Дневникът на Мирка :)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

aurelia1507, ти можеш и това да ТЕСнеш
не съм изпитала никакво чувство на освобождаване или някаква емоция като плач, смях, отпускане, облекчение..... абе нищо.
и пробвай КД.

:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
aurelia1507
Участник
Мнения: 51
Регистриран на: 22 Юни 2010 21:33

Мнение от aurelia1507 »


и пробвай КД.:D
КД е ключично дишане ли е?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Да
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
aurelia1507
Участник
Мнения: 51
Регистриран на: 22 Юни 2010 21:33

Мнение от aurelia1507 »

От вчера съм настинала - имах ужастна хрема, носът ми течеше като чешмичка и кихах много често. Та настървено правих един час ТЕС със симптомите, после с предполагаемите причини - от книгата на Лиз бурбо четох какво пише за хремата и това което беше валидно за мен. Почти нищо не успях да постигна - може би усетих леко облекчение, ама много слабо и за много кратко.
После се сетих за техниката за метафората и колко много ми харесва на мен - представих си хремата като сърдито, злобно старче, което иска да привлече вниманието към себе си, защото никой не го случа и зачита, не го уважава и е самотен... И така направих няколко кръга с тези фрази и каквото по темата ми идваше наум, после трябваше да излезем и не можах да продължа. Но след половин час се усетих, че носа ми не тече вече и се чувствам доста добре. Преди да си легна имах малко влошаване, но на сутринта се събудих без хрема.
Всичко това е чудесно, но към обяд усетих че ме стягат гърдите, разкашлях се. Даже се притеснявам дали не съм направила бронхит - така са ме стегнали и усещам дразнене дълбоко в тряхеятя - може и добовете да е. И съм една отпаднала. нямам енергия.
Та се чудя дали нещо съм свършила с ТЕС вчера, защото вярно е че съм без хрема, но определено съм по зле по вчера.
Започвам да ТЕСам сега новите симтоми, ще пиша после какво става.
aurelia1507
Участник
Мнения: 51
Регистриран на: 22 Юни 2010 21:33

Мнение от aurelia1507 »

Нямах сили за ТЕС, защото се чувствах страшно уморена и легнах и започнах с ЕТ за стагането на гърдите. Изкочи ми картина, че трахеята ми е все едно пълна с боклуци - топки косми, прах, кал и т.н. Започнах да си визулализирам как я чистя и след малко започнах едновременно и ТЕС - как чувствам гърлото си напъпкато с боклуци, как тряхеята ми е задръстена с косми и т.н., в същото време си течеше ЕТ. По едно време престанах да говоря, само се потупвах по точките и си мислех за трахеята/гърлото....
И знаете ли какво, физически не съм много по различно. Стягат ме гърдите и кашлюкам, НО емоционално съм много по различно. Успокоих се, е си мисля сега з аужастни сценарии с пневмонии и т.н. Хванала съм някакъв вирус и какво от това.... ще се оправя ;)
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Супер работа си свършила!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
aurelia1507
Участник
Мнения: 51
Регистриран на: 22 Юни 2010 21:33

Мнение от aurelia1507 »

Реших да започна едно предизвикатекство за раничката на шийката на матката. Отдавна трябваше да го започна, но все отлагам. Както и да е реших да ходя на семинар за ПЕАТ и това ме подтикна 2те оставащи седмици до семинара да съм по сериозна с ТЕС.
Започнах с Въпреки, че имам раничка на шийката на матката, причинена от папилома вирус аз напълно и безрезервно приемам себе си и се изчиствам от раничката на шийката на матката сега.
Правя Основна рецепта + допл. точки китки, глезени, под гърдите и тила.
Като казвам фразата обаче усещам силно съмнение на фразата причинена от папилома вирус. Според гинеколожката това е причината, имам HPV вирус. Замислих се дали не е възможно първо да се е появила раничката, а после да съм се заразила с папиломата. А може и да е права гинеколожката, но аз се съмнявам...
Та дали не е по добре да кажа Въпреки че имам раничка на шийката на матката, в която има увредени от папилома вирус клетки аз напълно и безрезервно приемам себе си и се изчиствам от раничката сега?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А защо не:
Въпреки че имам...........причинена от подтиснати негативни емоции, аз ............
Остави вирусите и бактериите на мира или на докторите. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Щом се съмняваш в това, което е казала гинеколожката, ползвай втората формулировка, разбира се.
Аз лично имах раничка преди да имам папилома. Раничката ми е установена, когато бях на 15 години, но не беше притеснителна и нищо не са ми правили тогава.
aurelia1507
Участник
Мнения: 51
Регистриран на: 22 Юни 2010 21:33

Мнение от aurelia1507 »

Благодаря Иване, ще пробвам така да видим как ще се почувствам.

А иначе не че се въмнявам в мнението на гинеколожката. Уж и вярвам, но когато започнах с ТЕС на тази фраза започна у мен вътрешен диалог - ами дали от памиломата се е получила раничката, ами ако не е, ами ако е така тогава сигурно нищо не правя с ТЕС... нещо такова, т.е. съмнението ми изкочи докато се ТЕСвах.

А иначе аз предполагам защо се е получила тази раничка - покрай ражденето на второто ми дете изжиявах голям стрес - той се роди по рано, а аз не бях довършила задачите си на работа и 2та месеца след раждането бяха кошмарни - търчах до офиса посред нощите, бегах да го кърмя, имах и следродилна депресия.... абе ужас. Направо си направих нервна криза... слава богу не съм пила лекарства, но явно съм подтиснала стреса и негативните емоции. Опитвам няколко пъти да работя с този период от живота с ТЕС, но не успявам. Някак си ми е прекалено стесиращо и не искам да си го спомням.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Някак си ми е прекалено стесиращо и не искам да си го спомням.
Аз, в такива ситуации скачам директно в епицентъра и се изчиствам за секунди! И като настъпи една радост... :lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

aurelia1507 написа:Направо си направих нервна криза... слава богу не съм пила лекарства, но явно съм подтиснала стреса и негативните емоции. Опитвам няколко пъти да работя с този период от живота с ТЕС, но не успявам. Някак си ми е прекалено стесиращо и не искам да си го спомням.
Абе, ей това не мога да го разбера. Да си знаеш причината за проблема и да правиш ТЕС с няккви общи фрази.
В твоя случай е ОК, защото ще идваш на РЕАТ семинар и там ще го изчистим този период. :)
Но за останалите дето си ТЕСат в къщи, да знаят, че това дето най не ви се ще да го ТЕСате е това дето най ви е нужно да го ТЕСате.
Последно промяна от ivangp на 14 Мар 2011 22:07, променено общо 2 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ivangp написа:
aurelia1507 написа:Направо си направих нервна криза... слава богу не съм пила лекарства, но явно съм подтиснала стреса и негативните емоции. Опитвам няколко пъти да работя с този период от живота с ТЕС, но не успявам. Някак си ми е прекалено стесиращо и не искам да си го спомням.
Абе ей това не мога да го разбера. Да си знаеш причината за проблема и да правиш ТЕС с няккви общи фрази.
В твоя случай е ОК, защото ще идваш на РЕАТ семинар и там ще го изчистим този период. :)
Но за останалите дето си ТЕСат в къщи, да знаят, че това дето най-не ви се ще да го ТЕСате е това дето най-ви е нужно да го ТЕСате.
Аз го разбирам идеално. Официално се нарича ПО, но и лично сме се срещали.

Мирка, тесай това, което те спира да започнеш изчистването на гадните спомени. Освен ако не оставиш всичко за семинара :)
aurelia1507
Участник
Мнения: 51
Регистриран на: 22 Юни 2010 21:33

Мнение от aurelia1507 »

Благодаря ви за подкрепата :)
Благодаря, че пишете без да ме критикувате (както сама го правя) - знаеш какъв ти е проблема, а не си сядаш на д... то да го решиш. Аз си се критикувам, ама полза няма от това.
Смятам да продължа с предизвикателството, но тези дни смятам да насоча вниманието си към моите Не искам, не мога, няма да се получи, не заслужавам и т.н. Аз и преди си знаех че имам ПО за изчистване, но някак си сега като го написал тук и го видях по ясно. В моя случай отлагам и не искам да си реша проблемите на подсъзнателно ниво, въпреки че на съзнателно искам. При последния пост се замислих, че имам още едно ПО - не вярвам че мога сама да си помогна, а чакам на някакви външни хора и семинари да го свършат.
Така че и да изчистя случката ( в което както казах се съмнявам точно сега) имам и други травмиращи моменти с които да работя на семинара ;)
Публикувай отговор