Фиброаденом - Дневникът на Mery

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
mery
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 11 Апр 2011 14:28

Мнение от mery »

Днес си направих ДП, но стана много бързо! Нещо ми се върти в главата че първия път стигнах до същите противоположности! Надявам се да е има резултат!
mery
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 11 Апр 2011 14:28

Мнение от mery »

От няколко седмици детето ми е много капризно, кисело и непрекъснато за нещо плаче или мрънка, от което аз явно съм събрала много яд . Преди два дни яда ми беше толкова силен, че направо ми идваше да я убия (силно казано разира се). Започнах да ТЕС- ам яда си като минах 4-5 пъти по точките. Прозявах се много- това ми се случва много често напоследък и някак си ми стана критерии, че съм в правилната посока. Веднага след ТЕС-ането на яда ми потекоха сълзите. Започнах с ТЕС за тъгата. За първи път ми се случи да се разплача, докато правя ТЕС.
Днес пак усетих яда дори и не толкова силно, явно трябва пак да го ТЕС- на.
mery
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 11 Апр 2011 14:28

Мнение от mery »

За фиброаденома последните дни ми е трудно да си направя Декларация. Опитвах с това че тялото ми произвежда неправилно количество хормони( като съм чела че фиброаденома е в резултат на хормонален дисбаланс), но някак си нямам усещането че трябва точно такава . Вчера и днес сутринта пробвах с Декларацията- Въпреки че, изпитвам отвръщение към...( мъжа ми) и това е допринесло за образуване на фиброаденом в дясната ми гърда, аз...... Започвам да се прозявам много, единия път даже ме засърбя гърдата. Може би точно там е проблема. Някъде, не знам точно къде прочетох, че дясната гърда е свързана с отношенията с партньора. Също днес сутринта, докато правих ТЕС точно с тази декларация се сетих и за страха да си тръгна от мъжа ми( ако реша да го направя). В/у това също трябва да поработя.
Започнах да си ги записвам вече, станаха много неща :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

mery написа:За фиброаденома последните дни ми е трудно да си направя Декларация. Опитвах с това че тялото ми произвежда неправилно количество хормони( като съм чела че фиброаденома е в резултат на хормонален дисбаланс), но някак си нямам усещането че трябва точно такава.
А защо тялото ти произвежда неправилно количество хормони?

На прав път си. Не е там причината, а в негативните емоции.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mery
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 11 Апр 2011 14:28

Мнение от mery »

От много време не съм писала, но напоследък нещо зациклих! Явно имам много натрупани негативни емоции към мъжа ми, защото от много време само за това правя ТЕС и почти всеки път сълзите ми текат от прозяване. Дали по това мога да разбера, че трябва да продължа със същата Декларация? Или просто трябва да изчакам да видя дали пак ще има моменти, в които да изпитвам тези емоции?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А как ги чистиш тези емоции? Общо или като работиш с конкретни случки. Със случки е по-добрият вариант. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mery
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 11 Апр 2011 14:28

Мнение от mery »

Започнах да правя едни от упражненията по метода Силва, които са описани в книгата. Но как мога да съм сигурна , че съм в алфа? Някой може ли да ми каже какво е усещането? Може би при всеки е различно и всеки сам трябва да си го усети? Но все пак...
mery
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 11 Апр 2011 14:28

Мнение от mery »

Благодаря :) !Ще пробвам със случки, аз го правя по общо, макар че за да си задържа вниманието докато ТЕСам си мисля за някои случки, по точно за отделни моменти.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Вероятно защото работиш общо и разхвърляно, все още не си изчистила проблема. Работи със случки една по една, с ТКФ или техника на върха на пръста ги чисти докато няма никакви негативни емоции към конкретната случка.
Последно промяна от ivangp на 14 Юни 2011 17:07, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mery
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 11 Апр 2011 14:28

Мнение от mery »

Мерси!
mery
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 11 Апр 2011 14:28

Мнение от mery »

Искам да споделя един успех с ТЕС! Скоро започнах да чета книгата на Лидия Ковачева, иска ми се да направя едно гладуване. Мисля, че ще ми е много полезно! Но идва проблема, че когато съм опитвала да гладувам дори и за един ден, нищо не се е получавало/ не ми достига воля и това си е/. Сякаш нещо в мен се съпротивлява да го направя. Тъй като за мен това ще е една от стъпките, която трябва да направя, за да се излекувам и за да се чувствам добре Декларациятами е- Въпреки че имам вътрешна съпротива, която ми пречи да вървя по пътя, който искам да извървя, за да се излекувам и да се чувствам добре, аз напълно.... И с тази Декларация по няколко пъти на ден, като задължително казвам, че приемам тялото си/ струва ми се много важно/.
И така реших да опитам един ден на плодове и успях! След няколко дни пробвах за 3 дни и пак успях и то без някакви особени услия! Това за мен си е голям успех :) Все още не съм прочела книгата / нямам много време напоследък/, но като я свърша ще започна и с по- продължително гладуване, надявам се с помоща на ТЕС да успея!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

mery написа:Преди малко ТЕС-ах това че незная какво точно да ТЕС- ам, все ми се иска да е нещо което е свързано с фиброаденома, защото много искам той да изчезне. През това време ми дойде в главата мисълта, че не можех да забременея около 1.5 година, много ме беше страх че никога няма да имам дете. Дали трябва да ТЕС-ам нещо свързано с този проблем?
След като намираш,че е проблем излишно ли ти е да се отървеш и от него? :roll:
mery
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 11 Апр 2011 14:28

Мнение от mery »

Започнах да работя и със случки от миналото, най- вече за Отвръщението, но не мога да се сетя за някоя много силно заредена с тези емоции. Мисля че когато трябва тя ще си изплува!
Преди една седмица се разболя детенцето ми, беше вирус- бяхме на гости и отидохме на някаква случайна лекарка, която разбира се иска да и даде антибиотик! Аз започнах да и правя ТЕС за температура и за кашлица, но през това време аз се притеснявах. Не можех да изчистя до край моето притеснение. Но все пак се получаваше, темпретурата се качваше и след това падаше без нищо да съм и давала. С малко хомеопатия, ТЕС и КС/ все още се опитвам с КС, незнам дали се получава,правих и докато спи/ се оправи.
По повод това боледуване се сетих за нейно боледуване преди една година, когато беше с майка ми и баща ми на море. Припомних си какви емоции изпитвах тогава и реших да направя ТКФ за случките около това нейно боледуване. Бях изумена от една нищо и никаква за мен случка какви емоции излязоха- моето притеснение, яд към майка ми / а майка ми е много добра и никога не бих предположила , че мога да имам такова останало чувство към нея/, яд към лекарката, която отново искаше да и давам антибиотик, вина за това дали постъпвам правилно като не и давам това, което ми е казала лекарката и още други.
Но като цяло съм хаотична и понякога повърхностна, това много ми пречи!
И това трябва да ТЕС-ам. :)
mery
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 11 Апр 2011 14:28

Мнение от mery »

гената написа:
mery написа:Преди малко ТЕС-ах това че незная какво точно да ТЕС- ам, все ми се иска да е нещо което е свързано с фиброаденома, защото много искам той да изчезне. През това време ми дойде в главата мисълта, че не можех да забременея около 1.5 година, много ме беше страх че никога няма да имам дете. Дали трябва да ТЕС-ам нещо свързано с този проблем?
След като намираш,че е проблем излишно ли ти е да се отървеш и от него? :roll:
Много е добре, че ми напомни за това :) за което благодаря!
Ще започна да си ги записвам! Непрекъснато ми излизат случки или неща, които са ме мъчили и после ги забравям!
mery
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 11 Апр 2011 14:28

Мнение от mery »

Вчера си направих Техника на избора за това, че правя всичко много хаотично! Докато повтарях избирам мислите ми......... и т.н. се сетих за тази Декларация:
ivangp написа:
"Въпреки че по някаква странна причина съм решила, че само с Иван мога да изпитам любов, взаимност и радост аз напълно и безрезервно обичам и приемам себе си и всички свои чувства. Благодарна съм на съдбата, че ме срещна с Иван и ми позволи да открия какви силни позитивни чувства съм способна да изпитвам. Но сега избирам да осъзная, че аз съм способна да обичам и да бъда обичана и по много по-добър начин, Миналото е безвъзвратно минало, избирам да гледам само напред с радостно очакване и да бъда очарователно изненадвана от прекрасните неща, които ми се случват."

.
По- точно за частта от нея– Избирам да гледам само напред..
Идваше ми да кажа това, вместо Избирам мислите ми да са...
И през нощта отново сънувах този мъж, този път че съм с него!
:(
Пак усетих това прекрасно чувство на хармония и любов.
Сутринта реших да направя ТЕС с тази Декларация ( старата), за да видя какво ще усетя. Но нямам никакво желание да я казвам , стигам до първото изречение и се разсейвам. А преди месец, когато правих ТЕС с нея ме изпълваше с много позитивни чувства.
Публикувай отговор