Спечелване на конкурс за работа

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

biscuit написа:Моят себореен дерматит няма нищо общо с теорията на ГНМ - изобщо не съм се разделяла с никого. По-скоро съм склонна да вярвам на друга теория, че кожата като външен орган отговаря за защитата ни от света и обкръжението. Аз действително бях пълен темерут, имах период, в който не исках да се срещам и да иждам никого, освен семейството си, никакви гости, никакви контакти. И кожата ми реагира по такъв начин - защитна преграда. Сега почти съм забравила за дерматита, защото вече рядко и по малко се появява, но много съм си тесала темерутизма :).

Пп: чела съм и други теории за проблеми с кожата. Мога да ги опиша в темата за причините на заболяванията.
Нека не забравяме,че всеки е различен,както и начина му на живот и какво ли не още,така че няма как да имаме и обща причина,проблема е един само,болестта.Също и здравословното състояние на всеки не е едно и също.
Няма да е излишно да го направиш,за което ти благодаря! :wink:
Информацията никога не е излишна!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
biscuit
Участник
Мнения: 63
Регистриран на: 09 Яну 2010 14:51

Мнение от biscuit »

гената написа: Нека не забравяме,че всеки е различен,...
Именно. Точно затова го написах.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

biscuit написа:Моят себореен дерматит няма нищо общо с теорията на ГНМ - изобщо не съм се разделяла с никого. По-скоро съм склонна да вярвам на друга теория, че кожата като външен орган отговаря за защитата ни от света и обкръжението. Аз действително бях пълен темерут, имах период, в който не исках да се срещам и да иждам никого, освен семейството си, никакви гости, никакви контакти. И кожата ми реагира по такъв начин - защитна преграда. Сега почти съм забравила за дерматита, защото вече рядко и по малко се появява, но много съм си тесала темерутизма :).

Пп: чела съм и други теории за проблеми с кожата. Мога да ги опиша в темата за причините на заболяванията.
Всъщност в твоя случай ГНМ дава правилно обяснение на причините. Тъй като при ГНМ кожните проблеми са свързани с конфликт на раздяла. Конфликта може да е от типа:
Разделям се принудително с някого, с когото не искам да се разделям.
или
Принуден съм да съм с някого с когото не искам да контактувам, т.е. искам да се разделя. Към последното спада и погнуса, отвръщение, нежелание за докосване /съприкосновение с някого, нещо.
Това което ти описваш би могло да е свързано с втория тип конфликт.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
trend

Мнение от trend »

ivangp написа:
biscuit написа:Моят себореен дерматит няма нищо общо с теорията на ГНМ - изобщо не съм се разделяла с никого. По-скоро съм склонна да вярвам на друга теория, че кожата като външен орган отговаря за защитата ни от света и обкръжението. Аз действително бях пълен темерут, имах период, в който не исках да се срещам и да иждам никого, освен семейството си, никакви гости, никакви контакти. И кожата ми реагира по такъв начин - защитна преграда. Сега почти съм забравила за дерматита, защото вече рядко и по малко се появява, но много съм си тесала темерутизма :).

Пп: чела съм и други теории за проблеми с кожата. Мога да ги опиша в темата за причините на заболяванията.
Всъщност в твоя случай ГНМ дава правилно обяснение на причините. Тъй като при ГНМ кожните проблеми са свързани с конфликт на раздяла. Конфликта може да е от типа:
Разделям се принудително с някого, с когото не искам да се разделям.
или
Принуден съм да съм с някого с когото не искам да контактувам, т.е. искам да се разделя. Към последното спада и погнуса, отвръщение, нежелание за докосване /съприкосновение с някого, нещо.
Това което ти описваш би могло да е свързано с втория тип конфликт.
Иване, друго е ти да го обясниш :). Сега вече мога да кажа че най-вероятно съм от втория тип конфликт на ГНМ.
biscuit
Участник
Мнения: 63
Регистриран на: 09 Яну 2010 14:51

Мнение от biscuit »

ivangp написа: Всъщност в твоя случай ГНМ дава правилно обяснение на причините. Тъй като при ГНМ кожните проблеми са свързани с конфликт на раздяла. Конфликта може да е от типа:
Разделям се принудително с някого, с когото не искам да се разделям.
или
Принуден съм да съм с някого с когото не искам да контактувам, т.е. искам да се разделя. Към последното спада и погнуса, отвръщение, нежелание за докосване /съприкосновение с някого, нещо.
Това което ти описваш би могло да е свързано с втория тип конфликт.
Има логика. Мразя да ме докосват, особено в автобус направо ме е гнус понякога от допир. Определено е неприятно. Което пък ме навежда на друга мисъл - тия дни се чудих погнусата от какво се предизвиква. Защото имам фобия от змии, но не толкова страх, колкото погнуса. Не мога да си обясня какво в тези красиви създания ме отвращава толкова много. Та затова се чудих, погнусата по принцип с какво се свързва?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Погнусата по принцип се свързва с конкретни случки от миналото в които е имало погнуса.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

biscuit, ти сама си го написала
Мразя да ме докосват, особено в автобус
какво още има да се чудиш?! :shock:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
trend

Мнение от trend »

Тес-ам повече от месец а досега не усещам положителен ефект, даже по-зле е според мен. Може би съм разбутал кошера с лошите мисли и емоции и сега оттам излизат много гадни "насекоми". Нямам енергия, иска ми се да скрия някъде от всички и всичко :( . Не съм спрял да тесам, е да хаотично е и каквото ми е на ума в момента и ме терзае, отстраня една емоция след известно време идват по-страшни :( . Днес наблегнах на това че един ден съм добре друг зле ефект няма. Незнам какво става, не съм на етапа да се отказвам, като чета форума и другите случаи добивам кураж, но при мен не виждам резултати. Някой може ли да ми направи ПЕАТ - просто искам да се освободя от гадните мисли а не да ги давя в алкохол....., като дори и алкохола не помага.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ти всъщност не искаш да се освободиш от негативните емоции. Искаш някой друг да ти свърши работата и да те освободи. С ПЕАТ или с ТЕС или с алкохол или с други техники, няма значение, някой друг да е, но не и ти. В това ти желание има 2 капана. Първо, ако някой друг го направи, това ще ти докаже, че другият знае и може повече от теб. И ти винаги в бъдеще ще търсиш някой друг да ти свърши работата. Защото винаги ще смяташ, че не знаеш и не можеш достатъчно.
Вторият капан е, че ти вероятно си мислиш, че веднъж изкоренени и премахнати тези емоции никога в бъдеще няма да се появят отново.
А това не е така. Други събития ще ги предизвикат. Това се случва не само в твоя, а и в живота на всеки от нас. И тогава, какво ще праваиш? Пак ще търчиш при алкохола или при някой друг да те оправя? И докога така?

Сега имаш уникалната възможност да се справиш сам и да си докажеш, че можеш. Веднъж направиш ли го, това ще ти остане като урок и способност за цял живот.

Прогрес всъщност имаш. Само че не го осъзнаваш, защото не е този резултата, който търсиш. Но резултат и напредък има.
Упоритост му е майката!
Напиши си я тази мисъл на един лист и я окачи някъде където можеш да я виждаш всеки ден.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Поръчки до Вселената от Бербел Мор

Намери тази книга и я прочети,мисля че и подобни книги биха ти помогнали също!И ако се чувстваш несигурен и неуверен в себе си,че не можеш да се справиш със ситуацията това също го тесай и може би преди всичко друго,защото то е същественото и важното за да ти се получат другите неща! :idea: :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
trend

Мнение от trend »

ivangp написа:Ти всъщност не искаш да се освободиш от негативните емоции. Искаш някой друг да ти свърши работата и да те освободи. С ПЕАТ или с ТЕС или с алкохол или с други техники, няма значение, някой друг да е, но не и ти. В това ти желание има 2 капана. Първо, ако някой друг го направи, това ще ти докаже, че другият знае и може повече от теб. И ти винаги в бъдеще ще търсиш някой друг да ти свърши работата. Защото винаги ще смяташ, че не знаеш и не можеш достатъчно.
Вторият капан е, че ти вероятно си мислиш, че веднъж изкоренени и премахнати тези емоции никога в бъдеще няма да се появят отново.
А това не е така. Други събития ще ги предизвикат. Това се случва не само в твоя, а и в живота на всеки от нас. И тогава, какво ще праваиш? Пак ще търчиш при алкохола или при някой друг да те оправя? И докога така?

Сега имаш уникалната възможност да се справиш сам и да си докажеш, че можеш. Веднъж направиш ли го, това ще ти остане като урок и способност за цял живот.

Прогрес всъщност имаш. Само че не го осъзнаваш, защото не е този резултата, който търсиш. Но резултат и напредък има.
Упоритост му е майката!
Напиши си я тази мисъл на един лист и я окачи някъде където можеш да я виждаш всеки ден.
Всичко е точно така. Записах си мисълта и продължавам борбата. Както го каза в предаването на Камелия при мен са и двата проблеми - мързел и непоемане на отговорност за собствената си съдба.
Последно промяна от trend на 03 Юли 2011 18:53, променено общо 1 път.
trend

Мнение от trend »

гената написа:Поръчки до Вселената от Бербел Мор

Намери тази книга и я прочети,мисля че и подобни книги биха ти помогнали също!И ако се чувстваш несигурен и неуверен в себе си,че не можеш да се справиш със ситуацията това също го тесай и може би преди всичко друго,защото то е същественото и важното за да ти се получат другите неща! :idea: :wink:
Свалих книгата и я зачетох. Тесам - В, че се смятам за неспособен и това ме кара да се изнервям и обърквам...
Поздравявам себе си http://vbox7.com/play:02a49cdf
trend

Мнение от trend »

Смятам че съм събрал много гняв към себе си, затова ТЕС
Въпреки че изпитвам гняв към себе си
-поради това че не изказвам мнението си
-не си вярвам и не се харесвам такъв какъвто съм
-смятам се за некадърен и неспособен
-смятам че съм неадекватен в ситуация
Мисля че действа.
Работата, заради която отворих темата се закучи, май няма да стане но не се притеснявам особенно за това. Гледам текущите задачи.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

http://www.emozdrave.info/PEAT.html
Практикувайки различни духовни дисциплини вие можете временно да се откъснете от проблема или да го подтиснете, да станете за кратко безчувствени към него - един вид - но рано или късно той ще изплува отново.
Когато го адресирате с Дълбок ПЕАТ вие ще можете да осъзнаете как в досегашното си поведение сте се разкъсвали и мятали от една Полярност към друга. Разбира се еднократният процес на откритие и Интеграция на вашите Първични Полярности няма да разреши всичките ви проблеми. А само Фундаменталният.
Вторият капан е, че ти вероятно си мислиш, че веднъж изкоренени и премахнати тези емоции никога в бъдеще няма да се появят отново.
А това не е така. Други събития ще ги предизвикат. Това се случва не само в твоя, а и в живота на всеки от нас. И тогава, какво ще праваиш?
trend, като те слушам и ми се струва ,че и ти като мен плачеш за ПЕАТ-семинар.В Пловдив явно няма да е скоро, вземи се запиши за Варна, белким покрай теб и мен ме огрее.. :)
trend

Мнение от trend »

trend, като те слушам и ми се струва ,че и ти като мен плачеш за ПЕАТ-семинар.В Пловдив явно няма да е скоро, вземи се запиши за Варна, белким покрай теб и мен ме огрее.. :)
Mag, в събота съм на тес за начинаещи, има време за пеат. Не ми се дърпа дявола за опашката но вчера и тази сутрин се чувствам добре, като ми дойдат негативни мисли си отиват бързо. Гледах клипче в нета за базов ПЕАТ - с натиск върху точките на главата и мисъл за проблема или предизвикателството друго за Пеат не съм чел. Тесай си и това е, май няма нужда от други съвети. Айде идвай на семинара във Варна за ТЕС и предполагам ще може да научим и повече за пеат./може и плажче да направиме после.
Публикувай отговор