Първи стъпки с ТЕС

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Moята идея беше същата като на Иван, но видях, че той вече ти я е предложил.
Per aspera ad astra!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ето ме и мен! :lol:
Първо, това, че се отказваш да работиш за миомата е абдикация със смешно оправдание (думите на Иван от семинара)!
Второ, горещите вълни, дали пък не са свързани с миомата?....
Трето, защо работиш по толкова много проблеми на веднъж, че да губиш ефективност?! Хвани само един, ама го свърши (довърши) както трябва, до гранд зироу! пък после може да установиш, че другите проблеми са се повлияли и дори отпаднали.
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Не е абдикация, но вярвам, че когато изчистя проблемите от които тя се е появила, тя ще изчезне. Ще видим дали съм права.А иначе, връзка сигурно има, но миомата я кътам от 6 години, а горещите вълни са от 1 година. Освен това, в живота на някой може да има по-големи проблеми от миома и е въпрос на приоритети - не може всичко на куп, колкото и да ми се иска. :)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Аха! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Зациклих. Не се получава. Пробвах с декларацията, подсказана от Иван, пробвах и пак със симптомите по стария начин - никакъв ефект. Сега и три кръга да направя преди сън, пак се потя ужасно. Явно нещо бъркам. В началото тръгна добре, а сега сякаш тъпча на едно място. Чудя се как да продължа. Дали да не спра да тесам симптомите и емоциите, свързани с тях, а да се метна на тесане на евентуални ПО. Въпреки, че нямам идея какви ПО-та може да имам в тази връзка, какво може да ме кара да искам да продължа да се потя всяка нощ, да не спя добре и да се чувствам гадно? Ще съм благодарна за всякакви идеи.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Задай си въпроса:
какво е възможно тялото/подсъзнанието ми да иска да ме научи, да ми покаже, чрез наличието на този проблем?
какъв жизнен урок или осъзнаване на личностна черта, навик, модел на мислене и поведение все още не съм видяла или адресирала в себе си, който ми се подсказва чрез наличието на този проблем.


Подсказка - перфекционизъм, нужда от контрол.

Мисли в широк жизнен аспект, а не в тесните граници на проблема.

Също така:
Кога преди в живота си съм се чувствала по подобен начин?(емоционално не физически)
Работи със случките за които се сещаш.

С какво асоциирам този проблем? На какво ми напомня?
ТЕсай отговорите на тези въпроси.

Най-големите кризи и най-сериозните проблеми крият в себе си най-високият потенциал за осъзнаване и личностна промяна.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

По сходен начин се чувствах като умря майка ми преди 6 години. Не че емоцията беше същата, но пак така не можех да спя, макар и по друга причина. Чувствах много вина тогава. Това отмина и мислех, че съм го преодоляла. А иначе винаги съм имала перфектен сън; дори и да ми е много натоварено през деня /а това често се случва/, точно нощта е времето, което си е изцяло мое и се възстановявам напълно. Но не схващам връзката смърт-неспособност да спя-потене сега. Освен да съм решила да се самонаказвам по този начин?!
Ще пробвам да работя и в тази насока.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

paraboloid написа:Не е абдикация, но вярвам, че когато изчистя проблемите от които тя се е появила, тя ще изчезне. Ще видим дали съм права.А иначе, връзка сигурно има, но миомата я кътам от 6 години, а горещите вълни са от 1 година. Освен това, в живота на някой може да има по-големи проблеми от миома и е въпрос на приоритети - не може всичко на куп, колкото и да ми се иска. :)
paraboloid, енергията следва вниманието. Всеки път, когато насочваш вниманието си към миомата, като към болест ти продължаваш да я захранваш с енергията си. Някъде бях писала, че това е като да си отглеждаш домашен любимец. "Миомата я кътам от 6 години" - звучи сякаш не искаш да се разделиш с нея. Клетките са разумни. Ако си насочваш вниманието там, нека да е с благодарност и любов към тях, с визуализация на светлина и намерение за здраве, а не с нежелание тя да е там. Има голяма разлика в това - намерението ти да отразява това, което искаш, а не това което не искаш. Знаеш ли как горещите вълни ме напуснаха? Тъй като съм много зиморничава, искрено ги приветствах, когато се появяваха. Казвах си "ох, че хубаво и топло". И те си отидоха. Бях искрена, не беше търсен ефекта, който се получи. :)
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

paraboloid написа:По сходен начин се чувствах като умря майка ми преди 6 години. Не че емоцията беше същата, но пак така не можех да спя,
Ти не разбираш за какво ти говоря.
Аз ти говоря за емоцията не за проблема. Проблема е символ на нещо скрито по-дълбоко. Стоиш си на повърхността и гледаш как се надигат вълните и си казваш: :Не искам тези вълни. Искам спокойна вода!"
Но къде е причината за вълните?
някой ще каже: "Вятърът е причина за вълните."
А кой кара вятъра да духа?

Мисли по широко! Спри да се вторачваш в очевадния проблем!
И да се вкопчваш в конкретне резултат!

Както ти е написала и Маджик:
MagicWoman написа: Бях искрена, не беше търсен ефекта, който се получи. :)
Тя не е търсила спиране на горещите вълни, работила е върху това да приеме и да се чувства добре, въпреки наличието им.

Саега може да кажеш: "Да ама тя ги е приветствала, понеже й е било студено."

Аз ще ти кажа: " Черното и бялото са противоположности само в твоята глава."

Ако разложим бяла светлина на съставни части ще получим цветовете на дъгата. Ако обаче вземем една палитра със цветни бои и смесим всички цветове на дъгата, познай кой цвят се получава.
Пробвай!

И черното и бялото съдържат всички цветове на дъгата. Лочиески погледнато те трябва да са едно и също.

Ако
X= a+b+c+d
и
а+b+c+d = Y
то
X=Y
:idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Ще пробвам. Дано да съм разбрала правилно. Ще опитам да тесам емоциите си, а не симптомите. Проблемът при мен е, че първо съм се научила през годините да скривам емоциите си, дори и от себе си и сега се чувствам като прохождащо дете. И второ - когато започнах с ТЕС, аз правех декларацията си изключително върху симптомите и тогава действаше /за различни неща, не само за горещите вълни/. Всъщност объркването ми в момента идва от факта, че нещо, което е действало по определен начин, вече не иска да действа по същия начин. И май-май много натворих в тази тема. Трябваше явно да си отворя собствена тема от типа ТЕС и менопаузата. :D Но мислех основно да си чета във форума и по-малко да се обаждам, пък ето че не се получи.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Както казах и на семинара, при по-продължителна работа с ТЕС, приблизително в рамките на месец за повечето хора, които ТЕСат ежедневно, се стига до ПО, който значително затруднява и дори стопира процеса. Този ПО се дължи на това, че истината почва да се разкрива под пластовете на грима, който сме полагали цял живот и тази истина в началото никак не ни харесва.

Коя е истината за теб самата, която не искаш да видиш, защото тя не би ти харесала? :idea:

Ще си повторя подсказките в случай, че си ги пропуснала предния път - перфекционизъм, мързел, нужда от контрол. Списъкът е идеен и не е ограничен.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Нищо не пропускам! Само се чудя от къде ме познаваш. :D Благодаря, ще пробвам.
Публикувай отговор