Дневникът на DG

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Дневникът на DG

Мнение от DG »

:D Привет от мен!От дълго време се каня да пиша тук, какви са резултатите от ТЕС. Само, че имам гооляма липса на свободно време.
Благодарение на ТЕС постигнах няколко неща
- на път съм да преодолея трудностите си при разговор по телефон
- преодолях паническите атаки, които се появяваха при разговор с точно определен тип хора
- подобрих отношенията си със съпруга си - тесвах яда, ако щете и омразата, които бях насъбрала към него заради обстоятелствата, в които живеехме
- подобрих сексуалния си живот с него - след като тесах и нежеланието ми за секс
- като цяло започнах да се ядосвам по - малко на хората, с които съм била в конфликт
- имах огромни проблеми с бащата на съпруга ми - докато мъжа ми беше на работа, тоя олигофрен беше на път да посегне да ме удари, в резултат на което насъбрах огромна омраза към него. Тесвах това чувство. Сега минавам и заминавам покрай тоя човек, без въобще да ми трепне нищо. Благодарение на ТЕС изчистих гнева, който бях насъбрала към цялата рода на мъжа ми, което ми пречеше да бъда човек и имаше физическо отражние- в разстояние на два три месеца миналата година ме боляха 4 зъба на куп-пародонтит/слава Богу още са си на мястото зъбите ми/, бъбречна криза, а по - миналата година - нервна криза, изразяваща се или в паническо разстройство или биполярно разстройство или пост-травматично разстройство. Така и не отидох на психиатър повторно, за да дам 50 лв само за да ми поставят диагноза и дадат хапчета. Благодарение на съветите на едно момиче от Интернет, вярата, че мога да се справя сама и откриването на ТЕС за лекуване на подсъзнателното, мога да кажа, че постигам чудесни успехи:)))) без да са ми нужни хапчета.
По принцип достатъчно дълго съм чела какво ли не и знам как точно действа ТЕС, затова и досега не съм питала тук как точно да формулирам утвържденията, декларацията...
Обещах на един човек, че ако ТЕС има ефект при мен, ще напиша резултатите тук :) Е, има:)
Сега ТЕСвам слабата си памет, която ми пречи в работата. Когато оправя тази брънка в главата си, пречеща ми да помня и помагаща да забравям неща, които преди това съм правила поне 10-15 пъти без проблем, ще ви пиша отново:)
Знам, че всичко това е в резултат, от стреса, който преживявах не знам колко време вече и трябва време, за да помня и говоря така, както преди да се появят проблемите ми, че и по - добре...Весел ден на всички!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Супер :D
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аз лично освен,че много се радвам за успехите ти с ТЕС,искам да благодаря за това че споделяш тези неща от които да се възползват и надъхат други хора търсейки решение на подобни проблеми!
Поздравления! :wink:
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Браво на теб! И е много хубаво, че споделяш :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Мнение от DG »

Привет от мен!Ще говоря накратко. Не обичам да се оплаквам, но в момента трябва, защото не мога да се насоча откъде да започна тесването. Живота е странно нещо.Аз си мислех, че съм преодоляла по - голяма част от проблемите си - психологични, но промените от последните две седмици ми доказаха, че всъщност не съм.
Ето ги моите проблеми:
В пубертета имах социална фобия имах приятели, но постоянно се притеснявах как изглеждам.
Имах отлична памет, с лекота запомнях уроците си.
Преживях неприятно събитие, за което бях виновна аз, в следствие на което започнах всекидневно обвинение и самотормоз затова.
След това събитие започнаха проблемите ми с паметта. Постепенно започнах да запомням все по - трудно различни неща.
Сега нещата се обостриха дотолкова, че примерно 0,1 числото не мога да запомня за определен вид услуга, тъй като има подобни числа за друг вид услуга.Също така в работата ми се случваше да правя нещо около 10-15 пъти правилно, в един момент да започне съмнение - това така ли беше или иначе. Което не е нормално.
Отделно,когато говоря се притеснявам. Ако човекът насреща е шефа ми, изпадам в такава безтегловност, че ми е трудно да се съсредоточа върху това, което ми говори, а камо ли да отговоря смислено аз.
Отделно,ако трябва да питам за нещо шефа си, питам, треперейки и притеснявайки се.
Трудно ми е да ви обясня точно как чувствам нещата, в моментите, в които се притеснявам.
Та трябва да работя над следните неща:слаба памет, много,много притеснение,неумение за водене на спокоен разговор.
Причините за проблемите си, мисля,че знам откъде идват и все пак не мога да ги преодолея,защото са доста отдавна и са ми станали навик,начин на държание.
Откъде да започна,бе хора? :) ....
Докато мислех за ТЕС и приложението му и защо при някои хора не действа,стигнах до заключението, че можа да не действа ако не се определи генералната причина за проблемите?А също и ако проблемите са много и не винаги са уловими,когато човек прилага ТЕС сам?
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Мнение от DG »

Със сигурност проблемите, които имам си имат наименование на някоя болест, но въобще не ми се ходи на психолог - психиатър. Все си мисля, че освен да ме надрусат с хапчета, друго няма да направят. А и имам опит - преди известно време, както съм писала направих някакъв вид нервна криза. Резултата беше много хапчета, две три ходенета при психиатър без никакъв реален ефект - най - малкото защото имам соц. фобия и не мога да обясня какво точно чувствам, защото се притеснявам. :)
Щурава работа.
И друго исках да ви питам: вчера приложих тес на дъщеря ми за зъбчето, защото има кариес и я боли, но изчакваме до понеделник, за да отидем при зъболекарката. Та моя ТЕС беше докато потупвах точките й изричах на глас:На...нейното име й минава зъбчето и така през всяка точка. Не съм правила никакво прокси или прочистване на себе си, просто защото ако започна да се чистя, ще мине цял ден,докато стигна до дъщеря ми. В резултат зъбчето й мина, сега го пазя като не й давам сладко.Въпросът ми е има ли някаква опасност ако правя ТЕС на дъщеря ми по този начин? Мислех си затова,че ако го правя неправилно,мога да й прехвърля нещо от себе си, но после се замислих, че със самото си държание - така или иначе й прехвърлям най - малко настроението си...за съжаление, но факт.Интересно е да видите,колко са проницателни малките. Всеки път,когато съм много изплашена от нещо и притеснена,но се опитвам да го скрия от детето си, ако баща й го няма,почва рев за него.Интересен случай от оня ден, когато ми съобщиха,че скоро ще трябва да си търся нова работа. Бях много,много изплашена. Съпругът ми трябваше да излезе. Дъщеря ми рева за него, като се върна думите й бяха :Ето,тати се върна,вече нямаме от какво да се страхуваме!Докато снощи,аз вече се бях успокоила, си заспа безпроблемно и нямаше споменаване, че я е страх от тъмното,въпреки че баща й не беше вкъщи. :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Проблема да го наречем накратко е неувереност в себе си и както,че търсиш и очакваш одобрение на другите,да бъдеш харесана,а това те кара да си под напрежение,от което ако не се освободиш,ще си влачиш другите неща които се явяват спънка и пречка да си по пълноценна за самата себе си!
Научи се да мислиш за себе си и ти да се харесваш и одобриш,а не да чакаш това някой друг да го направи,защото това е твое желание и твоя мисъл,не можеш да знаеш от името на другите те какво мислят,а и техните мисли са си техни!
Схвана ли сега от къде да започнеш? :wink:
Ето ти една тема,по която трябва да се поработи:
viewtopic.php?t=778
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Мнение от DG »

Благодаря ти за бързия отговор!Ами аз принципно много се харесвам - привидно. В такива ситуации обаче, неусетно, на почти подсъзнателно ниво, продължава да действа стария ми начин на мислене-глупава, невзрачна ....няма смисъл да описвам повече. С този начин на мислене съм приключила доста отдавна. Но все пак, несъзнателно пак съм си същата най - вероятно. Отделно,имам голям стаж в психологията, защото повече от десет години чета всякакви книги затова. Даже имам блог затова. Беше ми много трудно да призная, че все пак не съм се справила напълно и много трудно да започна да пиша тук не като справил се, а като човек, имащ нужда от помощ. Една приятелка ми каза да тесам срама, страха да поискам помощ. :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Тази приятелка добре ти е казала,а и не е лошо да действаш повече,по малко мисли засега,че като те слуша човек клониш повече към негативното мислене,което в случая не е в твоя полза,а и нали за това е ТЕС,да се чисти това което е останало в подсъзнанието ни!
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

Здравей.
Първо спри да си слагаш диагнози,от ли4ен опит знам ,4е не води до добро.И преодолей гордостта си и моли за помощ,това иаз не умея ,но виждам,4е хората които молят за декларации дори проблемът да им е пъпка на носа полу4ават помощ,така ,4е сподели какви дек. си използвала.
4истила ли си неприятната слу4ка от която е тръгнало притеснението и правила ли си тес за страха от общуването.Ти беше толкова въодушивена от тес ,от колко време се занимаваш -споделяй .ТЕС е създаден то4но за такива проблеми най-ве4е и упорствай.
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Мнение от DG »

Все още съм въодушевена за ТЕС. Просто много силно се страхувам за това как ще се оправим финансово тъй като кредита, който имаме е с равностойност едната ни заплата. Ако не си намеря работа веднага, много ще затънем финансово.Иначе ТЕС помага. Но за да има ефект, трябва да разнищя всичко, а това означава да тесам от сегашните ситуации докато стигна до детството.
Прилагах ТЕС на дъщеря ми за зъбчето - като директно потупвах точките и казвах на глас на ---името на дъщеря ми, зъбчето минава. И мина. Просто трябва да отидем сега на зъболекар за да й го пломбират. Иначе за себе си: Въпреки, че страдам от голям страх, аз напълно и безрезервно приемам себе си и избирам да се изчистя от страха сега.Това ми е "предизвикателството".Иначе съм ТЕСвала много да речем "интимни" теми и не искам да ги споделям тук. И подейства. Само да ви кажа, че след един ден ТЕС и почивка ми се върна сексуалното желание :D за радост на съпруга ми. Затова ми помогна много ТЕС. Тесвала съм негативните чувства, които имам към мъжа си плюс съзнателно наблягане над положителните му страни. В резултат сега го обичам повече, отколкото в началото. Но не мога да се сетя точните декларации, защото не съм ги записвала. Сега тесвам освен с предизвикателството,Въпреки, че изпитвам ужасен страх да говоря с шефа си, който се изразява в изтръпване в слънчевия сплит/сърдечната област, аз напълно и безрезервно приемам себе си - напомяща фраза Изпитвам ужасен страх, който се изразява в изтръпване на слънчевия сплит... Забелязах, докато визуализирам стресираща ситуация, в зависимост от това дали страха е примесен със гняв или притеснение, ми се свива различна част от тялото - корема или слънчевия сплит или сърдечната област.Долу горе от гърлото до около пъпа.Много хора с подобни проблеми са казвали че са ходили на йога, акупунктура...обаче проблемите им остават. Затова се чудя има ли смисъл да ходя някъде да ми чистят чакрите. Като анализирам тези изтръпвания или разтреперване в различни части на тялото, смятам, че са ми замърсени поне четри от седем чакри. Мисля, че ако ТЕС се прилага в началото на какъвто и да било стрес, ще се стопира развитието на неврози. За съжаление този метод навлиза в България чак сега.Със сигурност ще даде резултат,просто изисква много работа.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ако виждаш че започваш да залиташ и падаш надолу,не проклинай обстоятелствата,а се опитай да ги промениш!:) :wink:
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Мнение от DG »

Ами, ок съм. Трябва да добавя, че докато тесвах моите проблеми плюс веднъж тес върху дъщеря ми за сополите даде ефект. Днес нямаше сополи като се събуди, а също и конюктивит.без да съм й давала нищо. Мисля, че се дължи на моето изчистване :)довечера ще пробвам и кашлицата да й лекувам по същия начин. На нея й е интересно и й харесва като я потупвам, даже сама се опитва да се потупва, имам и приложен тес от нея :D Забавно е да я видите :D Мисля, че всички родители трябва да си тесват отрицателните емоции, защото несъзнателно или съзнателно, ги прехвърлят на децата си. Когато преживях нервната си криза и имах нарушения на съня - ставах посред нощ уплашена, в същото време се събуждаше и дъщеря ми - ревейки, без да съм викнала или каквото и да било.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Re: Дневникът на DG

Мнение от vqra »

DG написа: .........
- като цяло започнах да се ядосвам по - малко на хората, с които съм била в конфликт
- имах огромни проблеми с бащата на съпруга ми - докато мъжа ми беше на работа, тоя олигофрен беше на път да посегне да ме удари, в резултат на което насъбрах огромна омраза към него. Тесвах това чувство. Сега минавам и заминавам покрай тоя човек, без въобще да ми трепне нищо. Благодарение на ТЕС изчистих гнева, който бях насъбрала към цялата рода на мъжа ми,
Здравей, DG! От думата "олигофрен", която си използвала ми стана ясно, че не си изчистила все още омразата към този човек. Дерзай! И успех!
Per aspera ad astra!
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

Надявам се ,4е докато както казваш,,визуализираш,,страха при разговор с шефа ти правиш тес,защото ина4е не е добре.
Визулизацията е да се виждаш през твоите о4и,такава каквато искаш да си.
И погледни в допълнителни техники,тех.на избора и тех. на конфликта за да си инсталираш убеждение каква искаш да бъдеш-
например ,,спокойна и уверена,,.
Ще се орентираш по-добре ако 4етеш пове4е във форума ,особенно 4есто задавани въпроси.УСПЕХ
Публикувай отговор