ТЕС Предизвикателство при пиене на обезводняващи хапчета

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
many
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Май 2010 11:46

ТЕС Предизвикателство при пиене на обезводняващи хапчета

Мнение от many »

Здравей те.Искам да попитам за моята майка, която е на 71 години,има високо кръвно ,пие поне четири вида хапчета за кръвно и от известно време започна много да забравя. Искам да и помогна с ТЕС, но незнам как да започна. Може ли с Предизвикателството за това че забравя, т.к. пие обезводняващи лекарства за кръвно?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Може. Да не приема сол и да пие много вода.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

И да не ползва точката на върха на главата.

Моят съвет е допълнително да детоксикира организма си с пектинулин. Това е хранителна добавка, действа перфектно, почиства съдовете от лошия холестерол
Per aspera ad astra!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Някой не си е чел домашнотооо ... ! :D :D :D
Разказано от Мая
...върхът на главата. Каза да потупваме с вътрешната част на пръстите, когато дланта е изправена. Или да потупваме с всички върхове на пръстите едновременно. Така потупваме много точки и е ОК. Да, но конкретната точка на върха на главата е пресечната точка на централната линия на главата от носа назад и на линията, която свързва върховете на ушите.
И с потупването на върха на главата малко се изложи. Каза, че не е добре да потупваме там при високо кръвно. За което има следното доказателство. По принцип той е с ниско кръвно. Веднъж си го е измерил, било е ниско и след това е потупвал само тази точка. Кръвното му се е вдигнало. Следователно потупването на тази точка вдига кръвното и не е добре за хора с високо кръвно. Онемях. Ето тук си личи как този човек не е извор и не вниква много надълбоко.
На всичкото отгоре после каза, че е пробвал да се потупва другаде или само да потупва с крак по земята. И кръвното му пак се е вдигало. Но не се отрече от това, че върхът на главата не е подходяща точка за хора с високо кръвно и не даде други доводи за това.
Една курсистка му каза, че е била свидетел как с потупване на тази точка хора с високо кръвно го свалят. И че всъщност кръвното се нормализира, а не отива винаги само нагоре или само надолу. Там вдигна вежди, усмихна се, помаха с пръст и каза, че може да помисли върху това.
:wink: ако има първоначална реакция на влошаване, следва реакция на подобрение, както за всеки друг проблемен симптом и всяка друга точка, с които се работи.(Обостряне на страх или болка на нещо...).
Интересно ми е, защо след като имаме ТЕС и той помага за всичко, някой продължава, да търси препарати "за по-бърз и добър ефект" :?: :idea: Въпросът ми е към всеки, който може да ми отговори вярно!
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Alisa написа:Някой не си е чел домашнотооо ... ! :D :D :D

:wink: ако има първоначална реакция на влошаване, следва реакция на подобрение, както за всеки друг проблемен симптом и всяка друга точка, с които се работи.(Обостряне на страх или болка на нещо...).
Интересно ми е, защо след като имаме ТЕС и той помага за всичко, някой продължава, да търси препарати "за по-бърз и добър ефект" :?: :idea: Въпросът ми е към всеки, който може да ми отговори вярно!
:wink:
Да, Алис, съгласна съм с теб. Но точно за този симптом мисля, че реакция на влошаване е опасна, тъй като може да доведе до инсулт.

Точно така, имаме ТЕС и тя ни помага за всичко, но все пак не можем да си поддържаме живота само с ТЕС, без храна и вода.
Пектинулинът не е препарат, а хранителна добавка. Една таблетка съдържа 445 мг разтворими растителни фибри от ябълки и циркония и се равнява на нормално 3 кг-во количество от ябълки, което аз лично не мога да изям за един ден.


Според мен добавката в случая ще подпомогне ТЕС. А това едва ли е лошо.
Per aspera ad astra!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

vqra, за Нероден Ивачо ли спориш?! :D :D :D
А идеята бе , да предпазя човека с това допълнително пояснение,:idea: :!: заради казаното в цитирания от мен, разказ на Мая.
Коя точка точно ще путупкваш, и дали ако евентуално настъпи влошаване, трябва да се продължи с ТЕС, и ако е второто, може би е от значение от колко тръгваме и до колко стигаме, и дали това ниво е опасно по принцип или в частност при конкретния човек с оглед на общото му здравословно състояние и обичайното, за него ниво на кръвното налягане и ....е-хеее :D :D :D


Друго:
...но все пак не можем да си поддържаме живота само с ТЕС, без храна и вода...
. Не си спомням, пък и не прочитам да съм казала подобно нещо :!: :roll:
И:

Код за потвърждение: Избери целия код

Моят съвет е допълнително да детоксикира организма си с пектинулин. Това е хранителна добавка, действа перфектно, [b]почиства съдовете от лошия холестерол[/b]
не виждам, many да е споменал/а, че високото кръвно е следствие на лош холестерол, понеже кръвно може да се вдига поради най-различни здравословни проблеми, то е следствие, симптом, а не болест само по себе си:!: :idea: Апропо има и "добър" холестерол. :wink: Червеното вино и кафето, консумирани заедно с храни с "лош" холестерол, го неутрализират и почистват стените на кръвоносните съдове, от холестеролните отлагания.
:wink: :D :D :D
Бабини рецепти, за сваляне на високо кръвно:
1. Краката в гореща вода, за да слезе кръвта там-спешни ситуации
2. Чаена чаша с кисело мляко, в която се разбърква чаена лъжичка канела и се излапва с удоволствие. :D -за спешни случаи!
3. Похапване на чесън, също сваля
4. Здравец-регулира кръвното, независимо какво е.
5.Нови/стари методи-четете книжки за "чакри на ръцете"-гимнастика само с ръцете-заемане на специфична поза с пръстите на ръцете, което в рамките на 10 до 15 мин спасява от инсулт, инфаркт. При редовно практикуване, по 45 мин на ден, води до стабилни резултати. И при тази техника се работи с енергията на тялото.
До скоро! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Алис, така е, наистина, за нероден Иванчо говорех, но аз имам ниско кръвно и само с точката на върха на главата го нормализирам. Пък и Иван казва, че е добре при високо кръвно тази точка да не се ползва. Поне аз това съм разбрала. Иване, кажи за тази точка /бай хуей :))), какво що?

Ами не си казала така, но аз това разбрах. Каза, че ти е интересно защо след като имаме ТЕС и той помага за всичко, някой продължава да търси хранителни добавки, и си помислих, че ако ТЕС помага за всичко, явно може да поддържаме биохимията на организма си и без да ядем? Ма то сигурно това е възможно, като се сетя за онзи йога, който се хранеше като гледа слънцето. :)

Онова за бабините рецепти, което си написала е мн. готино. И аз съм чувала, че помагат. За краката в топла вода, не знаех. Ама защо да ползваме бабини рецепти, като имаме ТЕС? ;)

Ами не е споменала, просто на мен интуитивно ми хрумна, че може да има този проблем, тъй като тя пише, че майка и има проблеми с паметта:

"При засягане на мозъчните артерии се развива мозъчна атеросклероза, която дава много и разнообразни признаци - смутена памет (особено за близки събития, докато спомените за далечното минало са добре съхранени)." А атеросклерозата е свързана с лош хорестерол, поне доколкото знам
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Вяра, кога най после ще разбереш, че не знаеш и никога няма да знаеш, поне докато си в материална форма.
Спри да изказваш твърдения, които са написани като някаква непоклатима истина.
От рода на- това е еди ка си, онова съдържа еди какво си и действа еди как си.
Не знаеш дали е така. Чела си и си решила да повярваш, но това не значи че е така , нито значи че знаеш,
Всичко е относително.
Аз също не знам.
Затова навсякъде казвам - според мен, еди какво си.
От моят личен опит точката на върха на главата регулира кръвното налягане. И без нея пак ще е ефективен ТЕСа, така че може спокойно да бъде изпускана.
На няколко места съм чел, разни хора да пишат, че им се е повишило кръвното при използването й. Но дали са продължили да я потупват при повишаване му за да видят ще падне ли? В повечето случаи не са. Т.е. не е ясно какво би станало, ако не се бяха уплашили и бяха продължили.
За всеки случай съветвам да се изпуска при хора с високо кръвно.
Това не означава, че е задължително да се изпуска.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Вяра, кога най после ще разбереш, че не знаеш и никога няма да знаеш, поне докато си в материална форма.
Спри да изказваш твърдения, които са написани като някаква непоклатима истина.
От рода на- това е еди ка си, онова съдържа еди какво си и действа еди как си.
Не знаеш дали е така. Чела си и си решила да повярваш, но това не значи че е така , нито значи че знаеш.
Всичко е относително.
Аз също не знам.
Затова навсякъде казвам - според мен, еди какво си.
От моят личен опит точката на върха на главата регулира кръвното налягане. И без нея пак ще е ефективен ТЕСа, така че може спокойно да бъде изпускана.
На няколко места съм чел, разни хора да пишат, че им се е повишило кръвното при използването й. Но дали са продължили да я потупват при повишаване му за да видят ще падне ли? В повечето случаи не са. Т.е. не е ясно какво би станало, ако не се бяха уплашили и бяха продължили.
За всеки случай съветвам да се изпуска при хора с високо кръвно.
Това не означава, че е задължително да се изпуска.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

vqra....
Ами не си казала така, но аз това разбрах.
Я го ТЕСни! Защото:
...заащо след като имаме ТЕС и той помага за всичко...
Забелязваш ли разликата между помага и прави :?: :idea: :wink:
Не искам да добавям повече камъни в торбата ти, но...тури още едно А след името ми :wink: и вземи се нахрани, че явно, само с ТЕС не става. :D
Въпросът ми си остава, повтарям го:
Интересно ми е, защо след като имаме ТЕС и той помага за всичко, някой продължава, да търси препарати "за по-бърз и добър ефект" Въпросът ми е към всеки, който може да ми отговори вярно!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Alisa написа:vqra....
Ами не си казала така, но аз това разбрах.
Я го ТЕСни! Защото:
...заащо след като имаме ТЕС и той помага за всичко...
Забелязваш ли разликата между помага и прави :?: :idea: :wink:
Не искам да добавям повече камъни в торбата ти, но...тури още едно А след името ми :wink: и вземи се нахрани, че явно, само с ТЕС не става. :D
Въпросът ми си остава, повтарям го:
Интересно ми е, защо след като имаме ТЕС и той помага за всичко, някой продължава, да търси препарати "за по-бърз и добър ефект" Въпросът ми е към всеки, който може да ми отговори вярно!
Alis, Алиса, мн. те обичам за този пост. Ама много.

Много ме развесели, защото от реакцията ми към него съдя, че вече съм изчистила напълно самосъжалението си и нуждата ми от одобрение. Благодаря ти още веднъж. Толкова ме развесели и ми е такова едно хубаво на душицата.

Хубав ден и целувки!

А аз отивам да ям :D :D :D
Per aspera ad astra!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D :D :D И аз се обичам, но благодаря! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор