Дневник на Aqua.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
fif42
Опитен
Регистриран: 21 фев 2011 02:38

Re: В мир със себе си

Мнениеот fif42 » 06 яну 2014 13:50

Аз често виждам поредици от двойки,тройки,четворки ,седмици и осмици.

Потребителски аватар
Aqua
Активен
Регистриран: 11 юли 2010 17:36

Re: ----------

Мнениеот Aqua » 27 апр 2014 17:49

Здравейте!
Не съм писал отдавна. Имам дълги периоди, в които спирах да работя и такива, в които работя упорито. Подхванал съм хипохондрията си, по-конкретно страхът от МС или някаква друга неврологична болест (беше ме страх да работя сам върху този страх и отлагах с месеци) и изведнъж се отвори кутията на Пандора като наизлизаха най-големите ми страхове . От една седмица се боря и ТЕСам много силни натрапчиви мисли, свързани със страха ми от полудяване, силна дереализация и деперсонализация, страх от МС и още куп болести. Всъщност самоанализирането, което толкова дълго време считах за мое добро качество се оказа производно на отдавна заложената в мен хипохондрия и стремежът да търся болести/болни аспекти в самия мен. Самоанализирането ми не ме усъвършенстваше, а просто ми показваше непрестанно болните ми модели на мислене и възприятие. И всичко това кулминира в сегашното ми положение, при което всяка мисъл през деня е изпълнена със страх от полудяване, чувство, че не мога да разпозная себе си и обстановката, в която съм (въпреки че знам къде съм и кой съм, просто сякаш постоянно съм на ръба да забравя и да изключа), страх от начален стадий на шизофрения и т.н. Работя упорито!
Открих в себе си убеждението, че болестите ме правят важен и интересен. Оплетено ми е много и искам да се насоча към корените на всичко това. Имам лошият навик да работя само с това, което ми предизвиква най-голям дискомфорт за момента. И в момента това е страхът, че полудявам и губя връзка с реалността. Не мога да преценя кой е коренът на всичко това, за да мога да постигна дълготраен и пълноценен ефект, но като си проследих мислите установих, че сякаш всичко се свежда до "Страх ме е да съществувам", защото всичко ми се струва зловещо и сюрреалистично("дереализационно") . И от там ми изникна картина в главата, в която съм в коридора и някой тропа агресивно по входната врата от другата страна и ме побиват тръпки по цялото тяло от ужас, че не знам кой е и съм сам. Засега е това, просто трябва да бъда постоянен, макар че засега не виждам ефект от работата.
Последна промяна от Aqua на 27 апр 2014 17:55, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin
Регистриран: 01 яну 1970 02:00

Re: ----------

Мнениеот ivangp » 27 апр 2014 17:54

За да тръгнеш да се променяш ножът трябва да опре в кокала.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Re: Дневник на Aqua.

Мнениеот Aqua » 29 апр 2014 16:53

Да, така е. Единствено за това съм благодарен.
Сутринта се чувствах по-добре и си мислех "Днес няма да правя ТЕС щом съм по-добре". Веднага усетих, че това е поредната игра на съзнанието ми и я изтесах и отново извадих от мислите си това ужасно състояние. След около около 3 часа ТЕС и след това ТАТ и всякакви други техники, които ми хрумват, се чувствам все така зле. Сякаш съм в мъгла, реалността постоянно ми изглежда странна и сюрреалистична, сякаш съм направил някакво ужасяващо фундаментално откритие и същевременно всичко това ме кара да си мисля, че съм луд и всеки момент ще изключа. От време на време се изкушавам и търся в интернет информация за състоянието си (типично за хипохондрик). Докато тесах успях да се докарам до паническа атака и застанах в ТАТ поза, сякаш бях на косъм да умра/да откача и това бяха последните ми съзнателни мигове. Също така понякога като гледам в очите на хората изпитвам ужасяващ страх, че всъщност гледам някакви демонични същества, а не хора, сякаш съм във филм на ужаси. Всичко това ме кара да си мисля, че съм луд, но критичността ми показва, че не съм, просто изпитвам изключително високи нива на тревожност и пристъп на ирационални мисли.
Не знам сега накъде.. (дано не към лудницата :mrgreen: )

nikimm
Майстор
Регистриран: 29 мар 2009 14:24

Мнениеот nikimm » 01 май 2014 10:42

Aква, влез по дълбоко в ТЕС с въпроса: Защо за мен изобщо са интересни тези мисли? За да ги поддържаш има нещо, което на подсъзнателно ниво е интересно за теб, радвай се че имаш такива силни симптоми , това означава че си на път по който се докосваш .
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 25 май 2014 12:43

Започнах програмата на лечебния код, която се състои от 3 фази. Първата фаза е разпределена в 12 дни, всеки ден правиш код за една от 12-те категории. Днес ми е 13-тия ден и се чувствам много добре. Сега ми предстои втората фаза - 2 дни правя код за основния ми проблем, на третия ден правя код за една от 12-те категории и този 3-дневен цикъл се повтаря докато не решиш, че си изчистил всичко и нямаш вече проблеми. Тогава следва третата фаза, в която всеки ден се прави ЛК профилактично, а когато се появи нов проблем използваш конкретен алгоритъм, подобен на втората фаза.

Трудно ми е да работя интуитивно и се оплитам, затова избрах този вариант - имам си конкретна програма и разписание и се движа по него. Дереализация не съм получавал отдавна. Отдавам голяма част на подобрението си от това, че пия лекарства, но въпреки това мислите ми вече текат в друга посока, по-положителна, чувствам се по-положителен и енергичен, а страничните ми ефекти от лекарствата (отпадналост и непрестанно прозяване) отшумяха. Лекарствата само притъпяват емоциите, не ти променят характера, затова мисля, че ЛК ми помогна. Ще продължа по този начин да действам след като има ефект засега и ще пиша след време. Сега започвам втора фаза и ще работя върху хипохондрията, която се изразява в страх от полудяване/понякога страх от парализиране. Самата програма на ЛК струва около 200 долара, но се намира безплатно в интернет и я препоръчвам, особено ако не обичате да се ровите в негативни емоции.

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 03 юни 2014 10:00

Напоследък, докато правя ЛК и като цяло през целия ден внезапно се сещам за сънища, които съм сънувал преди месеци и години, дори сънища от детството ми. Не мога да си обясня защо. Също и доста спомени ми изникват, които ги определям като напълно случайни, без емоционален заряд, просто случайни спомени от детството ми. Не знам защо се получава, но го отдавам на това, че лечебният код се е развихрил из клетъчните спомени от дълбокото детство и сканира паметта ми. Интересно е, на моменти малко натоварващо.
Направих си експеримент да спра единия антидепресант и гадното страховито състояние пак ме превзе, имам доста работа явно. И използвам антидепресантите като малко отсрочка във времето. Понякога правя ЛК над 2 часа на ден, понякога и 15 минути. На този етап го предпочитам пред ТЕС, понякога правя и ТАТ преди сън и заспивам в самия процес. Просто са по-леки за правене. При ТЕС потъвам в емоциите и това ме спира да се впусна в дълбока сесия.

Мисля че самоанализирането, в което изпадах с ТЕС е безполезно и по-скоро ме кара да се оплитам, вместо да разрешавам проблема. Според мен ровенето в минали животи, астрални полета, карми и т.н. е по-скоро натоварващо за мен и не е необходимо. При Faster EFT, например, просто се използва сегашното усещане и се работи само с него, а ако изскочи спомен се работи с него и толкова. Това много ми допада. Може би самоанализирането е форма на съпротива, която ме отдалечава от разрешаването на проблема.
При ЛК също се препоръчва работа със спомени, но на този етап все още работя по-генерално, затова правя и интензивни кодове (т.е. не по 6 минути, а поне 30 минути в повечето случаи). Така ефекта на кода се увеличава.

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin
Регистриран: 01 яну 1970 02:00

Мнениеот ivangp » 03 юни 2014 11:13

Няма проблем, щом така го усещаш така го правиш. Важното е накрая да има резултат.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 12 юни 2014 08:12

На моменти тревожността се завръща, но отшумява.
Забелязвам, че засега съм станал по-активен. Освен че работя ежедневно със себе си, което никога не съм правил с такава отдаденост и желание (не насила, а с желание!) започнах да спортувам ежедневно и да експериментирам повече с тялото си (отново с желание, а не защото "трябва"). Общуването с хората сякаш ми се променя, не се карам толкова със сестра ми и с баба ми. Но не знам дали това последното е в резултат на промяна от работата със себе си, или на антидепресантите. Със сигурност те елиминират голяма част от дискомфорта, но мисля че е от двете по малко. Продължавам малко по малко.

Засега в повечето случаи действам така - ТЕС за блокажи преди ЛК(лечебен код) сесия. ЛК за блокажи/ПО (Универсалния код, даден в книгата, всъщност в наръчника е описан като "Block Breaker", т.е. разрушава блокажите към успеха). Следва ЛК за основния ми проблем за момента (редувам за страх от полудяване/"нещо не е наред с психиката ми", страх от дереализация). Като времетраене е различно, обикновено гледам да е около половин час. ТАТ преди лягане (правя го доста небрежно, но ми допада да го правя).
Набелязал съм конкретни спомени, върху които работя от време на време. Не си поставям за цел да изчистя всичко наведнъж, както преди. Малко по малко.

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 13 юни 2014 20:04

Малко ми е криво. Спрях едното хапче по моя преценка (разбрахме се с психиатъра да е поддържащо така или иначе, другото продължавам да го пия) и се завърна дереализацията и паниката в малка степен. Аз толкова много работих и се оказа, че всичко било от хапчетата. :oops: :oops:
Все пак другото много ми помага и нямам кризи.
Ще продължавам да работя, де. :? Просто искам да разкарам дереализацията, имам чувството, че мога да понеса всичко друго, но не и този кошмар.

daromi

Мнениеот daromi » 22 юни 2014 11:52

Без да съм чела цялата тема... опитай да приемеш тая твоя силна чувствителност и работи върху засилване на стабилността си.
Задължително спри да гледаш всякакви тревожни филми - ужаси, трилъри, драми /дори романтични такива/, “празни“ филми - избирай какво да гледаш и го прави внимателно. Ако започнеш да гледаш и усетиш и лек уклон към тревога, ставай и си търси друго занимание.
Спри да гледаш и слушаш всякакви новини по радио и ТВ - най-добре е да спреш да гледаш ТВ изобщо или минимално доколкото е възможно.
Спри да слушаш “твърда“ и дори прекалено ритмична музика. Можеш да се опиташ да свикнеш да слушаш класическа такава - изборът е голям и все нещо ще ти допадне.
Храната - би трябвало вече да си разбрал колко е важно какво влиза през устата, защото то наистина става част от нас - добре е да изключиш “тежки“, аз ги наричам „агресиращи ме„ храни. За мен често това е месото, но не винаги. Понякога сладки тестени - вафли, кекс... Понякога ядките, но е възможно да хапвам повечко то тях и затова такъв да е ефектът.
Предполагам, че сам би следвало да определиш на теб кои ти действат по този начин и да ги намалиш много - яж повече “жива“ храна. Ако е възможно, скоро откъснат плод или зеленчук, но е добре да са “слънчеви“, а не оранжерийни.
И последно - движи се много, по възможност сред природата. Ако имаш възможност да изкачваш планинска местност, прави го всеки уикенд. През седмицата се срещай с повече и по възможност различни хора. Можеш да се включиш в някаква организация, която организира различни мероприятия и ще ти дава възможност да си ангажиран с нещо различно от мислите за теб самия.

Продължавай да правиш ТЕС, но го прави без да се вманиачваш в това. Прави го с лекота и убеденост, че просто правиш твоето си усилие, а резултатът е гарантиран и се случва без да го мислиш.
Успех!

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 18 юли 2014 17:36

Имам чувството, че тъпча на едно място :evil: :evil:
Всеки ден ТАТ-вам (повече от 20мин в повечето случаи) и правя ЛК понякога (напоследък ми омръзна). Но ето днес пак ме заля тревожността и дереализацията пак наднича, макар и да не ме плаши толкова. Въпреки че през повечето време съм ОК, но лекарството наистина помага много.
И осъзнавам, че един от проблемите ми е толкова дълбоко вкорененото убеждение, че аз съм емоционална развалина. Преди време не бях, но се виждах като пълна развалина и само виждах неща за оправяне и изтесване в мен, използвах ТЕС, за да валидирам и утвърждавам проблемите си. :? И това почна да води до панически атаки постепенно, до дереализации, хипохондрии, обсесии..
Онзи ден правих ТАТ конкретно за съпротивата си и изведнъж избухнах в рев, защото изникна една тема за родителите ми, която държа в себе си и изобщо не ровя в нея. Работих върху нея и се изтощих и заспах, от тогава не съм я пипал и си продължих с работа върху тревожността. :roll: Виждам накъде трябва да работя, ама хич не ми се захваща с тази тема.

Сега с тези внезапни проблясъци на спомени за минали сънища ме е страх, че изживявам някакво духовно пробуждане, което никой не разбира и няма кой да ми обясни какво се случва с мен и ще влезна в лудница заради това, защото ще ескалира в даден момент. Това просто е поредната история, която си съчинявам (като с МС, тумори, шизофрения и всякакви други диагнози, които си поставях). Тъкмо "изтесам" една история и се съчинява нова. В която главния герой съм аз, поразен от някаква трагедия. Хич не ми е лесно :lol:

fif42
Опитен
Регистриран: 21 фев 2011 02:38

Мнениеот fif42 » 19 юли 2014 08:12

Момко,ЗАЩО ИМАШ НУЖДА ДА СЪЧИНЯВАШ ТЕЗИ ИСТОРИЙКИ?ЗАЩО ИМАШ НУЖДА ДА СИ ГЛАВЕН ГЕРОЙ?ЗАЩО ИМАШ НУЖДА ОТ ТРАГЕДИИ В ИСТОРИИТЕ ТИ?МАЙНАТА МУ ИЗБИРАМ ТРАГЕДИЯТА ДА Е КОМЕДИЯ--АЗ СЪМ ЗДРАВ,АЗ СЪМ СПОКОЕН,АЗ СЪМ ЩАСТЛИВ ОТ ГЛАВНАТА МИ РОЛЯ В ПОРЕДИЦАТА МИ ОТ КОМЕДИИ.ПРОБВАЙ В МОМЕНТА В КОЙТО ТЕ СТЕГНЕ КАПАТА ДА СЕ ЗАЗЕМИШ И ДА СЕ ОБЛЕЕШ В БЯЛА СВЕТЛИНА.ТОВА МИ ДОЙДЕ ОТ ВЪТРЕ И ТИ ГО НАПИСАХ.НЕ МИ РАБОТИ КАПСА И ЗА ТОВА СЪМ НА ГЛАВНИ И ТОВА МОЖЕ БИ НЕ Е СЛУЧАЙНО. :lol: УСПЕХ МОМКО.

Alisa
Майстор
Регистриран: 12 май 2010 21:17
Контакти:

Мнениеот Alisa » 19 юли 2014 20:18

никой не разбира и няма кой да ми обясни

и сам си създаваш драматични обяснения в които си център на вниманието.
И питам аз: кога и при какви обстоятелства, не са ти обяснили (или ти не си разбрал), как така изведнъж, Ти не си в центъра на вниманието!?
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 29 юли 2014 17:02

Все по-често в съзнанието ми изплува чувството/мисълта/усещането : "Аз имам този проблем" . Просто имам специфично усещане за проблем, което не мога да обясня. Имам чувството, че това е обединението на всичко, което правя от толкова време насам. Цялото това духовно търсене, емоционално лечение, все някаква мъка не ме оставя на мира и все нещо трябва да разреша, и аз не знам какво, ама трябва. И какво ли още не.. Всичко това е свързано с чувството/мисълта/усещането "Аз имам този проблем" и през цялото това време съм действал на тази вълна, под въздействието на това чувство/мисъл/убеждение/каквото и да е. Не мога да назова кой е "този" проблем, но го има. Тръгнах да го 'освобождавам' и се замислих - ако нямам този проблем какво друго ми остава...нищо...скучното ежедневие...

Дотук съм го докарал засега. :lol:

Върни се в “ТЕС РЕЗУЛТАТИ И МНЕНИЯ”