Дневник на Aqua.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Потребителски аватар
Aqua
Активен
Регистриран: 11 юли 2010 17:36

Мнениеот Aqua » 30 апр 2013 08:58

Изписали са ми акарол, което не е със сяра. Знам и за варианта със сяра,евентуално ако не стане ще пробвам със сярата. Благодаря ви :)

Sylvia
Активен
Регистриран: 19 ное 2012 09:57

Мнениеот Sylvia » 30 апр 2013 19:01

Ще стане , след 3-4 дни ще си ок , само пускай всичко , което може да се пере поне на 60 С .

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 03 май 2013 08:09

А дали е нормално да ми излизат нови пъпки по време на лечението

Sylvia
Активен
Регистриран: 19 ное 2012 09:57

Мнениеот Sylvia » 03 май 2013 16:52

Ами може да се заразяваш повторно от инвентар , дрехи , спално бельо . Затова е важно , дакото се изчисти напълно , да се перат дрехите и бельото на висока температура . Ако обривът е на място , което може да остане голо ( например на ръката ) , добре е да не се покрива с дреха , за 2-3 дни , или пък дрехата да се сваля и пере ежедневно .

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 08 май 2013 07:43

Усещам положителна промяна в начина ми на общуване с майка си сестра си, повече ги допускам до себе си от преди, което за мен е напредък, преди доста ги избягвах. също така и общуването ми с приятели се е променило. В момента ми е приоритет мързела и липсата на воля. Все по -често усещам вътрешно чувство, че мога да се справям със всичко. Искам сега да започна да уча повече, но много ме мързи

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin
Регистриран: 01 яну 1970 02:00

Мнениеот ivangp » 08 май 2013 08:06

ТЕСай си мързела! :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 13 май 2013 19:13

Добре. Имам периоди на подобрение и влошаване.
Освен, че десния ми показалец го чувствам скован и някак тежък, получих преди малко едни мравучкания по пръстите. Възможно е това да е МС и аз естествено си мисля, че е това. Малко ми е трудно да уча, защото постоянно си мисля за това и чувствам огромен страх. НО ще дам всичко от себе си

Едит: ето например сега се чувствам страхотно. а преди малко едвам понесох поредния изблик на страх и паника. Но започнах да се чувствам добре след малко ЛК и ТЕС. Но утре може да се събудя пак в съсипано настроение, чувствайки се сякаш съм в ад, изпълнен със страх, че нещо ме дебне зад ъгъла и ще ме тръшне.
При мен епизода на огромен страх и паника може да трае от няколко часа до няколко дни.

Само споделям състоянието си, продължавам да си работя и така докато не си постигна целта. Иване, няколко пъти си ми го казвал и то отдавна, че аз прескачам от проблем на проблем. Поработя над нещо, то горе-долу се пооправи и подхващам друго, защото старото ми е омръзнало. И така от мноооого време го карам. Ама чак сега го разбирам сякаш. Сега съм се фокусирал само в 2 неща и работя върху тях (те са в основата на тея пристъпи на страх и тревожност).

Alisa
Майстор
Регистриран: 12 май 2010 21:17
Контакти:

Мнениеот Alisa » 13 май 2013 23:13

Като чета последното, да те питам: ти работил ли си със " срах от освобождаване от страха/ проблемите" и "страх да остана без собственото си внимание"? Един вид "и аз да предам себе си, и аз/ като някой друг/ да не се обичам и да се изоставя"- правиш си проблеми, за да си обръщаш внимание = да се обичаш.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 13 май 2013 23:37

Никога не съм се замислял за това. По-точно за страха да не остана без собственото си внимание. Благодаря :)

mayadob
Яка ТЕСла
Регистриран: 29 мар 2008 18:32

Мнениеот mayadob » 14 май 2013 21:56

Aqua написа:Възможно е това да е МС и аз естествено си мисля, че е това.
На мен ми звучи на нещо друго. Хипохондрия :lol:

Като че ли много ти се иска да страдаш от нещо наистина сериозно. Така ли е?

daromi

Мнениеот daromi » 18 май 2013 22:41

mayadob написа: Хипохондрия

Отидох да проверя доколко съм наясно със значението на думата и попаднах на препоръчана "Рецепта на лек при хипохондрия"
Тази рецепта съм я ползвала и за други проблеми и винаги ми е действала безотказно.

Потребителски аватар
MAG2001
Майстор
Регистриран: 07 апр 2011 14:34

Мнениеот MAG2001 » 20 май 2013 10:52

:D daromi, чудесна рецепта !!! Аква, ако пак не става и не става ползвай на Иван техниката"Майната му..." на мен ми върши чудна работа!!!
Но поста на daromi ме подсети да ти дам линка с йога-нидрата на Орлин Баев. Това са дихателни сесиии, нещо като водени медитации, по-кратки, по-леки, аз съм ги слушала от дъжд на вятър, понеже щото много много не обичам да ме водят и да ми казват кое как да правя и кога, то си ми е от зодията -"Ни се води, ни се кара", но между холотропните сесиии съм ги ползвала от време на време, и то с успех, та за тези, които имат необходимост на някой да се опрат и им трябва подкрепа-някой да ги води- според мен биха били полезни.Ето от тук можеш да си изтеглиш, нещо, което ти харесва , ако ти хареса-разбира се и да си го правиш сам- ако така предпочиташ де :)
http://kaksepravi.com/kaksepravi.com/yoga/
А ...иначе...хипохондрията доста добре се повлиява от лечението с праз. Пъхаш си един по-голам стрък праз в ....може и в гащите, може и в чантата и колкото пъти усетиш пристъп- хващаш го и произнасяш на глас мантрата"ГоляМмм ПраЗззз!" - тва 108 пъти :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 20 май 2013 21:18

Случи ми се нещо интересно днес :)
Първо да разкажа, ходих на холотропно дишане онзи ден. Преди сесията отидох с намерението да се изчистят конкретни неща, които мислех, че е най-добре да се изчистят. После разбрах, че трябва да се оставя на т.нар. "вътрешен радар" да си свърши работата и да изчисти всичко, което той си прецени, че трябва и че е най-добро за мен. На мен обаче това не ми допадна, искам АЗ да кажа какво да се изчисти, защото аз знам по-добре от всеки друг!
След двете сесии сега много ми допада идеята да се оставя на 'вътрешния си радар' да чисти какво то си реши, дори нищо да не изчисти, имам доверие, че се случва най-доброто за мен. и имам повече доверие на нещата като цяло, не само конкретно в холотропното дишане. В самите сесии не изпитах нещо толкова силно освен силното сковаване в крайниците и лицето, което е началото ме уплаши, после му се кефех и ми беше любопитно.

Малко преди холотропното ходих на психиатър, който ми изписа антидепресанти. Имал съм тревожно разтройство. Аз реших да не се подлагам на лечението, смятам, че се справям, но исках да се консултирам просто от любопитство, така го усетих. Днес пак усетих поредната криза - пак нещо си мислех, че не е наред с тялото ми, пак почнаха черните мисли. То почва от нещо малко през деня, но веднага знам, че вечерта ще ме удари. Бях навън с приятели и пак водех поредната вътрешна битка, поредния опит да се самоубедя, че всичко е наред, че съм в безопасност и поредния неуспех. И докато се прибирах се случи нещо много интересно - В период на криза много често ми се случва да ми минава 1 мисъл през главата - че хората по улицата реално изобщо не знам какви са и що за хора са и всеки един може да се окаже я сериен убиец, дявол, пълен изрод и да ми направи нещо лошо. Хем е ирационално да го мисля това, хем не е. И просто усетих някакво желание да се предам в битката със страха и да се сприятеля с него, да се отдам на страха да ме завземе и да се разтворя в него. Та почнах да го каня да ме обземе целия. Вместо да водя вътрешен монолог от типа на "Всичко е просто стрес, това са глупости, не го мисли, не го мисли, не мисли за това" и тн, направих точно обратното "Ела, покажи ми се целия, изплаши ме, осакати ме, убий ме, пребий ме, смачкай ме, аз пак си ви обичам (към страховете)".
После си влезнах във входа на блока, беше тъмно и обикновено ме хваща страх, че някой се крие зад вратата или нещо такова (знам, че няма такова нещо, но просто е някакъв ирационален страх). Не светнах лампата, а застанах точно пред леко отворената врата и си мушнах ръката в другото помещение за задния вход. "Отхапи ми ръката, дръпни ме, изяж ме". Някакви ей такива си ги мислех. :D малко луда работа. Искам да се запозная със страховете си, канех ги да ми се покажат и да се проявят. Сякаш нямах време да се сприятеля с тях обаче, може би малка част от мен още се опитваше да ги потисне. Но беше нещо напълно ново и свежо като преживяване, доста поучително. Алиса ми беше дала тази идея, но тогава някак си не резонира с мен, не можех да вникна в идеята. Как така да се сприятеля със страховете си.. после нещо се е отпушило в мен и станаха нещата от самосебе си.
Доволен съм, благодаря ви :)

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 24 май 2013 15:32

От няколко дни се чувствам странно. Сега пак правих холотропно и имам питанка :?:
Чувствам се като извънземно, което за пръв път е стъпило на земята и не може да схване защо нещата са такива, каквито са. Странни са ми, сякаш сега съм си влезнал в тялото и разучвам всичко. Странно и необяснимо ми е, че се казвам Георги, че имам майка и баща, не разбирам кой е измислил парите и ми изглеждат нелепи и малоумни като много други неща в нашия свят. Преди, всичко това ме плашеше, сега просто ми е странно. Не мога да си обясня защо се чувствам така, но си задавам въпроси, които повечето хора не си задават и съответно никой няма отговори. Чувствам се 'събуден' ама бих предпочел да спя. Също и се чувствам смешно да го пиша това, защото си мисля, че изглеждам като луд.
:lol: :lol:
Паническите атаки (или каквото и да бяха онези епизоди на страх) спряха. Не ме плашат вече. Развих голямо доверие в това, което аз наричам 'божествения замисъл зад хода на събитията'. Ама не разбирам къде е корена на това, че съм като извънземно от друго измерение и не мога да свикна. :lol: по принцип това се води шизофрения хаха

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin
Регистриран: 01 яну 1970 02:00

Мнениеот ivangp » 24 май 2013 20:19

Просто осъзнай, че всичко е временно и това ще мине, както минаха предишните състояния. Наблюдавай го и го изживявай максимално (това означава да се отпуснеш и да му се отдадеш) докато трае. Това си е уникално преживяване, защо го отблъскваш и анализираш. Проблемът ти не е че го имаш, а че се опитваш да го рационализираш. Но дори да си го обясниш, това няма да е единственото му обяснения и няма да успееш да го изчерпиш. Така че отдай му се и го изживей пълноценно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.

Върни се в “ТЕС РЕЗУЛТАТИ И МНЕНИЯ”