Дневник на Aqua.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Потребителски аватар
Aqua
Активен
Регистриран: 11 юли 2010 17:36

Мнениеот Aqua » 25 май 2013 15:42

Аз същото състояние го получавах преди няколко месеца, ама май успях да го потисна и после дойдоха тези епизоди на силен страх.
Мисля, че в следствие на холотропното дишане е дошло ред и на това състояние да ги приема и да го интегрирам в себе си. Нещо като лечебна криза. Преди медитирах около час и достигнах много дълбоко ниво на релаксация, при което извиках това състояние и си позволих да го изживея, сега мисля, че е по-добре положението. То не ме държи постоянно, само като почна да мисля за него и сякаш губя контрол, щото почвам да го потискам, а то не иска да се маха. А понякога като го 'извиквам' не иска да ми се покаже с пълна сила (щото сигурно аз не му позволявам).
Проблемът ми е, че ме е страх, че ако му се отдам завинаги ще си остана в това състояние или ще се задълбочи и ще полудея/ще се увердя безвъзвратно. И двата варианта мисля, че са невъзможни, но просто страха от тези неща го има. =)
Между другото, едва наскоро осъзнах в пълния смисъл на думата какво означава да "приема" нещо.
Благодаря.

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin
Регистриран: 01 яну 1970 02:00

Мнениеот ivangp » 26 май 2013 16:41

Един мъдрец на смъртния си одър подарил на сина си пръстен с надпис и му заръчал всеки път когато изпита огромна тъга или огромно щастие да поглежда пръстена и прочита надписа.
Надписът гласял:
И това ще отмине!

Нищо не е вечно освен промяната. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 02 юни 2013 21:17

Ми то отмина :lol:
Всъщност "отмина" не е точната дума. Конкретното състояние отмина преди няколко месеца и си казах "слава богу, замалко да откача, вече не ми е на дневен ред, зарових го надълбоко, дано пак не излезе". То разбира се пак излезе.
Сега по-скоро се сприятелих с него и го интегрирах в себе си, приех го. Не съм го разкарал, част от мен си е и го изследвам, когато пожелая.
Последните месеци ми бяха изключително тежки психически, на няколко пъти изживях пълен колапс и направо се чудех какво се случва в главата ми, борейки се с много тежки и кофти мисли, които препускаха през съзнанието ми и изобщо изгубих контрол, мислех си, че нещата вече са безнадеждни. Не знам дали от холотропното дишане, от ЛК или от нещо друго, но всичко това премина, като преди това беше върховната кулминация и се отпуши всичко. Сега го чувствам като една много интензивна лечебна духовна криза, която премина. Самите представи за реалността ми бяха преобърнати и трансформирани, което е нормално да бъде много плашещо.
Чувствам се странно. Сякаш не съм достатъчно заземен. Чувствам някаква празнина, няма го безпокойството, на което бях свикнал и сега ми стои празно.. не е гадно, просто е празно, неутрално.
Взех ОГРОМНО решение и направих нещо, за което с години наред събирах кураж да направя. Мисля, че избързах, но все пак го направих.
Чувствам се сякаш старото ми аз е мъртво. Още свиквам с новото, сякаш съм в напълно, коренно различен етап от живота си и се приспособявам все още към новата си реалност. :| Чувствам промяна и в характера си. Просто нищо не ми е същото вече и ми е странно, още не съм свикнал напълно.
Не ми е зле, но още не ми е доволно.

mayadob
Яка ТЕСла
Регистриран: 29 мар 2008 18:32

Мнениеот mayadob » 03 юни 2013 17:27

Интересно :)

Alisa
Майстор
Регистриран: 12 май 2010 21:17
Контакти:

Мнениеот Alisa » 04 юни 2013 17:00

А искаш ли да ти е пълно или някакво конкретно, на мястото на празното?
Защо мислиш, че си избързал с ОГРОМНОто решение? Може би си почувствал че му е времето! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 13 юни 2013 16:58

Не, че съм избързал, просто ми създаде малко негативни емоции. Сефте! :lol: :D

След 1000001 курса на лечение за краста още имам сърбежи и ми излизат пъпки. Четох, че е възможно след инфекцията да продължават да излизат пъпки и да сърби до няколко месеца. Сега ще чакам. :roll: Вечер не ме сърби като спя, което май е знак, че съм се излекувал и това е пост скабией.

Като цяло се чувствам добре.. Ама много ме мързи да се тесам, само медитирам по следния начин - лягам, спирам да мърдам и започвам да отпускам и да се фокусирам върху всяка част на тялото си - от ноктите, до корените на косата си. След около 15-20 минути изпадам в едно интересно състояние, което май се нарича сънна парализа или алфа ниво, не знам. Мозъка си мисли, че спя, щото тялото не се движи. Така съм чел, поне. Та в това състояние имам много силни спонтанни визуализации. Те се появяват сами, не контролирам нищо, след това поемам някакви действия. Снощи, например, изведнъж се озовах в един бар. Седнах на бара, до мене седна някакво същество - отвратително, грозно и много плашещо. Попитах го какво е, то каза, че ми е страха от разочарованието. Черпих го уиски и станахме приятели :) :D Също усетих сякаш докато лежах отстрани ме гледаше цяла публика от някакви хора, което ме изплаши. Веднъж пък "се видях" в огледало. Огледалото показваше вътрешната ми красота. Бях ужасяващо чудовище, с израстъци и циреи навсякъде по лицето. :shock: Почнах да си представям как правя тес и лицето ми става сияйно и красиво. Като цяло е плашещо, защото ме е страх да не получа някоя халюцинация, която да ми изкара акъла. Чел съм, че се случва при някои хора. Също така съществата, които виждам в тези визуализации ме ужасяват, а сякаш те всички са моите страхове. Отвратителни са ми. Физически тялото си почти не го усещам, чувствам се като облак от топлина, понякога се чувствам сякаш плавам из пространството или сякаш леглото ми е накривено на някоя страна.

Много искам крастата да се разкара, дори да се е - искам сърбежите да спрат, защото ме е страх, че още съм заразен. Пия ММС от време на време и вчера и днес го пия по-често и забелязах, че сърбежите ми се засилиха, също и сенната хрема се изостри. Може би се лекувам :roll:

Потребителски аватар
MAG2001
Майстор
Регистриран: 07 апр 2011 14:34

Мнениеот MAG2001 » 05 юли 2013 09:23

Аква, аква акваленд :D :D :D сори, ама чак сега ти виждам поста. Тва дето го правиш е супер , според мен. На семинарите Алексей дава подобна техника, с известни разлики, разбира се...та по-същия начин ,както си се справил с чудовището- страх от разочерования , можеш да процедираш и със крастата...като влезеш там, дето го описваш - "онова състояние" я извикай - крастата..може да ти се появи като зайче или катеричка, или красива девойка-фея с огромна гнойна пъпка на носа :) вместо чудовище, да не ти пука..и после процедираш по същия начин с нея, както с чудовището . И аз ги тесам на място :D Това може да се ползва за всичко, което ти се вижда като проблем ...Цун! и гуш!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 05 авг 2013 09:30

От 5 дни правя ТЕС по минимум 1 час на ден, то наистина не било толкова непосилно.
Излезе ми киста/цирей или не знам какво е точно на дясната буза. Сега пия някакъв антибиотик и може да го изрежат, както прецени лекаря, аз си се успокоявам, че целия процес е някакъв лечебен :lol:
Мога да кажа, че вече нямам тревожно разстройство, нямам кризи, нямам панически атаки. Все още съм тревожен и напрегнат през по-голямата част от времето, но не е както преди. Холотропното дишане ми помогна в това отношение, както и непостоянна работа върху себе си :D

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin
Регистриран: 01 яну 1970 02:00

Мнениеот ivangp » 05 авг 2013 16:58

Цирей се лекува мед и живовляк. Намазва се с мед цирея вечер преди лягане,, стрива се с пръсти едно зелено свежо листо живовляк за да си пусне сока и стритото листо се слага върху меда. Завива се с марля и се залепва марлята с лепенка така, че да може да диша кожата на мястото където е цирея. Преспива се една нощ. На другия ден гнойта от цирея е изтеглена и няма нужда нищо да се реже.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 04 сеп 2013 10:14

ПФФ, пак спрях да тесам. Просто волята ми след 4-5-6 дни, максимум 1-2 седмици и изчезва, след това напълно спирам да правя каквото и да било и се връщам на старото.
Истината е, че разчитам основно на холотропното дишане да си свърши работата, виждам го като панацея и упорито отказвам да поема отговорност за себе си. Макар че имам наистина страхотен напредък, благодарение на него.
Вече от 2 месеца ходя на фитнес. А това го отлагах близо 2 години, просто защото ме беше много срам и страх някой да не ми се подиграва докато тренирам. Още се чувствам малко смотан вътре, но пък е поносимо и се справям добре.
Бях обсебен от мислите си и емоциите си. Може би всичките книги, които изчетох на по-ранна възраст за емоциите и вътрешния свят ми се отразиха зле, в смисъл такъв, че обръщах толкова много внимание на емоциите си, че буквално бях забравил какво е да живееш. На всяка мисъл си правех контра и се стараех да я заменя с по-положителна, което създаваше много силно напрежение нон-стоп. След холотропното го осъзнах и сякаш се разгради този проблем.
Сковаванията спряха (появяват се от време на време, но не им обръщам вниамние). Вече не си мисля, че имам МС :shock:
Сравнително спокойно ми е, но имам още мнооого неща за изчистване :roll: От време на време усещам трусове, обзема ме тревожност, но е с по-нисък интензитет и е все по-рядко. Разрежда се.

Не обичам да пиша, понеже не мисля, че работя толкова пълноценно върху себе си, че да съм си заслужил правото да получавам внимание от потребителите тук, в смисъл сякаш говоря излишни, непотребни неща. Това си го имам от много отдавна :roll:

В продължение на 2 седмици си писах цели всяка сутрин. 10 цели във формата "Аз постигам еди-какво си до еди-коя си дата". В един момент спрях и забравих да го правя и след 1 месец осъзнах, че някои неща се случиха без дори да съм забелязал :)

Alisa
Майстор
Контакти:

Мнениеот Alisa » 04 сеп 2013 10:59

:) Добре е, че все пак пишеш това!

mayadob
Яка ТЕСла

Мнениеот mayadob » 04 сеп 2013 19:27

И аз имам моменти, в които не пиша. Когато темата, по която тесам не е приключила, си мисля, че ще я опиша, когато приключи. Но после я забравям.
А специално за това дали занимаваш другите - да ти кажа аз как мисля и как правя. Когато пиша в моя си дневник най-често пиша набързо и може да претупвам текста, защото там пиша предимно за себе си. Ако някой се навре да чете - негова си работа. Докато в чужди и общи теми се старая повече - там съм в диалог и повече се старая да става за четене.
Искам да кажа, че поне според мен, е съвсем ОК да си пишеш каквото ти дойде в твоята тема 8)

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 13 сеп 2013 09:00

Имах няколко аха-моменти тази седмица и ми изникна важен въпрос!
Имах затруднения в общуването си с хората около мен в последно време. Общо взето се чувствам ВЕЧНО пренебрегнат, омаловажаван, потискан и потъпкан и беззащитен, а същевременно копнея за нечия грижа и любов. И наистина бях убеден, че въпреки всичко проблема е в тях, не в мен, защото аз винаги пренебрегвах себе си в името на другите, имах се за добър човек и за жертва на чуждата арогантност и егоизъм. Класика, нали? :lol:
Имам много важен въпрос свързан с лекуването на този (и не само на този) проблем.
Да кажем, че се чувствам изоставен и имам навика от всеки човек да изстисквам подкрепа, закрила, насока и грижа. Да кажем, че когато ме гушкат чувствам всичко това.
АКО по някакъв начин премахна всичките емоционални аспекти на моето изоставяне и липса на закрила и обич, ще се разделя ли с приятното чувство да бъда гушкан? В смисъл ще мога ли пак да изпитвам чувството, че съм закрилян и обичан, чувството, че някой се грижи за мен, или завинаги ще се разделя с него? Целта ми е да премахна този невротичен и болен стремеж към тези чувства, нали така.
Т.е. ако премахна дадена негативна емоция - противоположната й положителна ще изчезне ли също? Не искам да стана неутрален дебил, не искам да се лиша от такива хубави мигове. А в този форум се е говорело за празнината след изТЕСване на голямо количество проблеми, сякаш всичко е пълно и равно, но усещането е неутрално. Което НЕ го желая.

Alisa
Майстор
Контакти:

Мнениеот Alisa » 13 сеп 2013 10:28

ЗНАЧИ... :lol:
С ТЕС ти избираш от какво до колко и в каква посока да промениш, нали!? Освен това си спомни, че като стигнеш до неутралност значи си стигнал до свобода на избор бидейки над/ извън емоциите. Вече ти контролираш нещата, а не те теб. Живей свободен от нуждата да си закрилян..и се радвай на чиста любов изразена всякак!
:D

mayadob
Яка ТЕСла

Мнениеот mayadob » 13 сеп 2013 12:20

Същото, което казва Алиса, с мои думи:
Да бъдеш емоционално зависим означава емоциите да се включват без да те питат.
Да бъдеш емоционално свободен означава:
- или да не изпитваш емоции
- или да избираш дали дадена емоция да се включи.

И пак същото:
Да се освободиш от някоя емоция не означава да се оперираш от нея. Означава да се освободиш от влиянието и контрола й. И ти да поемеш контрол над нея.

Върни се в “ТЕС РЕЗУЛТАТИ И МНЕНИЯ”