Дневник на Aqua.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Потребителски аватар
Aqua
Активен
Регистриран: 11 юли 2010 17:36

Мнениеот Aqua » 03 авг 2011 23:05

Отдавна не съм писал, защото няма какво да пиша, тъй като не правех кой знае колко тес. Също и чувствах, че пиша безполезни неща и не правя нищо освен да се оплаквам в тази тема (което е така всъщност, надявах се някой друг от тук да ми 'оправи' болежките, хах).
Поне изчетох много неща за ТЕС, много теми и разни други материали. виждам сега много мои предишни грешки и разбирам по-добре как работи този инструмент.
Имаше период, в който търсех други техники да ме оправят, пак бягство от проблема. повърхностно се запознах с базов пеат и дп-4, само че не мога да боравя толкова добре с тях, а и не ми трябва на този етап, тес ми е достатъчен, стига да застрелям това ПО в лицето най-после.

Сега седнах и започнах да се потупвам докато си задавам въпроси от рода на защо избягвам да правя тес; каква нужда задоволява отлагането ми да правя тес; какво печеля, когато не правя тес, и т.н. докато всичко, което ми изникваше на главата си го записвах и извадих няколко неща, които се открояваха. Които всъщност бяха и очевидни, просто не съм им обърнал внимание. по едно време започнах да се въртя в кръг с отговорите, така че може би съм изчерпал г/д нещата. чувствам се по-склонен да правя тес след като потупках върху някои от причините. Имам дни, в които съм тъжен, и такива, в които оптимистичен, както повечето хора в началото (въпреки че знам за тес от 14 годишен и чак след 2 години реших да си седна на дупето, може би пораствам ;д).

Мога да се похваля с излекувани физически проблеми обаче. От край време като ходех усещах тънка болка в десния крак. Веднъж докато бях навън почнах да тесам болката и изчезна. Днес се появи на левият крак обаче и нея изчистих. Също така рамото ме болеше на ниво 9 и за 10 минути изчезна всичко, после имах болезнено топче във врата. Всичко е тип-топ сега, благодарение на ТЕС. :D
Почнах да правя предизвикателство за слабо акне по скалпа, до четвъртия ден спряха да ми излизат пъпки почнаха да завяхват, само че заради съпротивлението си към тес някак спрях да го правя, забравих и т.н. и проблема си продължи. но не е кой знае какво, малко по малко ще му видя сметката да се надяваме :)

trend

Мнениеот trend » 03 авг 2011 23:58

Ти самия не осъзнаваш колко си напред с материала за възрастта си! :)

nikimm
Майстор
Регистриран: 29 мар 2009 14:24

Мнениеот nikimm » 04 авг 2011 11:00

:D ок супер!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 15 сеп 2011 21:21

Ммм дам.
В тая тема така и така си се оплаквам от самото начало, още една изповед няма да навреди, хм

Станал съм още по-плах и се чувствам много по-слаб и чувствителен като цяло като се наблюдавам. Буквално ме е страх да излизам сред хора и се заглеждам във всеки мой 'недостатък' и си представям как всеки говори за това и съм обект на подигравки. И естествено, реалността наваксва и успява да отразява тези мисли. Най-лошото е, че просто не мога да тес-ам. Днес, на първия ми учебен ден също ми се случиха няколко неприятни ситуации, които искам да тесна, но захванах един аспект и дотам, не издържам да тесам, откачам, мисълта ми почва да блуждае и някак 'бягам' от това. ще пробвам да тесна с тези думички, макар че май съм загубил вяра, че някога ще мога да тесам без някакво съпротивление.
В ютюб намерих интересно клипче за псих. обрати и исках да правя мускулно тестване, ама сам постоянно получавам различни резултати и не ми се отдава много и явно трябва да тесам за всеки общо взето, а това е твърде мн работа и ме демотивира(и това ще се опитам да тесна). Осъзнавам, че част от мен иска тези проблеми, не пропускам възможност да си изтискам малко любов и внимание от който и да е, като дори си преувеличавам състоянието.
Знам какво да тесам, знам и как, но просто имам някакво огромно съпротивление. И няма как да ми кажете какво е, естествено, защото сам трябва да ровичкам във себе си и да го открия, но нека да споделя :lol:
Списъка ми с гадни спомени расте (не, че има нужда да го правя този списък, всеки ден преживявам достатъчно негативи и съм благодарен за това всъщност, защото ако тесах всеки ден би ми било от огромна полза..). от около половин година тъпча на това място, да видим дали ще има някаква промяна в бъдеще.

въпрос : когато имам страх да не се случи някаква ситуация, само страха ли да тесам, или да си представя ситуацията и да я изчистя

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin
Регистриран: 01 яну 1970 02:00

Мнениеот ivangp » 16 сеп 2011 08:02

Чисти всичко около ситуацията.
ТЕСай си нуждата да се чувстваш зле за да привличаш вниманието и "любовта" на другите! Търси случки в иналото, когато си създал убеждението, че това е начинът да получиш внимание, загриженост и любов. Каъо ги намериш ги чисти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 16 сеп 2011 20:29

дам, това е много добра идея, благодаря.
имаше една ситуация, в която даже се стараех да ме забележат, че съм тъжен (сигурен съм, че има много де, присъщо ми е да го правя това), за да почнат да ме разпитват какво ми е и т.н., как точно да го изкажа?

Въпреки че изпитвах нуждата да ми обърнат внимание и за това се държах сдухано и дори си преувеличавах състоянието, аз...

или пък

Въпреки че когато бях тъжен, за да привлека вниманието им се получи, и това ме убеди, че това е начина да получавам внимание, аз се приемам напълно и избирам да се освободя от нуждата си за внимание...

може би и двете?

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 17 сеп 2011 20:04

създадох си навика докато размишлявам за всичките си проблеми да се потупвам, пак е нещо отколкото да не правя нищо, пак адресирам нещо, макар и не толкова конкретно и детайлно. досега не си давах сметка колко всъщност използвам проблемите си, за да печеля внимание и това е основната ми спънка, а не просто един мързел или липса на воля, както си мислех. започнах да си водя дневник на мислите и наистина като пиша осъзнавам огромна част от нещата. изключително аналитичен съм и задълбавам изключително много в психиката си и правя връзката м/у всичките си проблеми, което е хубаво. Сестра ми пък от години знае за емоционалните ми проблеми, днес ми предложи да ходя на психиатър, макар че 1000 пъти съм й изтъквал ползата и предимството от тая техника и я навивам да ми съдейства да отида на семинар, но има много предразсъдъци и го намира за 'странно', и ми каза, че на тея семинари ходят само някакви куку-та :roll: :lol: .
Но и това ще стане някой ден. :)
Преди малко доста си поплаках (докато се потупвах) и сега се чувствам много свежо, и имам идейки, върху които да поработя. и осъзнах как всичките ми ежедневни проблемчета са евентуални стъпала, които ме водят нагоре, стига да се възползвам от тях.

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin
Регистриран: 01 яну 1970 02:00

Мнениеот ivangp » 17 сеп 2011 22:06

Браво, точно така, по-добре да потупваш докато размишляваш, отколкото само да размишляваш.

Между другото много живо ме интересува мнението на сестра ти по въпроса: Според нея какви хора ходят на психиатър? :roll:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.

Потребителски аватар
гената
Майстор
Регистриран: 22 яну 2011 16:28

Мнениеот гената » 18 сеп 2011 06:54

monster написа:и осъзнах как всичките ми ежедневни проблемчета са евентуални стъпала, които ме водят нагоре, стига да се възползвам от тях.

Поздравления,улучи точно десятката!
Проблемите са проблеми,когато сами ние сами ги превръщаме в такива! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 18 сеп 2011 08:44

ivangp написа:Между другото много живо ме интересува мнението на сестра ти по въпроса: Според нея какви хора ходят на психиатър? :roll:
:lol:
Просто приема един психиатър по-сериозно и с по-голяма увереност, отколкото някаква техника, за която не знае нищо. донякъде я разбирам, иска най-доброто за мен. Поне това, което тя мисли, че е най-добро :3
Но това не е особен проблем, ще си поговорим

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 19 сеп 2011 14:06

Днес имаше мммного подигравки от разни злобни 'другарчета' с желание да потискат и унижават всички около себе си. Странното е, че не мога точно да си спомня ситуациите и думите им, за да правя тес. сякаш съзнанието ми ги е потиснало. И докато ми се случва нещо сякаш не осъзнавам какво става и не мога да запомня нищо. Ще правя тес за това, очаквам да съживя чувствата и спомените. Имам странно взаимотношение с тези хора, общуваме си редовно и сме приятели, понякога като са сериозни са много точни и много ги харесвам, но като се разлигавят шегите са им отвратително и винаги целят да ме унижават, когато всички слушат и да съм обекта на гаврата. Най-тъпото е, че накрая се надявах и исках точно тези хора да ме забележат и да ме съжалят и някак да спрат като ме видят колко съм слаб и жалък, макар че това още ще ги мотивира. Пак действам по модела "горкия аз" и редовно се виждам като 'беззащитната жертвичка на всичко и всеки', но интелектуално осъзнавам, че аз съм отговорен за всичко това, сега остава и емоционално да го разбера. много трябва да поработя в тази насока. Благодарение на ТЕС развих по-силна вяра в себе си, че ще се справя, знам, че ако се освободя емоционално от държанието им и подигравките ще залезнат, защото няма вече да им давам енергията, която си черпят с това отношение към мен несъзнателно.
Онзи ден като се разплаках и много бързо се успокоих с ТЕС, от тогава се чуствам с една идея по-лек. Основно се чувствах безсилен да се справя с проблемите си и нуждата някой да ме потупа по рамото и да ме пази от всичко. Все още го има това, но не е така отчаяно.
Притеснявам се, че пиша твърде много в темата и едва ли не досаждам с безкрайните си дълги постчета, но обичам да пиша. Дано да си струва и да не си остана само с писането, а и да работя упорито. Станах малко по-склонен да тесам, макар че може още много повече. още ме е страх да си погледна дългия списък от процедурата "В мир със себе си", но съм се запътил натам. Сега отивам да тесам, после ще допълня в този пост какво се случва. :)

Потребителски аватар
гената
Майстор

Мнениеот гената » 20 сеп 2011 06:24

Хубаво е,че си осъзнаваш проблема,само остава върху всички тези неща от поста ти да поработиш с ТЕС!
Успех и дерзай! :wink:

Една идея ако искаш какво може да си повтаряш на ден около 30 пъти:Аз съм по-вече отколкото изглеждам,цялата сила и енергия на земята са скрити в мен!
Аз го правя и съм доволен.Ако няма възможност за ТЕС,нека това макар и наум да ти е другарче в подобни ситуации!
:idea:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.

Анатол Франс

Alisa
Майстор
Регистриран: 12 май 2010 21:17
Контакти:

Мнениеот Alisa » 28 сеп 2011 14:26

Подкрепям те, monster! Честита нова учебна година, дано е успешна за теб с помощтта и на ТЕС!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 28 сеп 2011 21:23

Мерси :)
Надявам се сега на семинара да получа няколко насоки, понеже честно казано не знам как да се освободя от тези гнусни пс. обрати (всъщност знам - с много ТЕС :roll: ) . Тесам малко, най-вече като си вървя по улицата или вечер преди лягане, макар че основно докато си размишлявам за гнусните си ежедневни преживявания, също и разни предполагаеми ПО, и не очаквам много много след като реално не чистя нищо докрай. Но всяко начало е добро начало, нали :lol:

Започнах да се занимавам повече с вътрешното си дете напоследък, вдъхновен от една статия, която прочетох + Луиз Хей. Т.е. представям си как малкото ми Аз стои пред мен и първия път се скъсах от рев като започнах, защото ми беше много жал. Сега съм много спокоен, даже щастлив като го виждам. Има някаква тъга все още, но докато преди го/се виждах като едно слабо и беззащитно детенце, което е жертва на хората около него, сега го виждам като едно умно дете, което стъпка по стъпка намира любовта и мира в живота си и се научава как да си поиграе без много много да му мисли. Много е интересно. И всичко това го виждам и се развива пред очите ми като визуализирам и тесам. Като малък винаги си стоях на пейката в детската градина и не играех с другите деца, а учителките и майка ми пък ми се караха за това, хаха (майка ми е страхотен човек м/у другото, не я обвинявам, просто е искала най-хубавото за мен и е действала спрямо нейните разбирания). Днес може да се каже, че пак си седя на пейката и гледам отстрани, вместо да отида на площадката и да се включа в играта на живота, и аз си се карам на себе си за това. :D
Чудно ми е обаче защо си седях на пейката. :roll: Чувствах се неловко, мисля. Не знаех точно как да се държа, хаха, странно е за обяснение. Не знаех как да се включа в нещо и да започна да си играя, непознато ми беше. Ще поработя и в тази насока.

Потребителски аватар
гената
Майстор

Мнениеот гената » 29 сеп 2011 05:09

Пишеш за гнусни преживявания в поста си,което ме навежда на мисълта,с какво ги привличаш за да ти се случат?Дали не е нужно според теб да промениш малко мисленето,така ще започнеш да привличаш други,по приятни неща и това ти го казвам от личен опит.
Друго върху което бих желал да ти насоча вниманието ти,е че ми звучиш като човек,който още няма самочувствие и увереност в себе си и винаги се влияеш от другите около себе си,като им позволяваш те да контролират това което се случва в теб.Дали не приемаш твърде лично повечето неща?
Аз вече се научих да приемам хората такива каквито са,като сега се опитвам да вглеждам само в положителнита им страна и виждам,че процеса ми на промяна има много добри за мен резултати.По малко внимание обръщам на това,което преди ме е карало да се чувствам зле,да се замислям,защо хората са такива,или да се опитвам да ги променям.Като малък имах въшки и ме бяха подстригали нула номер и ми излезна един прякор,постоянно ми се подиграваха и ме караха да се чувствам незначителен,аз обаче никога не съм искал да подражавам на някой или да се променям,че да им се харесам.Сега като си анализирам някои от случките ми в миналото и това което ми се е случило,съм щастлив,че съм успял винаги да бъда себе си и не съм се влияел и дори от това което и родителите ми са се опитвали да ми налагат.Всеки знае най добре какво е най-доброто за него и от какво има нужда.

Анатол Франс

Върни се в “ТЕС РЕЗУЛТАТИ И МНЕНИЯ”