Асцит , моля помогнете ми

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Jenim
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 29 Дек 2010 19:15

Асцит , моля помогнете ми

Мнение от Jenim »

Здравейте! Имам сериозен здравословен проблем и вярвам, че с ТЕС ще го реша завинаги. Накратко за проблема-натрупана асцитна течност в коремната кухина, липса на апетит, поради притискане на стомаха от асцита и трудно придвижване , впредвид тежестта в коремната област. Преди 4г. съм оперирана от яйчников карцином. След операцията бях 2.5г. в ремисия. Но след това ми се наложиха още 2 химиотерапии.След приключването им и двата пъти всичко бе нормално,но ето че пак загазих. През тези години винаги съм търсила и прилагала алтернативни методи и си мисля,че точно те ми помагаха. Разбрах, че химиите са временно подобрение, постигнато с много болка. Знам, че силата е в мен и съм твърдо решена да се самоизлекувам. Попаднах в интернет на вашият сайт и веднага си купих книгата. Бих Ви помолила за помощ!

От вчера започнах да ТЕС-вам. Използвам следните декларации и НФ:

1. Декларация : "Въпреки , дискомфорта от появилата се асцитна течност в коремната ми кухина , аз напълно и безрезервно приемам и одобрявам себе си" и НФ : "Дискомфорт от появилата се асцитна течност в коремната ми кухина"

2. Декларация : "Въпреки , че се страхувам че появилата се асцитна течност в коремната ми кухина не се резорбира сама, аз напълно и безрезервно приемам и одобрявам себе си" и НФ : "Страхувам че появилата се асцитна течност в коремната ми кухина не се резорбира сама".

Вечерта повръщах обилно и днес продължавам да повръщам и нямам апетит. Според вас това реакция от ТЕС-ването ли е? Дали това не е началото на изчистването ми?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Жени, много добре си започнала.
Възможно е повръщането да е реакция от ТЕС, не се знае. Продължавай да се наблюдаваш.

С каква честота тесаш с тези фрази?

Втората фраза я направи по Техника на избора (има я в книгата и в Допълнителни техники във форума):
2. Декларация : "Въпреки , че се страхувам че появилата се асцитна течност в коремната ми кухина не се резорбира сама, аз напълно и безрезервно приемам и одобрявам себе си и избирам появилата се асцитна течност в коремната ми кухина да се резорбира сама" и НФ : "Страхувам че появилата се асцитна течност в коремната ми кухина не се резорбира сама", "Избирам появилата се асцитна течност в коремната ми кухина да се резорбира сама".

Първата фраза пък можеш да я направиш с формулировка от Предизвикателството. Но бих ти препоръчала да потесаш няколко дена и после да видим какво ще се установи.

Виждам, че си се захванала сериозно. Поздравления.
Jenim
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 29 Дек 2010 19:15

Мнение от Jenim »

mayadob написа:
С каква честота тесаш с тези фрази?
Благодаря ти Мая за бързия отговор.
Днес съм тесала досега по около 8-10 пъти всяка - това добре ли е или трябва повече
Последно промяна от Jenim на 29 Дек 2010 20:11, променено общо 1 път.
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

Привет, да допълня Мая: опитай се да си спомниш през какво си минавала когато се е появил проблемът за пръв път. Ако успееш да се сетиш за емоции и мисли от тогава тесвай с тях.
Освен това пробвай да си отговориш на следния въпрос и всички подобни, които ти хрумват:
Какви чувства предизвиква у теб асцита? (изброй всички, които ти идват на ум без значение дали ти се струват логични - страх от ..., непълноценност, очакване за ... и т.н. ) тесвай ги и променяй фразите според това как се променят и чувствата ти.

Пробвай да опишеш съвсем конкретно дискомфорта от първата фраза, която ползваш. Как точно се изразява той, ама съвсем точно? И тесвай това описание.

На правилното място си :)
Jenim
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 29 Дек 2010 19:15

Мнение от Jenim »

bulgi написа: Пробвай да опишеш съвсем конкретно дискомфорта от първата фраза, която ползваш. Как точно се изразява той, ама съвсем точно? И тесвай това описание.
Дискомфортът ми се състои от тежест, гадене, затруднено движение, разпъване.
Декларация за всяко по отделно ли да правя?
Досега тесах по-дългата процедура. По нея ли да продължавам или може и по кратката.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ТЕСай всяко по отделно до пълното му изчезване.
ТЕСай по кратката процедура, ако няма резултат върни се към дългата.

ТЕСай с фразите от първия си пост поне по 10 пъти на ден и прави визуализации, както е описано в Предизвикателството.

За отелните симптоми ТЕСай допълнително.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Jenim
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 29 Дек 2010 19:15

Мнение от Jenim »

ivangp написа: ТЕСай с фразите от първия си пост поне по 10 пъти на ден и прави визуализации, както е описано в Предизвикателството.
Тесането да бъде както е описано в предизвикателството ли, т.е.
Настройка: "Въпреки , че аз страдам/имам/ боледувам от..., аз напълно и безрезервно приемам себе си и изчиствам/ освобождавам се от.... сега."
НФ: "Изчиствам се /освобождавам се от..."
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Да. Вместо сол приемай ММСа.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Jenim
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 29 Дек 2010 19:15

Мнение от Jenim »

Здравейте, искам да се похваля с първия си резултат - гаденето и повръщането спря и започнах по-малко, по-малко да се храня. Но по отношение на асцитната течност в коремната ми кухина нямам все още напредък - много ми тежи - според мен имам около 5-6 литра вода в корема. По отношение на асцита тесам с предизвикателството " Въпреки, че аз страдам от появилата се асцитна течност в коремната ми кухина , аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от появилата се асцитна течност сега" и НФ "Освобождавам от появилата се асцитна течност в коремната ми кухина" по десет и повече пъти на ден. Пробвах с ММС половин ден, но засега го спрях, защото в това състояние на корема ми не мога да пия по толкова много вода , колкото е необходимо за него. Но ще го включа по-нататък , като ми олекне малко.

Тъй като се предполага, че асцитната течност е породена от ракови клетки днес тесах по техника на избора следното " Въпреки, че се страхувам от теб мръсен, гаден рак, аз напълно и безрезервно приемам себе си и избирам да се освободя завинаги от теб мръсен, гаден рак." и НФ "Страхувам от теб мръсен, гаден рак" и "Избирам да се освободя завинаги от теб мръсен, гаден рак".

Тесам постоянно през деня за тежестта , за разтягането в корема ми.

Какво ли да включа още , че да получа малко облекчение от тази вода, от тази тежест в корема?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Яж поне 2 седмици само сурови плодове. В неограничени количества. Нищо друго освен плодове.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Jenim
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 29 Дек 2010 19:15

Мнение от Jenim »

Здравейте! Тес-ам си през голяма част от деня, но водицата си стои. Четох, че се иска търпение, а аз на моменти се обезверявам. Нищо, не се отказвам-продължавам напред. При техниката на предизвикателството пише месец-има време, ама аз само корема гледам и ми се иска поне мъничко да спадне. Реших да споделя с вас какво се случва с мен и ми трябва мъничко подкрепа. Благодаря за всичко!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А готвената храна спря ли я? Ядеш ли само плодове?
Щом пише да не гледаш корема един месец защо го гледаш?
Ако на рецепта за баница пише да я провериш след 30 минути печене, какво мислиш ще стане ако отваряш печката на всеки 2 минути защото ти се иска да се увериш, че поне малко се е запекла?
Визуализираш ли? И ако да , как?
Ако не, защо не визуализираш?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Jenim
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 29 Дек 2010 19:15

Мнение от Jenim »

Ето една примерна моя визуализация-Намирам се в склад за минерали и кристали(в работата си се занимавам и с тях) и съм щастлива , и им се радвам, и ги избирам, цялата грея както винаги, когато ги пазаря.Всичко това доста детайлно, после нямам търпение да ги наредя в офиса и погледа ми е все в тях, чувствам се прекрасно.
Що се отнася до готвената храна -хапвам си от страх да не заслабна още повече и да нямам сили, че с това повръщане доста се понаплаших.

Преди 3 години почти половин година се хранихме с 80 процента сурова храна. Имам опит, но сега малко ме е страх с този подут корем. Имам книги на Пол Брег, правила съм и гладуване по Лидия Ковачева, но всъщност какво правя аз сега-оплаквам ли се? Не.ее, още утре започвам. Благодаря, ти!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Препрочети Предизвикателството, т.е. частта с визуализациите! Не виждам връзката между визуализацията ти и проблема който се опитваш да решиш.
И забележи, че аз не говоря за 80%, 90% или 99%, а за 100% сурова храна и то не каква да е.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Jenim
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 29 Дек 2010 19:15

Мнение от Jenim »

Честит имен ден, Иване! Бъди здрав, много щастлив и все така отзивчив!
Публикувай отговор