Споделено...

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Smarfieta
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Юни 2011 19:39

Мнение от Smarfieta »

Иване, много благодаря, че ми обърна внимание, че не тесам каквото трябва. Хем в книжкара е написано с удебелен шрифт, а и аз съм си го подчертала!

След малкия ъпдейт пак съм по правия път и тесам, скоро ще се опитам да резюмирам.
Днес ми е много щастливо и весело!

Чудесен ден! :wink:
Smarfieta
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Юни 2011 19:39

Мнение от Smarfieta »

Нещо позитивно лъха от последния ми пост, днес обаче не е така!
Чувствам се като в дупка, усещам лека апатия и безразличие. Все още не съм теснала, защото се успокоявам, че в резултат на ТЕС. Ако и утре е така, непременно ще тесна.

Иначе упорито се боря с мързела за учене. Започнах да тесам разочарованието си от самата мен и отчаянието, че непрекъснато отлагам и ме мързи да уча; неувереността и невярата че ще успея да завърша. Не знам от всичко това, как стигнах до срама да си призная, че не разбирам нещо и притеснението и страха да попитам, когато не ми е ясно и не знам, но и тях ги теснах. За последното не се бях сетила да го впиша в списъка "да се тесне", просто ми излезе докато тесах и чак после се замислих и ми стана чудно от къде тръгнах и къде попаднах. Сигурно има някаква връзка! :roll:
Тези дни се бях замислила, от кога всъщност ми е безинтересно и ме мързи да уча и все отлагам за последния момент......оказа се че винаги съм била така....още в първи клас си спомням с каква мъка пишех по 3 реда букви за домашна.......
Smarfieta
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Юни 2011 19:39

Мнение от Smarfieta »

Наминавам често да си чета, но не пиша чак толкова...иначе си тесам редовно!
Та да си кажа....вече доста по-добре улавям емоциите си и физическото им усещане и забелязвам резултати. Последните дни все изпадам в ситуации, в които бих се притеснила или изнервила, но реагирам спокойно. Знам че е от ТЕС! :D

Трябва да си призная обаче, че тесам доста хаотично и разпиляно, все още не съм си намерила точния проблем, който да разнищя докрай. Чувствам се малко на повърхността. :?

Тесах нужди, пробвах и ТЕС с хоопонопоно за една случка, беше ми интересно.
Smarfieta
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Юни 2011 19:39

Мнение от Smarfieta »

Поизтесах доста неща около следването:
-яд към самата мен и срам че съм изостанала
-яд към колегите които дръпнаха напред :oops:
-това че се имам за неспособна и неуверена
-отчаяние, несигурност, отегчение, безсилие и безпомощност
сигурно пропускам нещо, но това са основните неща които открих.
Все още не съм стигнала обаче до емоционален корен, който да подхвана и да елиминирам мързела и нежеланието да уча! Затова снощи и тази сутрин тесах по веднъж със следната декларация:
Въпреки че не се сещам за емоционалния корен, причина за мързела и нежеланието ми да уча, аз моля подсъзнанието си да ми го подскаже.
НФ: Моля подсъзнанието си да ми подскаже емоционалния корен,причина за мързела и нежеланието да уча!
За сега нищо. Започвам чак леко да се притеснявам, дали ако подсъзнанието ми го подскаже, аз ще го видя/позная! (тук трябва да се тесне)

Днес ми дойде друго на ум, в духа на Луиз Хей...да седна и на един лист да пиша положителни утвърждения, нещо от рода на
- уча концентрирано, ефективно и ползотворно
- запомням и схващам бързо
- ученето ми е безкрайно интересно и ме изпълва и т.н.
и след това да тесна с тези фрази.
Така правилно ли е? Така де, ще е правилно ако даде резултат, но как точно се теса с положителни фрази: без декларация, само се обикаля по точките и на всяка точка се казва по едно утвърждение или със всяко утвърждение се прави по един кръг? А как да разбера дали съм ги утвърдила?! :roll:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Въпреки че не се сещам за емоционалния корен, причина за мързела и нежеланието ми да уча, аз моля подсъзнанието си да ми го подскаже.
За твоето подсъзнание, това може да са две различни неща, съответно и първопричини.
без декларация, само се обикаля по точките и на всяка точка се казва по едно утвърждение или със всяко утвърждение се прави по един кръг?
И двете, нали гледаш разните клипчета, за пари, любов, работа...важното е, много убедително, да си щастлива през това време, или друга силно положителна емоция. :D
А как да разбера дали съм ги утвърдила?!
По резултата, разбира се! Нали за това е препоръчително, да го правиш поне 30 дни, по 2 пъти поне на ден. :wink:
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всъщност подсъзнанието вече е започнало да ти подсказва първопричините
Smarfieta написа:още в първи клас си спомням с каква мъка пишех по 3 реда букви за домашна.......
А имено случки от детството.
Чисти случките с ТКФ.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Smarfieta
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Юни 2011 19:39

Мнение от Smarfieta »

Alisa, много се радвам че писа и в моя дневник, постовете ти винаги са ми звучали много благо! :D ...абе таен фен съм ти :lol:
1. Съгласна, коригирах го!
2. Не мога да си обясня, защо не се сетих сама!?! Хем до скоро правих подобно нещо, сега го замених с моето си! :)
3. Попитах, защото си мислих че може да има нещо като СЕН, но за положителните емоции, а аз да съм го пропуснала! :roll:

Благодаря и на Иван, за подсказката!
Трудно ми беше в случая да приложа ТКФ, защото някак си нямах конкретна случка, просто е запечатано като факт, който просто знам или си спомням без особени емоции.Но се напънах да се сетя нещо и стигнах до една много бледа случка. Потупвайки по точките се опитвах да се сетя още около това, в един момент картината ми стана много ясна и остра, виждах се и аз като дете отстрани, започнах да потупвам точките на детето, после се прехвърлих в друга случка, от по-ранното ми детство, започнах пак да потупвам детето,което беше виновно и изплашено, за да го успокоя.....по някое време задремах. Това ми се случва често, когато размишлявам над проблем/ситуация потупвам точките си и се унасям в дрямка, за 10тина минути!

С тези детски истории мисля че ми светна нещо, което още не мога да изтълкувам, а именно: като дете, най-вече в детската градина ме брояха за едно от най-умните и надарени деца (или някак си са ми създавали такова чувство), получавах главните роли в разни сценики за разиграване и най-дългите стихотворения за рецитиране, а не исках да бъда по различна от другите деца и да изпъквам, исках да бъда като тях! :roll:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

С тези детски истории мисля че ми светна нещо, което още не мога да изтълкувам, а именно: като дете, най-вече в детската градина ме брояха за едно от най-умните и надарени деца (или някак си са ми създавали такова чувство), получавах главните роли в разни сценики за разиграване и най-дългите стихотворения за рецитиране, а не исках да бъда по различна от другите деца и да изпъквам, исках да бъда като тях!
Това ми прилича, на страх от отхвърляне и страх от успех, евентуално.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
trend

Мнение от trend »

Smarfieta написа:Alisa, много се радвам че писа и в моя дневник, постовете ти винаги са ми звучали много благо! :D ...абе таен фен съм ти :lol:
1. Съгласна, коригирах го!
2. Не мога да си обясня, защо не се сетих сама!?! Хем до скоро правих подобно нещо, сега го замених с моето си! :)
3. Попитах, защото си мислих че може да има нещо като СЕН, но за положителните емоции, а аз да съм го пропуснала! :roll:

Благодаря и на Иван, за подсказката!
Трудно ми беше в случая да приложа ТКФ, защото някак си нямах конкретна случка, просто е запечатано като факт, който просто знам или си спомням без особени емоции.Но се напънах да се сетя нещо и стигнах до една много бледа случка. Потупвайки по точките се опитвах да се сетя още около това, в един момент картината ми стана много ясна и остра, виждах се и аз като дете отстрани, започнах да потупвам точките на детето, после се прехвърлих в друга случка, от по-ранното ми детство, започнах пак да потупвам детето,което беше виновно и изплашено, за да го успокоя.....по някое време задремах. Това ми се случва често, когато размишлявам над проблем/ситуация потупвам точките си и се унасям в дрямка, за 10тина минути!

С тези детски истории мисля че ми светна нещо, което още не мога да изтълкувам, а именно: като дете, най-вече в детската градина ме брояха за едно от най-умните и надарени деца (или някак си са ми създавали такова чувство), получавах главните роли в разни сценики за разиграване и най-дългите стихотворения за рецитиране, а не исках да бъда по различна от другите деца и да изпъквам, исках да бъда като тях! :roll:
Разрови се още в спомените и виж дали някой твой близък не е използвал някой от следните фрази
-Не те ли е срам
-Не се изтъквай
-Не се престаравай
-Не го прави
-Мързи те
Или някоя сходна
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Smarfieta, след лек размисъл по
Аlisa, много се радвам че писа и в моя дневник, постовете ти винаги са ми звучали много благо! Very Happy ...абе таен фен съм ти Laughing
Ми дойде поредица от питания. Защо таен, какво точно ти пречи да ми поискаш явно внимание или помощ?! (и тук и на лични можеш :roll: )
Несигурност в собствените възможности и едновременно се справяш чудесно
ме брояха за едно от най-умните и надарени деца (или някак си са ми създавали такова чувство)....а не исках да бъда по различна от другите деца и да изпъквам, исках да бъда като тях!
-наистина хубав момент, за разнищване!
Защо те привлича т.н. благост, това ли ти липсва, защо, от кога?!
Защо ти е да си фен някому, какво ти носи това?
Иначе благодаря, за комплимента! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Smarfieta
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Юни 2011 19:39

Мнение от Smarfieta »

Alisa,
радвам ти се колко дълбоко си успяла да погледнеш в себе си и колко добре можеш да се поставиш в ситуацията на отсрещния, да познаеш слабите му места и да ги формулираш в подходящи думи и тон.А до сега тайно ти се радвах, т.е. не бях ти го казвала :)

Несигурност във възможностите си не бих казала, вярвам че силата е в мен, но нямам чувството че я използвам цялата. Много ми е трудно да си разнищвам проблемите и да стигам до причини, първопричини и следствия. Лутам си се в мислите си и докато се науча да ги свързвам и проследявам, прибягвам до позитивни утвърждения и други хубави работи! :)
Липсва ми подреденост в главата и мъничко търпение!
Ако не стане с ТЕС, ще стане с много ТЕС! :wink:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:oops:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Smarfieta
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Юни 2011 19:39

Мнение от Smarfieta »

Миналата седмица бях доста ангажирана, за да седна да чопля и нищя спомени и проблеми и само в движение тесах предимно по пръстите където сваря. Започнах с: желая да се освободя от нагласата в мен, причина за нежеланието да уча, после някак си автоматично превключих на: освобождавам се от нагласата в мен, причина за нежеланието да уча после нежеланието стана неспособност (под неспособност визирах, това че трудно се концентрирам върху това, което чета, трудно запомням, много се оплитам).
През цялото време, сутрин и вечер си тесам убеждения, които сама си съставих и резултата днес е взет изпит! :D
Как беше успеха мотивира....даааа мотивира! :)
trend

Мнение от trend »

Smarfieta написа:Миналата седмица бях доста ангажирана, за да седна да чопля и нищя спомени и проблеми и само в движение тесах предимно по пръстите където сваря. Започнах с: желая да се освободя от нагласата в мен, причина за нежеланието да уча, после някак си автоматично превключих на: освобождавам се от нагласата в мен, причина за нежеланието да уча после нежеланието стана неспособност (под неспособност визирах, това че трудно се концентрирам върху това, което чета, трудно запомням, много се оплитам).
През цялото време, сутрин и вечер си тесам убеждения, които сама си съставих и резултата днес е взет изпит! :D
Как беше успеха мотивира....даааа мотивира! :)
Заслужаваш похвала че си се справила с изпита и вяра че ще се справиш с всички препятствия. Само мога да те поздравя с това парче http://vbox7.com/play:fec7d107
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Поздравления! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор