Спешно имам нужда от помощ за болен приятел!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

ivangp написа:Мари, ти чистиш ли себе си преди да правиш прокси за приятеля си. На мен ми се струва, че той не желае да се излекува. Защо настояваш да му "помагаш" да става, като той май иска да лежи?
Да,чистя се. До преди няколко дни имаше ефект от прокситата, после сякаш изгубих връзката...
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

В духа на последния пост на Иван!
В.ч. искам да съм болен, защото искам да си почивам или пък не искам да виждам това , което виждам в ежедневието си , а тези доктори ми пречат аз .........
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ами ТЕС ни и това;
Въпреки че
mary089 написа:До преди няколко дни имаше ефект от прокситата, после сякаш изгубих връзката...
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

историята

Мнение от mary089 »

Здравейте! След като говорих с приятелката ми Поли /не е й истинското име/, тя се съгласи да разкажа за историята на заболяването на мъжа й Димо /не е истинското му име/ и за нашите опити да му помогнем по-подробно тук. Димо е болен от вирусна бронхопневмония от преди 3 седмици някъде. Започва с висока температура, която след 3-4 дни лечение "на крак" стига до 40 градуса. Тогава се обаждат на джипито,което изписва антибиотик по телефона /честа практика на джипитата/. След още 3 дни и 40 градуса температура Димо постъпва в болница - преди 15 дни. Диагнозата е двустранна бронхопневмония. Започват интензивно антибиотично лечение. На третия ден обаче Димо не може да диша и го вкарват в реанимация, интубират го, приспиват го /медикаментозна кома/ и оттогава диша на апарат. Точно този ден Поли ми се обади изплашена и ме помоли да започна с прокси за Димо. Тя беше изпаднала в паника и не можеше да се изчисти достатъчно,за да прави прокси. Поли се занимава с ТЕС сравнително отскоро и все още е доста неуверена, въпреки че е много упорита и последователна. Аз започнах веднага с прокси за Димо. Декларацията ми беше свързана с дишането - че избира да диша самостоятелно. За съжаление нямах ясна обратна връзка и ми беше трудно да измислям декларации. Постепенно и Поли се включи с проксита, когато се чувстваше по-спокойна. Аз се опитвах и да визуализирам белите дробове на Димо и да ги "чистя" с бяла светлина. След 3 дни Поли ми се обади и каза, че Димо е започнал да диша почти самостоятелно и че дори са започнали да го събуждат. Бяхме много щастливи до....другата сутрин, когато Поли ми се обади ни жива,ни умряла и каза,че нещо лошо става, Димо е много зле. Отидох при нея в болницата, тя беше като в транс. Дойде лекуващата лекарка и каза, че Димо е получил "белодробен дизстрес" и "оток на двата дроба отдолу догоре", както и че насищането на кислород в кръвта му е под критичния минимум стойностите бяха около 65%. Аз моментално започнах да правя прокси с тези декларации - въпреки, че имам белодробен дизстрес и оток и кислородът е...... Изчакахме и шефа на отделението, който сякаш искаше да избяга от нас. Аз в прав текст го попитах има ли шанс и той каза - не. Продължих с проксито с тази нова декларация, въпреки, че лекарите не ми дават никакъв шанс ....аз избирам да оздравея и да живея. Час или два по-късно Поли успя да убеди лекарите да я пуснат в реанимация. Насищането с кислород се беше повишило до 75%. Тя е направила няколко кръга, колкото е успяла ТЕС върху Димо с хонопоно /не помня как се пишеше точно/. За минути кислородът се е повишил над 80%. Обаче дробовете на Димо останаха неработещи допреди 4 дни. Тоест кислородът е идвал от машината. Преди 3 дни дежурният реаниматор е казал на Поли, че чува белия дроб на Димо, тоест дробът се е "събудил" и е започнал да отделя секрет. Постепенно са намалили подаването на кислород от машината до 50 на 50%. Но от вчера пак се е наложило да го включат на 100% само от машината, поради влошаване на стойностите. Поли е говорила отново с шефа на отделението, което е казал,че състоянието на Димо е изключително сериозно и "от медицинска гледна точка той отдавна не би трябвало да е жив"!!! Тези думи звучат колкото жестоко,толкова и обнадеждаващо, че Димо не се предава и се бори. Поли продължава да влиза всеки ден при него и колкото може да прави ТЕС върху него. Отделно прави прокси, прави и ТЕС със снимка на Димо. Аз също продължамвам с прокситата, като се чистя много старателно, чистя и нуждата си за справедливост, контрол и сигурност, свързана с емоциите ми в тази ситуация. Забелязах,че от една седмица имам постоянно главоболие, което идва откъм врата, явно е свързано по някакъв начин с прокситата, нещо не се доизчиствам, защото по принцип много рядко ме боли глава. Декларациите си ги променям в зависимост от това,което научавам за състоянието на Димо. Последно беше, че въпреки че "от медицинска гледна точка не би трябвало да съм жив, аз избирам да бъда медицинско чудо и да оздравея и живея". Днес състоянието на Димо е без промяна, 100% на апарат, продължава да поддържа температура, макар и не висока. Лекуват го с най-модерните лекарства и методи, но според лекарите Димо мнооого бавно се повлиява от лечението. Написах цялата тази история с молба за съвет - какво още може да се направи? Относно това дали Димо иска да оздравее - имам абсолютното вътрешно убеждение, че иска. От вчера му "пращам" подаръци. Вчера ми излезе,че му трябва бяла риза, днес патерица. На Поли пък пратих боксови ръкавици...
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

ivangp написа:Ами може да се търсят емоционални конфликти довели до кризата, т.е. до заболяването. Ако жена му знае или може да се сети за такива в близките 6 месеца. Може да са семейни, служебни, финансови и т.н.
Според ГНМ, проблемите с бели дробове са свързани със страх от смърт или загуба на близък човек.
Това беше едно от първите неща, което направихме с Поли - да търсим някакъв емоционален проблем, който да е причинил болестта. Днес говорих с нея отново да се опита да си спомни нещо, което би могло да е причината.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ако намерите време с Поли, прочетете това
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=818
Аз лично се включвам с опит от дистанция, да помогна. :)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

1. Пробвах с QE-докато го правех ми се появи образ как човек лежи на болничното легло с маска за дишане. Почна да кашля под нея и от устата му изригна гладка и огромна струя вода. Тя шуртя много време. После само пръски и накрая спря. Човекът се опомни от това, освободи му се главата до гърдите, сякаш, но ръцете и краката му изглеждаха като вързани към леглото. След малко, той успя да освободи с лекота ръцете си, а с тях освободи краката си. Надигна се от леглото и седна на него с провесени към пода крака и подпрян с ръце. Постоя така малко и се опита да стане. После сякаш не му стигнаха силите и падна на колене на пода.Пак събра сили и стана, като се подпря на нещо като табла на леглото и пак седна. Тогава сякаш погледна към мен!? Усмихна се ,стана и мина през стената зад леглото????
2. Подарък- вентилатор, после слънце.
3. Прокси- Усещане, че е сърдит и облекчение.
:roll:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

Alisa написа:Ако намерите време с Поли, прочетете това
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=818
Аз лично се включвам с опит от дистанция, да помогна. :)
Благодаря ти Алиса, това ме впечатли много, чела съм вече нещо подобно от руски автор Вадим Зеланд - Пространство на варианти. Продължавам да чета, благодаря ти още веднъж! :) :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ами може да се търсят емоционални конфликти довели до кризата, т.е. до заболяването. Ако жена му знае или може да се сети за такива в близките 6 месеца. Може да са семейни, служебни, финансови и т.н.
Според ГНМ, проблемите с бели дробове са свързани със страх от смърт или загуба на близък човек.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Още - проблеми с щитовидна жлеза, белите дробове и сърцето са знак за неизразени желания, потиснати стремежи и предателство към себе си. Помислете и за това.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

ivangp написа:Ами може да се търсят емоционални конфликти довели до кризата, т.е. до заболяването. Ако жена му знае или може да се сети за такива в близките 6 месеца. Може да са семейни, служебни, финансови и т.н.
Според ГНМ, проблемите с бели дробове са свързани със страх от смърт или загуба на близък човек.
Говорих отново с Поли и тя си спомни, че предния ден преди влошаването на Димо и влизането му в реанимация са се чули за малко по телефона и той й е споделил,че е преместен в друга стая,защото в неговата през нощта е починал човек. Дали може това да е провокирало страх и влошаване на състоянието? в момента разсъждавам пишейки...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Дали може това да е провокирало страх и влошаване на състоянието?
Може би е, а може би не е.
Говорим за причини за влизането му в болница, а не за влошаване на състоянието му.
Днес му правих прокси, тъй като не го познавам и не знам в коя болница е, правих прокси за всички с белодробни проблеми. :)
Очаквам изписване на болни от болничните отделения за белодробни заболявания в цялата страна. :roll:

Дъщеря ми също кашля от няколко дни. Не й даваме лекарства. И днес е по-добре. :shock:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Очаквам изписване на болни от болничните отделения за белодробни заболявания в цялата страна. Rolling Eyes
:D :D :D :D :D :D
СУПЕР!!! Само така!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

Днес отново няма промяна в състоянието на Димо с изключение на това, че е повишил температурата над 39 градуса. :(
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

Мари,поръ4айте в църквата молитва за здраве,която попът да про4ете върху снимката на Димо.Помолете се и вие и благодарете предварително на БОГ за изцелението.Всяка сутрин и ве4ер се молете и вярвай в 4удото.
Публикувай отговор