Споделено...

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Супер! :D Още много взети изпити ти пожелавам!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Smarfieta
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Юни 2011 19:39

Мнение от Smarfieta »

Благодаря на всички ви :D :D
Лека полека продължавам напред.

ТЕС и на ум ми се получава! :wink:
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Smarfieta написа:Благодаря на всички ви :D :D
Лека полека продължавам напред.

ТЕС и на ум ми се получава! :wink:
Браво, на ТЕБ!
Имаш резултати ,сама ги виждаш !
Не знам защо но имам усещането , че искаш всичко да ТЕСаш за определено време и да продължиш да живеш без ТЕСане!
Дано не съм прав!
Винаги ще има нови неща за ТЕСане!
А това, че вече си се убедила, че може и на ум и работи е похвално и доказва , че всичко е в главата :-)
Вслушвай се повече в интуицията си!
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Smarfieta
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Юни 2011 19:39

Мнение от Smarfieta »

Ангеле, прав си или поне донякъде!
Истина е, че започнах ТЕС с нагласата да си изтесам настоящия проблем и всичко около него за определено време, бях готова да се потопя в спомени, евентуални корени, очаквах конкретни резултати и после да си заживея кротко и щастливо!
Към настоящия момент осъзнавам, че няма как да стане и винаги ще има какво да се ТЕСа, приемам ТЕС напълно и безрезервно :)
Последната нощ се разбудих и в просъница наум си тесах, не помня точно какво (май че не мога да заспя :roll: ), но почти веднага заспах отново.

Всичко това разбира се дължа на ТЕС и на всички вас, споделили и споделящи своя опит!
Благодаря ви! :D
Smarfieta
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Юни 2011 19:39

Мнение от Smarfieta »

Вчера се ядосах и нещо отвътре ме подтикна да драматизирам още повече и спретнах лек скандал (по принцип не съм скандалджийка), но като бликнаха едни емоции, едно чудо....толкова емоционален ТЕС не съм имала, ред сълзи, ред сополи...изчистих си най-напред моментните емоции и вината че съм вдигнала скандала. После ми дойдоха проблясъци върху какво още трябва да работя:
- искам винаги да съм права, което в момента свързвам с нужда от одобрение
- желанието ми да съм се погрижила за всички и всичко, да съм предвидила всичко (желание за контрол)
Това и още подлежи на ТЕС.

След вчерашния скандал и колата го отнесе. Аварийните не можеха да се изключат, асоциирах го с плач и започнах да отправям към нея мантрите на Хоопонопоно....мина й! :D
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

:D Супер!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Smarfieta
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Юни 2011 19:39

Мнение от Smarfieta »

Отдавна не съм писала, но не съм спирала да тесам, къде целенасочено къде на посоки, кога повече кога по-малко. Трудно ми беше да си уловя емоциите, само ги дебнех, чаках и преследвах, докато един ден не осъзнах, че мен ме е страх да чувствам и потулвам всичко дълбоко в себе си! 3-4 дни сериозно тесах само този страх!
От 2 дни е...емоции ли съм нямала... :shock: извират от дълбоко и по много! Днес и до емоционален срив се стигна, който за момента овладях.
Емоциите, които сега са най-силни и с които най-напред ще се захвана са: мъка, тъга, самота. Свързани са и ги подтискам от много време....сега трябва да се сетя от кога!
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Ще се сетиш, няма къде да отидеш :wink:
Браво за успехите :) Продължавай все така :!:
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Емоциите, които сега са най-силни и с които най-напред ще се захвана са: мъка, тъга, самота. Свързани са и ги подтискам от много време....сега трябва да се сетя от кога!
Няма нищо лошо да разбереш от кога са , но не е задължително според мен :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Smarfieta
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Юни 2011 19:39

Мнение от Smarfieta »

Вчера ми беше много мъчно та чак на рев ме избиваше, докато си хленчих се потупвах, после ми дойде на ума да седна и да пиша на лист хартия каквото ми хрумне. В първия абзац съм си мрънкала и съм се жалвала яко, във втория обаче яко съм се надъхвала :)
Вечерта четейки от листа пак се потупвах ... така 2-3 пъти. Днес не усещам никаква мъка или тъга, извадих пак листа и пак си го четях и се потупвах, но на моменти си мислих какви глупости са ми минавали през ума. И все пак не ми се вярваше толкова бързо и лесно да съм се справила с мъката, затова направих още 2-3 кръга със страх, съмнение и несигурност че съм се справила с мъката, но друго не ми изплува, спокойна съм че наистина съм я изкоренила.
Самота чувствах до преди 2-3 години, тогава я преборих с позитивни убеждения и до сега не се бях чувствала самотна. Свързах мъката и самотата защото в онзи период ми беше много мъчно. Вчера се сетих за една случка в която съм се чувствала самотна и я теснах, сега съм добре.

Днес обаче една буца ми заседна в гърдите и не помръдва. Първо беше възел, който ту стягаше гърдите ми, ту корема, ту гърлото - гоних го нагоре надолу, сега се загнезди в гърдите и не мърда. Не успях веднага да го отнеса към конкретна емоция, затова тесах само физическото усещане, после включих и емоциите които ми минаха през ума, но цъ...там си е, поне не толкова натрапчива.
trend

Мнение от trend »

Мимс, имаш успехи, незнам дали си в бг но какво ще кажеш за Пеат курс? Благодарско че споделяш помагаш и на другите така :)
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Добро Утро Smarfieta,

Днес там ли е буцата , опиши я , затвори очи и се опитай да изолираш усещането за тази буца все трябва да има нещо щом я усещаш , послушай интуицията си!
И не преставай с ТЕС.
Ако има някоя случка дето се запъва и не си я докарала до 0-1 а си стои на 1-3 и си пробала с всички похвати от ТЕС има DeepPEAT-4 :idea:
ТЕСай и споделяй и си пиши прекрасно е ,че си се сетила да пишеш мислите си не всеки го може!
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Smarfieta
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Юни 2011 19:39

Мнение от Smarfieta »

Много много ви благодаря за подкрепата! :D тъкмо наминавах да кажа какво става с буцата (вече бучица :D )

Бях насъбрала много гняв към приятеля ми, гняв че не е такъв какъвто аз искам да бъде. Тесах, тесах, но все нещо оставаше, което не можех да изчистя и взех една негова снимка и гледайки я потупвах. Така всъщност се появи буцата - голяма и тежка. С малко ТЕС само по нея се смали, но си беше там, дори като си насоча вниманието към нея имах чувството че расте и ме задушава и започнах да се питам, кога се чувствам така?!...когато се тревожа и притеснявам...да!...след 1 кръг ТЕС вече дишах спокойно и въпреки че тревога е много общо продължавах да тесам с нея, с идеята че все нещо ще изплува. В един момент се сетих да тесам страха да се освободя от нея, от там дойде незаслужавам да се освободя от нея...и хоп сетих се кога съм се чувствала така и съм си казала не заслужаваш да си спокойна и отпусната!!!
Това е един период, който не е чак толкова назад в миналото, но когато приключих с него исках просто да го загърбя, забравя и потуля. Когато започнах с ТЕС, ми мина през ума че трябва може би да започна от там, но много бързо игнорирах тази мисъл, много добре се бях научила да го правя (да игнорирам). Става въпрос за предишната ми работа, където работих около година под много стрес и натиск. Всеки ден ходих и си тръгвах на/от работа с буцата. Точно тогава се събрах и с приятеля ми, който беше за мен утеха и закрила, с него забравях буцата. Всъщност разбрах, че много ме е страх да не го загубя, затова държа да го "направя" такъв какъвто съм сигурна, че ще го харесвам и обичам, разделя ли се с него поради някаква причина, буцата иде! Теснах този страх, но подлежи на още ТЕС и се заех с ония потуления период. Тесам всеки един момент - ставането сутрин, пътуването към офиса, качването по стълбите и т.н. и буцата става по-малка и аз се чувствам по-лека!
Дори сега като пиша всичко това се вълнувам до какво съм стигнала!
Много си се радвам! :oops: :oops:

Вчера правих и Тай Чи упражненията за ум, имам чувството че и с тях стопих малко от буцата. Определено действат добре, на мен по-добре от Чи Гун! Ангеле, много благодаря!
Ще поразровя да видя как се прави Deep PEAT 4!
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Бравоо радвам се за ТЕБ.
Ако си на ТИ с Руския ето ти DeepPEAT-4 :
http://www.youtube.com/watch?v=7-PzhnYi0Zs
http://www.youtube.com/watch?v=JjFXiZmX ... re=related
Продължавай с започнатото , в ТАЙ-ЧИ има и Чи-Гун елементи , но определено и при мен имаше по-голям ефект с Тай-Чи.
Опитай и упражненията за Тяло съвсем ще се почустваш добре , и както сама си разбрала някой неща стават от раз , други искат повечко време но пак стават.
Радвам се ,че не се отказваш и не мрънкаш а четеш и работиш по себе си!
Продължавай все така ние сме си тук :-)
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Smarfieta, много добре! Ще ти искочи и конкетната причина или момент, когато се е "образувала" буцата и БАМ с големия патрон! :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор