Първи стъпки с ТЕС

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Точно така. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
viki
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Мар 2009 13:18

Мнение от viki »

Благодаря ви ,
значи съм на прав път 8) Не мога обаче да кажа, че има резултат, че се чувствам или изглеждам по-различно или нещо се е променило
:roll:
tonito
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Май 2011 21:41

Мнение от tonito »

Viki,ще ти опиша как започна всичко при мен. Сигурно си чела горните ми постове ,чувствах се като удавник за сламка .След пълно разочарование от лекарите ,които ме убеждаваха че нищо ми няма ,изследванията ми били добри/единствено кръвната захар ми варираше/ а аз не се чувствах добре/учестен пулс, такова безсъние ,едва ли ми се събираха около 2 часа сън и още и още и още..../Препращаха си ме от един специалист на друг и след всеки преглед излизах от кабинетите им с рецепти изписани отгоре до долу с лекарства.Всеки който "не е на чисто"с емоциите си т.е. е много, много чувствителен и приема всичко навътре ме разбира как съм се чувствала, препълнена от емоционални блокажи... И така се започна ,не съм очаквала кой знае какво.Радвах се на най-малкото подобрение което чувствах.И така лека, полека
установявах, че има и други подобрения от там от където бях тръгнала.
Описах всичко това за да ти дам кураж и подкрепата си.Не се отказвай ! Иван го е казал,което не става с Тес ,става с много Тес! :D
Аби
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 21 Мар 2011 20:10

Мнение от Аби »

fif42, изпращам ти текста на клипчето като лично съобщение. Ако някой друг иска, ще му го пратя. Между другото, в клипчетата от YOUTUBE, които са на английски, може да се извадят български субтитри-наистина, преведени с GOOGLE , но все пак става ясно за какво се говори. Това става от червения бутон с надпис CC .
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Аби ,най-сърдечни благодарности за превода.Пробвала съм с този бутон ,но не са ми излизали субтитри,не само на този клип ,но и на други. :D
Аби
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 21 Мар 2011 20:10

Мнение от Аби »

fif42, опитай да кликнеш на CC бутона , после избираш translate captions , отваря се нов прозорец , кликаш на бутона с овални краища , отваря се падащо меню и от там избираш български език, ок.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

На мен нещо не ми се получава както го описваш! :(
Аби
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 21 Мар 2011 20:10

Мнение от Аби »

добавяне на субтитри на български в Youtube:


http://www.youtube.com/watch?v=X27sqDzkNqE
tonito
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Май 2011 21:41

Мнение от tonito »

Искам да разкажа какво ми се случи тази вечер.Събудих се от сън обляна в пот .Сънувах баща си ,който е починал преди 15г.Всичко тогава се случи толкова внезапно ,че и до ден днешен не мога да се отърся.Когато започнах с Тес дори ме беше страх да си помисля да Тесам този страх,но реших и го направих.Като че ли почувствах някакво облекчение.Но снощи всичко ескалира до степен на ужас,започнах да Тес-ам,доста време Тес-ах и като че малко се поуспокоих и съм заспала.Сигурна съм че има още какво да се чисти ,не съм определяла сен ниво.Бихте ли ме посъветвали как да се справя с това.На някой друг налагало ли му се е да Тес-а през нощта,въобще това нормално ли е ?
Иване, моля те за съвет!
mery
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 11 Апр 2011 14:28

Мнение от mery »

На мен ми се налага много често да ТЕС-ам през нощта. Като ми се случи да се събудя и да не мога да заспя. Правя си ТЕС за това че не могада заспя и много ми помага- веднага заспивам! Правила съм и прокси на детето ми през нощта- за кашлица, която беше непрекъсната и и пречеше да спи. Мисля че няма нищо нередно в това да ТЕС-аш през нощта, но все пак тези, които имат повече опит ще кажат :) Успех!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Бихте ли ме посъветвали как да се справя с това.На някой друг налагало ли му се е да Тес-а през нощта,въобще това нормално ли е ?
Според мен това е много хубаво, което правиш. Правил съм го доста пъти. Сънят показва точно това дето през деня не можеш да го видиш. Има една книга на Ерих Фром ("Забравеният език"). Човекът казва, че е хубаво да се работи със сънищата, защото те са подсъзнанието. Така че от мен смело напред, защото много мед може да ти носи нощната практика. Аз съм сънувал проблем и в съня си започвам да тесам и така не стигнах до събуждане, но всеки път е ралично. Много пъти се "налага" да се събудиш и да тес-аш .
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Тони, моят съвет - намери някой да ти направи Дълбок ПЕАТ.
Виж темата за ПЕАТ. И пиши на някой от хората, които са били на семинара. Повечето от тах ще го направя с удоволствие. Ще си спестиш много нерви и време. ОК е да ТЕСаш по всяко време на денонощието.
Скоро работих с една жена с подобен проблем. Един ПЕАТ процес й бе нужен. Можеш да видиш мнението й в темата. 'Разкажете ваша или на ваши познати ТЕС случка".
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

tonito, ТЕСала съм и по време на сън даже и не само аз. Това се получи като свикнах с ТЕС и техниката ми се включва автоматично на всяко ниво на съществуване, при сигнал "тревога-проблем". Получава ти се много добре, просто продължавай, а ако послушаш Иван, ПЕАТци много!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
tonito
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Май 2011 21:41

Мнение от tonito »

Благодаря ви Alisa, nikimm, mery,Иване.Всички сте на едно мнение,значи вървя в правилната посока.Колкото повече ТЕС-ам толкова повече и все повече изплуват някъде дълбоко закътани в мен страхове,като че само това са чакали.ТЕС действа на 100% .С вашата подкрепа ми е по леко в такива моменти.
tonito
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Май 2011 21:41

Мнение от tonito »

За ПЕАТ, действам по въпроса :D
Публикувай отговор