Фиброаденом - Дневникът на Mery

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Щом ти е дошло наум, значи е добре да го ТЕСаш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mery
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 11 Апр 2011 14:28

Мнение от mery »

Сякаш усетих отвръщението към мъжа ми като пристягане в гърдите и гърлото, нещо като задушаване! И поради други причини да се чувствам напрегната пак там го усещам, най вече в гърдите, все едно нещо ми е застанало и ми пречи да дишам нормално! Сега като ТЕС- ах отвръщението, по време на ТЕС-а изпитвах по-силно пристягане и като свърших изпитах облекчение! Това нормално ли е?
А сега погледнах и в ГНМ, че за дясна гърда, където е моя фиброаденом, проблема е конфликт с партньора или други хора! Може би основното в/у което трябва да работя е емоциите, които изпитвам към мъжа ми?
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Искам да ти обърна внимание,фиброаденома не е злокачествен тумор!Не се подвеждай с ГНМ!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Гена, бих те пратила да проетеш малко по-задълбочено във връзка с ГНМ. Там доброкачествено и злокачествено изобщо не съществува, съществуват образувания. В част от случаите тези образувания се появяват в активната, а в другата част - в лечебната фаза, в зависимост от произхода на тъканта, в която е образуванието.

Това всъщност трябва да прочете Мери за да разбере дали е в активна фаза или вече е решила конфликта и е в лечебна фаза.

Между другото не знам дали знаете, но ГНМ вече има нов сайт на български, много по-богат на информация.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Приемам забележката ти,но след като казваш че има нов сайт,давай и линка да се ползва!
Дано да не е този който преди от Мая знам,защото в една друга тема Иван написа мнение за това!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

mery написа:Сякаш усетих отвръщението към мъжа ми като пристягане в гърдите и гърлото, нещо като задушаване! И поради други причини да се чувствам напрегната пак там го усещам, най вече в гърдите, все едно нещо ми е застанало и ми пречи да дишам нормално! Сега като ТЕС- ах отвръщението, по време на ТЕС-а изпитвах по-силно пристягане и като свърших изпитах облекчение! Това нормално ли е?
А сега погледнах и в ГНМ, че за дясна гърда, където е моя фиброаденом, проблема е конфликт с партньора или други хора! Може би основното в/у което трябва да работя е емоциите, които изпитвам към мъжа ми?
Да, работи с емоциите към мъжа ти и вкарвай в декларациите си и НФ подчертаните по-горе физически усещания и други, ако се появят други, докато изчезнат напълно!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mery
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 11 Апр 2011 14:28

Мнение от mery »

Мерси на всички за съветите! Аз не съм чела достатъчно за ГНМ и не ми е много ясно, но ще разгледам повече! :)
mery
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 11 Апр 2011 14:28

Мнение от mery »

Да ви споделя и вчера как мина моето ТЕС- ане. След като започнах да ТЕС-ам пристягането в гърдите и задушаването то се засили, до вечерта не успях да го сваля- определях си го като 9 и най- много го свалях до 7. ТЕС-ах под душа, но нищо. Днес като се събудих бях много спокойна, но сега пак усещам леко пристягане- мисля това да ТЕС-ам. М/У другото снощи сънувах един мъж от моето минало, който много обичах и който не съм преживяла напълно, но това е един проблем по който също ще работя с ТЕС за напред. Сънувах го как прегръща и целува сегашната си жена!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Аз твърдо вярвам, че сънищата винаги идват за да ме насочат/да ми помогнат във връзка с това, по което тесам в момента.

Не искам да кажа да изоставиш стягането в гърдите, но мисля, че ако първо изтесаш всички чувства, появили се в съня (с ТКФ) и след това се върнеш да провериш какво е останало от стягането в гърдите и останалите свързани с него усещания, това е най-прекия път към изчистването.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Подкрепям nia, това са знаци, отговори на твоя въпрос "какво да ТЕСам, за да ми мине аденомът". Странните мисли и картини, не са случайни! Те са връзката дошла от подсъзнанието ти и водеща към настоящия момент (проблем), независимо дали се появяват в съня ти, докато ТЕСаш, или докато галиш някоя котка,готвиш,на кафенце си с приятел... търси какво ти носи тази странна поява, какви мисли, чувства, асоциации се появяват и ги ТЕСаш.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mery
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 11 Апр 2011 14:28

Мнение от mery »

Последните дни нещо не се справям добре :) От както казах за задушаването в гърдите всеки ден се появявя от сутринта и до вечерта се засилва, непрекъснато го ТЕС-ам, но без резултат. Снощи се опитах да направя КД преди ТЕС, но пак без резултат.Искам да попитам нещо повтаря ли се докато се прави КД и след Декларацията ли го започвам ( в книгата пише, че е преди Настройката) Със сънищата също не се справих много добре, като си представям какво съм сънувала виждам картината много замъглено и не изпитвам никакава емоция, мога само да си представя каква емоция бих изпитала ако това се случи действително! Много ми е трудно с емоциите, чувсвам се много далече от себе си , не мога да се усетя въобще.
Снощи пак сънувах- първото ми гадже, били сме заедно преди около 15 години. Сънувах, че се виждаме и легнахме си в едно легло и много исках да правим секс, но така и не успяхме, все някой идваше или нещо друго се случваше. Интересно е че напоследък все си сънувам стари приятели, аз го свървам с липсата на любов, даже го ТЕС-ах и него няколко пъти. Декларацията ми беше- Въпреки че имам силна нужда да усещам, че някой ме обича и аз да обичам , аз ..... и се освобождавам от тази нужда сега. Незнам дали е правилно, но така ми дойде.
Когато пиша тук усещам някакво спокойствие, даже и задушаването ми намаля.
Другата седмица ми предстои да отида на лекар за фиброаденома, че много закаснях с прегледа, трябваше да е още миналия месец.
Вчера си ТЕС-ах страха да си запазя час.
Днес мисля да ТЕС-ам, че имам много негативни мисли, от сутринта ми започват. Как е по правилно да си съставя Декларацията- Въпреки че имам много негативни мисли свързани с фиброаденома, здравето ми и какво ще ми се случи в бъдеще, аз..... и се освобождавам от тези негативни мисли сега. Или е по-добре да е за всички по отделно- за фиброаденома, за бъдеще и т.н.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

mery, в КД няма настройки или други условия, просто го правиш. КД спомага протичането на енергия, то отпушва някак.
Кое е общото в сънищата!? Дали не е нуждата от споделяне с близки хора, които не те съдят?
Когато пиша тук усещам някакво спокойствие, даже и задушаването ми намаля.
Въпреки че имам силна нужда да усещам, че някой ме обича и аз да обичам , аз ..... и се освобождавам от тази нужда сега. Незнам дали е правилно, но така ми дойде
.
Еми това е! Работи!
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Ключичното дишане – аз от някъде знам, че ефекта му трае 7 часа, така, че е достатъчно да го правиш 2-3 пъти на ден (няма значение кога), нищо не изговаряш, има клипчета в мрежата.

За съня – не всеки сън съдържа нежелана емоция за тесане в него. Често сънищата идват по някакъв начин да те насочат към случки от миналото (и не само), които са за тесане, а не самия сън.
Интересно е че напоследък все си сънувам стари приятели, аз го свървам с липсата на любов, даже го ТЕС-ах и него няколко пъти. Декларацията ми беше- Въпреки че имам силна нужда да усещам, че някой ме обича и аз да обичам , аз ..... и се освобождавам от тази нужда сега. Незнам дали е правилно, но така ми дойде.
Това е обща декларация и с нея не е достатъчно да работиш само няколко пъти. Би трябвало да я използваш за изваждане на поддекларации от нея и да тесаш тях докато свалиш докрай нивото на усещането.

Ходенето на лекар ти идва супер сега – използвай го за да извлечеш колкото се може повече информация за аденома – размер (запиши си го за да можеш да сравняваш по-късно ... ако остане нещо за сравняване, разбира се :) ), други характеристики .... Страха от ходенето на лекар го преследвай с ТЕС до край ако пак се появи.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мери, защо не го напуснеш този мъж, дето толкова те отблъсква? Какво те спира?

Не знам защо, но като те чета все ми идват наум едни стихотворения. Не помня вече от кого са. Или от Давид Овадия или от Дамян Дамянов. А може и от някой друг да са. Но са ми се запечатали в главата и нещо все се сещам за тях, като те чета. А интуицията е добре да се слуша.
Та мисля да ти ги напиша. Може някак да ти помогнат. Знае ли човек.

Ето ги:
"Някога исках да бъдеш нещастна.
Днеска за теб ми е жал
Няма от твоята мъка по-страшна
По-безнадеждна печал

Устни на мъж да целуваш без обич
Век да живееш в лъжи
Знай, на сърцето от камък надгробен,
Туй по-жестоко тежи!"


И второто:
"Колко трудно се убива любовта, в сърцето корен впила!
Гледаш неочаквано тя крие нерушима, страшна сила.

Колко лесно се убива любовта, в сърцето корен впила!
Дума само, поглед, може би й стигат, да я видиш мъртва, мила!"


Ако те разплачат, отчаят и т.н., ТЕСай и ги чети, докато нямаш вече негативни емоционални реакции докато ги четеш. :idea:
Последно промяна от ivangp на 05 Май 2011 00:34, променено общо 2 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор