Как да запълня емоционална кухина след ТЕС?

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ние винаги искаме това което нямаме. Перфектен пример си за двойнствеността на нещата и как полюсите си менят заряда. На това се набляга в ПЕАТ процесите. Постигнала си равновесие и сега искаш неравновесие. Имаш спокойствие, но искаш силни емоции. А преди е било точно обратното. Ми няма проблем, прави нещо, което смяташ че ще ти донесе силни емоции. по-лесно ще ти е с негативните, като страх и гняв, според мен. като ги изпиташ тях природата ще се стреми да ги балансира някак си и ще ти предостви възможност да изпиташ и техните противоположности и ще се върнеш в шарения свят на силните усещания.

А може би хем го искаш, хем не. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Мери, издържала си много в това състояние според мен. Аз бях в подобно на твоето състояние около 1 месец и половина. В един момент обаче ми писна , нещо което преди не вярвах , че ще стане, но за мен факт. И така реших да сменя и да отида на по-емоционалния кон. Не виждам нищо лошо в това. Просто нужда от разнообразие, на какво друго да го отдам , а и какво значение има толкова от какво е :lol: :lol: :lol: !
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

синусуида

Мнение от mary089 »

Да, може да се каже, че съм стигнала до едно плато и хем ми е добре и спокойно, хем пък си казвам - жива ли съм? Иване, както писах това желание нещо да се случи при мен е някакво смътно, неосъзнато, глухо... не искам да си връщам страховете и гадните мисли и емоции в никакъв случай!!!!! Ще взема да го тесна това за всеки случай.... :) :)
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

nikimm написа:Мери, издържала си много в това състояние според мен. Аз бях в подобно на твоето състояние около 1 месец и половина. !
Сигурно за всеки е различно:))) Моисей например се е скитал из пустинята 40 години :( Е, аз се надявам при мен да не са толкова в мойта пустиня.... в един момент очаквам да ме огрее някакво прозрение и да разбера накъде да тръгна :))
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

mary089 написа:
nikimm написа:Мери, издържала си много в това състояние според мен. Аз бях в подобно на твоето състояние около 1 месец и половина. !
Сигурно за всеки е различно:))) Моисей например се е скитал из пустинята 40 години :( Е, аз се надявам при мен да не са толкова в мойта пустиня.... в един момент очаквам да ме огрее някакво прозрение и да разбера накъде да тръгна :))
Попадна ми нещо интересно наскоро,което ми се струва, че описва доста точно това състояние на "емоционална кухина". Копирам го без превод, че ме мързи...
"Это прекрасное испытание — неуютное время, когда старый мир еще разрушился не до конца и в то же время ты еще не в полной мере осознал свою любовь к безмятежности. Может возникнуть ощущение, что ты оказался один в пустыне. Кажется, никто не понимает, что с тобой происходит, — тебе даже поговорить не с кем. Так и должно быть, ибо это путешествие — только твое. Ты учишься самодостаточности.
Такой период «одиночества» описан и в Евангелии — сорок дней, проведенные Иисусом в пустыне. Мы помним, как дьявол искушал Христа, чтобы он отвернулся от своего Истинного Я. Но что здесь символизирует дьявол? Что символизируют искушения? Дьявол — это твое эго, а искушения — все, что уводит тебя от чистого осознания.
Когда внутри загорается огонь безмятежности, больше нельзя прятаться за своими мечтами и надеждами. Они превращаются в призраков, лишенных всякой вещественности."
Публикувай отговор