ivangp БЛАГОДАРЯ ТИИИИИ

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ей,добре се посмях на последните ви постове. :lol:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Гена, смехът е здраве ,га не ме стега капелината и аз се смея :lol: Понеже от петък съм неплатена един месец--борим кризата :D Реших да медитирам на една сурова туршия и на 100тина грама гроздов сок за да мога да влезна в алфа ниво.Никога да сега не съм се сетила да тесам отчаянието си.Леле докато правих кръгчета по точките какво излезна от двата ми крачола ,не е истина още изтича :wink:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аз напоследък доста добре се смея и забавлявам,не се оплаквам.Голям купон е при мен. :lol: :lol: :lol:
А за кризата имам една приказка,че е в главите на хората и сами си я създават и отглеждат.Животът е такъв какъвто сами си го направим и виждаме.Любовта е разковничето! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Гена за съжаление пак си прав :D Последната ми декларация с която работя .Впр.....че съм отчаяна и отвратена от лицамерието в нащо семейство откакто влезна снахата от което ми пада косата,аз....изчиствам се от отчаянието ,отвращението и лицемерието и избирам косата ми да възвърне предишната си гъстота.Бях спряла да пиша по този въпрос защото имаше малко нападки по повод мой чувства,но аз съм вътре и аз най-доре виждам как стоят нещата. :cry:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Да споделя нещо което ми дойде наум докато се забавлявах преди около час работейки на циркуляра! :lol:
Относно мъжете момичета,да ви обърна внимание.Казвате,че привличате все неподходящите.Запитвате ли се с какво?Ако дебелите книги пишат,че в живота всичко е уроци и всеки един се повтаря докато не го вземем,то тогава мъжете и жените ли,съответно и за мъжете са виновни,че си ги привличаме все такива? :roll:
Една идея,която мога да споделя още,а дали ще се възползвате си е ваш избора.
На един лист пишете,привличам неподходящи мъже и го изгаряте.Това може да се ползва и за други неща разбира се.Относно снахата фиф,ами че тя си е тя,ти като и се връзваш,в кой е вината?Мисленето е важно и да не се забравя,че всичко е в главата ни,а не в другите.Пак се стига,че само другите ни са виновни,а не ние.Докато се връзваш,до тогава и ще си на този хаос,а ако се изнесеш пък,ще е още по-добре,но недей да обвиняваш снахата и да стоиш на тази кълка,няма да прокопсаш и да напреднеш скоро колкото и да полагаш усилия с каквото и да било.Всеки е този който виждаме и ако не го приемем такъв какъвто е,и че това да е такъв е негов избор,ще сме си жертви,а това също е избор,поне аз така мисля и разсъждавам,но при мен нещата са си вече различни и тези неща не ги мисля и не ме тормозят.Животът е чудесен и приказен,поне така аз го виждам от известно време и всичко ми се получава. :roll:
И в къщи с моите родители се случиха не толкова приятни неща,най-вече едно обаждане на майка ми,но хич не ми трепна от вътре и си го приех така спокойно.Просто моят си живот е мой,аз си избирам кое е доброто за мен и всеки друг кой какво казва и иска да направи мислейки,че точно това е за мен добро,а всъщност за мен не е,знам че си го прави на себе си,а не на мен.В стремежа си да помогнем без да ни се иска помощ се оказва,че става точно обратното понякога.
Друго което аз съм направил отдавна и съм споменавал по спомен някъде в постовете си е да се напише на един лист какво искам да постигна в живота.Не отнема време,средства и физически усилия.
Е,успех девойки!
:wink:
Последно промяна от гената на 18 Дек 2011 19:32, променено общо 1 път.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Малиииии Гена,какъв огин се очертавааааа.Светлинките му ще се виждат в Габрово ,че и в др градове от страната :D :D :D
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Хайде лека и го прочети пак,че го допълних.Отивам на ледена пързалка да се забавлявам! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Бих искала да знам как да тесвам за постигане на желания .Благодаря Ви предварително.

Върнете се в началото


ivangp
Site Admin


Регистриран на: 01 Яну 1970
Мнения: 2788

Пуснато на: Чет Юни 24, 2010 6:38 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Визуализирай у утвърждавай ежедневно, че си постигнала вече желанието си. ТЕСай всички негативни мисли свързани с това, че е невъзможно да го постигнеш поради еди какво си, всички негативни чувства, които ти излязат в процеса на визуализации и утвърждения, включително желанието да се откажеш, мисли от рода на - че си губиш времето, че трябва да се откажеш и т.н.


ей на това попаднах преди 2 мин
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Гена, като се замисля проблемите с мисленето са м и щот немам циркуляр :wink: Благодаря ти за идейките.Внимавай с пируетите :wink: Лека и спорна седмица :D
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Гена, а какво става, когато имаш проблем с родителите си, но те умрат, преди да сте го разрешили? Или когато изобщо не искат да говорят с теб? Ти пак си добре, че имате някаква комуникация. Аз съм вече от другата страна.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

fif42
Алисааа написах---може и да бъркъм :D
, аз пък ти казвам, че "не едно куче се казва Шаро", което ще рече, че жената наистина може да се казва Алиса и да е отговорила на питането ти! Просто друга Алиса, не тази която си очаквала. :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

За първи път бях на пързалката,идея си нямах как ще бъде,но ми хареса.Два пъти паднах,като вторият беше с последствие една мацка на земята,дясното ми коляно пострада,но си помогнах с ТЕС.
А относно въпроса за родителите ми,нужно ли е да го мисля това,след като е някъде в неясното бъдеще?Всичко се решава на момента,а не с предварително обмисляне и нагласа.Аз живея тук и сега.
Ако има проблем да предположим,не е ли това,че едната страна е направила своя избор и си знае най-добре за себе си,а това означава ли,че и аз трябва да бъда на това мнение само за да е всичко ок?Какво променя нещата ако е така?Ако хората са по осъзнати и не живеят с тези шаблони които се предават от поколение на поколение може би нямаше да се получават подобни неща,но лично мен това не ме вълнува.Просто съм осъзнал,че всеки сам си избира какъв да е живота му,аз съм си направил своя избор,доволен съм както от себе си,така и от това което получавам.
Последно промяна от гената на 18 Дек 2011 23:11, променено общо 1 път.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Иване, не търся спор, но, доколкото разбирам, Фиф иска да има коса т.е. иска да реши проблем, поради който няма коса, понеже това и води негативно чувство, което е проблем за нея.
Ти имаш
Толкова грижи и притеснения ми отпаднаха откак почнах да си бръсна главата.
Решаваш вместо да изТЕСаш притесненията и грижите, да я обръснеш. В този смисъл, аз тълкувам избора ти на решение, не като решение на проблем,чрез справяне с емоция от наличието на коса, а като бягство от решение на проблем, чрез махане на коса (махане на приятел, вместо приемане на приятел).
ivangp
Alisa написа:
..... понеже бръсненето е пак грижа за косата, за скалпа- да не изгори, да не замръзне, да не лъщи, да не синее.... Може да се разглежда и като неглижиране или разкрасяване на проблем, за да не бъде решен, но може и да бъде прието като приет проблем, обаче, понеже не пониква коса от това приемане, значи не е решен проблем, а примирение, украсено с татуировка, обеца с диамант на ухото или шапка... Rolling Eyes
Почти няма разлика между това кога носех шапки преди, когато имах коса и сега, когато нямам. Други специални грижи за черепа си не полагам. С нищо не го мажа да не лъщи и т.н.

И кога най-после ше разбереш, че плешива глава, голям приятел, крив нос, клепнали уши и т.н. сами по себе си са факти. Проблеми стават когато им прикачим негативни емоции. Повод за радост стават като им прикачим позитивни емоции.

Това, че на някой не му пониква коса не значи, че има проблем. Това е просто факт, стига да няма негативни емоции по въпроса.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз не карам МАГ да си решава проблема по моя начин, аз само споделям една различна гледна точка.
Alisa написа:
ivangp написа:Толкова грижи и притеснения ми отпаднаха откак почнах да си бръсна главата.
Решаваш вместо да изТЕСаш притесненията и грижите, да я обръснеш. В този смисъл, аз тълкувам избора ти на решение, не като решение на проблем,чрез справяне с емоция от наличието на коса, а като бягство от решение на проблем, чрез махане на коса (махане на приятел, вместо приемане на приятел).
За ТЕС знам от 2002 година. Косата си май почнах да я бръсна 2005-та. Тогава имах къде къде по-сериозни проблеми от това да си ТЕСам грижите и притесненията за косата.

Под грижи и притеснения имам предвид не нещо сериозно, което ме е яло постоянно отвътре, а неща от рода на - трябва да отида да се подстрижа, при кого да отида, да стоя и да чакам да ме подстрижат, да си слагам гел на косата, да не ми се разроши от вятъра прическата, дали се е смачкала като съм спал, дали шапката ще я смачка, кое да предпочета да си сложа шапка и да я смачкам или да ми е студено, с какъв шампоан да я мия и т.н.
Те.е дрбни всекидневни мисли които ми минават и ме тревожат за кратко време, както всеки който има коса. Едва ли някой от вас е работил върху това да не му пука как му е направена прическата.
Не казвам, че не е достойно за ТЕСане, а че е много назад в приоритетите за ТЕСане.

Косата си я обръснах не за да си махна тези притеснения, а заради едно военизирано обучение, което провеждах. Жена ми каза че повече ме харесва с бръсната глава и че в представите си винаги се е виждала с мъж с бръсната глава и така си останах с бръсната глава. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

За протокола, да кажа, че този тип дребнотения за косата ми отпаднаха, неусетно покрай общото ми стабилизиране с ТЕС и още имам коса, че и по-дълга :lol: :lol: :lol:
Може пък, защото никой не ми е казвал, че си ме е представял без коса и по-хубава така?! :roll: :lol:
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор