Дневникът ми (desko)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Предполагам Алиса. Сякаш си гладна и мисьлта все там ти е насочена. Приятен глад :)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от Alisa »

Е нали вече си сита!? – поне аз така разбрах...
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Да, да, просто си описах чувството, защото в предния пост не ми дойдоха думите наум. Но после го оприличих на глад :)

А ще може ли да ми дадете един съвет. Става дума за големият ми син Калоян, който е на 7 год. Миналата година, октомври месец беше, кръщавахме малкия бебок Мирослав в Бургас. И точно вечерта преди кръщенето Калоян каза, че го боли челюстта долу в дясно, където му растеше първият постоянен кътник. Когато го напипах, беше се образувало топче, твърдо топче. Като се върнахме в Пловдив, го заведохме на зъболекар, после на хирург, правиха му рентгенова снимка и на нея нищо не се вижда. Заключението беше възпаление на някакъв слой при никнене на кътника. Да, ама още си стои това топче. Какво ще ме посъветвате да правя, как да започнем? Той да се ТЕС-а, аз да му подсказвам или нещо друго? За първи път ще пробваме ТЕС върху него като вече голямо момче и съм объркана. И какво да говорим, само за съществуването на топчето ли? Защото на мен не ми идва нищо наум, което да го е предизвикало. Питам сякаш за първи път използвам ТЕС, но ми е ново така за баткото. То първо зора ще е да го накарам да отдели време, ама ще трябва :) Благодаря ви предварително за подсказките!
Последно промяна от desko на 04 Апр 2015 11:36, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от ivangp »

Използвай ТЕС при него, както би го използвала при себе си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Иване, подходящо ли е: Въпреки, че имам твърдо топче на долната дясна челюст, аз съм добро и умно момче? Това ми идва на първо време.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от ivangp »

OK e.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от Alisa »

desko написа:Да, да, просто си описах чувството, защото в предния пост не ми дойдоха думите наум. Но после го оприличих на глад :)

Той да се ТЕС-а, аз да му подсказвам или нещо друго? За първи път ще пробваме ТЕС върху него като вече голямо момче и съм объркана. И какво да говорим, само за съществуването на топчето ли? Защото на мен не ми идва нищо наум, което да го е предизвикало. Питам сякаш за първи път използвам ТЕС, но ми е ново така за баткото. То първо зора ще е да го накарам да отдели време, ама ще трябва :) Благодаря ви предварително за подсказките!
Здрасти, знаеш, че първо трябва да освободиш себе си от твоето отношение към неговия проблем, нали? Затова ти подчертах твоите думи-спънки.
Аз като показвам на родител как да помогне на детето си взимам първия попаднал ми под ръка предмет и го карам да определи кое ще е глава, кое крака , после къде ще са точките – сякаш е детето. След това да започне да тупка по предмета-дете и да говори, каквото му дойде по темата. Обикновено думите сами идват и родителят доста бързо схваща кое идва от него и кое от детето, като информация. Опитай!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Здравейте отново. Първо да се похваля, че успях да постигна напредък с т.нар. лечение "Със силата на мисълта". Успях да се преборя с главоболието и едни вагинални гъбички. С основата на ТЕС, която имам, просто нещата се получиха.
Сега бих искала отново съвет от вас. От няколко месеца започнах да ходя на йога. Всичко беше наред, докато един път след като се върнах от заниманията и до вечерта получих страшни болки в гръбнака и стигаха чак до шийните прешлени. 3 дена ходех като препарирана, не можех да легна, да стана, адски болки. След една седмица отидох отново на йога и се получи същата картинка. Искам да кажа, че там натоварванията не са кой знае какво, супер лека тренировка. След това вече нямам проблем след йогата. Обаче от вчера отново съм в болки в гръбнака и врата и то без да съм ходила на йога или да съм прилагала каквито и да било натоварвания.
Бих искала да споделите какво мислите по въпроса, някои ми познават постовете, знаят ме горе долу, какво може да бъде като психическо състояние това, не мога да навържа нищо с някакви ситуации. Ще се опитам чрез ТЕС, като си задавам въпроси да видим дали ще ми изскочи нещо в съзнанието. Но бих искала и вашата помощ. Благодаря ви предварително.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от ivangp »

Според ГНМ - личностно обезценяване.
Според Лиз Бурбо - липса на любов и на поскрепа в живота. Усещане, че носиш огромен товар на гърба си сама.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Иване, хвърли ме в размисъл. За личностно обезценяване, се сещам само за това, че все още не мога да си възстановя килограмите от преди забременяването и се чувствам дебела и грозна. Но аз пък все още кърмя и диети засега не мога да спазвам. А относно големия товар върху гърба, се сещам за това, че понякога чувствам, че само аз гледам децата и не чувствам подкрепа от мъжа си и това ми тежи. Ще трябва да поработя върху това, да видим какво ще излезе.
А на мен пък вчера нещо много странно ми се случи. Започнах да се ТЕС-ам и да си представям гръбнака. Без да си казвам нищо, просто исках да ми изскочи някоя мисъл, за която да се хвана. И изведнъж "виждам" някаква течност да тече през нея, обаче различни цветове - жълто, оранжво и зелено. Стига до шийните ми прешлени и там се губи някъде. А в главата ми минават син и червен цвят. Но връзката не знам къде е и въобще какво е това, което "видях", докато се ТЕС-ам? :roll: :roll: :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от ivangp »

Не е нужно да отслабваш, а да си промениш отношението към килограмите си.
И не е нужно да си обясняваш всичко и да намираш връзките. Просто ТЕСай с каквото ти излиза , докато ти се махне проблема и се почувстваш по-добре.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Добре, благодаря, така ще направя!
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Да разкажа за една случка от онзи ден и как ТЕС ми помогна за 5 мин :) Ама бързо се усетих, хаха. Та, скарахме се с мъжо по случай първия учебен ден на големия ни син. Не искам да обиждам зодия близнаци, ама направо се изнервям с неговите в последния момент смяна на решения. Гладя аз на баткото ризка с къси панталонки и мъжът ми се изцепва в 21ч на 14-ти септември, че няма ли да е по-представително да е с дълъг панталон. Не му харесвало да е с къси панталонки. А Калоян няма нищо официално с дълъг панталон, пък камо ли и да намеря подходяща риза. Ей, полудях. А аз от два месеца му меля на главата с какво мисля да обличам Калоян за първия учебен ден и той уж съгласен. И като се изтърси така в последния момент и ми паднаха кепенците, хаха. А това по принцип си му е стандартен номер - мълчи си, уж е съгласен с мен и накрая, точно преди да се върши действието и си казва истинското мнение. И аз съм се научила, че неговата дума и съгласие, не означават, че ще стане. Ама то търпиш, търпиш, та понякога избива :) Както и да е, много се отнесох. Лягам си вечерта към 23ч след огромен скандал и като ме подхваща тази глава, ама кънти, ама боли, очите ми не мога да ги отворя, и те болят, цялото ми лице ме болеше. Ей, едвам съм заспала някакси, обаче в 2ч през нощта вече едвам се изтрайваше от болка. И си рекох, я да пробвам с ТЕС и дано не се налага да пия хапове. И започнах - Въпреки, че се скарахме с мъжа ми и адски много ме боли главата и очите, аз ......... Направих две обиколки и спрях и оценявам :) А, кратък отрязък от секундата усещам, че спира да ме болят очите. Хайде отново 2 обиколки по точките и очите спряха да ме болят. Още малко ТЕС-ах за главата и взе, че всичко ми мина. И съм заспала, а на сутринта нямаше и грам ярост в мен, заради нощния скандал :)
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Здравейте. Имам едно запитване. Точно към такива неща съм малко объркана.
От няколко дена съм болна - запушен нос, кашлица с болки в дробовете и храчки, които вадя от тях, температура, болки в очите. Та, въпросът ми е, когато имам различни болки, на различни места, с кое да започна първо? И запушения нос, и кашлицата ме мъчат, и очите. Къде би трябвало първо да насоча енергията си? Бях започнала с носа, обаче другите неща ми пречат да се съсредоточа, обърквам се. Аз освен ТЕС, се опитвам да практикувам и т.нар. "Лечение със силата на мисълта". Обаче нещо не ми се получават и двата варианта.
Преди време (вече не знам дали съм го споменавала), успях да си излекувам гъбички във влагалището само със силата на мисълта. Отне ми една седмица, но успях. Обаче тогава енергията, мисълта ми беше насочена към един проблем. А сега са ми няколко проблема и не мога да реша с кое да започна първо. И само се лутам, и продължавам да си кашлюкам и да не мога да дишам с носа. А така обобщено да речем "грип" сигурно не става?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от ivangp »

Неживотозастрашаващи, кратки, силни и остри заболявания не бива да бъдат спирани с ТЕС или каквито и да е други лекарства, освен ако това не е крайно наложително. Те е по-добре да бъдат оставени да извървят естественият си ход на развитие, тъй като имат очистителен и усилващ имунитета, психиката и съпротивителните сили на организма ефект. При тях най-добрият подход на лечение е максимално да се почива физически, психически и емоционално. Да се ядат само сурови плодове и да се пие много вода и билкови чайове с мед и лимон.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор