Как да се освободим от страха?

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
susan
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Ное 2010 09:23

Как да се освободим от страха?

Мнение от susan »

Здравейте,
Имам страхове, които ми пречат да продължа напред в живота така, като бих искала. Страх от това да остана без работа, страх от неизвестното, страхувам се да загубя независимостта си и т.н. Хиляди!
Трябва да се отърва от тях.
Въпросът е, че мога да ги подредя да приоритетност, но не ми се удава да ги формулирам, да си съставя Декларацията...
Голям проблем :)
Сигурно първата ми Декларация трябва да бъде:
"Въпреки, че не мога да формулирам страха си, аз напълно и безвъзвратно приемам себе си"
Виждам, че и други не знаят от къде да започнат. Аз реших да започна като пиша във форума.
Кое ще ми помогне повече, вашите отговори или самото излагане на въпросите ми не знам.
Въпреки всичко ще се радвам да разбера какво мислят и други като мен.
Е, започвам! :arrow:
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Чудесно започваш :)
Продължавай точно с това, което и сама знаеш:
Сигурно първата ми Декларация трябва да бъде:
"Въпреки, че не мога да формулирам страха си, аз напълно и безвъзвратно приемам себе си"
После пиши как е.
susan
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Ное 2010 09:23

Страхове

Мнение от susan »

Благодаря за подкрепата!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Предизвикай го! В.ч. аз еди какво си , аз приемам страховете ми да се покажат. Така ще имаш точна тема след време, върху която да работиш може би! :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Re: Как да се освободим от страха?

Мнение от vqra »

susan написа:....
"Въпреки, че не мога да формулирам страха си, аз напълно и безвъзвратно приемам себе си"
:arrow:
Здравей, Susan!

А можеш ли да посочиш къде в тялото си чувстваш този/тези страхове?
Per aspera ad astra!
susan
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Ное 2010 09:23

re

Мнение от susan »

nikimm написа:Предизвикай го! В.ч. аз еди какво си , аз приемам страховете ми да се покажат. Така ще имаш точна тема след време, върху която да работиш може би! :D
Да, това сигурно е втора стъпка!
След като приема страховете си ще ги изтикам и на вън.
Конкретиката сама ще дойде :)
Благодаря nikimm!
susan
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Ное 2010 09:23

Re: Как да се освободим от страха?

Мнение от susan »

Здравей, Vqra!
Обичайно безпокойството и страха ги усещам с кожата си.
Настръхването на кожата е съпътствано със свиване на стомаха. Все едно нещо горещо и парещо има вътре.
Предполагам ще е хубаво предимно тези усещания да добавя когато формулирам декларацията си.

Поздрави
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Re: Как да се освободим от страха?

Мнение от mayadob »

susan написа:... Предполагам ще е хубаво предимно тези усещания да добавя когато формулирам декларацията си.
Да
kickboxing
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 22 Юли 2010 13:00

Мнение от kickboxing »

Здравейте! Ще извинявате за въпроса ми и за проблема,с който ще ви запозная,но от доста време ме притеснява и нищо не правя по него.Преди 2 години ме нападнаха 2 момчета и ме набиха и може би след този инцидент станах много страхлив,не ми се беше случвало до сега.След определено време хванах едното от тях и го набих. Проблемът е следния: притеснявам се много от това (може би и малко страх изпитвам) да не се видя с въпросното момче,въпреки че съм боец и мога да го смажа ,аз изпадам в криза като го видя. Как да формулирам декларацията? Или да изчистя случката с ТКФ. Извинявайте пак за въпроса ми,но ме притеснява от много време :?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Мислех да оставя Иван да отговаря за мъжките побоища, но не издържах:
kickboxing написа:...въпреки че съм боец и мога да го смажа ,аз изпадам в криза като го видя. Как да формулирам декларацията? ...
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Ами, изтесай си например допълнително, всички картини, които ти се появяват допълнително около подобоя, свързани с твоя страх. Картината може би е свързана с резултата от боя, който не се е реализирал, но тези картини са в главата ти и те карат да се страхуваш. Докато не изчситиш случката така че искаш да помогнеш на тези момчета от сърце е спирай. Установил съм за себе си че в такива моменти гнева и страха се прплитат по начин , по който трудно се разлчиават, кое какво е. ТКФ също е добре според мен. И може би е хубаво да ТЕСаш отгова на въпроса: защо се чувставам зле, след като ме набиха? Защо после отидох и набих единия? Отговрите на тези въпроси може би ще изискават други "защо". Тес и на тях.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Изчисти случката с ТКФ.
После ако все още има страх от бъдеща среща, което е много малко вероятно, но все пак е възможно, из ТЕСай и този страх, като вкараш в декларацията точно къде и как чувстваш този страх в тялото си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
kickboxing
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 22 Юли 2010 13:00

Мнение от kickboxing »

Благодаря за бързите отговори. Тези дни ще пробвам въпреки,че досега не съм изчиствал случка с ТКФ
Публикувай отговор