Първи стъпки с ТЕС

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
tonito
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Май 2011 21:41

Първи стъпки с ТЕС

Мнение от tonito »

Здравейте!Ето и моите първи стъпки с ТЕС.
ТЕС се появи в живота ми в най-подходящия момент ,пълен психически срив ,уморена от почти едногодишно пиене на антидепресанти,бета блокери за учестения пулс и какво ли още не,без никакъв резултат дори напротив положението ставаше по зле.И си казах стига!Сега е мой ред аз да съм си лекар и се започна едно люто търсене,а знаете който търси намира и аз намерих ТЕС.Изчетах целия форум /добре че ви има/,всичко що е в Нета ,книгата на Иван я чета в момента.И започнах.... Казах си ,ако не ми помогне поне няма да ми навреди.Не бях убедена че го правя по правилния начин и все още не съм/сега очаквам с нетърпение курса за начинаещи/но започнах и се получи , усетих облекчение.
Оттогава Тес-ам ама Тес-ам...Когато не стане знам ,че не съм открила точната емоция и започвам да ровя на вътре в себе си,ровя чак до болка... и присвиване в стомаха...
Това е моят скромен опит ,но съм убедена че ТЕС действа и знам че това е моят лечител.
Надявам се на вашата подкрепа и съвети като "по вещи в занаята"...
:D [/b]
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Здравей,
Добре Дошла в нашето семейство!
Браво на Теб добре се справяш за начинаеща явно наистина си чела и мислила като четеш.
Важното е , че си преодоляла първоначалното недоверие и си опитала браво!
Щом не задаваш въпрос "Бъркам ли с декларацията..." хванала си най-важното , че се ТЕСа ЕМОЦИЯТА!
Не по-малко важно е и това , че започна да споделяш а не директно да питаш!
Не мисли за миналото , извади си поуката ТЕСай го и продължавай!
Не се смятам за вещ в занаята защото ползвам от 1г. само ТЕС.
Но и аз открих ТЕС в тежък емоционален момент ,бях на хомеопатични лекарства за нерви , но пък в яка депресия , благодарение на ТЕС сега съм друг, света е друг , хората се отнасят различно към мен ...И най-важното , живее ми се:-)
Не знам дали си , чела ,че е хубаво да си направиш списък и по него да почнеш да ТЕСаш наред и когато изТесаш по-големите емоционални травми , други ще изчезнат като ефекта на доминото.
Възможно е да имаш "лечебна криза" , т.е. необяснимо защо да се почустваш отпаднала и т.н. най-важното не спирай.
Аз след като открих , че ТЕС действа си изхвърлих всички лекарства за да не посягам към тях за по-лесно , не че нямам воля но така реших , че няма да посегна на 200%:-) Разбира се не ти казвам НАПРАВИ ГО, просто споделям опит.:-)
Продължавай с дневника си , споделяй емоции и въпроси.
И ако не минава с ТЕС , минава с много ТЕС:-)
Радвам се ,че станахме с един повече!
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
tonito
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Май 2011 21:41

Мнение от tonito »

Благодаря ти Angel_K за милите думи и подкрепата.
За да има успех постоянството и упоритостта са най-важни,но понякога и аз губя кураж,затова се включих във форума.В такива момети за мен е важно да усещам ,че не съм сама/в моя град трудно можеш да говориш на такива теми и да не те сметнат за ненормален/И все пак опита си е опит,1г. не е никак малко време.Дано и аз след година да се похваля с моите лични победи. Вярвам в живота, вярмам в това че сме създадени уникално,само дето трябва да извървим дълъг път да го осъзнаем .Но най-важното е ,че вече съм стъпила на пътя,нали...
Смятам да започна с Предизвикателството "Благодарна съм...",четох в форума че който го е правил се чувства много добре .Какво ще ме посъветвате?
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Щом искаш започни го!
Слушай интуицията си!
Последно промяна от Angel_K на 29 Май 2011 21:27, променено общо 1 път.
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
tonito
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Май 2011 21:41

Мнение от tonito »

Здравейте........Бързам да се похваля.Щях да започвам да Тес-ам с "Благодарна съм ",но случайно попаднах на клипче за проблеми с теглото където основната фраза е" Обичам тялото си , обичам се тук и сега и т.н...." и реших да пробвам ,защото съм убедена, че килцата дето ми са отгоре са свързани и с това .Те не са много ,но ми създават здравословни проблеми.Направо на шега си почнах да Тес-ам,но бях запомнила думите на Иван,че за някои неща трябва повече време и чесно да си кажа бях много скиптично настроена т.е. невярвах да стане нещо.Премерих си талията беше 88см., а знам че за жени над тези сантиметри обиколката крие риск за здравето /имам си проблем и с кръвната захар ту в норма , ту не/.В книгата на Лиз Бурбо се казва ,че хора които имат проблеми с кръвната захар имат проблеми с усвояването на любовта, било от другите към теб или от липсата на такава към самия теб,та за това започнах точно с това Тес-ане.
Трябваше някои да ми снима физиономията като погледнах сантиметъра 85см. и то само за 4-5 дни, пак гледам сантиметъра ,пак толко.Накрая накарах и дъщеря ми да го погледне,85см..Питам се дали е възможно, това са цели 3см. само за 4,5 дни.Преди съм спазвала диети постигала съм го но близо за месец.
Другото което забелязвам е ,че ускорения пулс като че все по малко напомня за себе си ,а за него не правя Тес.За сега толкова от мен
Продължавам напред смело и смахнато... :D :D :D
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Ако можеш,метни клипчето :D
tonito
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Май 2011 21:41

Мнение от tonito »

fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

А сега да има и някой добър човек да го преведе :oops:
Аби
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 21 Мар 2011 20:10

Мнение от Аби »

Tonito, радвам се на успеха ти! Правеше ли нещо друго през това време, освен ТЕС (диета, упражнения,..) ?
Ако няма някой по-бърз от мен, мога да преведа клипчето, да кажем другия уикенд.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

ще чакам :D
tonito
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Май 2011 21:41

Мнение от tonito »

Не съм правила нито диета ,нито упражнения, само Тес.Аз затова съм толкова шашната.С диета и упражнения това ще проличи ама не за 4, 5 дни.Явно е вярно твърдението че, трябва да заобичаме първо себе си и тялото си независимо от това какви "кусури " си намираме .
viki
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Мар 2009 13:18

Мнение от viki »

Здавейте,
отдавна знам за метода ТЕС , побвала съм много пъти ,но не съм много сериозна и не мога да се похваля с някакви конкетни резултати. Имам книгата отдавна, и форума много пъти съм чела. Пиша за пръв път.
Напоследък започнах по-често да прилагам метода. Пробвала съм за моментни състояния(главоболие например), но не съм постигала ефект. Прилагам го и за някои стари травми. Пак не мога да кажа за конкретен ефект, НО, нещо ме кара да продължавам да опитвам :). Това, което ми е интересно е, че понякога усещам някакво ... не знам как да го опиша .., като протичане на ток от китката на която потупвам карате точката(мисля , че така се казваше . Извинявам се , не помня много точно термините) нагоре по ръката. Понякога е доста силно усещането, но някакси ме кара да се чувствам малко по-добре. Друг път не се случва и сякаш чувствам, че това не ми е проблема или поне не е правилна формулировката. Никъде не съм прочела, някой да споделя за подобно усещане (или поне не съм обърнала внимание). Искам да попитам дали и вие го усещате. И поне смятате ли, че когато се случва, значи има ефект :)
tonito
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Май 2011 21:41

Мнение от tonito »

Viki,
това което усещам аз като започна да Тес-ам е едно мравучкане в цялата длан и след това усещам като че ли ме залива една вълна след която ми става някак си по леко,но това не е при всяко Тес-ане.Ако не го почувствам значи че не съм открила точната емоция,която е най-вероятната причина за проблема, поне при мен е така .Дано и някой друг да сподели какво чувства...
Нали знаеш "всеки е като него си "според мен важното да усещаме, че има промяна и то за добро.Всеки ден се питам правилно ли го правя,когато се почувстам добре спирам да мисля ,ако ли не продължавам да търся.Не винаги успявам ,но поне опитвам ,не се отказвам. :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Усещаме го и смятаме, че има ефект, когато го усещаме. Но често има ефект и когато не го усещаме. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
tonito
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Май 2011 21:41

Мнение от tonito »

И слава богу ,че има. Само се иска търпение и упорито Тес-ане,нали Иване... :D
Публикувай отговор