Моите успехи с ТЕС!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Почнал съм,но ми се дърпа нещо!
Само,че аз не се отказвам и съм много търпелив!:)
Мисля да я доведа на семинар за ТЕС! :idea:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Да вметна, че на семинара по ПЕАТ, май работихме по проблема "Половинката в живота ми"...А Гена? Да разбирам ли, че това е пряка последица и ти продължи да работиш сам по темата?
Каквото и да е, ЧЕСТИТО! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Когато видях,че си писала в темата ми точно това ми мина наум,че ще ми кажеш!:)
Благодаря все пак!Работих с ТЕС разбира се,а и аз не спирам да си работя!Голямо чистене пада,пролетно почистване така да се каже!:) :roll:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ще напиша и тук,че с ТЕС можем да променим отношението си към другите,които са около нас,защото все пак сме различни,а винаги за едно нещо всеки мисли по различен начин,на един може да не му се хареса това,така се получават разногласия,противоречия и ако човек избухне,изпусне си нервите и става еднаааааа,а с тес просто се примиряваме,приемаме нещата такива каквито са,знаем че все пак така мисли човека срещу нас и си спестяваме негативните моменти!
С мен така се промениха нещата с приятелката ми,виждам че тя си има едно мислене,харесва или не на мен,аз съм го приел и знам,че ако на мен не ми харесва,смятам,че не е правилно,то от това само тя може да загуби,както се казва живота си е неин и да си го живее както тя си намери за необходимо и същото се отнася и за мен,в обратен ред!
Не можем да налагаме на някой собственото си мислене и да искаме да е като нас,както и не е хубаво да се подаваме да това,кой какво ни казва и мисли,все пак всеки човек трябва да има сили да покаже собственото си аз,какво мисли и да не се опитва да променя нещо,защото някой друг му го е казал,ако той самият не го желае и осъзнава!
Има хора на които им идват нещата от вътре,показват и дават това от което имаме нужда,има и други които действат по друг начин,а кой е правилният не мисля,че може да се даде точен отговор,защото всички сме различни и харесваме различни неща! :wink:
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Гена,
За мен това, което си написал е тема с продължение. Да, първо е осъзнаването на това, че човека до нас е различен и това не винаги ни харесва, после – това в което аз съм различен и че това не винаги му харесва. След това какво носят тези различия в живота ни като двойка и какъв би бил живота ни ако ги нямаше и колко неща не биха били такива каквито са, ако не бяхме толкова различни. За да се стигне до „Искам ли да се лиша от това, което тази амалгама от различия е донесло в живота ми?” и отговора „Не искам”. Е, може и да се стигне и до друг отговор ...

Аз съм си нарекла това „Балансиране на връзката” и съм го прилагала и по отношение на приятели, роднини ... Защото аз не обичам и не смятам за нужно да се „примиравам” (както казваш ти), та макар и с помощта на ТЕС.

Имам една стара тема (от първата ми годишнина с ТЕС), където се включи едно момиче, Анелия.

Ето я ако ти се чете, не е много:
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=627

Тя говори за „квантов разпад”, в което видях твърде много логика, но приложението на тази логика по начина, по който предлагаше тя ми се стори абсурден при положение, че имаме ТЕС и затова си измислих свой начин.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ето това накрая което пишеш е най важното,всеки намира своя начин!

Тук темата наистина много може да се коментира,но исках до толкова да споделя колкото ми е помогнал в това и ТЕС,но може би при мен си има и други фактори които и те помагат,при всеки е различно в крайна сметка. Аз следвам интуицията си и вървя по своя си път и моя начин който смятам,че ми помага и действа!А това съм го открил,защото искам,а след като искам,значи мога! :wink:
Така както от други теми и хора аз отбирам по нещо,надявам се и аз да бъда полезен с нещо тук и на другите търсейки своя начин и път!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Че всеки си намира свой начин, знаеш че съм съгласна, и затова начин не ти предлагам.

Предлагам ти идея, че можем чрез ТЕС да “повдигнем завесата” над различията (която завеса разбира се, че сами си спускаме) и да опитаме да видим хубавото и полезното в тях, та можем дори да стигнем и до осъзнаване на това, че цялата ни връзка се основава точно на тези различия. В това виждам ролята на ТЕС аз.

Иначе примиряването, то при някой хора дори и без ТЕС се постига след дълги години съжителство, т.е. спират да обръщат внимание и да ги боли. Но това, което съм виждала аз е, че заедно с това примиряване си отиват и много други неща, да не ги изброявам ...
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Темата е много дълбока и много може да се говори в тази насока!
Според мен лично,от опит и логическо мислене което при мен не липсва,ще бъде много по лесно и хубаво ако и двете страни прилагат ТЕС,защото в случая когато един работи само,се получава един дърпа напред,а и в същото време по някакъв начин компенсира и за другият,което според мене не е нужно,но аз в моя случай с половинката си,не мога засега да въздействам да започне да се теса,а на сила не става!
Винаги съм се дразнел и от един друг факт!
Хората не умеят да се борят за любовта си,не обръщат внимание на елементарните неща като внимание и уважение!Човек иска да промени нещо,осъзнава че е сгрешил,но не прави достатъчно или пък изобщо не прави нищо и иска да се променят нещата едва ли не с времето или пък другият да се осъзнае,но какво да е то,трудно е да се каже.
Много хора правят нещо на инат,но какво печелят те си знаят.Нещата по принцип са прости,но изглеждат много сложни и трудни,а защо са така,според мен защото ние сами така си ги правим!
Както и по този начин сами си навличаме болестите и не осъзнаваме,че всичко което ни се случва е наше дело.
Не напразно много обичам да казвам,че реалността е функция на съзнанието! :wink:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

http://www.emozdrave.info/palace.html

За тези които не са го чели! :wink:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Тази сутрин как я направих и аз не знам,но си мих главата и докато се подсушавах с кърпата,наведен с едни усуквания ми се сецна вратът и ме започна да ме дърпа и боли от лявата страна.Досега направих три теса за сецнат врат в лявата страна,определено се чувствам по добре,но тъкмо още докато се наглася за работа и ще съм като нов!
Давам и на болката още два теса и трябва да си ходи вече,все пак работа ме чака! :wink: :D

Смених формулировката със схванат,определено при мен тя работи по ефектно!Човек не е лошо ако пробва и експериментира с най различни усещания когато става въпрос за физическа болка,трамва и т.н.!Сам трябва да види което работи и действа,а определено ТЕС работи,казвам го за тези които не са опитали,колебаят се или имат някакви съмнения относно техниката! :wink:
Прави се разбира се,докато намалее или изчезна проблема,а за това се иска не само воля,но и повече търпение! :D
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Някои хора искат да отслабват,аз искам да напълнея! :roll:
Започвам като начало с едни 7кг,ще пиша какво се случва!Днес пробивах на колана нова дупка..............
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

ivangp написа:Сега остава да порабтиш и с ПЕАТ за да разбереш, колко памага и той.
Извинявам се за "вмъкването" в темата на Гената, но какво е ПЕАТ? къде мога да прочета нещо за него? :?:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мари089, виж дати за семинари!

Гена, наблегни на тренировки с тежести, най-добре с тежестта на собственото тяло, като набирания, кофички, лицеви опори и спринтове 2-3 пъти на седмица и хапване на корем. Няма начин да не качиш, ако спазваш и двете препоръки.
Последно промяна от ivangp на 27 Апр 2011 20:44, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

За яденето ям,за другите неща се каня и съм ги правил,но честно казано не ми се отразяват на кг-те,но явно ще започна комбинирано и с тях и с ТЕС!А и бягането е важно за краката ми,а точно тях най трябва да налея,особенно прасците!
Благодаря ти,че все пак ми напомняш за нещо което е време да започна!
:idea:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Днес се видях с една приятелка,исках да си поговорим за проблем който касае синът и,подарих и книжката за ТЕС,показах и как да прави техниката и за какво може да се ползва.Казах и ако може да се опита да научи синът си който е на 6г поне да се потупва по точките,детето от стрес не може да говори,има проблем с говора и това се дължи на добри лекари/стрес/,отражение е дало според нея и това което е виждало детето като отношение между тях с мъжът и,сега се разделили и тя каза,че малко се е поуспокоило.Прояви интерес за Доманчич метода и ще дойде!
Радвам се,че успявам да споделям на повече хора за ТЕС и възможността сам човек да си помогне,макар че почти всеки намира извинения със живота,забързаното ни ежедневие и липсата на време човек да обърне внимание за себе си.Не всеки осъзнава колко е важно човек да мисли за себе си и отделя време за това,че и той има нужда от нещо хубаво и приятно,а май всички намираме време и средства само когато ни опре ножа в гърлото както се казва!
Ще видим с времето какво ще има като резултат,което лично аз очаквам и би ме зарадвало,че още един човек е осъзнал нещо и направил едно добро за себе си!
Публикувай отговор