Дневник на Aqua.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Потребителски аватар
Aqua
Активен
Регистриран: 11 юли 2010 17:36

Мнениеот Aqua » 03 апр 2011 13:09

Стигнах донапълно задънена улица.
има едно събитие, когато седя на чина си и едно момиче ме замеря с листя и се смее. На пръв поглед докато го пиша това не изпитвам никаква емоция, но като се задълбая изпитвам и не мога да я определя от къде идва просто и докато ТЕСам, не знам дали работя върху проблема, или върху някаква илюзия. Не знам дали да го оставя това и да продължа напред или да упорствам да изчистя всичко. Май имам някакви ПО, които даже не ми позволяват да правя ТЕС, защото когато трябва да седна да ТЕСвам изпитвам страааашен мързел и се изнервям страшно лесно, защото хем не мога да определя емоцията и винаги си стои на едно ниво, просто не мърда, а снощи тесах около 3 часа. Адски се дразня, вече 3ти ден чистя това събитие и няма мърдане... Тесах 100 неща, включително и че се изнервам, че нямам напредък и т.н. и сякаш в главата ми е хаос. Също така, нещо много важно е, че ме е страх да надникна в събитието напълно, защото знам, че ще ме очаква още повече ТЕСане. Това като се замисля може да е и корена на проблема. Просто ме мързи да ТЕСам, докато преди няколко дни бях супер ентусиазиран..
Хич не ми се иска да зарязвам всичко, защото искам да изчистя ситуацията, но се обезкуражавам и започвам да губя всякаква вяра, не знам на къде да тръгна. И най-вече се дразня, че не мога да се навия да седна да ТЕСам, защото в крайна сметка никакъв ефект няма. Исках да изчистя ситуацията преди да ми свърши пролетната ваканция, но май няма да стане. Ще се опитам да "ТЕСна" всичко написано от този пост, пък да видя до кога ще издържа.. даже имам чувството, че само се оплаквам вместо да върша нещо

Потребителски аватар
nia
Майстор
Регистриран: 18 юни 2009 13:37

Мнениеот nia » 03 апр 2011 16:24

Ще ти разкажа нещо, първото, което ми дойде наум.

Имах подобна случка със сина ми, който е в трети клас (не, че искам да те оприличавам с дете в трети клас, просто случката е подобна). Та той се върна един ден от училище и ми разказа, че едно момиче от неговия клас все го предизвиквало да я гони в стаята, а после като дойдела госпожата, тя винаги се карала само на него.

Казах му да помисли върху това защо от векове хората казват, че в основата на всяка война стои жена, а след това на фронта винаги отиват само мъже и само мъже умират. Той разбира се не успя да измисли много, но после го обсъдихме. Стигнахме до там, че момичетата винаги търсят и ще търсят внимание, и колкото повече не го получават, толкова по-сериозни ще стават методите им. А за момчетата – само от тях си зависи как ще се справят със ситуацията, могат ако искат да „отидат на фронта и да паднат жертва” (както е правил моя син), могат да се почувстват и така, както ти се чувстваш сега, а могат да се опитат и да предложат внимание – всичко си зависи от тях, те избират. Честно казано, аз не вярвам, че момиче би ти посветило толкова време (изобщо като чета постовете ти), ако не изпитваше нужда от вниманието ти.

При всички случаи, цял живот момчетата, или мъжете ще бъдат изправени пред избора как да интерпретират по-горното, както и цял живот жените ще търсят внимание.

Така мисля аз, а технически какво да направиш ... ти ще се спрявиш.

Alisa
Майстор
Регистриран: 12 май 2010 21:17
Контакти:

Мнениеот Alisa » 03 апр 2011 18:26

monster, много добре се ориентираш ! Успех с "не ми се ТЕСа"! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!

mary089
Активен
Регистриран: 10 мар 2009 10:28

Мнениеот mary089 » 03 апр 2011 18:47

monster написа:Стигнах донапълно задънена улица.
има едно събитие, когато седя на чина си и едно момиче ме замеря с листя и се смее.

Monster, помисли точно как те кара да се чувстваш този смях на момичетата - явно това е нещо,което се повтаря при теб. Не става дума само за раздразнението ти. Опитай се да бъдеш максимално честне със себе си и си припомни как точно си се чувствал в тези моменти - унизен? засрамен? оскърбен? просто изброявам вероятни емоции. Мисля че е много важно да улучиш точната емоция и всички други случки ще се изчистят лавинообразно. Успех!

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 07 апр 2011 13:03

Постигнах напредък вече, благодаря на вички за съветите ви, проблема е просто по-заплетен и има много аспекти, които с необходимото търпение ще изчистя :)

Снощи изчиствах едно събитие, в което накратко разбирам, че майка ми ще заминава за чужбина (бях мн малък) и това е един от най-болезнените ми спомени и докато ТЕСах усетих как буквално сърцето ми беше притиснато за момент от нещо и после се отпусна, беше много интересно. Също усещам как ушите ми стават много топли понякога, не знам защо :D Докато Тесвах този спомен тооооолкова много страхове и несигурности излезнаха наяве, теснах ги до голяма степен, но имам още много. Но става сравнително бързо. Също така осъзнах, че до някаква степен не исках да се освободя от този спомен поради много причини - исках да получавам съчувствие от другите благодарение на това и куп други причини, които теснах. Днес се чувствам адски по-лек и спокоен, представям си след 2 месеца как ще се чувствам..

Чудно ми е по колко време на ден г/д е необходимо минимум да се ТЕСва? За всеки е различно, разбира се, аз го правя около 2 часа, но всеки спомен го чистя с дни, а в книгата пишеше поне 1 спомен на ден трябва да се изчиства. Аз лично не бързам за никъде, но се чудя поради каква причина е препоръчително да се изчиства поне по 1 събитие на ден? :Р

Едит: Още един много важен въпрос : Когато се сетя за миналото и се виждам като малък изпитвам вид самосъжаление, обаче забелязах, че много по-силни емоции изпитвам като говоря за себе си като "Това момче". Примерно "жал ми е, че това момченце се чувства толкова уплашено" отколкото "жал ми е, че съм се чувствал толкова уплашен".
Добър избор ли е да говоря за малкото си аз в трето лице? :D
Звучи даже смешно, но ми е интересно

Alisa
Майстор
Контакти:

Мнениеот Alisa » 07 апр 2011 13:30

Браво!
в книгата пишеше поне 1 спомен на ден трябва да се изчиства. Аз лично не бързам за никъде, но се чудя поради каква причина е препоръчително да се изчиства поне по 1 събитие на ден?

Задача за мързеливци, да им се даде темпо... :D
Едит: Още един много важен въпрос : Когато се сетя за миналото и се виждам като малък изпитвам вид самосъжаление, обаче забелязах, че много по-силни емоции изпитвам като говоря за себе си като "Това момче". Примерно "жал ми е, че това момченце се чувства толкова уплашено" отколкото "жал ми е, че съм се чувствал толкова уплашен".
Добър избор ли е да говоря за малкото си аз в трето лице? Very Happy
Звучи даже смешно, но ми е интересно

Щом това е заредено с повече емоция, за теб, работи така. Рано или късно ще разбереш ,защо точно така ти идва и фразата ще се намести в първо лице. :D
Много добре се справяш и страшно ме кефиш! На тези години, като си оправиш негативите ( много са ти пресни още, доколкото си по-близо до детството си), ще си живееш супер свеж нататък! :wink: :lol:

Потребителски аватар
nia
Майстор

Мнениеот nia » 07 апр 2011 13:33

А ако пък можеш да „видиш”, да „гушнеш” и да успокоиш това малко момченце, като му разкажеш с колко много неща ще се справи в бъдещето и колко смело ще стане, е най-добре.

Харесва ми как гледаш на нещата и то още на тези години. Няма правилно и неправилно, ти си създателя на твоя свят, важно е да чувстваш, че ти помага, ако не, сменяш и продължаваш с импровизациите.

Осъзнаваш ли, че ти относително рано започваш да работиш над себе си, което означава че имаш относително малко отрицателни наслагвания в главата си? Ако не захвърлиш тази работа утре, шанса да се насложат още такива неща там не е никак голям. Ако не осъзнаваш това, осъзнай го и започвай да му се радваш от днес. Аз му се радвам :) .

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 07 апр 2011 14:08

Благодаря ви много! :Р
Чувствам се много голям късметлия, че разполагам с толкова много информация за това как да се освободя от такъв емоционален багаж и е срамота ако не се възползвам. :)
nia, преди време бях пробвал тази техника да гушна малкото си Аз (мисля, че го бях чел в книгата на Луиз Хей), но изпитвах повече тъга отколкото успокоение, но сега с ТЕС мисля, че е перфектния момент да го направя, благодаря!
И се чувствам по-ентусиазиран от всякога :)

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 02 май 2011 21:07

Доста съм разочарован в момента.
от около седмица не съм ТЕСвал - получи се както при ВСИЧКИ останали техники, които съм правил..занимавам се известно време и после просто спирам. И НЕ МОГА да се навия да седна и да се захвана отново.. винаги си намирам извинения
Опитвах се да ТЕСвам, че ме мързи да се занимавам с това, пробвах техниката на конфликта и просто все изниква нещо, че не мога да си довърша нещата докрай. Имам много як ПО явно. Ще се опитам да правя предизвикателство за това ПО, дано успея да влезна обратно във форма...

Alisa
Майстор
Контакти:

Мнениеот Alisa » 03 май 2011 11:16

Здрасти!
Какво ще се случи, какво ще изгубиш/спечелиш, като си решиш проблем?
ТЕСаааай!
:wink:

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 03 юни 2011 16:42

опитах се да започна да правя предизвикателство за нежеланието за тесване и даже и там не издържах. Първия ден тесвах г/д, на втория зарязах напълно всичко (че даже и забравих)
направо се отегчавам до смърт като тесвам, не знам защо така става. И никога не изчиствам докрай нещата, винаги ги зарязвам, а не знам къде е проблема
Започнах от днес пак предизвикателство да правя, като на всеки кръг не действам с една фраза, а на всяка точка си казвам какво ми идва на ума по отношение за тесването. също и понякога правя техниката на избора "Избирам да имам огромна мотивация и желание да тесвам"... Ще видим докъде ще я докарам

Лятната ваканция планирам да се отдам изцяло на тесване, но ако изпитвам такова нечовешко отегчение не знам как и 2 дни ще изтърпя.. Та гледам първо да си изчистя ПО-тата към тесването, пък тогава да се захващам с другите неща.

Потребителски аватар
nia
Майстор

Мнениеот nia » 03 юни 2011 16:51

Ако на твоята възраст ми минаваха през главата идеи да посветя цялата си лятна ваканция на ТЕС, първо щях да опитам да видя защо по дяволите ми се случва това, защото съгласи се, че на тази възраст .... ТЕС е нещо което върви покрай другото, а не го замества.

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 03 юни 2011 18:04

Накара ме да се замисля , хах
Лятната ваканция съм пълен със свободно време, защото не ми се налага да уча, а и не излизам (поради разни емоционални пречки, които трябва да изчистя)
И се надявах лятото да изчистя определена част от тези негативни емоции и да започна с по-голяма доза увереност новата учебна година
Знам, че не е хубаво така да се планува "от другата седмица ще направя това, от другия месец това " и т.н., но се чувствам най-удобно така
Макар че сега като се замисля това не е толкова добър избор и просто отлагам както винаги.
Но не знам дали при всички е така, но за да изчистя каквото и да е ми е необходимо мнооого време, това е и една от причините, поради които отлагам тесването. И също много трудно идентифицирам и различавам емоциите в един проблем и накрая се изтощавам и се отказвам..

Потребителски аватар
гената
Майстор
Регистриран: 22 яну 2011 16:28

Мнениеот гената » 03 юни 2011 18:17

Луиз Хей казва,ако днес не можеш да се справиш с нещо,как ще можеш утре да го направиш!
Всички казваме,че нямаме време,но за какво нямаме време,за себе си които сме най важните!

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 05 юни 2011 19:15

И все пак да се похваля с резултат.

Когато излизам често имам натрапчивото чувство, че някой ме наблюдава и ме критикува/осмива за нещо и отдавна отлагах да го тесам. преди няколко дни ходих да потичам в парка и разбира се чувството беше с мен и точно тогава ми хрумна да го тесвам, докато го изпитвам. Усещането намаля значително. Даже има 1 площадка с лост и т.н., където отдавна ми беше мерак да се набирам, но ме беше много срам, че някой 'ще ме наблюдава и ще ми се присмива' - е, намалих чувството дотолкова, че даже и лицеви си правих на самата площадка. Много много много се радвам от постигнатото. Обаче не го изчистих напълно и малко по малко ще го изчистя. :)

Върни се в “ТЕС РЕЗУЛТАТИ И МНЕНИЯ”