ТЕС-Първи стъпки

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Днес е деветия ден от как почина чичо.
Момчета и момичета, много ви благодаря че сте тук.На Иван като създател на форума-Иване, Господ да те поживи и да ти дава благини!
не знам как щях да се справя без ТЕС.Тъй ,да не забравя да благодаря и на себе си че ви открих..че вие сте били под носа ми през цялото време, но ви намерих чак през април.
На 15 юли ставаха точно 11 години откак почина баба.Преди да умре най-големият и дерт беше какво ще стане с чичо-той си остана "стар ерген" и тя до последно го мислеше как ще живее ,след като нея я няма. Тя умря на 84 години, той на 74 , точно на същия ден.Цял живот живя с нас, не ми е като втори баща, щото баща-хубав или лош си имах, но си ми е част от живота.След няколко доста сериозни диабетни коми , от които го вадехме къде с "бърза помощ" , къде двамата с баща ми-бяхме и подготвени и донякъде тренирани, но все пак ни изненада.колкото и да го очакваш-винаги е неочаквано.
На 15 сутринта пак изпадна в кома, бърза помощ го откара в спешното, от там го изписаха-сърцето му е здраво, няма инсулт, диабета е овладян..да си търсим невролог и т.н.След обяд бях се нагласила да тръгвам на почивка , към 15.00часа влезнах да видя как са- идвамата дядовци спят като бебета, брей мисля си такова спокойствие от кога не е било..звъннах на Надето-готова съм, когато решиш идвай и тръгваме.Отворих пощата и намерих съобщението, с клипа на Елица.Пуснах го, загледах се, и тогава като при Брацо се случи нещо..хем мъка , хем някаква необяснима радост, хем ми гордо за нещо и ревях и се смеех едновременно... и още не беше свършил клипа-тате дойде с мокри очи"Чичо ти почина""Е как бе, нали ей сега ви видях, спяхте...""Ами и аз ей сега го гледах..спеше..и както спеше, спря да диша!"
ей толкова му е на човека след всичките напъни.
От сутринта бях на "ТЕСнаум" с Хоопонононо.До ...май до края.И това ме спаси.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
mery
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 11 Апр 2011 14:28

Мнение от mery »

Много тъжно! :cry:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Добре се справяш със ситуацията! С теб съм, макар и виртуално. :)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Мери, верно че е тъжно.Мислех че съм го изтесала , а докато пишех пак ми дотежа.Ама е част от живота и това.
Това ,което още един път научих от неговия живот и после от смъртта му е ,че всичко е както си го вкараш в главата.Лошото е когато се оставиш някой друг да ти го вкара в главата и вземеш ,че си повярваш.Затова се и ТЕСам и се ровя и за ПЕАТ и за ДМ - да се науча как да си го вкарвам аз в главата, а не все някой "повече знаещ".Винаги има някой който още повече да знае, от всеки можеш нещо да научиш-и от най-малкия и от най-големия , но идеята е да слушам какво точно аз искам..което чат пат се получава.
Мма то мноого ТЕСане иска, бее :) :oops:
Алиса, благодаря ти.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Защо да е тъжно? Радостно е. Отървал се е човека. Смъртта не е край, а само преход.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mery
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 11 Апр 2011 14:28

Мнение от mery »

Да, може и да бъде радостно, няма да има повече страдание! Просто, докато го четох ми стана много тъжно! Но това май си е мой проблем за ТЕСане, че ми става тъжно, даже и си поревах.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Просто, докато го четох ми стана много тъжно! Но това май си е мой проблем за ТЕСане, че ми става тъжно, даже и си поревах.
Защо да е тъжно? Радостно е. Отървал се е човека. Смъртта не е край, а само преход.
Ей това се опитах, ама не успях да го обясня.
Беше едновременно тъжно, скръбно и някаква тържествуваща радост.
Май не мога го обясня.
Мери, съжалявам не исках да те натъжавам.Но и аз още скърбя, въпреки че нямам точно обяснение защо, ей тъй, мъчно ми е а не знам защо.А знам че и чичо , и баба са много доволни и щастливи, не ме питайте как и защо, може и да си въобразявам, но някак така ги виждам.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Цитат:
Защо да е тъжно? Радостно е. Отървал се е човека. Смъртта не е край, а само преход.

Ей това се опитах, ама не успях да го обясня.
Беше едновременно тъжно, скръбно и някаква тържествуваща радост.
Май не мога го обясня.

Моят непълен вариант на обяснение е такъв: Тъжно, защото 1.чисто материално липсва и 2.се разделяш с навика, да присъства в живота ти-промяна! 3. Вероятно убеждение че трябва, нормално е, да се тъжи, когато някой близък почине...Едновременно с това знаеш, че на него му е все тая (весело, хубаво, друго...) защото 1.си чела, чула, осъзнала...че има и такъв вариант, 2. Наистина усещаш че му е добре сега!3. Усещаш, как ти би се чуствала, от сегашна гледна точка, ако на теб се случи. Нещо като генерално решение на проблемите ти и облекчение, че изведнъж ги няма,свобода!!! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

След доста тесане стигнах до нелепия извод, че "тъжното и мъката и скръбното" ми е някак закодирано и предадено по генетичен път.
Друго обяснение поне засега от къде извира нямам.
А "тържествуващо радостното" - за него има "реални" доказателства.Два - три дни преди 15-ти една наша леля сънувала баба как седи на един зелен баир и пее с пълно гърло радостни песни.
А на чичо най-големият му страх беше, че ще се залежи, няма да може сам да се обслужва и няма да може да обикаля където и както си иска.Ма хич не можеше да трае да седи на едно място :) И сигурно затова като затворя очи и го виждам ухилен до ушите с една самодоволна усмивка-"Нека ви.Пак стана на моята!" :)
А за промяната си права,Алиса.Заедно с него зарових в планината и една част от живота си-хубава или лоша-все тая, просто една чест вече не е тук
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Сега ако може малко да помрънкам и да се оплача.
Имам си проблеми с тесането.Преди беше лесно-емоциите силни, от едно разревано състояние бързо ме превеждаше в ред и ми олекваше.
Сега от едно сравнително спокойно състояние/СЕН 3-4/ нещо ме докарва до рев и сълзи.Наопаки.Взех да се питам за какво ми е това, нали идеята беше да ми става добре?!Нали за да излезеш от дупката първо трябва да спреш да дълбаеш?!
Ни така ,ни иначе.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Сега от едно сравнително спокойно състояние/СЕН 3-4/ нещо ме докарва до рев и сълзи.Наопаки.Взех да се питам за какво ми е това
Значи следва 0-1! :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

MAG2001 написа:Нали за да излезеш от дупката първо трябва да спреш да дълбаеш?!
Ни така ,ни иначе.
Дълбай, дълбай, я си представи, че попаднеш на златна жила :wink:
Като се поизмориш, тук винаги ще се намери, някой да удари една ръка :lol: Успех!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Значи следва 0-1!
И след това пак една мътилка 3-4.. и като се разтесам пак избие нещо изведнъж-не 10,направо 15-20
Дълбай, дълбай, я си представи, че попаднеш на златна жила
Като се поизмориш, тук винаги ще се намери, някой да удари една ръка Успех!
:) Яндра, благодаря ти.
Ама не искам златна жила.Не искам и да дълбая повече,нямам сили, не съм умряла, ама съм уморена до смърт, изтощих се, уморих се да опитвам, уморих се да търся начини,изтощих се да търся решения ..ни искам нищо.Искам като щрауса да си заровя главата в дупката и никой вече да не ми търси за нищо.Нямам сили да утешавам,да давам кураж, да обясвявам,уморих се да ги разбирам и да им намирам опрравдания.
Нямам сили вече да съм силна.Искам да съм слаба.И безотговорна.А пък не съм.
"Безотговорните си живеят много по-щастливо от отговрните.Лошото е че все се налага някой от отговорните да ги носи"
Ми писна ми да ги нося, нямам сили вече.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Чудна декларация, за ТЕС! :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Чудна декларация, за ТЕС!
Ама нали не мислиш, че не съм ги тесала, преди да пиша?!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Публикувай отговор