Дневник-Най-хубавото предстои

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Silvi
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 25 Апр 2009 19:20

Мнение от Silvi »

За да се чувствам добре. Нали накрая винаги стигаме до това. Не зная защо искам да ме харесват.... Искаш да ми кажеш, че трябва да ме харесват другите, за да се харесам аз? Или казано иначе чуждото мнение ми е по-важно от моето? Аз ли започвам да разсъждавам като теб....не знам
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Аз ще кажа тук мойто мнение :D почнах с декларацията--Въпреки,че имем излишна телесна маса ,Аз....... и се освобождавам от излишната телесна маса.Това имаше резултат и то голям,дакато не прочетох ,че излишна е много общо.Тогава нещата взеха да се вращат назад.Явно вярата в успеха ми е била силна, : докато не взех да се замислям :D Някъде прочетох,че трябва да казвам--Въпреки ,че имам ислишни 15кг. Аз.......и се освобождавам леко и неусетно от излишните 15кг.и с тази декварация има успех ,но малко по-бавно :D На мен лично не ми пука дали някой ме харесва дебела или не ,важното е ,че на мен ми тежат килата.Аз лично пия с повод и тогава и припалвам по някоя цигала --и двета ми пречат,но това ме вписва в колектива,или поне аз така си мисля,според мен някоя и друга цигара или 50гр нещо си алкохолно не пречи.Моя съвет е да избереш това ,което на теб ти идва от вътре :D ,
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Силви, ако нуждата, която се опитваш да задоволиш със свалянето на килограмите, е да се чувстваш добре, и досега си виждала в свалянето на килограми единственият начин да я задоволиш, сега вече имаш ТЕС и нови възможности да я задоволиш. Задоволи нуждата и средството ще отпадне като необходимост. :idea:
Намери начини да се чувстваш добре по какъвто и да е начин, който не включва ядене, пиене и цигари, а включва движение, чист въздух, слънце, природа, образование, релаксация, наслаждение на нещо красиво и полезно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Както ВИНАГИ,ИВАН Е БЕЗКРАЙНО ПРАВ,но във всички нас има един момент на страх ,че нещата се развиват прекалено бързо :D Това е летвата ,коята начинаещия ТЕСаджия трябва да прерипне :D
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Силви, понеже предполагам, че все още се чудиш от къде да подхванеш, ще ти дам още един вариант, макар че едва ли има толкова значение от къде точно ще подхванеш (и с каква формулировка) – мисля, че в крайна сметка все ще стигнеш там за където си тръгнала, защото самата техника ще те води.

В ГНМ има един пример с риба, изхвърлена на сушата от вълна. Това което се случва в организма на тази риба още от момента на изхвърлянето е, че метаболизма автоматично се занижава до минимум и отделителните процеси почти спират за да може да се осигури максимално време и шанс някоя вълна да я поеме и върне във водата отново. Същото се случва и в организма на хората, изпаднали фигуративно в подобна ситуация – желанието за движение (разход на енергия) отива на минимум, стремежа към натруване на запаси от енергия и вода в тялото – на максимум, отделителната система започва да работи максимално пестеливо и бавно за да може всичко поето да се обработи и складира в максимална степен. Дори в по-животозастрашаващи ситуации организма филтрира повторно урината за да произведе белтък от нея.

В такава ситуация естествено при човека се наблюдава напъняване, подуване (задържане на вода, най-забележимо по долната част на краката и под очите), запек, липса на желание/енергия за движение. ГНМ нарича това състояние бежански конфликт, но по този начин могат да се почувстват не само бежанците и емигрантите, а изобщо всички хора, откъснати от естествената си среда и гореописаната програма ще продължава да бъде активна докато човека приеме новите условия на живот и спре да се чувства застрашен или докато спре да чака и се надява, че "ще дойде вълна за да го върне обратно".
Silvi
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 25 Апр 2009 19:20

Мнение от Silvi »

Иване, ти с твоите съвети ще ме накараш да си ТЕСам мързела, и току виж съм си решила всички проблеми. Това го казвам много сериозно, през деня, когато съм на работа, буквално визуализирам как бягам на пътеката, а вечер започвам да си търся оправдания. Да го бях написала в първия пост, щяхме да си спестим две страници :oops:


Фифи, аз също пробвах с тези декларации за излишни...кг, но нещо не ги "почувствах", обаче като кажа "срамувам се от тялото си" и започвам да се прозявам и някак си се вълнувам, а не просто да рецитирам. Този срам съм го свалила на 2.

Ниа, това което си ми написала за рибата е много интересно и звучи логично. Наистина в началото задържах течности и се подувах без причина и се чувствах като полуумряла риба:) Ако това което казва ГНМ се ТЕСа кое да се използва: изгубил съм себе си, страх от непознатото, губя контрол над живота си.


А сега да се похваля- от днес имам тефтер, в който записвам декларации и по колко кръга правя. Преди малко се сетих за връзката кг=пушене , днес работя по тази връзка, по идея на Ниа :wink: почуствах се все едно никога не съм пушила. Снощи медитирах и днес съм просто като преродена. Доволна съм от себе си :D
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Според мен най-лесния начин да разбере човек какво точно трябва да теса от събитие в по-далечно минало, от което се затруднява да възстанови чувствата (или не е сигурен) е визуализацията.

Значи например представяш си, че си изхвърлена на плажа от вълна и си чакаш и чакаш друга вълна да дойде да те върне обратно и така до днес, обаче сега вече си разбрала, че няма смисъл да продължаваш да чакаш (тук можеш да пресъздадеш и самата случка от момента, когато си попаднала на новото място и си започнала да напълняваш за която разказваш, както ти идва по-лесно) - какво става после? Започваш да развиваш визуализацията. Да речем ставаш, отупваш се от пясъка и ..... вече разбира се не си риба, какво си, къде отиваш, какво правиш, как се чувстваш. Докато развиваш картината в посока най-приятния и приемлив за теб вариант, ще усетиш спънки – тези спънки трябва да уловиш и тесаш, и то по ред на възникване. Да речем, „не знам в какво да се превърна ...” , „не ми харесва да бъда .....”, „не знам къде да отида ....”, „страх ме е, че хората няма да ме приемат ....” и т.н. Но трябва да се отпуснеш максимално и да си силно сетивна за всяко съпротивление, колебание, пречка, да не маниулираш ...

След това тази визуализация ще съпровожда целия процес докато чистиш тази програма. От нея ще черпиш материал за тесане всяка сутрин и вечер. Ако започнат да излизат повече неща, отколкото можеш да изчистиш в рамките на деня можеш да забавяш развитието на визуализацията, като умишлено я гладаш само до там, до където си стигнала, без по-нататъшно развитие.

Ако пък не усещаш никакви спънки, значи ситуацията не е за тесане, ти си ОК с нея и търсиш друго.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

nia,това което си написала е доста интересно,полезно и мисля,да се възползвам от идеята ти,поздравления! :wink:
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Всъщност идеята не е моя, това е Imaginary Technique или някаква инрепретация на нея ала мен - вече не си спомням точно оригинала, но си спомням, че Arethuse откри и сподели тази идея тук преди много време, за което използвам случая да и благодаря!

Използвала съм я (интерпретацията) много пъти и работи много леко, бързо и успешно.
Последно промяна от nia на 28 Апр 2011 09:45, променено общо 1 път.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Но ето,че в случая пак се оказва полезно да се сподели и напомни! :D
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Силви, докъде докара нещата? Стана ми интересно :)
Имам подобен проблем - отказах цигарите, напълнях. След 4 месеца въздържание, цигарите вече са ми противни...затова пък открих още много пристрастявания, които имам.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Намираш ли, кое е общото между всички пристрастявания?
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Ами...на път съм да "открия Америка" :wink: , като разнищя нещата ще пиша.
Публикувай отговор