Дневник на Aqua.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Потребителски аватар
ivangp
Site Admin
Регистриран: 01 яну 1970 02:00

Мнениеот ivangp » 13 сеп 2013 12:33

Aqua написа:Целта ми е да премахна този невротичен и болен стремеж към тези чувства, нали така.

Точно така. Премахваш невротичният и болен стремеж, а не удоволствието от гушкането.
Ако махна зависимост към шоколад, например, ( зависимост = невротичен и болен стремеж) аз не си премахвам удоволствието от ядене на шоколад, а само болната зависимост от използването на шоколада за това да се чувствам временно добре в моменти, в които не се чувствам добре и нямам никаква друга стратегия за справяне с негативните си емоции.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.

Потребителски аватар
Aqua
Активен
Регистриран: 11 юли 2010 17:36

Re: В мир със себе си

Мнениеот Aqua » 27 ное 2013 20:40

Привет!
Малко размисли и страсти относно онези кризи, за които писах преди доста време. Да обобщя - кризите се състояха в дълбок ужас, че земята под краката ми буквално изчезва. Изпадах в състояние на абсолютна неопределеност - понякога дори не знаех кое е 'горе' и кое е 'долу', нямаше "Аз", нямаше дефиниция за нищо в живота ми, нямах асоциации към нищо, нямах никакво обяснение за това какво се случва, кой съм и дали съществувам. Абе, много разтърсващо и силно беше, никога не бях преживявал по-голям ужас. Също и изпитвах ясен страх, че самата материя на вселената и на всичко, което ме обкръжава и от което съм изграден ще рухне на хаотично разпръснати атомчета и всичко, което съществува ще изчезне всеки миг. Много шантаво.. :lol:

Минаха доста месеци, в които търсех много отговори, много се лутах и скитах в главата си и нещата отшумяха значително. И вече имам много задоволително обяснение на това, което преживях. Аз го наричам психо-духовна/екзистенциална криза. Това, което се случи бе асимилиране и претопяване на всичките ми връзки, които имах с живота. Огромният страх идваше от егото ми, то/аз се опитваше да се задържи за старото познание, което имах за света, всячески ме беше страх от смъртта, която обгръщаше живота и съзнанието ми. Дереализацията (чувството, че съм в сън и не мога да се събудя) беше нищо повече от една дълбока трансформация, която ме обземаше. Все още получавам спонтанно дереализация/деперсонализация(чувство, че се наблюдавам отстрани, че съм извън тялото си) - но вече страха почти го няма, наслаждавам се на това преживяване. И имам някакво вътрешно знание, че докато съм в това състояние на дисоциация със света и себе си настъпва някакво пренастройване, преинсталиране и трансформиране на това, което е -на реалността, на себе си, на цялото съществуване.
Поглеждайки назад ме е яд единствено за това, че в онзи период не се пречупих и не се пуснах по течението и не се оставих на преживяването. Но страхът ме спираше.
Все още не съм доволен. Много емоции имам, много вътрешни конфликти, но мисля, че съм по-добре, по-пречистен от преди. Работя хаотично със себе си. Все още проблема с непостоянството и липсата на самодисциплина е много актуален. Работя "от дъжд на вятър", но пък вървя със свое собствено темпо и съм сравнително добре :mrgreen:

Alisa
Майстор
Регистриран: 12 май 2010 21:17
Контакти:

Мнениеот Alisa » 28 ное 2013 20:50

Чудесно!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 25 дек 2013 12:27

Весели празници!
Чувствах се доста добре, но като усетих празниците и ми кипна и вътрешният ми мир рухна :lol:

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 26 дек 2013 21:53

Как премахвате удоволствието от някой спомен? :roll: т.е. маяк

nikimm
Майстор
Регистриран: 29 мар 2009 14:24

Мнениеот nikimm » 27 дек 2013 14:43

Чрез негатива , който предизвиква и разбирането най - общо, че има позитив "маяк", защото има и негатив :)
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin

Мнениеот ivangp » 27 дек 2013 15:27

Не се премахва позитив от маяк, макар, че е възможно. Но повечето хора не желаят да премахват позитив. Премахва се значението, което придаваме на маяка. Може с ТЕс или с която искаш от другите техники, които знаеш.

Alisa
Майстор
Регистриран: 12 май 2010 21:17
Контакти:

Мнениеот Alisa » 27 дек 2013 21:04

Може и позитива да се махне и така да отпадне и значението му. Правиш го точно както и с негатив- преекспонипаш, тупкаш и ти минава.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 28 дек 2013 11:02

Благодаря ви! :)
А пък снощи си изгубих портфейла, но бях взел Ксанакс, че ми предстоеше събиране със семейството и ми беше хем равно, хем-не :lol:
И снощи си помислих, че съм поизчистил нещата с изгубените пари и документи, на сутринта като се сетих и се оказа, че не съм! Но след ТЕС пооправих. И изгубването на портфейла ми е проблем най-вече, защото се притеснявам, че майка ми се притеснява и й създавам излишни разходи и проблеми. Тази вина да не я натоварвам я влача цял живот и все не мога да разбера от къде идва :evil:

Напоследък забелязвам странно синхронизиране, което и преди ми се е случвало. Едно от тях е да виждам всеки ден повтарящи се цифри, например 11:11. Свързвам го с изгубването на портфейла..
Другото е постоянно да става въпрос за еднооки животни/хора :lol: Сънувах едноока жена, после почнах да виждам във филми еднооки същества, виждам котенце без 1 око и всякакви такива. Имам периоди, в които едни и същи теми/цифри изникват и съм забелязал, че това е свързано с някакъв вид катарзис.

А когато отношението ми към нещо е в процес на промяна изпитвам нещо като частична дереализация към конкретния елемент. Например към тате, снощи се сетих за него и изпитах същото чувство за нереалност - това нещо (тате) нещо ли е, човек ли е, има ли го, няма ли го. Много ме кефи като го изпитвам и го оставям да си свърши работата, защото е вид претопяване на асоциациите ми към този елемент. Така действа моето съзнание, преди много му се плашех :) Даже се опитвам да го провокирам и като го изпитам започвам да инсталирам нови неща на мястото на този елемент.

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 30 дек 2013 14:50

Не знам, ама при мен абсолютно всяка техника, особено по-мощните изчистват на веднъж ПОЧТИ всичко. И винаги си оставам на "почти изчистено" и с каквото и да пробвам не става и не става :roll:

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin

Мнениеот ivangp » 30 дек 2013 15:52

Изчисти си отношението към този факт.

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 02 яну 2014 19:02

Ми добре, ама... аз съм си правил експеримент да почувствам страх от нещо елементарно, например от някакъв ежедневен предмет. И се получава. И си мисля, че колкото и да чистя винаги ще мога да изпитам страх ако се напъна и не знам кога е изчистено. понякога нещо си мисля, че е изчистено и го проверявам постоянно и внезапно пак се появява емоцията. :lol:

Честита нова година!

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin

Мнениеот ivangp » 03 яну 2014 11:28

Ако нещо е изчистено, няма да проверяваш постоянно дали е изчистено. Трябва да си изчистиш страха от това, че не чистиш напълно. След това ще чистиш и няма постоянно да проверяваш.

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 06 яну 2014 11:26

Благодаря! Как тълкувате синхронизациите? Например, често виждам напоследък 11:11 на часовника или като съм си мислил нещо и на другия ден някой го каже или видя нещо свързано с това. Забелязал съм, че е свързано с промяна при мен.

fif42
Опитен
Регистриран: 21 фев 2011 02:38

Мнениеот fif42 » 06 яну 2014 13:47

Ангелски числа-Дорийн Върчу има я в спиралата и във философия на ежедневието но там е откъс.

Върни се в “ТЕС РЕЗУЛТАТИ И МНЕНИЯ”