Дневникът ми (desko)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
desko
Напреднал
Регистриран: 24 май 2009 16:29

Re: Дневникът ми (desko)

Мнениеот desko » 25 дек 2013 22:18

Много ви благодаря!

desko
Напреднал

Мнениеот desko » 30 яну 2014 11:22

Здравейте отново. Имам нужда от вашата помощ и съвет. Образувало ми се е топче във вената от абоката, с който бях в болницата, когато раждах. Вече 2 месеца минаха, ама нещо не иска да се махне. Какво може да се направи по въпроса, ще може ли да ми дадете съвет? Благодаря ви много.

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin
Регистриран: 01 яну 1970 02:00

Мнениеот ivangp » 30 яну 2014 14:49

ТЕСай
Образувало ми се е топче във вената от абоката, с който бях в болницата, когато раждах..................
Вече 2 месеца минаха, ама нещо не иска да се махне.............

Визуализирай топчето!
ТЕсай гледайки образа му докато той се промени в нещо позитивно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.

desko
Напреднал

Мнениеот desko » 30 яну 2014 17:20

Много благодаря, започвам да действам!

desko
Напреднал

Мнениеот desko » 31 яну 2014 18:12

Иване, нормално ли е да ме боли мястото, където е топчето? До вчера не ме болеше, но снощи и днес като се ТЕС-ах и от обяд насетне започна да ме боли. Има ли връзка?

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin

Мнениеот ivangp » 01 фев 2014 14:50

Нормално е. Нали като ти слагат абокат те боли.

desko
Напреднал

Мнениеот desko » 01 фев 2014 22:54

Хм, нещо странно ми се случи, докато ТЕС-ах. Представях си топчето вьв вената и изведньж се пренесох на една поляна с бели и оранжеви цветя. А топчето стои там сред цветята и сякаш ми се усмихва и чака да си играя с него. Мисля си, че нещо се разсейвам и уж все да се вьрна кьм вената, но пак се озовавам на поляната. Опитвам се да си представя крьвта вьв вената, но тя се преврьща в рекичка до полянката. Всичко е толкова красиво и спокойно.
Продьлжавам с ТЕС-ането!

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin

Мнениеот ivangp » 02 фев 2014 09:04

Супер, точно такава позитивна трансформация е целта на това, което ти писах по-горе да направиш.
Когато вече не можеш да върнеш негативният образ и той автоматично се замества от позитивния си постигнала целта си.
Сега можеш да утвърдиш позитивния образ като обикаляш по точките и повтаряш: " Това искам и това получавам от тук нататък. Това е моята нова реалност."
Сега има ли болка?

desko
Напреднал

Мнениеот desko » 02 фев 2014 09:24

Добре, като видя, че вече нямам негативен образ, ще започна и с позитивния. За щастие днес нямам болка.

desko
Напреднал

Мнениеот desko » 03 фев 2014 16:10

Хм, вчера следобед пак ме наболяваше мястото :( Засега днес още не ме е боляло, дано вече да отминават нещата.
Иване, вчера нещо пак ми се случи и се чудя защо така се стана? Започнах да се почуквам по точките и да повтарям това, което ми написа: "Това искам и това получавам от тук нататък. Това е моята нова реалност". Пред погледа ми стоеше тази поляна с рекичката, обаче от едната страна се опитваше да нахлуе мрачно време. В смисъл виждах черни облаци, сивота. Продължих да почуквам по точките, като се опитвах да не позволявам мрака да ме погълне. Накрая напуснах поляната и не смея да се върна пак там, за да не ме обсеби този мрак. :roll:

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin

Мнениеот ivangp » 03 фев 2014 17:27

Щом има мрак, значи нещо не си изчистила. Върни се на поляната, наблюдавай мрака и се потупвай. Остави го да нахлува и да прави каквото си иска, след като нахлуе ще се изчисти. Докато бягаш от него той вечно ще те преследва. Единственият начин да го "победиш" е да го приемеш и приветстваш.
След бурята винаги изгрява слънце. Но слънцето изгрява след като бурята е имала шанс да се разрази, да си излее сълзите и гнева, да се изпразни от съдържание и да отмине.
Спри да бягаш от проблемите си и от негативите в живота. Гледай ги в очите, приеми ги, потупвай и ги остави да минат и заминат.

Помни че те никога няма да свършат. След нощта идва ден и след деня нощ. Това е вечният кръговрат на живота, който също трябва да приемеш. Докато бягаш от неизбежното, само страдаш безсмислено.

desko
Напреднал

Мнениеот desko » 03 фев 2014 18:24

Хм, виж колко е просто това решение, а аз се страхувам. Сякаш съм малко дете и не го знам това, така се чувствам. Като прочетох какво си ми написал и това да приема мрака, усещам все едно трябва да поема по друг път. Все едно детството ми е свършило и поемам по пътя на възрастните. Чувствам се в друг свят, не в този. Продължавам с ТЕС и пак ще пиша.

desko
Напреднал

Мнениеот desko » 04 фев 2014 08:13

Снощи си легнах и започнах да ТЕС-ам. Представих си полянката, а топчето си стоше до мен, като другарче. Тогава се появи нещо като черна дупка, но не ме беше страх. Все едно не беше за мен предназначено и почти веднага изчезна. После се появи мрачното време и заваля дьжд. Интересното е, че валеше над поляната, а мен не ме мокреше. Топчето сякаш искаше да се вьрне вьв вената ми, но аз го хванах и го убедих да остане с мен. И така се почуквах по точките, наблюдавах дьжда и чаках да спре. И тук започна да ме боли мястото, кьдето беше абоката, а не, кьдето е топчето (то е малко по-нагоре). Абокатьт ми беше на китката. Та започна да ме боли доста силно и сьщевременно ми се свиваше, нещо като вид притеснение, точно вьв сльнчевия сплит, когато стигах до точката под окото. Мислех си, че е случайно, но на всеки крьг така ми се получаваше. Накрая сьм заспала, дори без да се усетя. Много приспиващо ми действа този ТЕС.

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin

Мнениеот ivangp » 04 фев 2014 13:07

Добре е че описваш какво правиш.
Ето още един съвет.
Защо спря топчето да се върне във вената?
Това е пак някакъв страх и насилване на процеса според твоите виждания.
Не се съпротивлявай на това което интуитивно ти идва!
Остави процеса да се случва от самосебеси. Ти само го наблюдавай и продължавай да потупваш.
Щом топчето иска да се върне във вената, нека се върне. Остави го да прави каквото иска. Потупвай и наблюдавай. Всичко ще отмине.

desko
Напреднал

Мнениеот desko » 08 фев 2014 19:25

От два дена много ме боли ръката :(
Вчера сутринта забелязах една по-голяма подутина от горната част на ръката. И вчера само там ме болеше, днес ме боли и топчето във вената.
Тес-ах самото топче във вената и се стигна до там, че самото топче тръгна да се връща, но остана в някакво положение като хем да се върне, хем не. И така сякаш се чудеше нещо. Предполагам, че за да разбера за другата подутина. Вчера си Тес-ах и нея по същата схема и голямото топче се прехвърли в някаква бяла стая, която нямаше врата, а само един прозорец. И в началото си мислех, че малкото топче трябва да отиде при голямото, но след няколко обиколки с Тес, разбрах, че голямото топче трябва да излезе от бялата стая. Само, че не се знае още как. И така малкото топче чака голямото. Та до тук стигнах засега. Сега да си Тес-ам ли болката или да продължавам да визуализирам?

Върни се в “ТЕС РЕЗУЛТАТИ И МНЕНИЯ”