Колит и стомашни проблеми-дневникът на Дариа

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
daria
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 08 Апр 2011 20:03

Колит и стомашни проблеми-дневникът на Дариа

Мнение от daria »

Здравейте, като начало трябва да споделя ,че си имам цяла торба с болести, с които искам да се справя- стомашни и чревни проблеми, периодично рецедивиращи полипи в матката, които два пъти вече отстранявах оперативно, 3 миоми една от които 3.5 см, запушена дясна фалопиева тръба, раничка на шийката на матката, напоследък стягане в гушата( страх ме е да не е нещо свързано с щитовидната жлеза) и цикъл който ми идва от няколко месеца на 40-45дни. Реших да се захвана с колита, защото страшно ме мъчи и ми пречи да общувам нормално.
От малко повече от месец прилагам Предизвикателството за колита, който ме тормози вече около 15 години. Симптоматиката е доста неприятна и излагаща . Започва се от ежедневно сутрешно парене, което понякога продължава часове или цели дни и е придружено с неконтролируемо къркорене в стомаха и червата. Подуването на стомаха и газовете са другото, което страшно ме мъчи. Мога да кажа, че тези симптоми трудно се повлияват от диета, защото аз съм се научила много да внимавам какво ям. Началните етапи на болестта се появиха през последните години в училище и първите като студентка. Този период беше труден за мен, защото майка замина да работи в чужбина и ние останахме да живеем само с баща ми, който ежедневно ни тормозеше, внушаваше ни чувство за вина, че майка се жертва заради нас, биеше ни понякога. Като капак мога да добавя, че от дете съм страшно притеснителна( особено с мъже и авторитети) и с не особено високо самочувствие, много критична към себе си и другите. Голямо влошаване на колита получих и от хроничен стрес на работа и лошо отношение от шефката ми още преди 2 години. Това лято отново се влоших(особено по отношение на паренето и газовете), защото вече бившият ми съпруг реши да си тръгне от мен, след дълги терзания кого да избере майка си или мен. Всичко се срина за мен и най - вече мечтата ми за дете. На 34 съм и страшно се страхувам, че времето ми за дете изтича, а когато и партньор няма нещата изглеждат страшно безнадеждно. Разказвам ви всичко това ,толкова подробно, за да ви помоля за помощ, защото Предизвикателството нямаше желания ефект за мен. Газовете понамаляха значително, подуването също, но къркоренето и паренето си останаха в същата степен. Първоначално Тесах като използвах следното:" Въпреки че имам парене, куркане, подуване и газове, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от..... .......... сега”. НФ: Освобождавам се от и изброявах отново симптомите. После разбрах, че не е добре да се изброяват няколко симптома и започнах да работя само с един, най-много два при всяко Тесане.
Вечер правих и ТКФ- тесах стари травмиращи случки с баща ми, с бившия ми съпруг, с майка му, с шефката ми. Визуализациите определено не са ми силна страна , но продължавам упорито да опитвам. Понякога по време на ТКФ се разплаквах. Пиша тук, за да ви помоля за помощ . Моля ви кажете ми къде греша, дайте ми нови насоки за работа. Готова съм да се боря и да се излекувам от всички болести, които съм си навлякла, но се нуждая от вашата помощ и подкрепа.
Забравих да кажа, че се Тесам основно сутрин и вечер, защото по време на работа не ми е възможно дори в тоалетната. Натоварена съм доста, а и всичко се наблюдава.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Браво, че си упорита. Но Предизвикателството не е най-добрият вариант за теб. В работата със случки е разковничето. Като чисти с ТКФ, изчисти ли нещо докрай? Направи ли си списък със случки, както се препоръчва в Процедурата - "В мир със себе си"?
Ако не си, направи го възможно най-скоро и продължавай да си ТЕсаш симптомите, и да чистиш поне по една случка на ден.
Ако го направиш, след 3 месеца ще си изчистила 90 случки и ще видиш голям напредък И визулизирай, колкото и както можеш. 5 минути на ден са по-добър вариант от николко минути.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Re: Колит и стомашни проблеми-дневникът на Дариа

Мнение от гената »

daria написа:Здравейте, като начало трябва да споделя ,че си имам цяла торба с болести, с които искам да се справя- стомашни и чревни проблеми, периодично рецедивиращи полипи в матката, които два пъти вече отстранявах оперативно, 3 миоми една от които 3.5 см, запушена дясна фалопиева тръба, раничка на шийката на матката, напоследък стягане в гушата( страх ме е да не е нещо свързано с щитовидната жлеза) и цикъл който ми идва от няколко месеца на 40-45дни. Реших да се захвана с колита, защото страшно ме мъчи и ми пречи да общувам нормално.
От малко повече от месец прилагам Предизвикателството за колита, който ме тормози вече около 15 години. Симптоматиката е доста неприятна и излагаща . Започва се от ежедневно сутрешно парене, което понякога продължава часове или цели дни и е придружено с неконтролируемо къркорене в стомаха и червата. Подуването на стомаха и газовете са другото, което страшно ме мъчи. Мога да кажа, че тези симптоми трудно се повлияват от диета, защото аз съм се научила много да внимавам какво ям. Началните етапи на болестта се появиха през последните години в училище и първите като студентка. Този период беше труден за мен, защото майка замина да работи в чужбина и ние останахме да живеем само с баща ми, който ежедневно ни тормозеше, внушаваше ни чувство за вина, че майка се жертва заради нас, биеше ни понякога. Като капак мога да добавя, че от дете съм страшно притеснителна( особено с мъже и авторитети) и с не особено високо самочувствие, много критична към себе си и другите. Голямо влошаване на колита получих и от хроничен стрес на работа и лошо отношение от шефката ми още преди 2 години. Това лято отново се влоших(особено по отношение на паренето и газовете), защото вече бившият ми съпруг реши да си тръгне от мен, след дълги терзания кого да избере майка си или мен. Всичко се срина за мен и най - вече мечтата ми за дете. На 34 съм и страшно се страхувам, че времето ми за дете изтича, а когато и партньор няма нещата изглеждат страшно безнадеждно. Разказвам ви всичко това ,толкова подробно, за да ви помоля за помощ, защото Предизвикателството нямаше желания ефект за мен. Газовете понамаляха значително, подуването също, но къркоренето и паренето си останаха в същата степен. Първоначално Тесах като използвах следното:" Въпреки че имам парене, куркане, подуване и газове, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от..... .......... сега”. НФ: Освобождавам се от и изброявах отново симптомите. После разбрах, че не е добре да се изброяват няколко симптома и започнах да работя само с един, най-много два при всяко Тесане.
Вечер правих и ТКФ- тесах стари травмиращи случки с баща ми, с бившия ми съпруг, с майка му, с шефката ми. Визуализациите определено не са ми силна страна , но продължавам упорито да опитвам. Понякога по време на ТКФ се разплаквах. Пиша тук, за да ви помоля за помощ . Моля ви кажете ми къде греша, дайте ми нови насоки за работа. Готова съм да се боря и да се излекувам от всички болести, които съм си навлякла, но се нуждая от вашата помощ и подкрепа.
Забравих да кажа, че се Тесам основно сутрин и вечер, защото по време на работа не ми е възможно дори в тоалетната. Натоварена съм доста, а и всичко се наблюдава.
Здрасти!
Тук в поста си има доста неща които виждам,че трябва да се тесат!Обърни внимание на тях и успех!Ако има трудности питай!
Проблемите ти със стомаха са свързани с гняв,притеснения,за колита-свръхвзискателни родители,усещане, че сте потиснат и победен. Голяма нужда от привързаност и обич.
Газове в червата-Вкопчаване. Страх. Несмлени идеи.
Мисля,че имаш доста материал за работа! :wink:
Дай по подробна информация за това какво си тесала по отношение на баща ти и другите там хора които изброяваш!
Виждам,че си опитвала с тес за физическото ти състоние,но тук трябва да се работи повече за емоции и чувства,за това не си и успяла да постигнеш големи успехи!
Ако не си се тесала за това,че нямаш увереност в себе си,самочувствие,изпитваш страх от нещо,а ти определено виждам,че се страхуваш!
Според мен скоро трябва да усетиш подобрение,ако почнеш за наблягаш на емоционалните проблеми и да работиш по тях,защото от там идват и другите ти проблеми!
Имах си и аз подобни проблеми!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Луиз Хей-Излекувай живота си:

СТОМАХЪТ смила всички нови идеи и преживявания, през които преминаваме. Кого или какво не можете „да преглътнете"? Какво приемате като „удар в корема"?
Когато имате проблеми със стомаха, това обикновено означава, че не можете да възприемете новото преживяване. Страх ли ви е?
Много от нас помнят времето, когато започнахме да летим със самолети. Идеята да влезем в голямата метална тръба и да се понесем из въздуха бе „трудносмилаема" за повечето от нас.
Мястото на всеки пътник бе снабдено с торбичка за повръщане и повечето от нас ги използваха. Повръщахме в тези пликове, колкото е възможно по-тайно, загъвахме ги и ги подавахме на стюардесата, която отделяше доста време да тича напред-назад по пътеката, за да ги събира.
Много години изминаха оттогава и въпреки че торбичките все още могат да се намерят до всяка седалка, те рядко се използват. Вече свикнахме с идеята за летенето.

ЯЗВИТЕ не са нищо друго освен страх, огромен страх, че „не ни бива достатъчно". Страхуваме се, че не сме достатъчно добри родители, опасяваме се, че не сме достатъчно способни като ръководители. Не можем да приемем това, което сме. Разкъсваме се, за да угодим на другите. Няма значение колко важна е работата, която вършим, мнението, което имаме за себе си, е лошо. Опасяваме се, че „Те" ще разберат какво всъщност представляваме.
Любовта е разрешението в този случай. Хората, които обичат себе си и одобряват постъпките си, никога не страдат от язва. Бъдете нежен и любящ към детето във вас и го подкрепяйте и насърчавайте по начина, по който сте искали да се отнасят към вас, когато сте били малки.
Последно промяна от гената на 23 Апр 2011 17:16, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Гена, като цитираш разни книжки поне кажи откъде е цитата. Иначе звучи като твои собствени твърдения и някаква неопровержима и единствена истина, даденост, знание, които, както вече знаеш не съществуват.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
daria
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 08 Апр 2011 20:03

Мнение от daria »

От сърце ви благодаря за бързите отговори и насоките, които ми давате. Да споделя,
че аз интуитивно усетих, че трябва да се насоча към повече работа с ТКФ. За жалост определянето на СЕН не ми се отдава много. Например вчера Тесах не по малко от 30 пъти едно неоснователно чувство за вина към бившия ми съпруг, плаках много. В един момент имах усещането, че съм свалила нивото до 2-3, при следващя ТЕС отново се разплаквах неудържимо и нивото беше поне 8 или дори 9.И това спадане и покачване на нивото се повтори няколко пъти.На сутринта отново тесах тази неоснователна вина и отново се разплаках. Не знам дали въобще мога да смъкна нивото до 0 и колко дни въобще ще ми бъдат необходими. Същото се повтори и по отношение на една случка с баща ми, която тесах в продължение на 3 дни и така и не можах да се освободя от ужаса, който изпитах от освирепелия и кървясал поглед на баща ми. Впрочем такъв беше погледа му всеки път когато ме е бил или когато не съм се подчинявала.
Посъветвайте ме какво да правя, за да успея да изчистя случките до 0. Къде би могла да е грешката ми?
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Сваляне на СЕН по-лесно – с връщане още по-назад във времето и търсене на случка със същото усещане. Но в случай, че се окаже, че няма такава по-назад ... няма, тесаш тази докато свалиш нея, няма как.

Няма полза от бързането, но би могло да има много вреда. Когато започнеш и недовършиш една случка, после преминеш на следваща и не довършиш и нея и така натам, в главата ти става пъна лудница, отворени са стари рани и са посипани със сол ..., и започваш да се чувстваш по-зле отколкото преди да си познавала ТЕС....
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

daria, докато ТЕСаш, примерно "кървясалите очи на баща ми", ослушай се в себе си какво точно те кара да плачеш? Т.Е. огледай се за т.н. аспекти. Вероятно е , заради тях да не сваляш трайно нивото на даден проблем. Понякога няколко чуства едновременно са включени в само един кадър! Раздробявай на кадри, кадрите на фрагменти, ако трябва и отработвай всяка появила се мисъл и чуство, или физическо усещане.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
daria
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 08 Апр 2011 20:03

Мнение от daria »

Един въпрос към Иван, който не е съвсем по темата.
Смятам след като се справя със стомашно-чревните проблеми да започна да работя за матката си. Там проблемите са много, както съм ги споменала по-горе. Та чудя се дали трябва да работя по месец с Предизвикателството + ТКФ + Визуализация за всеки проблем поотделно там или мога да се надявам, че ще постигна ефект едновременно за всички заболявания в матката ми.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Май те забързахме още повече, вместо да ти свалим темото :roll:
daria
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 08 Апр 2011 20:03

Мнение от daria »

Благодаря на всички за насоките.

Ния, знам питането ми за матката съвсем не беше на място и че първо трябва да постигна задоволителен ефект за колита и тогава да тръгвам с нова кошница в ръка :D , ама нали се сещаш ентусиазмът на начинаещия и незнанието му до къде могат да го доведат.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

След като разчистиш миналото си не се знае какво и дали изобщо нещо ще е останало в матката ти (от излишните неща де), така че ... опитай се да мислиш/мечтаеш/визуализираш в тази насока.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Това че не изчистваш дадена емоция най-вероятно е свързано с два фактора:
1. Не определяш физическите усещания свързани с емоцията и не ги включващ в декларацията си.

2. Не ТЕСаш конкретен момент от дадена случка, а скачаш от една в друга случка.

Когато изчистиш миналото си, както е писала Ния, най-вероятно няма да ги има вече нвсичките ти здравословни проблеми.

Продължавайн да работиш със случки и да визуализираш здраве, бодрост, енергия, радост!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Дария,аз имах две миоми и мойта декларация ми беше:
[b]"Въпреки,че ме навествяват нежелани и неканени чувства,мисли и емоции/емоциите понякога замествах със страхове, Аз напълно и безрезервно приемам себе си и се изчиствам от миомата и съпътстващите я мисли,чувства и страхове или емоции"[/b] и
Н.Ф.
[b]изчиствам се от миомата и съпътстващите мисли чувства и страхове и емоции[/b]
както ти дойде.
Правих го по 3-5 пъти на ден и след един месец едната миома я нямаше а другата беше под 30мм, което вече не е патология според лекарите. Сега продължавам с декларация за остатъчната миома ,която Иван ми предложи да пробвам,края на май м исе пада видеозон и тогава ще се фръцкам с постижения :D Пробвай го и сподели :D
daria
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 08 Апр 2011 20:03

Мнение от daria »

Фани, ще съм ти много благодарна, ако ми споделиш резултатите след прегледа, който ти предстои. Постиженията на другите много ме мотивират, когато започвам да губя надежда и да се съмнявам, че при мен ТЕС не работи.
Аз нещо зациклих и каквото и да правя промяна в състоянието на стомаха си не наблюдавам.
Иначе направих някой корекции в Тесането съобразно съветите на Иван, Гената и Ния. Дано усетя резултати скоро.
Да споделя една малка победа. Успях да изчистя след почти седмица тесане онова неоснователно чувство за вина, за което писах по- горе и сега ми е някак по-леко на душата в това отношение.
Публикувай отговор