Предизвикателството - деменция

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
bicicleta1
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Юни 2011 14:57

Предизвикателството - деменция

Мнение от bicicleta1 »

Здравейте,

Майка ми страда от деменция. Това значи, че забравя какво й е казано почти веднага и че започва да губи логиката си помалко. Вярвам, че ТЕС може да й върне здравето и да възстанови структурите на мозъка.
Реших да опитам с Предизвикателството като аз я тесам, защото тя не може. Но колкото и да чета не мога да преценя какво е по-правилно да тесам: резултата - забравянето или диагнозата: деменция. Тя е в начална фаза и все още може да чете, така че пишем на листчета настройките и тя ги чете или ги казваме заедно. Тя повече се въодушевява когато настройката е свързана със забравянето, а не с диагнозата, но това ли наистина е правилното? Имам медицинска диагноза с детайлно описание на всички проблеми. Мога да ги тесам поотделно като аз говоря, а тя ме слуша, но това ли е най-доброто? В смисъл тя влага повече чувство, когато говорим за забравянето, защото това го разбира.
Когато става дума за предизвикателството все пак трябва ли да се тесат различни страни на проблема или е важно с една и съща формулировка да се изкара целия месец? Разбира се, че ако се появят отделни нови проблеми или болежки, те се тесат отделно.
:roll:
Последно промяна от bicicleta1 на 03 Юни 2011 19:54, променено общо 1 път.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Похвално е,че действате и работите по проблема,а според мен майка ти най добре ти отговаря на въпросите!Дерзайте в същият дух,всичко във времето ще си дойде на място и споделяй какво се случва и какво тесате,за да получаваш съвети и насоки!
Успех от мен!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Слушай майка си. Каквото тя иска да ТЕСате, това ТЕСайте. Тя знае най-добре за себе си, кое трябва да се ТЕСа.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bicicleta1
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Юни 2011 14:57

Мнение от bicicleta1 »

Благодаря и на двама ви за бързите отговори. Струва ми се, че ТЕС дава облекчения при майка ми още сега.
Наблюдавам обаче нещо странно. Аз тесам майка ми, а започнах аз да отслабвам. Свалила съм 1,5 кг. за 3 дни. Имам си килограмчета в повече, така че е добре дошло, но се питам може ли да има ефект и върху мен, когато тесам друг човек. Е, всъщност от време на време и аз се изтесам за нещо, но това е сравнително рядко. Възможно ли е като не тесаш за отслабване, да отслабнеш? Иначе нито ям по-малко, нито спортувам в повече, не му намирам логиката.
И още едно по-сериозно питане имам. За сега не ходя на работа и мога да тесам майка ми през час, но като тръгна на работа няма да можем да постигнем тези 10 сеанса на ден. Ще са най-много 5-6 сутрин и вечер. Мислите ли, че при хронични заболявания може така да се постигне излекуване макар и за по-дълго време. Или да й правя по 2 сеанса наведнъж, едно след друго?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всичко е възможно. Щом отслабваш, значи е възможно.
По-добре 5-6 ТЕСа, отколкото николко ТЕСа.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bicicleta1
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Юни 2011 14:57

Мнение от bicicleta1 »

Да, явно така излиза.
А искам да попитам какъв знак е това, че много често на майка ми след сеанс й се доспива?
По-здрави!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всичко, което се случва с майка ти след ТЕС или друга техника, за която четеш тук, е добър знак. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bicicleta1
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Юни 2011 14:57

Мнение от bicicleta1 »

:D
И аз така си мислех. :wink:
Но викам си, да взема да попитам, може да трябва пък нещо да променя или коригирам. Та затова си питам, за да го правя по-добре...
:)
bicicleta1
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Юни 2011 14:57

Мнение от bicicleta1 »

Юни месец беше писах по тази тема. Търсех жена, на която да плащам, за да може да прави ТЕС на майка ми. На края съдбата ме завъртя така, че пак аз трябва да го правя.
Болестта междувременно напредна. А преди аз да спра да я тесам, стигнах до написването на напомнящата фраза. Само че аз тесам на всяка точка с различни фрази, а декларацията е "въпреки че много забравям, аз обичам себе и се изчиствам от всичко, което ми пречи да помня още сега".
НА ВСЯКА ТОЧКА НАПОМНЯЩАТА ФРАЗА Е ТЕСАНЕ НА РАЗЛИЧЕН СИНДРОМ И СЕ СТРЕМЯ ДА ДАВАМ ПОВЕЧЕ УТВЪРЖДАВАЩИ ФРАЗИ, като например "помня все повече и повече" "изчиствам се от всичко, което ми пречи да помня" и т.н.
Въпросът ми е мислите ли че така предизвикателството ще има успех или трябва да се придържам повече към указанията? Много искам да излекувам майка ми и тя също иска.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

bicicleta1, изчисти отношението към болестта на майка си. Това според мен е много силен ход. Страхът от напредването на болестта и т.н. Примерът, с който работиш е ок, но след изчистване от твоя страна намерението ще има по-голяма сила. Предлагам ти нещо без да съм чел по литературите за деменцията и вероятните й причини за проява. Какво се е случило в живота на майка ти, което иска да забрави и иска изобщо да не се е случвало? Давам ти само идея за повече конкретност в предизвикателството. Пример: В.ч. искам да забравя всички моменти , които ми напомнят на еди какво си ........., които по-добре да не ми се бяха случвали аз, напълно и ......... и избирам т.н.
В.ч. ми е по-лесно да не помня , в.ч. ми е досадно да помня, аз напълно и ..... себе си и избирам ......
В.ч.1е да помня е свързано с болка у мен , която ми напомня за ......., аз напълни и .................... и избирам.....
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
bicicleta1
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Юни 2011 14:57

Мнение от bicicleta1 »

Да, така е. Тя наистина иска да забрави и иска да забрави неща, случили се с мен и не знам какво да направя. А след това за половин година починаха 3 човека от най-близките й: съпругът й, свекървата и сестра й. Аз самата не мога да вляза в този лабиринт да чистя събитията. Мога само да тесвам симптомите на заболяването. Не знам как да изчистя отношението повече. Аз не я укорявам, разбирам я. Само се притеснявам да не се наложи непрекъснато да стоя до нея. Защото тя копнее да има близък човек и да не се вкопчи в мен и аз да не мога да ходя и на работа. Дефакто аз вече отказах една работа и ще работя по-малко на граждански договорза да мога да я лекувам, защото не можах да намеря гледачка и по куп други причини. И се притеснявам как ще ни стигат парите и за колко време, защото и тя за сега е инвалид но втора група без придружител...
Какво ще ме посъветваш в хода на тези мисли? Какво да чистя и как чрез тесане на себе си ли?

И още нещо, което ме притеснява. Тя не пие достатъчно вода. Това ни е най-трудното. Но много се старае милата с повтарянето на думичкитео след мен.

Притеснява ме също и това, че не смея да й спра лекарствата, а тя точно в момента е на една ударна терапия с нивалин и се подобрява, да подобрява се. Просто как да съм сигурна, че е от ТЕС, а не от лекарството? Днес ни е едва 5 ден и има подобрение.

Колко време мислите ще ни трябва, за да я излекувам. И като не мога да вляза в събитията, няма ли опасност дори като се излекува болестта, тя пак да се възобнови?

Ще съм благодарна на всеки, който ми каже нещо по тези въпроси.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Здравей,в самия ти пост има доста примери, какво свързано с проблема на майка ти те трвожи. Когато го изчистиш и подобрението на майка ти ще се подобри.
Само се притеснявам да не се наложи непрекъснато да стоя до нея
да не се вкопчи в мен и аз да не мога да ходя и на работа
не можах да намеря гледачка
И се притеснявам как ще ни стигат парите и за колко време
раздели това изречение на 2 отделни декларации.
Притеснява ме също и това, че не смея да й спра лекарствата
изчисти притеснението, не лекарствата! :wink:
как да съм сигурна, че е от ТЕС, а не от лекарството
не мога да вляза в събитията
няма ли опасност дори като се излекува болестта, тя пак да се възобнови?
Какво да чистя и как чрез тесане на себе си ли?
Да!
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

bicicleta1, ти наистина сама си определила декларациите. Алиса според мен много точно ти е показала декларациите от твоя пост.
Искам да ти разкажа нещо. Малката ми дъщеря е на 8 месеца. От както се роди лявото й оченце сълзеше , изобщо имаше доста секрети , особено след сън. Аз вс е си мислех че ще мине и не исках да тесам , защото гледах на това несериозно, докато в един момнет не започна да става доста обилно. Да кажем преди около месец ако не и по-малко. Исках да й помогно чрез прокси, но ефектът не беше видим. Така седнах един ден и изчистих това което мен ме бореше, а след това отидох при детето без да му правя нищо, просто проявявах намерението си тя да оздравее (имам пред вид оченцето). После тръгнахме на път и аз се рзаделих със семейството ми. Като дистанционно пак съм си мислел за бебето. Три ден след първото ми изчистено намерение жена ми се обади да ми каже, че след нощен тя няма секрети. Да си кажа честно даже бях забравил оченцето. И до сега очецето е ок. С това искам да ти кажа, че е наситина добре да поизчистиш себе си от негативните емоции спрямо проблема на майка ти и към това, което ти се налага да правиш поради наличието на нейния проблем. Така ще можеш да помогнеш повече на майка си .
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор