Спешно имам нужда от помощ за болен приятел!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Спешно имам нужда от помощ за болен приятел!

Мнение от mary089 »

Здравейте! Един наш приятел е в болница с двустранна пневмония след грип. От днес е с кислородна недостатъчност и в интензивно отделение. Жена му ми се обади с молба да направя прокси. Направих, дори по време на проксито усетих,че и на мен не ми достига въздух. Преди това изчистих емоцията си към ситуацията. Не знам обаче дали да продължавам, нямам особена практика с проксито. Дайте съвет какво друго може да се направи за приятеля ни?
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Другото е Хоонопонопоно.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

проблемът е,че нямам обратна връзка

Мнение от mary089 »

Аз искам да продължа с проксито, но не знам дали помагам по този начин. Понеже приятелят ни е в интензивното, жена му няма връзка с него, не знае изобщо как е в момента. Ще отиде чак довечера и то ще говори с лекарите, а не с него. Телефонът му е изключен. Затова не знам дали да продължавам с проксито и ако да с какви настройки - не може да е същото?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всичко може, настрой се на приятеля си и ТЕсай всичко което ти дойде наум и което почувстваш. Интуицията ще ти подскаже всичко правилно. Просто се довери на процеса.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

ivangp написа:Всичко може, настрой се на приятеля си и ТЕсай всичко което ти дойде наум и което почувстваш. Интуицията ще ти подскаже всичко правилно. Просто се довери на процеса.
Преди малко пак правих прокси, оттогава кашлям непрекъснато, въпреки че не съм болна. Сега ще си направя ТЕс за кашлянето. Искам да пробвам с нещо друго също. Някаква визуализация? Аз съм пробвала за себе си да си представям, че болен орган ми е здрав. Мога ли по същия начин да визуализирам за органите на друг човек или първо да си представя,че съм той като при проксито и тогава да визуализирам дробовете му здрави и чисти?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Може да визуализираш за друг. Не е нужно да си представяш, че си другия.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

mary089q щом кашляш"без причина", значи, не си излязла добре от ПРОКСИто :idea:
Влез в ПРОКСИ и да, тогава прави каквото чустваш за добре от името на болния, ТЕС, визуализации, БЛАГОДАРНОСТ, ЕТ, техника на избора, на конфликта...каквото ти дойде.И накрая гледай хубаво да излезеш :wink: :D :D :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Благодаря!

Мнение от mary089 »

Благодаря ви много за отговорите! Искам да попитам още нещо - откъде мога да проверя за вероятна причина за пневмония, отказ на дробовете?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

или отказ на душата??? :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Re: Благодаря!

Мнение от vqra »

mary089 написа:Благодаря ви много за отговорите! Искам да попитам още нещо - откъде мога да проверя за вероятна причина за пневмония, отказ на дробовете?
Според Луиз Хей белият дроб, това е способността да се приема животът. Според нея проблеми с белия дроб се дължат на депресия, скръб, страх да приемете живота, чувство, че не заслужавате да живеете пълноценно. Нов мисловен модел - "Притежавам способността да приемам живота в неговата пълнота. Изживявам с любов своя живот"

Според др. източници астмата и проблемите с белите дробове са предизвикани от неумение и нежелание да се живее самостоятелно.

"Проблеми с белите дробове обикновено възникват поради нашето нежелание или страх да живеем пълноценно или защото смятаме, че нямаме право да живеем с всички сили. "
Per aspera ad astra!
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Re: Благодаря!

Мнение от mary089 »

vqra написа:
mary089 написа:Благодаря ви много за отговорите! Искам да попитам още нещо - откъде мога да проверя за вероятна причина за пневмония, отказ на дробовете?
Според Луиз Хей белият дроб, това е способността да се приема животът. Според нея проблеми с белия дроб се дължат на депресия, скръб, страх да приемете живота, чувство, че не заслужавате да живеете пълноценно. Нов мисловен модел - "Притежавам способността да приемам живота в неговата пълнота. Изживявам с любов своя живот"

Според др. източници астмата и проблемите с белите дробове са предизвикани от неумение и нежелание да се живее самостоятелно.

"Проблеми с белите дробове обикновено възникват поради нашето нежелание или страх да живеем пълноценно или защото смятаме, че нямаме право да живеем с всички сили. "
Много ти благодаря, ще пробвам с тези настройки!
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

каква декларация

Мнение от mary089 »

Лекарите казват,че приятелят ни не се повлиява достатъчно добре от лечението - каква декларация може да се използва в този случай при проксито?
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Re: каква декларация

Мнение от mary089 »

mary089 написа:Лекарите казват,че приятелят ни не се повлиява достатъчно добре от лечението - каква декларация може да се използва в този случай при проксито?
дват ми на ум няколко варианта:
Въпреки,че не се повлиявам от лечението
Въпреки,че има някаква пречка за да се повлияя от лечението
Въпреки че не мога да се повлияя от лечението
Въпреки че не им искам лечението на тези лекари
Въпреки че не желая да се повлияя....
Просто не знам какво да избера и ме е страх да не сгреша? ((((
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Едва ли би сгрешила. Просто постой тихо и сама ще усетиш кое е най-подходящото. Като започнеш с едно можеш да изменяш нататък според усещанията си.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мари, ти чистиш ли себе си преди да правиш прокси за приятеля си. На мен ми се струва, че той не желае да се излекува. Защо настояваш да му "помагаш" да става, като той май иска да лежи?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор