Дневникът ми (desko)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от ivangp »

Визуализирай и забрави думата трябва!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Продьлжавам да си тес-ам. Все още има моменти, когато си ме боли мястото. Двете топчета останаха сякаш на заден план като незначителни. Единия ден при визуализацията ми излизаха някакви черни, зли сили от вената. А снощи ме обля някаква светлина, озовах се на едно игрище и рьката си я чувствах толкова добре, хвьрлях топката и се наслаждавах на играта (като ученичка тренирах хандбал). И всичко беше много светло и топло.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Да ви се оплача. Проблемите ми сьс свекьрвата не спряха, вьпреки проведения разговор миналото лято. Тя продьлжи да говори зад гьрба ми, не спря с интригите си. Последните два дни си разменихме остри реплики по скайпа. Причината беше, че аз казах на мьжа ми, че не желая да стьпва в дома ми, докато не спре с лошите изказвания по мой адрес. Започна се едно плюене по скайпа. Такьв горд човек като нея, как ще склони глава тя и то някаква пикла като мен да и налага. Та аз не и мьлчах. Общо взето се разбра, че тя няма намерение грам да спре с гнусните си изяви. Накрая казах на мьжа ми, че ако тя реши да стьпи в нашия дом, аз се изнасям. Той иска от мен, аз да отстьпя и да се помирим с майка му. Боли го, че се стигна до тук. Мен сьщо ме боли и ми е неприятно да гледам как се мьчи, но този пьт ще си отстоявам моята позиция. Цели 6 години отстьпвах и се тормозех.
Та предполагам "шоуто" още не е приключило. Ще видим кьде ще му излезе края.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от ivangp »

Точно така, не отстъпвай! Браво!
Но междувременно не спирай да ТЕСаш по въпроса.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Благодаря Иване за подкрепата!
Не спирам да ТЕС-ам и по двата въпроса - вената и свекървата. Като цяло топчето не ме боли толкова, поуспокоила съм се. Предполагам, че и скоро ще се махне. Като се ТЕС-ам и виждам само една спокойна кръв, която тече във вената ми, красивата полянка и спокойствието, което се носи от там. Мисля, че добре вървят нещата.
За свекървата в момента ТЕС-ам, че усещам бодежи в стомаха, когато се сетя за нея или когато стане дума за нея. Отделно, че в момента съм страшно афектирана и веднага нападам, ако мъжът ми реши да споменe да смекча малко нещата. Та изпитвам огромна омраза към нея. Та и това ТЕС-ам, че да се успокоя и да имам мир в душата си, пък и сили да отстоявам позицията си.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от nikimm »

Та и това ТЕС-ам, че да се успокоя и да имам мир в душата си, пък и сили да отстоявам позицията си
Докато имаш позиция ще имаш и какво да браниш :)
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Иване, топчето ми изчезна, ура :) Остана само лекия дискомфорт, но мисля, че и той скоро трябва да изчезне. Благодаря ти много за помощта. Златен си!
Относно свекьрвата, насметох я едно хубаво, с ултиматума, че ако продьлжава така, вече наистина няма да види внуците си. Да видим какви ще ги свьрши тази година. Че и майка ми насметох и и казах, че или ще ми сьобщава навреме кой какво е говорил за мен, преди да си трьгнат, или по-добре да си мьлчи.
Засега това е от мен. Благодаря още ведньж на всички!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от ivangp »

За топчето добре. За свекървата, майка ти, мъжа ти и т.н. ти предлагам да препрочетеш началото на книгата на Джо Витале за Хоопонопоно.
Накратко там е описан случай на психиатър, който изчиства една психиатрична клиника от болни само чрез четене на досиетата им и работа върху собствените си реакции към прочетеното.

Идеята в книгата е, че трябва да приемем външният свят с всичките му проявления като огледало на вътрешния ни свят. И да поемем отговорност за всичко, което ни се случва, както и за хората, които привличаме в своя свят. Това е много трудна за преглътване хапка, но пък е и много питателна.

Та в твоя случай е добре да поемеш отговорност за действията на свекървата си и да й простиш, да я приемеш и обичаш такава каквато е.
Правейки го ти всъщност ще простиш, приемеш и заобичаш част от себе си, която се проявява чрез свекървата ти.

Същото се отнася за майка ти, мъжа ти и т.н
Всъщност всички сме едно и всичко е едно и няма нищо друго освен теб в твоя свят.
Няма на кого да прощаваме, да приемаме и да обичаме извън себе си.

Всяка работа върху нещо или някой, привидно извън теб, се свежда до работа върху теб самата.
И в този смисъл приемайки, прощавайки и обичайки себе си, чрез огледалните образи, отразени в околните ти ще вървиш към съединение с първоизточника, който пак е в теб.

Препрочети книгата!

Работи в тази посока!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Благодаря Иване. Ще я потьрся тази книга. Аз на теория това с приемането, привличането и прощаването го знам. Ама ми е трудно да го асимилирам. Както казваш, да го прегльтна. Явно е, че според мен тази жена се е появила, за да ми се покаже нещо, да науча някакьв урок. И явно още не сьм го намерила, за да ми се повтарят, и повтарят сьбитията.
Благодаря още един пьт!
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Иване, "Абсолютна неограниченост" ли се казва книгата на Джо Витале?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от ivangp »

Да
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Здравейте, имам нужда от сьвет и малко помощ относно малкия ми син Мирослав. Той е на 4-ри месеца. След поставянето на пьрвата двойна ваксина на 2 месеца, получи хрема и му се вьзпали третата сливица. От тогава до сега се опитваме с моята хомеопатка да оправим нещата. Цялата минала седмица беше добре Мирко и бях се успокоила, че вече се е оправил. Обаче в неделя всичко се сгромоляса и сега мьничето ми се мьчи, не може да спи и да суче спокойно. Дави се и кашля, понеже секретите се стичат в гьрлото му. Моля ви кажете ми как мога да му помогна? Единственото, което ми идва като спомен е, че когато бях бременна и си казвах, че поне малкия няма да има проблем с третата сливица и ще диша нормално с нослето. Защото, ако си спомняте, баткото имаше големи проблеми и сега му остана навика да спи с отворена уста.
Благодаря ви предварително!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от ivangp »

Много интересно. А ваксинирането не ти ли се струва вероятна причина?
Ваксинирането е случка. ТЕСай я!
И добре помисли следващия път преди да разваляш нещо за да няма нужда да го оправяш после.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Хомеопатката ми твьрди, че е от ваксината. А аз просто не знам от какво се е получило. Но определено много плачкаше от инжекциите и цял ден беше неспокоен и все на рьце се гушкахме. Като го оставях да легне и плачкаше. В петьк казах на хомкопатката, че вече ще трябва да слагаме ваксината. Докторьт твьрдо беше решил, че вече е добре и няма да отлагаме повече. И сякаш Мирко разбра за какво става дума и в сьбота взе да похьрква и в неделя беше втасал. Аз настоях пред докторьт в понеделник да отложим ваксините, но не знам колко време ще удьржа.
Иване, как да ТЕС-ам? Все едно аз сьм Мирослав или като страничен наблюдател?
И какво сьм развалила, че не разбрах? Това, че сьм го ваксинирала ли? Ами то е задьлжително за Бьлгария. Няма как да се отьрве ваксинацията :(
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от ivangp »

ТЕСай все едно си Мирко. Има как да се отървеш от ваксините. Който търси намира. В този форум има много хубави линкове към информация за това колко беди носят ваксините. Виж ги, за да можеш да имаш информиран избор.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор