстроила, че ме боли еди какво си :roll: Имам например проблем с дясната гърда, много ме боли, като все едно запушени канали, но аз не кърмя вече почти година. Не, че след отбиването не ми направи проблем тази гърда, но уж все се оправяше, после пак започваше да ме боли и така си карам. Но не мога и не мога да си премахна тази болка. Единственото, което се сещам и което съм тес-ала, но няма резултат е, че съжалявам, че отбих Калоян и ми се иска все още да го кърмя. Винаги, когато се разболее, изпитвам яд, че съм го отбила. Другото, което ме мъчи е схванат прасец на левия ми крак от упорито тропане на народни танци :oops: Ами и там не става номера. А иначе всички емоции до сега съм успявала да ги туширам или да им намаля нивата само с 3-4 тес-вания. Какво става, не знам? В началото, когато започнах използването на ТЕС, много добре ми действаше на физическо ниво, а на емоционално нищо не ставаше. Сега обратното :roll:
В такъв случай се отдай на емоционалната страна на проблема. Например тесаш с "Пу да му се и не знае гадния прасец. Не той, а болката е гадна. Писна ми. Отвратителна болка...." И продължаваш да нареждаш, каквото ти дойде. Така от само себе си ще се разкрие какъв е проблемът.

Също "За какво ми трябваше да го отбивам. Всеки път, като се разболее съжалявам, че съм го отбила. Ето ми сега запушени каналчета. А как боли, да му се не знае..." и т.н. и т.н.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Здравейте. Мен нещо май отново ме връхлита онази депресия. Засега обаче успявам да я удържам. Както казва Мая, яко тес-ане ми трябва.
Отново започва да ме напира да плача, което никак не ми харесва. Просто усещам чувството, нещо ми тежко от вътре. Преди малко в банята бая време се тес-ах и си задавах въпроса какво ми тежи и нищо не ми идваше като отговор. По едно време ми се отрони от устата една тежка въздишка и взех да въздишам с глас като на "умряло". Не, че ми олекна, но така ме караше. Проблемът ми се скри някъде вътре в мен. И това е от вчера така. Дали не е свързано с предизвикателството :roll: Но никак не ми харесва, че се връщам назад. Започвам пак да се заяждам с мъжът ми за майка му, отново мисля почти постоянно за нейни изказвания, докато бях там. Но интересното е, че с майка ми се държа по съвсем различен начин и успявам да избегна опитите и за конфликт с мен. Пълна каша е май, а???
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

А може просто да си изчистила най-горния слой и да си стигнала да следващия. Изчисти и него. После може да слезеш с още един слой ...и така докато не разчистиш всички и не блеснеш като диамантче! :D :D :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Деско, според мен нещата ти се развиват добре. Давай не се отбивай тук и там, гони целта. Тези неша често идват, за да съботират. Подсъзнанието не харесва да го преподреждат след толкова години работа по определен начин. Във връзка с поста ти мога да кажа , че проблемът при мен в такива случаи е често ПО. Ако тесаш и го имаш пътят към промяната малко се удължава, но пък се научават други работи.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mamaly
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 04 Май 2009 12:09

Мнение от mamaly »

Деско, и аз имах много отрицателни отношения със свекито, и май много си прилича с твоята :lol: . Моята много открито си показваше дълги години колко много ме мрази, говореше непрекъснато на момчетата против мен, идваше в къщи да проверява как съм изчистила, какво съм наготвила, как съм си подредила шкафовете, ходеше из апартамента и преподреждаше всичко според нейния вкус. Няма да ти казвам как настройваше мъжът ми против мен и какви скандали имахме след това помежду си.
Вече не го прави и аз съм любимата снаха :lol: . Определено смятам, че заслугата за това не е нейна, а е защото аз промених моето отношение както към нея, така и към себе си.
Ще напиша някои от нещата, които използвах. :oops: Първо заявих пред себе си, че тя е майка на моят съпруг и след като аз съм избрала да се влюбя в него съм приела всичките негови плюсове и минуси, а тя е неделима част от него. След това спрях да говоря против нея пред него. Това вече ми даде право когато той започне да ми говори противмоите родители спорът да бъде прекратявам още в зародиш само с изречението "аз приемам твоите родители такива каквито са, така че и ти приемаш моите". Нямаш представа колко много свади си спестих така. И най-важното е че аз вече не се дразня от нея. Нека да си приказва каквото си иска - това не ме интересува и засяга.
Друго което много ми помогна бе съчетаването на ТЕС с една визуализация на Кристофър Хансард за спрявяне с трудни хора. Той казва, че при никакви обстоятелства когато срешнем трудни хора, не трябва да им желаем злото, а да им пожелаем да постигнат себепознание. Можем да насочим мисловната енергия на себепознанието към тях по такъв начин, че злобата им към нас да изчезне. Най много ми хареса формулировката му да си представяме това като духовно сритване, което не оставя белези, не причинява болка и ни дава състрадателен поглед върху ситуацията и нещата и въпросния труден човек.
Упражнението се прави сутрин и вечер.
Трябва да си представиш пред себе си образа на конкретния човек и да се съсредоточиш върху него. След това изричаш на глас 3 или 9 пъти долната декларация. Завършваш с пляскане три пъти с ръце. Ако искаш опитай. Действа много бързо и изчистващо.

"Нека всички благословения да дойдат върху теб. Нека себепознанието те озари. Искам обратно силата, която си ми отнел, мое право е да я получа. Нека любовта и добрият късмет да те споходят сега. Докато изричам тези думи, ти вече не си проблем за мен! Твоята тежка енергия се разсейва и се превръща в мъдрост. Ти гледаш на мен с уважение."
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Звучи интересно упражнение! СУпер!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

mamaly, интересно е упражнението, да. Благодаря ти за ценните съвети. Мойта свекърва си признава пред мен, че ме е наранявала, явно го казва като вид извинение, знам ли :roll:
Днес както си вървях по пътя, усетих страшна самота и изведнъж тялото ми реагира, все едно ми стана лошо, но ми се надигна да се разплача. Едвам се сдържах и взех да се тес-ам наум, та успях да се поуспокоя. На няколко пъти пак ми се надигаше, но успявах да се удържа. Прибрах се вкъщи и започнах да се тес-ам ей така без никаква декларация. Питах се какво ми е станало, защо отново ми се реве, няма ли най-накрая да се стегна, да спра да се лигавя. Отново ми се появи чувството от нужда да говоря с хомеопатката си :( Продължих така да си задавам въпросчета и изведнъж пред погледа ми излезе т.нар. Заклинание на Иван за страха. Отворих притчата и започнах да се тес-ам. Бях в стая, която е страшно осветена и усетих, че светлината страшно много ми пречи, дръпнах пердетата, направих я тъмна. Продължих да тес-ам, разплаках се, като продължавах да повтарям това заклинание. По едно време започнах да казвам само първите две изречения. Това за "животът и кръвта" не исках да ги казвам. При казването на първите две изречения, по тялото ми преминаваха студени тръпки, после като казвах останалите две, сякаш се стоплях. Усещах, че съм отворила някаква врата (все едно през устата ми излизаше лошата енергия), а с последните две изречения я затварях, а не исках. Така продължих известно време, страшно много се уморих, исках да спра, но все едно някой ми държеше ръката и не можех. Тес-ах се сама на главата, никъде другаде, но изведнъж ръката ми се премести на гърдите и само там започнах да тес-ам и то само с думите "животът прекрасен е тъй без окови". По някое време вкарах и "в кръвта си усещам енергии нови".
В момента ми е пак едно странно. Сякаш съм в друго тяло. Винаги така се чувствам след ТЕС на емоционално ниво. Сякаш съм нова, преродена :roll:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

СУПЕР! Това е! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Имам едно въпросче относно предизвикателството.
Възможно ли е да ме болят зъбите? Да припомня, че си тес-ам кистата, която се намира в долната дясна челюст. Основно ме болят точно там зъбите, но и от горната страна, но по-мъничко. Бях при зъболекарката, казва, че ми няма нищо. Даде ми някакъв гел да си мажа венците, че от там се започна проблема. Просто съвпаднаха нещата. Още от първия ден на предизвикателството до вечерта ме заболяха жестоко венците, от вчера и зъбите :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Щом те болят значи може да те болят. Спирай гела и ТЕСай яко. Ще минат.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Днес ми е малко подтиснато самочувствието.
Не може ли поне едно нещичко да изчистя, да не ми се връща отново и отново, та да се нахъсам малко?! От това имам да чистя, от онова имам да чистя, все едно се въртя в кръг, вятъра духа, аз мета листата, ама от дървото падат още и още :(
Пуста работа, как успях толкова много да затъна, не знам?! Когато си осъзнавам проблемите, виждам от къде са породени, започвам да се стряскам. Объркват ме всички емоции, с коя по-напред да се заема. Направо се сбърках вече :evil:
Иване, днес цял ден мисля това, което ми каза. Да споделя ли това с хомеопатката, май трябва да подхващам снимката на майка ми......... :roll: Кой знае какво друго пак ще изкочи, та да се чудя и него как да чистя. ГАДОСТ
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

С никой нищо не споделяй, а чисти. След една година ще си нов човек. Досега реално не си се заемала сериозно със себе си. Все си разчитала на някой друг.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Иване, пак някаква надежда ми даваш. Една година бива. Знаеш ли кое ми е най-много притеснено? Да не би да се вглъбявам прекалено много в нещата. Дълбая, дълбая и накрая да не се зарина отгоре с "пръстта", както се случи с онази кофти депресия и случка.
Вчера писах, писах и накрая нещо ми се срина сайта. Та сега ще си пусна, това което писах вчера.

Голямо тес-ане му дръпнах в банята. Докато не изхабих бойлера не спрях. Ей така без никаква декларация. Минаваха ми всякакви мисли през акъла и постоянно ми изникваше една ситуация с майка ми. Беше ме зарязало първото ми гадже и много тежко го понесох. Прибрах се вкъщи, майка ми ми мрънка, мрънка, но накрая така ревнах с цял глас, гушнах се в нея и доста си поплаках. После ми изникна ситуацията с моята приятелка. Когато се скарахме също много зле го понесох. При първата ми среща с хомеопатката споделих тази раздяла и тогава пак се разплаках. Но не можах хубаво да се отпусна, беше ме срам. Накрая ми изникна една случка, когато за първи път бях на гости при свекървата и мъжът ми ме представи на родителите си. Вечерта си легнахме, говорихме си и аз накрая се разплаках гушната в мъжа ми.. Ей така от нищото. Ревях с цяло гърло, но не от мъка. Не знам от какво, но доста си поплаках. Искам отново така да си поплача, да излея всичко от мен-добро, лошо, всичко. Тес-ам се, обаче не мога да изкарам това чудо от мен, което ме мъчи и не знам какво е. Днес докато се прибирах от танците, вървях и ей така си мислех разни работи и сякаш си имах въображаемо човече до мен. Ту беше до мен, ту се скриваше. Докато се тес-ах в банята също излезе, стоя до мен, исках нещо да му кажа, но не можах и пак се скри в мен. После усетих нещо да минава през мен и да отива надолу към стомаха, все едно, че раждах. Исках да го родя това човече...Не знам дали то ме мъчи отвътре и дали ще ми олекне тази тежест, която нося в мен. Това си го свързвам, че страшно много искам второ детенце, но мъжа ми още се опъва. Отделно, че когато бях бременна исках да родя нормално, но понеже нося голям диоптър очила и не ми препоръчаха. Лошото е, че там където раждах, секциото го правеха с пълна упойка и нищо не усетих от раждането. Та и това ме тормози допълнително.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Деско, тежък живот си имала и много си натрупала. Но няма страшно има къде къде по-тежки случаи от теб. И те са се оправили. ТЕСане му е майакта. Захапваш спомените с ТЕС като булдог и не пускаш докато не ги изчистиш. Ще има много сълзи и сополи, и моменти на отчаяние и съмнение. Но ако не се откажеш ще успееш. Според мен най-големият ти страх е този от изоставяне. Дълбай в тази посока. Работи върху себе си. Всеки път когато посочиш някого с пръст и кажеш, този е гадняр, тозие копеле, този е светец, този ми носи любов и т.н. помни че никой нищо не ти носи и не те принуждава да правиш или чувстваш. Ти си тази която придава значение и оцветява емоционално нещата. И само ти можеш да промениш оценките, емоциите, важността и отношението си към нещата, хората, събитията. А да преодолееш навика да мислиш и действаш постарому ще ти помогне ТЕС.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор