Сънищата

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Сънищата

Мнение от mary089 »

Едно допълнение към темата - въпреки че съм станала "дърво" в ежедневието, в сънищата си съм същата като преди - изплашена, притеснена, объркана... :( И като се събудя сутрин първо това проверявам, дали съм "предишната" или "сегашната". Сънумвам се на възраст отпреди 10-ина години, когато всъщност ми беше най-гадният период в живота. Знам какво ще кажете :wink: ТЕС-ала съм го това многократно и вече не знам какво оттогава да ТЕС-ам, не ми остана нетесана емоция. Остава да си ТЕС-ам сънищата?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

И аз тия дни се замислям за сънищата. Има неща, които редовно ми се появяват, но за сега са все по теми, по които не съм тесала. Замислям се какво ще стане, като изтесам контекста, но сега нямам идея. Просто споделям, но не мога да кажа нищо съществено по темата.

Мери, може би да тесаш и отношението си към сънищата.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Имам опит в ТЕС-ане на сънища и трябва да ви кажа, че има голям смисъл! Реално според мен те показават реално за какво става дума у нас! Моят опит показа че е хубаво да се теса веднага, или през нощта или рано сутрин докато не сме забравили. Другото, което пробвах е предизвикване на сънища с ТЕС. Т.е. Въпрелки че ....., моля своето подсъзнание тази нощ да ми подксаже в съня ми еди какво , защото това е пътя на моето изцеление. Примерно и върви да ви кажа.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Аз също ТЕСам сънищата си , и като емоция, и като случки, и като състояния, които сънят провокира. Просто първо определям, кое е най-силното, водещото от съня и работя с него. Най-малкото, разсъждавам върху съня ТЕСайки и пак има резултат. Понякога, сънят ми се явява и като отчет, до къде съм стигнала с някоя дълбоко скрита емоция, нещо което не мога да определя на яве и върху което съм работила вече. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

Наскоро прочетох една интересна книга "Пространство на варианти". Там авторът определя сънуването като "пътешествие на душата в пространството на варианти". Според автора реалността представлява множество от варианти, а човек сам "избира" според кой вариант да протече живота му. Изборът до голяма степен е свързан с емоциите, тоест ако човек е настроен позитивно и приема да получи хубави неща, то той попада в такъв хубав и благодатен вариант. Но когато човек сънува, душата се разхожда из всякакви други варианти. Та моята душа сигурно все се връща назад, там в онзи "гадния вариант". Какво търси там не знам?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Има една тема за ТЕС насън, но не ми се търси. Затова ще разкажа тук.

Скоро за първи път правих ТЕС насън. Не можех да излезна от една сграда. Така и не разбрах, че сънувам, но си казах "След като всеки сам определя реалността си, значи аз съм избрала по някакъв начин да не мога да намеря изход от сградата. А това значи, че пак аз мога да променя този избор." И започнах да тесам с избор да намеря изход. И скоро след тов анамерих :)
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

Скоро за първи път правих ТЕС насън.

И аз тази нощ направих ТЕС насън за първи път! Както писах по-нагоре, сънищата ме връщат в един ужасен за мен период и то не буквално, а като емоция - страх от загуба на близък. Аз това съм го тесала многократно по най-различни начини, но явно дълбоко, дълбоко в мен е заседнало....Снощи преди да заспя си направих ТЕС за това, че избирам да спя спокойно и да сънувам хубави неща. Обаче отново сънувах кошмар - бях гушнала някакво малко животно, пухкаво кученце или котенце - бебе. Носех го с мен нагоре по някакво стълбище и изведнъж не знам как го изпуснах и то полетя надолу в пространството между стълбите.....Видях го как пада, гърчи се и умира...Изтичах надолу, стигнах до него, гушнах го и почнах да му правя ТЕС, тупах го и повтарях - въпреки, че съм мъртъв, аз избирам да бъда жив...имам чувствата,че сто пъти го повторих! И то оживя -:)))) Толкова ми олекна!Страхотно преживяване.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

ЕВРИКА!!!

Мнение от mary089 »

Писането тук наистина ми помага много, за да си изясня нещата за себе си! Снощи пак си правих ТЕС и избрах да разбера откъде е породен този натраплив сън, който не един и същ, но смисълът му е един и същ - губя някого и изпитвам дълбока болка от това. Ето днес е денят Х, когато се събудих с готов отговор! Всичко това е породено от незадоволената ми нужда за сигурност. Когато го осъзнах, веднага в главата ми се "подреди мозайката". Спомних си колко пъти дъщеря ми ме е укорявала, че искам да контролирам всичко и всеки, дори наскоро ми каза - "Мамо, ти от 2000 км., пак искаш да командваш вкъщи! :D :D " Как не съм го осъзнала това до сега не знам! Нямам търпение да почна да го тесам. Обаче имам въпрос към Иван - директно нуждата ли да тесам? Защото тя е свързана с много аспекти в моя живот - необходимост от сигурност в работата, вкъщи, във взаимоотношенията, сигурност за бъдещето....? Или трябва всеки аспект поотделно?
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

Ето цяла една тема за нуждите.
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=778&start=0
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ако ТЕСаш общо нуждата, трябва да я ТЕСаш по-често. Поне по 10 пъти на ден и поне месец преди да следиш за резултати.

Конкретното ТЕСане обикновено е по-краткият път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

ivangp написа:Ако ТЕСаш общо нуждата, трябва да я ТЕСаш по-често. Поне по 10 пъти на ден и поне месец преди да следиш за резултати.

Конкретното ТЕСане обикновено е по-краткият път.
Нещо като предизвикателство за хронични проблеми? :)
mamaly
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 04 Май 2009 12:09

Мнение от mamaly »

Да ви разкажа и моите сънища с ТЕС.
Предната вечер сънувах че правя ТЕС. Не знам за какво беше. Само се пробуждах, осъзнавах че го правя и отново заспивах. Въртеше се нещо като емоции и случки от миналото, но нищо конкретно не си спомням.

Вчера в службата разказвах на една приятелка как мисля че прекратих отношенията с една жена, която означаваше много за мен като приятел, колега и която много несъзнателно направи поредния голям гаф спрямо мен в службата. Докато разказвах усетих силно стягане в шията, което бързо премина. Тази нощ сънувах, че в мен има някаква чужда тъмна енергийна същност, която ми дърпа конците и взема решенията вместо мен. Чувството беше - "няма да се оправиш, каквото и да си мислиш". Знам че това не е емоция, но в момента не успявам да си направя декларацията и да изчистя с ТЕС.
Може ли някой да ми помогне?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Чувството беше - "няма да се оправиш, каквото и да си мислиш"
Това е ПО. Хващаш го и го ТЕСаш. Следиш, за емоциите и ги отработваш. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
toni
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 20 Май 2011 11:58

Мнение от toni »

Преди няколко дни сънувах сън от който помня само окървавени крака завити на половина с чаршаф. Станах,нямах желание да лягам и да се опитвам да заспивам,започнах да си правя ТЕС анализираики съня си.
След два дни разбрах,че майка ми е паднала и си е ударила кръста доста лошо. Започнах да й правя тес и аз я потупвах по точките. Направихме няколко кръга за целия ден. На другия ден не бях при нея но й правих Прокси. На вечерта се чухме и каза,че е по добре-непрекъснато усещала и приятна топлина която минавала през тялото. Майка ми вече по добре ,а аз със силни болки в гърба,кръста от дясно,раменете,лактите и доста силни бодежи в сърдечната област. Започнах да си правя ТЕС за всяка една болежка по-отделно,болката отшуми после пак се появи и всеки път веднага ТЕС. След обяд вдигнах и температура и пак ТЕС След около час вече нищо не ме болеше и температура нямах. Не съм пила никакви хапчета за нищо. Днес нищо не ме боли,майка ми каза,че е много добре.
Да ли ТЕСането веднага след съня ми не е предодвратило по голяма трагедия или е трябвало още нещо да изчистя за да не стигне майка ми до това положение-въпреки че в съня ми не видях никакъв образ.
Чудех се,защо аз получих тази криза-дали не съм изчистила нещо от съня си или от проксито. Направих си ТЕС за тези мой съмнения,но след като вече всичко отмина.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не е важно какво и защо е станало. Важното е че си действала адекватно и си се справила чудесно. Поздравления!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор