ТЕС-Първи стъпки

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Алиса, хванах се за твоите думи/Благодаря ти, усещам те като прохладен морски бриз в горещ летен ден!/ ,че какво са 3-5 дни , щом толкова години не съм си давала сметка ,че го нося това в себе си.
И се върнах пак на спомена, докато четях пак ми притрипера тук там, пак ми се приплака, е, няма нищо общо с онзи рев ,дето му ударих ама още иска.Но понеже ми е трудно да определя СЕН, взех да тесам с "остатъчни", ама сухо , постно ми седи, опитах един -два пъти, като се върнах да го прочета -е пак прохлипам някъде...
И тогава ми хрумна да отида на плажа и да го тесна оня изплашен хайван.Така де, то имаше май повече нужда от мен от тесане.Пък и тук някъде във форума някой беше писал и питал за подобно нещо.
Припомних си картинката, детето седеше на нещо като пясъчна дюня, навело глава, трепереше,покриваше се почти цялото през глава с хавлиената кърпа, сякаш да се скрие , да се защити..Отидох при него и започнах да почуквам по точките-без декларации, успокой се,няма страшно, страшното мина, жива си , супер си,браво че не се даде, страхотно хлапе си, невероятно смело момиченце си...ХА!хайванчето вдигна глава, объщаше лице към слънцето , нагласяше си личицето..беше много странно, защото в един момент аз бях тя, мижах срещу слънцето, някой ми мълвеше"Не им обръщай внимание, те просто са по-изплашени и от тебе и незнаят как да се оттърват от страха, затова викат и те обижат, а ти си такава смелчага!!Е, ..не им забелязвай ,ами не знаят кво друго да правят, освен да крещят и да обиждат,кво да ги правим..да се оправят, сега и тях ли да ги мисля..А ти си прекрасна, страхотна, направо си супер...и някой ми почукваше точките!!И тогава си помислих-добре де, щом аз съм тя, тогава кой ми почуква по точките..и това май развали магията.
По-късно след обед пак се върнах.намерих детето в доста по-добро състояние-скачаше на един крак да изтече водата от ушите, после наметнах кърпата като наметало и се въртях в кръг на пясъка, правих везна..абе веселба.после се затичах и прегърнах баткото през краката-БЛАГОДАРЯ ТИ!!Беше много смешно, бузата ми опираше в корема му, върха на главата ми беше до пъпа му...той ме погали по главата нещо се смеехме..ма то радост,!!
Отворих очи.Седях на двора, пред мен жълтото на цветята беше изкрящо и зеленото сияеше..абе хубаво си беше.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

На другия ден имах среща с д-р Желева.Всъщност аз открих първо д-р Желева, и от нейния сайт някак попаднах на този сайт, не помня как.ТЕС или TFT е една от техниките с които тя работи.А иначе се занимава със скенар терапия , енергийна медицина и енергийна психология.И понеже този скенар доста ми се мота пред очите последно време и ми е интересен/даже мислех да питам във форума, ако има такава тема, аз не съм попаднала на нея, но се отказах/, и понеже в семейството ни има човек с психиатрична диагноза/диагностициран от 20г, лекуван от психиатри, бе..не е майтап работа, да не му идва на никой до главата../ ,и понеже доста често съм се питала той ли е невред или кой всъщност се оказа по-лудия/това го тесах!/, понеже след един месец ТЕС,сълзи ,ТЕС сълзи-то стана ТрЕСавище ,направо се заблатачи работата-един ден набрах смелост и се обадих за консултация./40лева/
След като ме пита от какво се жалвам, от кога се жалвам-казах че е от килограмите-на една картинка с едно човече ми обозначи болежките-колена, крака, врат-нищо особено , с тоя товар даже би следвало да са и по-силни! ,но като чу през какво съм минала през последните 6-8 месеца хомеопатия,биорезоанс,хидроколонтерапия,радиестезия, цветолечение по Бах, ТЕС /веднага попита с усмивка за Иван!!Бе знаят го!!/ много се стресна-"леле какво ли е станало след толкова енергийни намеси!!!
С едно джудавка като джиесем ми мина по определени точки/не мога да съм категорична, но ми се струва ,че бяха начлните и крайните точки на меридианите, а може и само така да ми се струва/ да ми замери енергията.Джуджавката е скенара, има го в интернет, всеки може да си го купи , и за домашна и за проф.употреба и да си го ползва-има и курсове за по-питащите-на съответната цена и срещу съответното заплащане разбира се!! И компютъра изплюва пет странички.За нейно учудване излезе една доста прилична картинака.Моето учудване беше още по-голямо, бях готова да възкликна като някоя приятелка , дето е ходила при врачака-Яяя!!Всичко ми позна! Компютъра беше уцелил всичките ми неразположения"Бе ,д-р Желева, аз мислех да не съм си отгледала някой тумор с този рев и тези отрицателни емоции""Ами не, нали затова го правим теста, веднага казва критично ниво ,насочете го за накъдето трябва...не си!!
С една дума здрава съм ако не като бик, поне като крава! :)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Страхотно! Ето това е! Виждаш ли каква сила криеш в себе си и как тя ти помага?! Виждаш ли колко е просто- само позволяваш на интуицията ти и на любовта ти към самата теб, да те водят!
:D :lol: :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Та не съжалявам за тези 40лева.
Според д-р Желева нямах кой знае какъв проблем и тя предложи, понеже към 20-24 май ще ходи на купс по SDW, и като се доизкусури там ще има още по-мощни техники, с които да ми помогне да се видим след тази дата.Еее, добре.Е да, ама аз много бързах да се оттърва от килата.замислих се дали да търся Иван, той обаче имаше май ПЕАТ, после Доманчич, видя ми се нередно да го занимавам с глупости/така де..дебела била!глезла!ми да спре да яде и да отслабва...!!!/ и като погледнеш то си е така.Ама не съвсем.
И аз кво-теснах си бързането и се кротнах/разбирай продължих да тесам-тесам почти всичко ,което успее да ме поразтърси през деня, водомера, телефона дето не работеше, документите, абе има ли нещо дето го усетя ,че ме вади от равновесие-ТЕС -ам.Стига да го усетя, разбира се.И това ми е един от успехите с ТЕС, смалих ежедневния стрес до поносимо ниво.Ама за килограмите нямах никъкъв резултат, напротив, не само се връщаше апетита , ами определено с тва ядене и с тази вода дето я изпивах и като се издуех-като плондер, имах усщането ,че ако се боцна ще текне вода от мен.И тежат и тежат..и краката болят.Тесна болките ,поотшумят, след ден или два айде пак.
Един ден изпаднах в много смешна за мен ситуация-тесам си "огромните слонски крака с торбички от сланинки, дето ми пречат да ходя..и накрая се освобождавам от сланиките и краката ми са стройни, елегантни и стегнати".то хубаво , ама на другия ден бедрата ми болят, и то с някаква непозната болка , като че менгеме ги стяга и някой непрекъснато ги пристяга още повече..болката не ме плаши, ако ми е позната и имам разумно обяснение..е , да ама такова нещо не е било, ТЕс-ам болката минат ми, на другия ден пак ги тесам..докато се чух как избирам да са ми "СТЕГНАТИ"...не знам дали станаха елегантни и стройни...ама си беше голямо стягане.спрях с тази декларация и оттогава не е имало подобен проблем :) Така че..внимавам вече какво си пожелавам :) :) :) ...
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

:) Благодаря ,Алиса!
Ама за любовта към мен ,дето я подчекна.Оказа се че аз имам някаква съпротива срещу самото тесане.Докато се ТЕС-ам ме заболяват ръцете от рамото до пръстите, схващат се, като при мускулна треска, което е нелепо, понеже ме болят само докато тесам, после не.И докато рецитирам декларациите вместо "безрезервно приемам себе си" се чувам да казвам "безжалостно приемам себе си.""безмилостно""безпардонно..",уф, много без.. бяха ама не и безрезервно..и като се чуя спирам да търся точната дума и забравя деклрарацията и т.н....
Та се наложи да тесам"Въпреки че толкова много сама саботирам себе си че чак ме се схващат и ме болят ръцете докато тесам.."
Минах и през"въпреки че, никак не мога напълно и безрезервно да приема и обичам себе си, аз напълно и безрезервно обичам и приемам себе си.."което си е пълно глупост..но май малко по малко дава ефект.Вече не ме болят като тесам, но и аз общо съм доста по-добре. :)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

А, да попитам: ТЕСаш ли "задържам вода и храна (под формата на сланинки)", защото явно това ти се случва?! Защо ги задържаш, за какво са ти? Защо ти се пуши/ яде ( четох и за този ти проблем), това какво ти дава като усещане на тялото и душата? Какво чувстващ, като не си дадеш цигара или храна? Какво очакваш да получиш от Иван или д-р Желева, което ти не можеш да си дадеш?
:wink: :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

На следващата среща с д-р Желева отидох с големи надежди.Ама се оказа, че едниствения меридиан ,който ми е затлачен/на картинката изскача с връх/, е този на далак -панкреаса и за да тръгнат нещата е необходимо да го отпушат.Две симпатични лели/не знам дали бяха лекарки, учеха се на работа със скенар/, с нещо като писалки минават по меридиана и там дето има бабунки го разтикват, не беше особено приятна процедура , ама нищо страшно.Д-р Желева ми разтикваше бабунката на кръста и на врата.Там ме е боляло, но беше преди 10 години, болеше ме повече нерва надолу до пръстите на краката..така че усетих че са на прав път и ..трая я.После с писалката намери някакви болезнени точки и им сложи зрънца с лепенки-нещо като акупресура.
30лева процедурата.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Alisa Пуснато на: Съб Юни 04, 2011 1:35 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

А, да попитам: ТЕСаш ли "задържам вода и храна (под формата на сланинки)", защото явно това ти се случва?! Защо ги задържаш, за какво са ти? Защо ти се пуши/ яде ( четох и за този ти проблем), това какво ти дава като усещане на тялото и душата? Какво чувстващ, като не си дадеш цигара или храна? Какво очакваш да получиш от Иван или д-р Желева, което ти не можеш да си дадеш?
А така питай мее..и аз се питах.Едни отговори идваха.."да ме ритнат по-здраво по задника, че сама не успявам достатъчно силно..."
Един ден бисквитката/Благодаря ти/ май ме насочи към нещо. И май там има някаква истина.Когато прочетох разказа и за инструктора , доста се развълнувах, и мойте преживявания не бяха положителни с първия ми инструктор, и аз съм имала подобен проблем-не със инструктора, и така ми се искаше да влезна и да и кажа-"не бързай да говориш с мъжа ти!Не знаеш дали няма да стане скандал!изчисти собствените си емоции , изчакай.." е, пак нещо ме спря."Коя съм аз че да и казвам какво да прави.това си е нейния живот, аз откъде да знам дали пък нямат нужда от скандал с мъжа в момента/някой път прочистват въздуха!действат някак озониращо!!а и сдобряването ако го има знам че не е лошо/...загорча ми ,преглътнах горчилката..и отидох да обядвам..хапнах, не много, нали обясних ,че вече го няма онова желание да се натъпча..ОБАЧЕ! след 30мин бях пак гладна.дупката в стомаха се завърна.Тогава ядох три пъти през половин час-с ясното съзнание ,че няма как да съм гладна.Какво ставаше.Преглъщах мнението си и огладнявах ...май!?бях решила да пиша, но слава богу май точно ти и беше написала всичко което аз исках да и кажа и тя също беше стигнала до този извод сама!!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

И след втората среща с д-р Желева и отпушването на меридиана се видях на кантара 89кг , седнах да опиша как се чувствам и се появи спомена на плажа. За някои може да е случайно.Ми да, ама за мен имаше връзка.И затова си чаках със нетърпение следващата среща с д-р Желева.
Като и казах ,че съм пропушила тя се съглраси че проблема е другаде и някак много набързо успя да го изкопчи от мен-нещо дето не си признавам май цял живот.Натиска ми някакви точки, потупва ми други прави ми ТАТ/тук не съм категорична, за този ТАТ съм чела във форума, но хич не го схванах, може и да бъркам и това дето беше там да не е било точно това/, показа ми техника от WHEE/ в клипа с ЦЕМЕСТАНСКА го наричат "пеперуда"/, и за един час ми спести толкова болка и рев и притеснения и чукане по точките, и минахме бързо и безболезнено другия спомен със шамара /МЛЪК!да не си ревнала!/ Ния, знам че си права, но предния път беше много болезнено сама/с давенето/, затова предпочетох този спомен да го разкажа при нея...
30лева.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Съвсем нарочно и целенасочено подчертавам цената . 40+30+30
Ми халал да и са.Много радост да и донесат.Бях готова ако може през ден съм при нея, нищо че е 30лева.
Искам да кажа, да, консултациите струват пари.Вложила е време и енергия ,за да стигне до тук, а на мен ми спестиха време и енергия и ако може с тези 30лева да и се отблагодаря....Не, не съжалявам.Нито за 50лева за курса при Иван. Ми 250лева са много за ПЕАТ, или за другия курс...Ми малко ,много- всеки си има глава и си решава.
Безплатно било само сиренето в капана за мишки.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Та реших да ви изрекламирам д-р Желева. Тя не знам дали има нужда от мойта реклама, пак не знам дали правя добро или не толкова, но нали разказваме кой какво хубаво е видял от алтернативните методи.Пък и отива в отпуска и не знае дали до края на юни или на юли/чака едно щастливо събитие, и на нея успех от все сърце!!/ и аз остава да продължавам да се занимавам сама..а мога и да седя и да чакам, кво?!Ама не ми се чака.Бързам!!!
За мен Иван/и с курса , и с този форум/ и тя - поне до тук толкова добре се допълват , че ми идва ...да си сложа слушалките и да си танцувам.
После ще ТЕС- ам :D .
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Няма никакво значение дали докторката има нужда от реклама или не, важно е ти от какво имаш нужда - в случая от докторката за да вървиш напред, което пък според мен си е напълно ОК след като вървиш напред. Имаш и две опции за в бъдеще - да изтесаш нуждата си от докторката и да се почувстваш сама докторка на себе си или пък да приемеш себе си с тази нужда, и да продължиш да си вървиш натам, на където си тръгнала. За мен и двете са си ОК. Важно е само да няма вътрешни противоречия и да не намалява вътрешния драйв.

Харесва ми това, което пишеш :) .
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

MAG2001
Та се наложи да тесам"Въпреки че толкова много сама саботирам себе си че чак ме се схващат и ме болят ръцете докато тесам.."
Минах и през"въпреки че, никак не мога напълно и безрезервно да приема и обичам себе си, аз напълно и безрезервно обичам и приемам себе си.."което си е пълно глупост..но май малко по малко дава ефект.Вече не ме болят като тесам, но и аз общо съм доста по-добре
Можеш да промениш декларацията така: Въпреки, че никак не мога напълно и безрезервно да приема и обичам себе си, аз съм чудесно същество или господ ме обича, или еди-кой-си ме обича, или Вселената ме обича(приема)...Слагаш там нещо или някой, който чувстваш, че те приема такава, каквато си, иначе казано си слагаш опорна точка според убежденията. Това може да е и Слънцето, Земята, брадата на Мохамед...всичко, което за теб е устойчиво.
И пак те питам
Какво очакваш да получиш от Иван или д-р Желева, което ти не можеш да си дадеш?
Хайде, ТЕСай, докато танцуваш! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Алиса, били ми обяснила защо според теб брадата на Мохамед става за опорна точка, а докторката - не :) ?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Що не ти ли харесва?! :lol: :lol: :lol:
еди-кой-си ме обича
Ако е сигурна, че
докторката
я обича устойчиво и непоколебимо...що да не я употреби като опорна точка в декларация! Ама ако ще вижда в нея помощ, като действие и спасител извън себе си ...ъъъммм... :roll:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор