Къде греша?

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
puhii
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 05 Апр 2011 10:04

Къде греша?

Мнение от puhii »

здравейте,преди броени дни разбрах за Тес и веднага се втурнах да чета всичко,което намирах за него. Практикувам го,от няколко дни,но днес просто се замислих,че не права май каквото трябва. Абсолютно вярвам в това,че тес помага,но понеже при мен не виждам резултат явно аз бъркам. Сигурно доста хора ще ме нападнат с думите вижругите теми,прочетох абсолютно всички теми,но пак не мога да разбера къде греша. А ето и проблема ми..имам себорея,а от нея и косопад. Онзи ден главата ми направо беше пламнала от сърбежи,особено на определено място. Направих си тес,конкретизирах мястото на сърбежа,мина ми. На другия ден обаче същото,главата не спря да ме сърби,колкото и пъти да правех тес нямаше резултат. Днес отново го направих но без особен резултат,даже косата ми вчера почти не падаше,казах си явно за косопада е подействало по добре отколкото за премахване а сърбежите..но днес косата пак си ми падаше. Другото много странно,което ми се случи е 4е се разделих преди седмица с приятеля ми,чела съм,че както здравословни проблеми с тес може и да се привличат пари и други обстоятелства. Е,опитах се да направа така,че да се съберем,повтарях си ''въпреки,че сме разделени...и накрая казвах''избирам да се съберем и да бъдем щастливи'' и какво стана вместо нещата да се оправят днес без никаква причина,когато го потърсих той не ми вдигна и спря да ми говори..без нищо ве4е даже и не си говорим. Преди малко в една от темите прочетох,че ако проблема се влошавал значи тес действа...как може да действа при мен в тази ситуация,като стана още по зле :( може би не подбирам правилните думи..но наистина не знам как да намера точните думи за правилни утвърждения..
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Накратко - нищо не си разбрала.
Готов съм да се обзаложа, че не си прочела всички теми. Търпение, упоритост и много четене му е майката.
Чети и си прави ТЕС за каквото се сетиш поне един месец. После пак питай!
Съвети:
ТЕС е техника за промяна на съзнанието и изчистване от нежелани емоции.
Работи с емоции и случки от миналото както е описано в процедурата - "В мир със себе си".
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Здрасти!
Прочети отново както ти каза Иван книгата и без паника само!
Аз ще помагам,а сега ми кажи какво си тесала досега!Другите също ще ти помагат и насочват,важното е че си започнала и това е все пак някакъв успех!
С подобни проблеми и аз се справям,така че вярвам ще ти бъда полезен!:)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Направих си тес,конкретизирах мястото на сърбежа,мина ми.
ТЕС е техника за емоционална свобода!
Мястото на сърбежа ти какво общо има с емоциите?
Иван също видя какво ти казва и насочва вниманието с тези подчертани думи!
Тесай се,че Въпреки гневът който изпитвам или че съм безпомощна да се справя с тези гадни люспи по кожата на главата ми,аз ......
НФ-напомняща фраза по точките с потупвания-изпитвам гняв от тези гадни люспи по кожата на главата ми

Търси моменти от живота ти в които си преживяла накъкъв стрес,изчисти ги тези неща.С приятелят ти след като се раздели,какви емоции има в теб,работи и върху тях.
Какво е било отношениет ти към него,към връзката и какво евентуално той не харесва в теб,изчисти се от всякакви такива негативни мисли и емоции и виж какво ще се получи след това!
И не забравяй,ТЕС може да работи за всичко по принцип,но работи върху емоционални проблеми!
Ако има нещо питай без да се притесняваш и чети форума,има много полезна информация и се стреми сама да откриваш и намираш своя път към решаване на проблемите,следвай интуицията си! :idea:

Аз съм със себореен дерматит и също работя усилено по този проблем с ТЕС!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

А ако все пак много те дразни сърбежа и не отминава,пробвай със сок от лимон,малко може да ти щипе и да ти е гадно,но няма как трябва да го изтърпиш!
Купих си преди два дена един доста скъп шампоан за себореен дерматит пише и псориазис бил-NEO STRATA за 27лв!
Ако го намериш препоръчвам ти го!
Но това са временни облекчения и аз си го знам,трябва да се търси и премахва причината за това заболяване!
Публикувай отговор