Грип и Съпричастие

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
versilna
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 02 Фев 2011 16:30

Грип и Съпричастие

Мнение от versilna »

Синът ми е болен, много кашля и вдига температура. Грип, но не му минава - вече пети ден. Имат съмнения за пневмония, от днес започнахме антибиотик. Две - три вечери му правя прокси, много упорито, но установих че само кашлицата намалява след проксито и на другия ден пак си е същото. Едната вечер дори и аз започнах да дишам тежко, особено при точката под окото, като стигна до точката на главата сякаш ми се освобождават гърдите. Правих ТЕС за кашлицата, за дишането, за температурата, за главоболието, но явно този грип е много упорит.
Тази вечер пак ще му правя,

Лека вечер и успех на всички, които практикуват ТЕС!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

А опита ли, да изчистиш себе си , свойто отношение към болестта на детенцето си?
Може да теснеш и това
кашлицата намалява след проксито и на другия ден пак си е същото
и на това
но явно този грип е много упорит.
:)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Грип се лекува много просто за няколко дни. Минава се на диета само от пресни плодове, и билков чай с мед и лимон. Само това се яде и пие и нищо друго. Минава си сам, без антибиотици и без проблеми. Почива се в къщи. Всякакви физически и умствени усиля са противопоказни. Да се опитваме да спрем развитието на грипа е грешка. Той е очистителен процес, който е най-добре да се развие и да си свърши работата.
Поне аз винаги така се лекувам и семейството ми така се лекува.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Аз съм стигнал до същия извод и използвам тес само за ускорение на очистителния процес.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
versilna
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 02 Фев 2011 16:30

Мнение от versilna »

Благодаря ти за съвета, човек се учи докато е жив!
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

Пожелавам ти детенцето да се оправи бързо.И ние имаме същия проблем.И въпреки ,4е е на антбиотик 5 ти ден подържа температура , кашлицата е много силна , а аз съм на края на силите си,не мога да избия от главата си слу4ея с 2 годишното моми4енце,което по4ина от усложнение от грипа.Правих си ТЕС за това ,правя и на малкия ми син.Изпитвам 4увство на вина,4е не запо4нахме по рано с антибиотика,мислех ,4е ще се справя с 4ай ,витамини,но не успях.А и имам страхова невроза,то4но от болестите .Бяхме 4етри пъти в болница с
малкия за една година и аз рухнах,от притеснение,безсъние и липса на подкрепа от бащата на детето. Не мога да спра да пла4а и отново съм сама с детето,а умирам от страх .Простете ми за спама,имах нужда да споделя.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Vasilka, многохубаво направи, че сподели! :) Сега вземи и изТЕСай всички изречения в поста си. Излей целия страх, разочарование, обвинения, опасения...намери си точните думи в душата и ТЕСай,ТЕСай,ТЕСай! :D
После пак кажи! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

Bлагодаря,Алиса,ти винаги първа се отзоваваш.Снощи,когато бях много изплашена правих ТЕС,за това,4е ме е страх детенцето да не се влоши и за това,4е се 4увствам виновна , 4е запо4нах късно с антбиотика.Поокопитих се днес и продължих с ТЕС за самосъжалението,4е ме боли , 4е все сама трябва да се боря и гняв към съпругът ми , 4е ме оставя сама ,всъщност професията му е такава- международен шофьор.Но ето сега про4етох за приятела на мари и ме върхлетя ужаса с пълна сила и трябва да потесам,4е съм толкова лабилна,но най- много искам и се моля на Бог детенцето ми да оздравее и Бог да помага на вси4ки хора.
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

Млатя се като обезумяла,а седем годишния ми син,ме моли ,,мамо моля те не пла4и аз ще се оправя,,.Как мога да му при4инявам това направо съм за бой.Но не аз съм важната и му казах,хайде мили4ък да направим и на теб тес,,въпреки,4е кашлям и ме боли глави4ката,аз знам,4е ще победя този вирус ,защото съм силно мом4е и вси4ки ме оби4ат,,.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Хайде сега изТЕСай си и това
Млатя се като обезумяла,а седем годишния ми син,ме моли ,,мамо моля те не пла4и аз ще се оправя,,.Как мога да му при4инявам това направо съм за бой.Но не аз съм важната и му казах,хайде мили4ък да направим и на теб тес,,въпреки,4е кашлям и ме боли глави4ката,аз знам,4е ще победя този вирус ,защото съм силно мом4е и вси4ки ме оби4ат,,.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

Страховете ,с които се борих ме сразиха не успях въпреки,4е правих ТЕС ежедневно .Преди два дни излезнах от болницата ,лекувах пневмония,а там изживях ужас от една слу4ка.Защо го пиша това,защото е видно ,4е страховете ме убиват,Мари писа за димо и аз се уплаших и след дни бях във болница.Правя тес от месеци,помогна ми за много негативни емоции,а сега съм на на4ална позиция срината и физи4ески и емоционално.Въпреки,4е треперя и пла4а и нямам много сили пак се хващам,за моята единствена сламка ТЕС.Явно е 4е имам нужда от помощ а се боря сама.Правя тес без декларации -пла4а,преживявям вси4ко отново и отново и се потупвам и 4акам да ми олекне поне малко.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Alisa написа:Хайде сега изТЕСай си и това
Млатя се като обезумяла,а седем годишния ми син,ме моли ,,мамо моля те не пла4и аз ще се оправя,,.Как мога да му при4инявам това направо съм за бой.Но не аз съм важната и му казах,хайде мили4ък да направим и на теб тес,,въпреки,4е кашлям и ме боли глави4ката,аз знам,4е ще победя този вирус ,защото съм силно мом4е и вси4ки ме оби4ат,,.
:D
Аз лично бих се вслушал в съвета и!То си е направо за ТЕС това,задължително! :D
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

Ще го направя,Гени .
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Предлагам ти, сега да започнеш да ТЕСаш от тук:
Явно е 4е имам нужда от помощ а се боря сама.
Това е, което се повтаря като лайтмотив и в стария и новия ти пост.
:)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

Това е лайтмотив и на живота ми имам 4увството ,правила съм тес за това ,но явно трябва с техниката на избора да избера самодостато4носта.Основния проблем при мен така както аз го виждам е ,4е страдам за вси4ко и вси4ки,душата ми е като оголен нерв и всяка лоша новина ме сабаря и страдам така сякаш нямам 4увство за самосахранение.Уморих се ,стигнах до хап4ета.Страхувам се от това да не....немога дори да го напиша.Грипа ме сабори и стигнах до болница то4но от страх при подробното описание на Мари за Димо, а живея така , 4е не би трябвало някакъв вирус да ме разболее,правя йога,спортна натура съм,лицеви опори,пиех 4ай от шипка с мед и лимон и въпреки това развих плевмония ,защото няма йога за мозъка а от там идва вси4ко.
Публикувай отговор