Спешно имам нужда от помощ за болен приятел!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Пак пробвам QE.
Ако искаш, дай ми Име на Лични, Че не знам, дали като Иван, мога да посреднича, за излекуването на всички с белодробни заболявания в болниците и да не предизвикваме излишна смут в медицинските среди... :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

Последни новини за Димо: "от вчера и сега е на по-облекчен режим на дишане, даже сестрата каза, че се опитвал да погледне......температура: 37.2" :) :)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Урааа! :D :D :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Много хубава новина, страхотно :D
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

Здравейте!Включвам се с инфо за Димо днес - отново е приспан, защото както са казали сестрите от реанимация на Поли, Димо се "съпротивлявал на апарата", когато започвали да го събуждат. На мен лично, а пък и на Поли не ни е много ясно дали се съпротивлява, защото му е трудно да диша, когато се събужда или защото нещо го боли или просто самите тръби му пречат и той в полусънно състояние иска да се освободи от тях. Освен това поддържа тази неприятна температура от 37.5. Изобщо според лекуващата лекарка при Димо нещата вървяли "тегаво".Но според Поли и мен по-добре тегаво, отколкото това, което ни бяха казали преди близо 2 седмици - че няма шанс! Според мен дори това състояние на Димо сега си е едно голямо постижение. Просто му трябва още малко помощ, за да се измъкне и оздравее съвсем!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Просто му трябва още малко помощ, за да се измъкне и оздравее съвсем!
OK!
Приветствам тази линия на мислене!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

И вчера, и днес правя сесии от дистанция. :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

Влизам за малко,за да предам какво ми писа Поли преди малко: "малко, но добри новини: днес е без упойката Димо и за момента диша по-самостоятелно и се справя, дано така продължи и не се налага повече да го упойват, молете се!" От мен - много благодаря на всички,които помагат! :) :) ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Честита Баба Марта и от мен!
Благодаря за новината, тя ме ориентира каво да правя. Продължавамееее... докато не кажеш, че е здрав! :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

Засега почти няма нищо ново при Димо - все още диша полусамостоятелно и е полуприспан. Все още има и температура, казали са на Поли, че вероятно от тръбите в него са се развили допълнителни инфекции, а от многото антибиотици кандида :( Сменили са един от антибиотиците. Лекарите планират от понеделник да започнат окончателно да го събуждат, трябват му доста сили на Димо, за да приеме отново действителността, заедно с всички неприятни усещания...но надявам се и приятни :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Тези антибиотици и кандиди като ги чуя и ме обзема един яд,как само вредят и въпреки това лекарите си ги изписват и предлагат,нали са фармацевти няма как обаче.....
Аз лично,се съмнявам до колко тези колкото и да са най добрите лекарства могат да лекуват подобен проблем,а знаем че лекарствата не премахват причината!Тук виждам,сега прочетох малко назад в един от постовете да се говори за вирусно заболяване,което означава за мен,че вирусът е причината и той трябва да се премахне,но не виждам как лекарите могат да го направят и с какво.
Знам и мнението от един пост относно вирусите на Иван,има логика в нещата в които казва и нямам намерение да влизам в спор с него за тях,имайки друго виждане и мнение,но все пак човек ако знае за други алтернативни начини е редно да опита и с тях.Надявам се,че чрез прокситата сте помогнали и това е по голямата причина за неговото подобрение!
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

гената написа:Тези антибиотици и кандиди като ги чуя и ме обзема един яд,как само вредят и въпреки това лекарите си ги изписват и предлагат,нали са фармацевти няма как обаче.....
Аз лично,се съмнявам до колко тези колкото и да са най добрите лекарства могат да лекуват подобен проблем,а знаем че лекарствата не премахват причината!Тук виждам,сега прочетох малко назад в един от постовете да се говори за вирусно заболяване,което означава за мен,че вирусът е причината и той трябва да се премахне,но не виждам как лекарите могат да го направят и с какво.
Знам и мнението от един пост относно вирусите на Иван,има логика в нещата в които казва и нямам намерение да влизам в спор с него за тях,имайки друго виждане и мнение,но все пак човек ако знае за други алтернативни начини е редно да опита и с тях.Надявам се,че чрез прокситата сте помогнали и това е по голямата причина за неговото подобрение!
Аз затова пиша тук, защото и аз вярвам повече в алтернативната, отколкото в традиционната медицина. Но в случая човекът вече е в болница и в то в доста тежко състояние. Единственото,което можем да направим е да помагаме от разстояние. Не спираме с прокситата. Поли прави ТЕС и за себе си във връзка с тази ситуация. В момента се объркахме с тези тръби, които са в Димо, за да диша - те явно му внасят допълнителни бактерии в организма, които отново се лекуват с антибиотици....става Параграф 22. Не ми идва на ум какво прокси за тръбите да направя - в момента не може без тях да диша, но пък те го и заразяват допълнително...
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

ами аз се сещам за нещо което може да помогне,да се сложи йонизатор в стаята,той излъчва отрицателни йони,а те спомагат да се засилва имунната система и действат благоприятно на организма,сутрин човек ако си го пусне в стаята се освежава въздуха и той става по бодър,свеж и зареден с енергия,а не знам как пие вода този човек,но озонираната вода също би помогнала много,най вече че тя убива микроби,бактерии и вируси,но озона е вреден да се диша,това трябва да се знае!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аз си мисля сега нещо за този случай,че тук имаме вирус и ето няколко въпроса които си задавам на глас!
Какво прави вируса?Отговори си на този въпрос!Той е в тялото и действа,а какво правят лекарите за това?Как го отстраняват и с какво?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

mary089 написа:В момента се объркахме с тези тръби, които са в Димо, за да диша - те явно му внасят допълнителни бактерии в организма, които отново се лекуват с антибиотици....става Параграф 22. Не ми идва на ум какво прокси за тръбите да направя - в момента не може без тях да диша, но пък те го и заразяват допълнително...
Според мен хич не е явно, това с бактериите и тръбите. Просто отново повярвахте на лекарите. Т.е. вие не знаете дали тръбите и бактериите причиняват зараза или влошаване на състоянието. (Прочетете малко мнения в темите за ГНМ в интернет!).Така ви казват лекарите. Вие си мислите, че те знаят. И решавате да им повярвате. Нещо още по-объркващо е според мен, че не само мислите, че лекарите знаят, вие искате те да знаят. Няколко пъти те самите ви казват, че не знаят, но пък еди какво си е явно. Как става този номер?
А в същото време казвате, че вярвате повече на алтернативната медицина. Аз намирам в това основното противоречие, което носи объркване, поне за Мари и за Поли. За Димо, не знам как стоят нещата.

Накратко, нещата стоят така - Ох, не знам вече в какво да вярвам. Той е в болница, затова ще вярвам на лекарите. Объркана съм не знам какво да правя. И лекарите не му помагат. Хаос.

А истината, е че имате проблем със себе си, не с лекарите или с Димо. Вие не искате да приемете положението и се опитвате да го накарате да се промени.
Я пробвайте да го приемете. С ТЕС или по какъвто друг начин желаете. Обърнете се към себе си. Оставете бактериите, Димо, и лекарите да правят , каквото си правят.

Изчистете себе си от негативите към ситуацията. Приемете, че Димо си решава за себе си дали да се бори, дали да живее или не. И всичко ще е наред , независимо от развитието на нещата.

Пък да видим какво ще стане.
Често нещата се случват точно след като се откажем да ги насилваме да се случат.

Resistance brings persistence.
Съпротивлението поражда упорство.
Съпротивлявайки се на нещо ние го караме да продължава да съществува.
Приемане му е майката.
Последно промяна от ivangp на 06 Мар 2011 11:16, променено общо 2 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор