Моят дневник (gingerina)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
gingerina
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Мар 2011 05:39

Моят дневник (gingerina)

Мнение от gingerina »

Здравейте,
открих ТЕС неотдавна, прочетох книгата, както и различни теми из форума. Вярвам,че това е техниката,която ще помогне на мен и близките ми за проблеми,които ни измъчват малко или много.
Имам проблеми (свързани с неувереност,притеснителност,тревожност), които ми причиняват много дискомфорт когато съм на работното си място. Заради тези проблеми започвах на два пъти консултации с психоаналитик,вторият път за десет месеца,както и посещаване на групова терапия. Чувствах напредък наистина, но с доста бавни темпове,а в някои отношения все едно не съм помръднала.
Исках първо да започна с проблемите,свързни с излишни кг и корема, който ми остана от бременността.Открила съм си две ПО, свързани с тях. Първото ПО е за коремът, който мисля че остана,защото още преди да забременея исках много да съм бременна и да имам видим корем, предполагам защото така привличам внимание и грижи. Второто ПО е с това, че имам някаква теория, че моите проблеми,които ме измъчват компенсират всичко хубаво в живота, което имам. И може би ме е страх, че ако се справя с тях, на тяхно място ще дойдат други проблеми, които може да са по-страшни.
Мислех да започна предизвикателство с тези декларации:

Въпреки,че имам излишни кг и голям корем,аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от излишните кг и корема сега.
Въпреки,че не мога да спра да ям,аз напълно и безрезервно приемам себе си.
Въпреки,че искам да изглеждам като бременна, аз напълно и безрезервно приемам себе си.
Въпреки,че ме е страх да се справя с проблемите си,защото ще дойдат по-страшни на тяхно място,аз напълно и безрезервно приемам себе си.

Не успях да направя 10 пъти тесанията за един ден и се отказах засега от предизвикателството.
Много четох тези дни, много се чудих откъде да поема и много анализирах проблемите си.
Установих, че кг са ми са се качвали когато в живота ми съм имала повече стрес в общуването с хора,чувствала съм се по-неуверена и ме е било страх да не ме отхвърлят.така съм си била относително с постоянно тегло когато живеех при родителите си,тогава общуването с външни хора беше сведено до минимума. Освен когато бях една година в чужбина при роднини в 11 клас, когато качих 10 кг и след като се върнах ги свалих сравнително лесно. Годината беше ужасно стресова за мен,когато се сблъсках с обратното – бях подтиквана да общувам и излизам навън с други хора. Кг почнаха да се качват когато станах студентка, с известни колебания през годините. Голямото качване съвпада със започването на сегашната ми работа, откогато и започнах да търся помощ от психотерапевти.
Започнах с декларацията:
„Въпреки,че ме е страх че винаги правя всичко грешно, аз напълно и безрезервно приемам себе си”.
Почти веднага ме заболя главата,допи ми се вода и усетих прилив на енергия. Струва ми се , че се дължи на това, че е понеже съм много близко до корена на проблемите.

Много често съм критикувана, и често според мен с причина,правя глупости от може би разсеяност и недомисляне. Но със сигурност съм получавала и много ненужни и безпричинни критики.
В работата често не говоря от страх да не кажа нещо грешно. Ако говоря е тихо и притеснено. Чакам винаги потвърждение отсреща.
Другите две декларации;
„Въпреки че, ме е страх, че другите ще ме отхвърлят аз напълно и безрезервно приемам себе си.”
„Въпреки че ме е страх че не разбирам и не справям добре като другите аз напълно и безрезервно приемам себе си”.

Мисля да пробвам с тези декларации няколко дена,ще се радвам на вашите съвети и мнения.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Добри са ти декларациите. Давай смело с тях, докато не ти хрумнат по-добри. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Тесай си и страхът от промяната,че ако се справиш с проблемите на тяхно място може да дойдат други!
Въпреки,че не съм уверена,притеснявам се,напрегната съм или сигурна в себе си,поотделно и това те съветвам да тесваш също!
Ако нямаш самочувствие и това също е за ТЕС!
Стреса на едни се отразява със качване,а при други със сваляне на кг!
Имам един съвет към теб,от годината която пишеш че е била доста стресова,изчисти какво се сещаш от нея довело до този стрес!Явно там има по какво да поработиш също!
Повтаряй си колкото повече толкова по добре,одобявам се!
Приемам се и се обичам такава каквато съм,както съветва Луиз Хей в книгата си!
Аз го правя и помага!
Желая ти успех и се радвам,че сподели и се включи във форума! :wink:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Супер начало! Тук само посочи колко килограма сваляш.
Въпреки,че имам ? излишни кг и голям корем,аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от излишните ? кг и корема сега.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Може да допълниш и с малко визуализации. Аз винаги съм ги пренебрегвал, но смятам да им отдам време. Прави ги ако искаш докато почувстваш онова чувство на желаното събитие в случая твоите не знам колко килограма отдолу.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
gingerina
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Мар 2011 05:39

Мнение от gingerina »

Благодаря ви много на всички за отговорите и съветите и топлото посрещане!
Вчера направих няколко тесания през деня, доколкото имах възможност, но следобеда като се прибрах имах неудържимо желание да ям. Признавам си, че се поддадох и не съм тесала, покрай заниманията с детето, нямаше как да се съсредоточа. Все пак вечерта
си направих интензивна сесия, пробвах и една случка като кратък филм и много се изненадох каква емоция почувствах, не там където очаквах.
Днеска започнах да мисля в посока на това, че ми е трудно да се концентрирам, че мислите ми хвърчат постоянно и че съм много нетърпелива. Имам дори чувството, че все едно имам отворен един "канал" в главата постоянно, по който постоянно протичат тревожни мисли. Докато правя нещо, постоянно правя самооценки на това как изглеждам отстрани, кой какво ще помисли, да не кажа нещо грешно и т.н.
Направих следната декларация:
"Въпреки, че ме тормози постоянен канал с тревожни мисли и ми пречи да се концентрирам, аз напълно и безрезервно приемам себе си."

Вчера имах интересна случка. Отидох до банката в обедната почивка и докато чаках на една опашка отпред една жена ме пита защо не вляза да седна вътре на топло, как така ще стоя толкова време на крак...Разбрах, че ме мисли за бременна (учудих се дори, защото бях с повече дрехи, коремът ми все пак понамаля след няколко месеца упр.), но не и казах, че не съм бременна, казах само няма проблем, не се притеснявайте. След десетина мин. излезе една служителка на банката и директно се насочи към мен с въпроса "Извинете, вие бременна ли сте? ". Много се разстроих от това, дорева ми се и поисках да избягам, но останах и се овладях. В интерес на истината ми се е случвало подобно нещо 2-3 пъти досега.
Много ми е трудно с пиенето на вода. Въпреки, че съм кърмачка не успявам да пия много.
Незнам дали се ориентирам правилно, но ще гледам декларациите, които писах тук вече да ги правя поне по 3 пъти на ден. И като имам време и някои други неща, които се сетя. Както и визуализациите.
Публикувай отговор