Дневник-Най-хубавото предстои

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Silvi
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 25 Апр 2009 19:20

Дневник-Най-хубавото предстои

Мнение от Silvi »

Отварям тази тема, за да превъзмогна себе си, защото изобщо не обичам да пиша. По сто пъти проверявам дали е написано правилно и как точно звучи, защото се притеснявам да не се "изложа" и после дори не побликувам, защото решавам, че не съм написала нещо кой знае колко умно, за да го споделям, мисля си, че всички знаят вече това което съм решила да кажа и изтривам. Този път не. Ще водя този дневник, защото сама не мога да се справя. Чета форума от години, при това редовно, радвам се на успехите на другите, а мен нещо ме "дърпа назад". Ето и моята история: Преди година мислех, че единствения ми проблем е че пуша. Няколко пъти отказвах цигарите и винаги напълнявах, което ми смазваше самочувствието, и в крайна сметка пропушвах отново. Мислех си че като спра да пуша с помощта на ТЕС, нещата ще се наредят. Една година по-късно тежа с 15кг повече, не се харесвам и се чудя, защо си усложнявам живота. Не съм започнала да пуша, защото зная, че рано или късно пак ще искам да спра и ще мина през всичко това отново.
Правя ТЕС сутрин в колата на път за работа 2-3 кръга с "владея апетита си" и май изобщо не е достатъчно.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Нито една правописна грешка, браво :) !

Защо не опиташ да разкъсаш връзката пушене – нормално тегло, която сякаш не ти и хрумва да подложиш на съмнение, но не с 2-3 кръга на път за работа а с 10-ина теса на ден (най-вече в моментите, когато не владееш апетита си) на път към най-хубавото, което наистина предстои :) ?
Silvi
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 25 Апр 2009 19:20

Мнение от Silvi »

Благодаря, старая се:) Много неща ми хрумват, но после ги забравям, затова реших,че трябва да пиша, защото написаното остава и мога да се връщам да сравнявам. Зная, че само в моята глава а=б:). Мислех си за "Въпреки че доброволно се отказах да пуша....избирам да постигна перфектна фигура. Това "перфектна" ме накара да се замисля... А докато пишех ми хрумна, че съм напуснала/изоставила цигарите. Имам чувство, че отговорът е "под носа ми" и само аз не го виждам
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Моята идея беше малко по-различна.

С тоята формулировка ти казваш нещо такова: ”Има една изконна истина, че когато човек спре цигарите напълнява. Въпреки и напук на тази истина аз избирам да постигна перфектна фигура.”

Аз ти предлагам нещо по-драстично, нещо такова: „Въпреки че по незнайни причини в главата ми е записана една програмка, че когато човек спре цигарите той напълнява, и тази програмка твори реалността ми, аз се освобождавам от програмката, че дори избирам да я подменя с ....” Естествено ти можеш да си направиш някаква формулировка от това, защото ако трябва да повтаряш толкова дълго нещо по 10 пъти на ден може и да ти се допуши :) .
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Тук ти давам един пример от книгата на Луиз Хей-Излекувай живота си!

НАДНОРМЕНОТО ТЕГЛО представлява нужда от защита. Търсим закрива от наранявания, пренебрежение, критика, обиди, от нечии сексуални желания и сексуални подмятания, необходима ни е закрила поради страх от живота - изобщо или в конкретни случаи. Направете своя избор.
Теглото ми не е над нормата, но с течение на времето разбрах, че когато се чувствам несигурна и се тревожа, наддавам няколко килограма. Когато опасността премине, излишното тегло се стопява от само себе си.
Борбата с пълнотата е загуба на време и енергия. Диетите не са ефикасни. Щом ги прекратите, теглото ви отново се увеличава. Любовта и одобрението към себе си, доверието в процесите на живота и чувството за сигурност, породено от познаването на собствения ви ум, са най-добрата диета, която зная. Преминете на диета, ограничаваща отрицателните мисли, и теглото ви само ще се погрижи за себе си.
Прекалено много родители тъпчат храна в устата на бебето без значение какъв е проблемът. След това, като пораснат, при появата на някакъв проблем, тези бебета застават пред отворения хладилник и си казват: „Не зная какво искам."
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Silvi, привет! Аз също не съм започнала свой дневник , но за това пък, съветвам...:lol:
Като те чета, за малко да те препиша , за да покажа колко много начала за ТЕСане има в поста ти, но после реших просто да ти кажа: ТЕСни всяко една фраза от този свой първи пост. Доведи ги до 0 и съм почти сигурна, че накрая няма нито да пушиш, нито да искаш повече да отслабваш, защото ще изглеждаш перфектно при това ще бъдеш доволна от себе си и живота си много повече от сега...
Успех! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Silvi
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 25 Апр 2009 19:20

Мнение от Silvi »

Ния, благодаря за идеята-хареса ми, да точно такава програма съм включила, въпреки че като видя някой пълен да пуши си казвам: ето, виждаш ли, че въпреки че пуши не е слаб. Като че ли само за мен се отнася. Ще поработя няколко дни и ще пиша за резултата.

Гена, съгласна съм, че има общо теглото със сигурността. При мен проблема с напълняването започна, когато се преместих да живея на ново място и трябваше да се впиша в новата среда, а бях и на прекрасните 15год, тогава и започнах и да пуша. Пиша и се чудя на себе си по ясно от това- здраве му кажи.

Алиса, ти не си водиш дневник, а аз съм регистрирана от две години и ми виж статута. Добре че няма състезание, кой колко е активен.

А сега на работа: :lol: Въпреки че съм допуснала да вярвам, че пушенето влияе на теглото ми, аз.........и се освобождавам от тази зависимост. Интересно, излиза че още съм зависима от никотина, въпреки, че от година не съм палила и наистина ме отвращава, когато някой пуши или пък скоро е пушил. Заключение- от отвратена трябва да стана равнодушна, за да се освободя :idea: . Ама личи си че съм чела :lol:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Силви, в твоя случай май няма много общо между килоограми и пушене.
Преди като пушеше имаше ли перфектна фигура? :idea:
Изобщо тук има много по-дълбоки неща от цигари, килограми, като нерешителност, неприемане на себе си, перфекционизъм и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Silvi
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 25 Апр 2009 19:20

Мнение от Silvi »

Не зная колко общо има. И преди не се харесвах особено, прав си, но с 15кг нагоре...и на всичко отгоре тези килограми не се повлияват от диета. :( Нямам много идеи за декларации, сега използвам тази която Ниа ми "подсказа".
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Силви, ти си изчисти тази връзка, ако и докато я има (на мен ми се струва, че я има, поне на повърхността) и след това ще ти се проясни следващата, ще изчистиш и нея и така стъпка по стъпка, докато стигнеш до коренчето.

И се качвай на кантара колкото се може по-рядко сега за да не ти руши евентуално вярата. Като говорим за вяра – включи на всяка цена визуализация, дори и да не правиш Предизвикателство.
Silvi
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 25 Апр 2009 19:20

Мнение от Silvi »

Аз кантара ще го върна за старо желязо :lol: . Правя визуализации, разбира се, ограничавам се с храната-с вредните храни не с количествата,два месеца вечерям основно салата, понякога с месо или яйца, почувствам се добре-решавам, че има резултат, качвам се на кантара +2. Е как да не рухна. Малко ми е кофти, че само мрънкам и се оплаквам, ама то иначе нямаше да има тема, ако всичко ми беше наред:)
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Един съвет от мен, ако ми разрешиш.
Започни да се занимаваш с йога и изхвърли кантара. Прави си равносметка за килограмите по дрехите. И прави естествено и ТЕС. По-лесно ще превъзмогнеш препядствията по пътя. Успех!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Силви, ЗАЩО искаш да свалиш килограми (да отслабнеш) :?: :?: :?:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Silvi
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 25 Апр 2009 19:20

Мнение от Silvi »

Иван, аз ще кажа "за да се харесвам", а всъщност ще излезе, че имам нужда от одобрението на другите. Не че не си прав- съкращавам процедурата:) Каква да ми е декларацията- Въпреки че имам нужда от одобрение...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Защо тие нужно одобрението на другите?
Защо искаш да се харесваш?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор