Спешно имам нужда от помощ за болен приятел!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

ivangp написа:
mary089 написа:В момента се объркахме с тези тръби, които са в Димо, за да диша - те явно му внасят допълнителни бактерии в организма, които отново се лекуват с антибиотици....става Параграф 22. Не ми идва на ум какво прокси за тръбите да направя - в момента не може без тях да диша, но пък те го и заразяват допълнително...
Според мен хич не е явно, това с бактериите и тръбите. Просто отново повярвахте на лекарите. Т.е. вие не знаете дали тръбите и бактериите причиняват зараза или влошаване на състоянието. (Прочетете малко мнения в темите за ГНМ в интернет!).Така ви казват лекарите. Вие си мислите, че те знаят. И решавате да им повярвате. Нещо още по-объркващо е според мен, че не само мислите, че лекарите знаят, вие искате те да знаят. Няколко пъти те самите ви казват, че не знаят, но пък еди какво си е явно. Как става този номер?
А в същото време казвате, че вярвате повече на алтернативната медицина. Аз намирам в това основното противоречие, което носи объркване, поне за Мари и за Поли. За Димо, не знам как стоят нещата.

Накратко, нещата стоят така - Ох, не знам вече в какво да вярвам. Той е в болница, затова ще вярвам на лекарите. Объркана съм не знам какво да правя. И лекарите не му помагат. Хаос.

А истината, е че имате проблем със себе си, не с лекарите или с Димо. Вие не искате да приемете положението и се опитвате да го накарате да се промени.
Я пробвайте да го приемете. С ТЕС или по какъвто друг начин желаете. Обърнете се към себе си. Оставете бактериите, Димо, и лекарите да правят , каквото си правят.

Изчистете себе си от негативите към ситуацията. Приемете, че Димо си решава за себе си дали да се бори, дали да живее или не. И всичко ще е наред , независимо от развитието на нещата.

Пък да видим какво ще стане.
Често нещата се случват точно след като се откажем да ги насилваме да се случат.

Resistance brings persistence.
Съпротивлението поражда упорство.
Съпротивлявайки се на нещо ние го караме да продължава да съществува.
Приемане му е майката.
Не вярвам 100% на лекарите, ако бяхме повярвали на това което казаха преди почти 3 седмици - че няма никакъв шанс за Димо, нямаше да правим нищо повече за него... Относно приемането на ситуацията - и аз и Поли правим ТЕС за това, аз лично си правя ТЕС за нуждата ми за сигурност, справедливост и контрол. От лекарите чакаме инфо, за да имаме някаква обратна връзка все пак, понеже Димо все още е приспан, а доскоро беше в т.нар "медикаментозна кома", тоест няма как от него да научим какво чувства, от какво има нужда в момента. От лекарите търсим основно информация за състоянието му в момента - симптоми, температура, разните показатели на кръвта и т.н., нещо което да ни послужи за ТЕС. Относно това - да го оставим той да си решавадали да се бори, дали да живее или не....тук не знам какво да кажа. В случая не е ли същото ако едно малко дете или бебе е болно и родителят го остави то само да си реши дали да оздравее или не? имам предвид, че състоянието на Димо в момента не му позволява сам да прави каквото и да било, той сега не се различава много от едно малко "голямо" бебе? тук май стигам отново до въпроса - кога и на кого може да се прави прокси? А може би и защо?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Относно това - да го оставим той да си решавадали да се бори, дали да живее или не....тук не знам какво да кажа. В случая не е ли същото ако едно малко дете или бебе е болно и родителят го остави то само да си реши дали да оздравее или не? имам предвид, че състоянието на Димо в момента не му позволява сам да прави каквото и да било, той сега не се различава много от едно малко "голямо" бебе? тук май стигам отново до въпроса - кога и на кого може да се прави прокси? А може би и защо?
Ако си съгласна, че човек е триединство на тяло, разум и душа, тогава подчертания текст е проявление на разума и тялото, не на душата(емоциите). Ние работим в контакт с душата (емоциите) и в този смисъл, докато човек е жив , независимо бебе или възрастен, той има и трите съставки в наличност и контакта душа-душа е налице. За това говорим и вие с Поли, да чистите емоциите си(отношението си)към проблема, защото влияете на Димо на чисто емоционално(духовно) ниво. Надявам се това да ти изяснява нещата. Във връзка с това, не е и толкова нужно, да имате конкретна информация от лекарите(тяхната гледна точка), защото те наблюдават и участват едностранчиво на ниво физика (тяло), по-вярна би трябвало да е информацията, която получавате на ниво души (емоции с прокси или КР в моя случай).
И във връзка с последното, аз продължавам да влизам в Чистото Осъзнаване, с намерението "случва се най-доброто за Димо" . Мойте усещания са добри, но и време се иска, нещата да се проявят на физическо ниво, което пак зависи от Димо- аз се явявам само посредник. И ако това може да ви помогне с нещо, моето усещане е, че той не иска повече помощ, защото вече е направил своя избор, който е очевиден и за вас! Остава и вие да приемете този факт.
Ако перефразирам: Правим каквото и колкото можем, Димо избира какво да става!
:)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мари, на всеки и на всичко може да се прави Прокси.
Защо? Защото ако се прави има 50% шанс за промяна на нещото, ситуацията, растението, животното, човека.
Ако нищо не се прави от никого, шансът е = 0%.
Идеята, не е да не правим Прокси изобщо, а да не сме привързани към резултата.
Не да не го желаем, а да не го желаем отчаяно и на всяка цена.
За това е писано доста в други теми.

Принципно, според мен ти не разбра, за какво говоря, и върху какво акцентирам. А това върху което акцентирам е изказването ти, че явно еди какво си става.Виж цитата в поста ми!
Явно = Факт. А ти не знаеш дали е така. Няма как да знаеш.
Сега препрочети поста ми в светлината на този акцент и вероятно ще го разбереш по различен начин.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

Alisa написа:
Относно това - да го оставим той да си решавадали да се бори, дали да живее или не....тук не знам какво да кажа. В случая не е ли същото ако едно малко дете или бебе е болно и родителят го остави то само да си реши дали да оздравее или не? имам предвид, че състоянието на Димо в момента не му позволява сам да прави каквото и да било, той сега не се различава много от едно малко "голямо" бебе? тук май стигам отново до въпроса - кога и на кого може да се прави прокси? А може би и защо?
Ако си съгласна, че човек е триединство на тяло, разум и душа, тогава подчертания текст е проявление на разума и тялото, не на душата(емоциите). Ние работим в контакт с душата (емоциите) и в този смисъл, докато човек е жив , независимо бебе или възрастен, той има и трите съставки в наличност и контакта душа-душа е налице. За това говорим и вие с Поли, да чистите емоциите си(отношението си)към проблема, защото влияете на Димо на чисто емоционално(духовно) ниво. Надявам се това да ти изяснява нещата. Във връзка с това, не е и толкова нужно, да имате конкретна информация от лекарите(тяхната гледна точка), защото те наблюдават и участват едностранчиво на ниво физика (тяло), по-вярна би трябвало да е информацията, която получавате на ниво души (емоции с прокси или КР в моя случай).
И във връзка с последното, аз продължавам да влизам в Чистото Осъзнаване, с намерението "случва се най-доброто за Димо" . Мойте усещания са добри, но и време се иска, нещата да се проявят на физическо ниво, което пак зависи от Димо- аз се явявам само посредник. И ако това може да ви помогне с нещо, моето усещане е, че той не иска повече помощ, защото вече е направил своя избор, който е очевиден и за вас! Остава и вие да приемете този факт.
Ако перефразирам: Правим каквото и колкото можем, Димо избира какво да става!
:)
Алиса, няма начин да не съм съгласна с триединството :))) иначе нямаше да съм тук, в този форум. Лошото е,че много трудно нашата душа може да бъде чута (((( разумът е взел думата и не я дава на никой... За Димо - днес е бил събуден след почти 1 месец сън. Поли е разговаряла с него за първи път от един месец насам. Каза ми, че е била много шашната и не е знаела какво да му каже. За Димо е минал само 1 ден оттогава... първите му думи са били, че в тази болница не се грижат добре за болните (( питал е за децата им, искал е вода, която все още няма как да пие...дразнел се е, че тя не го разбира добре /тръбите му пречат да говори/....все неща, идващи от разума :))))
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

ivangp написа:Мари, на всеки и на всичко може да се прави Прокси.
Идеята, не е да не правим Прокси изобщо, а да не сме привързани към резултата.
Не да не го желаем, а да не го желаем отчаяно и на всяка цена.
За това е писано доста в други теми.
Иване, с това съм абсолютно съгласна, не само съгласна, а и убедена. Обяснението за мен си е, че когато искаш/не искаш нещо, ти минаваш в неравновесно емоционално състояние, например 6-7 от 10, а силите на равновесието се стремят отново да те върнат в 0-1 и те търсят най-прекия път /с най-малък разход на енергия/ към равновесието, който най-често е просто да ти отнемат това, което искаш или да ти дадат, това от което те е страх... нещо такова... Затова се стремя,когато искам/не искам нещо да съм почти безразлична към резултата. Естествено това най-лесно го постигам с ТЕС, иначе лъжа само себе си :))))
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

За Димо - днес е бил събуден след почти 1 месец сън. Поли е разговаряла с него за първи път от един месец насам
Eй това вече е супер новина! :D
За Димо е минал само 1 ден оттогава... първите му думи са били, че в тази болница не се грижат добре за болните (( питал е за децата им, искал е вода, която все още няма как да пие...дразнел се е, че тя не го разбира добре /тръбите му пречат да говори/....все неща, идващи от разума Smile)))
А сега да видииим, 1 ден или 1 месец?! за разума ще да е 1 месец, ама за душата? там където тя е била, докато Димо е бил в кома май няма токова нещо като време :idea:
И от къде, или от кога, Димо е наясно, че обслужването не е добро, ако все е бил в кома(приспан), а пък е бил само "1 ден" в болницата?
Защо ще иска вода, ако в съзнанието си тои е с тръби в устата?-т.е. в Чистото му Осъзнаване, той е здрав и жаден и тези тръби са излишни!
Гневър му от какво всъщност е- от тръбичките в устата, от неясното осъзнаване скок тук-скок там във времето и пространството (бунта на подсъзнанието, да пребори рамките на съзнанието)...сигурно и други неща?! Предполагам, че като съвсем "дойде на себе си" ще се изяснят нещата.
Много се радвам за вас! Моля те, да продължиш още с информация по този случай.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

но искам да ти кажа, че приятелят ми е много по-добре! Smile Спрях да пиша в темата за него, защото се надявам,че оттук нататък ще пише жена му, тя обеща когато може и има сили да пише, а може би и Димо един ден ще напише нещо, той има много неща за разказване Smile Smile Едно само ще кажа - ТЕС наистина помага!
Пренасям това тук и чакам още инфо!!! Моля! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

Alisa написа:Пренасям това тук и чакам още инфо!!! Моля! :D
Алиса, просто не мога да не ти отговоря! :) :) След "събуждането" на Димо имаше една-две крачки назад, но най-важното според мен е,че той пое нещата в свои ръце, вече контролира всичко около себе си, интересува се от лечението си, дори сам определя колко процента от дишането да е негово и колко от апарата :) Очакваме скоро да бъде напълно изключен от апарата и да започне да диша сам:) :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Хубаво е,да прочета такива приятни новини,много се радвам че всичко се нарежда така! :D
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Благодаря, mary089! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
aurelia1507
Участник
Мнения: 51
Регистриран на: 22 Юни 2010 21:33

Мнение от aurelia1507 »

Наистина новините са страхотни! Дано скоро да се оправи съвсем Димо :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мари, пиши си тук, моля те и ни казвай новините, че според мен твоята приятелка и въпросният Димо скоро няма да се включат.
Обикновено хората пишат тук, когато търсят помощ. Като я получат и се оправят, обикновено си намират по-важни занимания от това да споделят и така да помагат и на други нуждаещи се.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

И аз се радвам за Димо. Страхотна новина и бързо да се възстановява вече. Дано да няма повече такива премеждия.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

ivangp написа:Мари, пиши си тук, моля те и ни казвай новините, че според мен твоята приятелка и въпросният Димо скоро няма да се включат.
Поли всъщност се "включва" непрекъснато, защото тя чете темата и други теми във форума, когато има възможност. Наистина сега й е адски натоварено - всеки ден тича до болницата по 2-3 пъти, колкото я пускат стои там при Димо, работи, грижи се за децата.....
В случая аз съм нещо като говорител :)
Ето последни пресни новини:от днес Димо е без тръбите, с които беше интубиран, диша почти самостоятелно, само кислородна маска ползва за помощ. Може и да говори с глас вече :) Храни се по мъничко :) :)
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

Последни новини за Димо - от днес е изведен от реанимация и е в болничното отделение. Като цяло е по-добре, доста отслабнал. Сега му предстои да се учи отново да се храни, да ходи, да диша напълно самостоятелно. Нещо любопитно - един ден преди да се случи най-тежката криза с Димо /когато изпадна в белодробен дизстрес и оток/, аз сънувах ,че с Поли сме в болницата при него и Димо лежи по корем, а ние го молим да се обърне с лице към нас, за да му правим ТЕС, той не се обръща и Поли започна да го тупка по гърба, накрая се обърна и се усмихна. Днес Поли ми каза, че Димо й е разказвал за свой "спомен", когато тя му е правила ТЕС или както той се е изразил го е потупвала, а той е лежал по корем. Всъщност той изобщо не е лежал по корем там, просто защтото сам не би могъл да се обърне, пък и тръбите и всички други "аксесоари" биха попречили....Излиза, че той е сънувал моя сън!! :o
Публикувай отговор