Дневник на Aqua.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
nikimm
Майстор
Регистриран: 29 мар 2009 14:24

Мнениеот nikimm » 29 сеп 2011 15:38

Аз вече се научих да приемам хората такива каквито са,като сега се опитвам да вглеждам само в положителнита им страна и виждам,че процеса ми на промяна има много добри за мен резултати.По малко внимание обръщам на това,което преди ме е карало да се чувствам зле,да се замислям,защо хората са такива,или да се опитвам да ги променям.

Гена, супер е това , но нали ги приемаш вече такива каквито са, защо търсиш приоритетно положителното? Другото, вероятно отрицателното не е ли част от тях или не го приемаш? :!: :D
Последна промяна от nikimm на 29 сеп 2011 16:39, променено общо 1 път.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет

Потребителски аватар
Aqua
Активен
Регистриран: 11 юли 2010 17:36

Мнениеот Aqua » 29 сеп 2011 15:54

Абрахам Хикс също съветват да се абстрахираме от отрицателните им черти и да се фокусираме върху положителното. Някакъв вътрешен глас ми казва обаче, че това не е най-добрия избор за мен лично. Мисленето си естествено, че искам да го променя, за това се опитвам да го направя малко по малко с ТЕС. :)

Потребителски аватар
гената
Майстор
Регистриран: 22 яну 2011 16:28

Мнениеот гената » 30 сеп 2011 04:11

Повечето хора които пишат на тази тема в общи линии пишат едно и също,но всеки го излага от неговата си гледна точка и опит,а резултата е един и същ monster,както аз научих и промених начина да мисля,че ако ми се случват по често неприятни и лоши неща,това не е случайно,както и хората които срещам в живота си,а да виждам,че по този начин аз мога да се издигам и усъвършенствам,както се казва,ако се затвори една врата,не трябва да стоим с поглед към нея само,а да се обърнем и видим тази която ни се отваря и минем през нея,по същият този начин,ако ни се случи нещо лошо,го приемаме и си казваме,какво бихме направили след като ни се е случило?Проблемите за много от нас са били проблеми,защото ние самите сме гледали на тях само като на такива,а не като на един вид възможност да тръгнем по един нов път,който да ни отведе до успеха.Това се радвам,че го осъзнах и виждам промяната колко е приятна и нещата по различни,просто нещата ми се получават,но това е едва началото,има по какво да работя още.
За болестта знаем,че когато нещо в нас не е наред,трябва да му обърнем внимание и решим,а ако гледаме на нея само като на проблем и си кажем,че няма решение,това означава,че ние самите сме допуснали тя да се появи,а след това се отказваме или не правим нищо за да отстраним причината довела до нея,или търсим някой друг да ни излекува,или прехвърляме вината на другите около нас,че те са виновни и това ни оневинява,от факта че не искаме или не знаем как да се излекуваме.В крайна сметка основната грешка която си осъзнах за мен е начина по който мислих и приемах нещата,хората които пък не мога да променя и не е редно,ако човек не иска нещо,то няма как да стане на сила.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 29 окт 2011 12:30

Здравейте :).
Откакто мина семинара редовно правя тес всеки ден с желание, но имам доста спънки (което е нормално, разбира се). Преди 2-3 дни се случи нещо, което искам да изчистя.
Проблема е, че емоцията не иска да си отиде. Прилагам ТКФ първо за чувството, което изпитвах, когато видях еди-кой си - страх. Свалих го от 7 на 2 и така и не иска да си отиде, дори като включих физ. усещане, 9 гами и т.н. Нали в такъв случай трябва да правим 1 седмица (или колкото е необходимо) тес за ПО, но това не ме устройва, защото от такива ситуации постоянно съм на тръни където и да отида и имам чувството, че привличам и ме очакват доста гадни неща съвсем скоро. Аз знам какво ПО трябва да тес-ам, но има ли начин да преодолея емоцията по-бързо. наистина ми е мн необходимо в момента да продължа и да постигна напредък. Аз тес за ПО си правя всеки ден по принцип. Ще продължа да упорствам, дано изчезне :?

Една хубава новина м/у другото - в училището ми ще се провежда беседа/семинар точно за ТЕС от училищния психолог, тя е много заинтригувана от метода :)

Alisa
Майстор
Регистриран: 12 май 2010 21:17
Контакти:

Мнениеот Alisa » 29 окт 2011 16:22

Така, както те чета, излиза, че трябва да ТЕСнеш бързането, защото то стопира развитието. После пак ТЕСни страха и провери маха ли се и работи с остатъчен страх.
:D
P.S.Това с училищния психолог е супер!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!

paraboloid
Напреднал
Регистриран: 24 авг 2011 16:18

Мнениеот paraboloid » 29 окт 2011 18:57

Имаш конкретен проблем - страх и е свързан с конкретен човек. Нямаш време да изчакаш резултата от ТЕС. Пробвай с прекъсване на връзката и техника на краткия филм за конкретната случка. Ще се изненадаш от резултата :D Успех!

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin
Регистриран: 01 яну 1970 02:00

Мнениеот ivangp » 30 окт 2011 07:44

Когато дадена емоция падне до някакво ниво и не иска да пада повече се прилага промяна на декларацията - Въпреки че все още имам остатъчна .....емоция...... Виж си материалите от семинара!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 30 окт 2011 20:49

Така де, материалите и книгите съм ги изял от четене, правил съм тес за оставаща емоция цял час вчера, днес пак. не мърда ;D
правих и ключично дишане. и с други емоции става така (безпомощност, например). преди да почна емоцията правя и тес за някои ПО и пак и пак не става :!:
Ще продължа да тесам все пак..

Alisa
Майстор
Контакти:

Мнениеот Alisa » 31 окт 2011 11:20

Стрелям малко на посоки! Пробвай с:
Нищо не довършвам до край- неспособен съм.
Не знам как, да постъпя- глупав съм.
Нищо не ми помага- специален съм.
Никой не може, да ми помогне- нужда от закрила и обич.
Няма начин, да ми се помогне- велик съм, надхитрих всички, като измислих такава оплетена ситуация, всъщност крия отговора в ръкава си, но няма да ви го дам!
Скучно ми е- искам, да ми шетате по акъла и да ме забавлявате.
Трябва, да е сложно- аз не съм случаен човек.
Трябва, да е трудно- за да се науча, че...не се става лесно човек(примерно).
Не става- не искам да стане, защото...
Мразя ви- няма пък, да се оправя, така ще ви отмъстя (накажа),за всичко, което сте ми причинили.
Срам ме е, да разбера и да си призная.
Страх ме е, да реша проблема до край- страх от успех и от това, че ще трябва да свършиш после, още много работа по себе си, че няма да имаш вече оправдание, да ...
Като не реша проблема до край- имам оправдание, да се занимавам само със себе си.
Като не реша проблема- няма да правя нещо друго, няма да имам време за друго, друг.-оправдание да съм си в къщи, да съм сам
........
Това са все ПО.
:wink:

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 31 окт 2011 11:52

Алиса, мерси!
Снощи почнах да напипвам какво точно ми пречи да освободя емоцията. Фокусирах се много върху чувството на беззащитност, което не мога да изчистя, защото всъщност еди-кой си никога не е бил до мен и се чувствам напълно сам, т.е. нужда от закрила и обич. Това, че съм 'специален и нищо не работи при мен' също го регистрирах снощи и го тесах няколко пъти, сега почвам пак и ще пиша. Много ви благодаря на всички :)

Потребителски аватар
гената
Майстор
Регистриран: 22 яну 2011 16:28

Мнениеот гената » 01 ное 2011 07:44

Тук ми даде и на мен добра идея и насока в която явно усещам,че и аз имам по какво да поработя.Ето за това е хубаво човек да споделя и да чете също форума,а от него определено аз научавам много повече от където и да било на друго място. :D
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.

Анатол Франс

Потребителски аватар
Aqua
Активен

Мнениеот Aqua » 11 дек 2011 21:19

Окей, значи :lol:
от близо година (от както направих темата) се туткам вече, без никакви резултати, тъй като не работя достатъчно.
През тая една година нещата станаха много, ама много зле. На 16 съм, а ежедневието ми е изпълнено с тревожност, страх, безсилие и т.н., а уж това се водят 'безгрижните години' на 1 човек. От около 1 седмица започнах да тесам всеки ден, макар че е супер хаотично. Но по около половин-1 час на ден прекарвам в тесане, докато си изразявам емоциите (главно - страх, беззащитност, тревожност за всякакви неща), надявам се след време да почна повече да тесам.
>Все още някак си не мога да се вкопча в конкретни ситуации и да ги чистя, защото винаги досега запъвам и емоцията не иска да изчезне напълно, а ако изчезне след 5 минути пак изскача<.
По някаква причина (явно от нужда за внимание) само опявам колко съм депресиран и отчаян, макар че знам, че няма как някой др да ми реши проблемите и е време да се стегна и да го направя сам. Хората около мен са много по-силни някак си, докато аз съм като някакво плахо и безпомощно бебе, което само седи и се оплаква и се отвращавам от това честно казано, защото именно такива хора ме дразнят (каква ирония :D ). Подозирам, че нуждата ми за внимание играе голяма роля в саботажа на прогреса ми.
Мразя и да пиша тук, защото всеки път съм без никакви резултати, а само хленча и имам чувството, че ви лазя по нервите :D . Не мисля, че ще спра да правя ТЕС всеки ден, макар и супер хаотично и генерализирано, но имам чувството, че от това резултата ще е супер бавен (но пак е по-добре от нищо). Само времето ще покаже де :roll:
Щях да ходя на ПЕАТ семинар, но точно преди да отида нещата се прецакаха, а се бях вкопчил в идеята, че ПЕАТ-а ми е спасението от целия този ад (ПО, дам).
М/у другото, гледах семинарите на Живорад Славински, само че никак не мога да се оправя с техниките. На ДП винаги запъвам в някои моменти, на ДП4 също, техника на върха на пръстта - никакъв ефект, явно си трябват по-задълбочени знания, а тея видео файлове от семинара уж са създадени, за да се научи техниката :?
Нещата, които написах ще ги ТЕСна, знам.

paraboloid
Напреднал
Регистриран: 24 авг 2011 16:18

Мнениеот paraboloid » 11 дек 2011 23:53

Това, дето хората около теб ти изглеждат силни, сигурно е само в твоите очи. То и аз, отстрани, изглеждам силна и самоуверена. Всеки човек е слаб, разлика има само в степента на изразяване и осъзнаване. Същото важи и за силата.

Alisa
Майстор
Контакти:

Мнениеот Alisa » 12 дек 2011 08:41

monster, такъв старт на 16 години е повече от отличен! В смисъл, че някой и на 80г. (или поне след 50), когато се твърди, че човек е понатрупал опит и помъдрява, още не е осъзнал и това, което ти вече си осъзнал! Копай, лети, тропай, завивай, прескачай, подскачай, свиркай си, тръшкай се, души.... и ще стане! :D

trend

Мнениеот trend » 12 дек 2011 10:01

Здрасти Жоре, според мен е редно да помислиш за смяна на ника ти - помисли за нещо по-подходящо :). Много е добре ако си тесаш нетърпението - "В, че очаквам бързи резултати, аз избирам да съм търпелив и постоянен" или което ти излиза на теб. Можеш да работиш директно с убеждения, без емоции - това го разбрах на практика, след семинара на Иван мислих че винаги трябва да се изразяват емоции, да ама не. Убеждение е че мислиш че се оплакваш, а реално ти споделяш - сигурен съм че ако имаш добри резултати пак ще споделиш. Тъй като си наясно с теорията си минал един мн важен етап - сега ти остава практиката. Когато намалиш нетърпението и очакванията за промяната ще ти стане по-леко, избрал си пътя, само върви по него, дори и да си починеш ден-два и да не правиш тес не се обвинявай, не се съди, намалил си скоростта и си използвал времето за почивка - това може директно с тес. Успехи и благодаря че споделяш :)

Върни се в “ТЕС РЕЗУЛТАТИ И МНЕНИЯ”