Спечелване на конкурс за работа

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ок,но да попитам нещо.След като ги изчистиш тези емоционални проблеми,тогава ли мислиш че ще дойде редът на друго примерно?Времето докато ги чистиш нали си даваш сметка,че минава,а животът е кратък?Хайде размисли какво искам да ти кажа с това и дали не пропускаш нещо важно,задълбочавайки се върху това да изчистиш емоционалните си проблеми и не обръщаш внимание и на другите неща от живота! :idea:
От липса на подобни проблеми едва ли страда някой и за в бъдеще ще е така,но другите съществени неща за теб къде ги оставяш?
Какви приоритети и цели постави пред теб?Какво искаш да постигнеш и да направиш за себе си?
Хайде да те видя колко желание имаш да промениш живота си.
Преди време ме попита нещо на ЛС,спомняш си нали.
Ето ти една идея да видим ще започнеш ли нещо по различно от това което правиш досега,макар че нямам представа за това как минава един твой ден,но от споделеното тук не е толкова трудно да се добие представа.
Започни да ставаш в 5ч сутринта.След това 1ч чети книги,на тематика която да те вдъхновява,да те зарежда с положителни мисли и желания през денят.След този час или час и половина започни да правиш лицеви опори,коремни преси и кофички/слагам си краката на бюрото,а ръцете на един стол и така ги правя у дома/.Аз сега почнах преди тези неща,да излизам и да бягам,но правя само спринтове основно/вслушах се в съвета на Иван,за което му изказвам още един благодарност за тази идея/.След това се връщам в къщи,душ и закуска.Отивам спокоен и уверен на работа,най-важното с желание и дори намирам начин да се забавлявам,без да се притеснявам колко много неща имам да правя,дали ще се справя с тях както трябва,но зареден с енергия и позитивизъм.Тялото ми се чувства перфектно,самочувствието е на ниво.Насочвам мислите си към нови неща,нови предизвикателства,размишлявам всеки ден какво уча и осъзнавам от миналото си чрез книгите,изхвърлям ненужните мисли и неща които съм правил преди и ги заменям с нови,които да ме доближават до мястото където искам да стигна.
Е,стиска ли ти да се захванеш с подобно нещо?ТЕС пак си го ползвай,но действай,работи и се поти,че времето тече! :wink:
P.S.От не знам колко време мина,вчера се замислих,че от много време не ме е боляла глава и не знам вече какво е главоболие.Е с времето ако почнеш с този режим,ще видиш,че дори и по рано ще ставаш,само си кажи,утре ставам в 5 и почвам.Аз започнах да ставам и 4.30ч и вечер съм свеж и зареден с енергия,но ако нямаш желание не го прави,на сила не става.Аз не го правя на сила,просто си казах,от утре започвам и не съжалявам.
Дори скоро ми казаха да си сменя снимката в скайпа,явно всичко откакто спрях да пиша преди във форума и се хванах в ръце,добре ми се е отразило на външният вид.
Всъщност е хубаво ако успея да провокирам и вас приятели които четете темата! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

гената
Времето ....... нали си даваш сметка,че минава,а животът е кратък?
и дали не пропускаш нещо важно,задълбочавайки се върху това да изчистиш емоционалните си проблеми и не обръщаш внимание и на другите неща от живота!
Гена, я поработи над тези си фрази, като ти произнасяш в първо лице сегашно време! Приятелско подканване.
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Я дай по директно за това,към какво искаш да ми насочиш вниманието?
Честно,не схващам идеята ти.Отговори ми или в моята тема или в дъра-бъра,да не спамим тук!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

trend,знаеш ли сега какво се замислих по повод книгата на Лари,че си я чел 2008г,а сега пак се споменава?
Ами,че може би преди не си би така зрял и достатъчно отворен да видиш и прозреш някои истини,които са си там в книгата,но сега можеш по съвсем друг начин да ги осмислиш и разбереш,дали не трябва да седнеш и я прочетеш отново? :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
trend

Мнение от trend »

Благодаря че преместихте темата за Гената в темата на Гената :). След няколко кръга реагирам с усмивка на изблика му. Така да си кажа и това което имам да казвам по темата ми. Днес 3 случки изчистих и съм доволен от себе си. Тези за които не успявам да се сетя ще ги оставя за по-нататък и ще опитам да разпитам свидели. Преди време бях си правил тест за депресивност и тревожност и резултатите бяха високи сега си правих и са нормални :). Между другото днес е Световен ден на психичното здраве.
http://psihichnozdrave.com/news/10-%D0% ... %82%D0%BE/
Успехи
trend

Мнение от trend »

Бих желал да споделя подход който ползвам и който може да е полезен.
Работя с чувствата които най-често ми се явяват - страх, срам, вина /тук всеки може да ползва тези които му излизат на него разбира се/
За всеки си задавам въпроса от какво се страхувам/срамувам/изпитвам вина и за всяко чувство записвам всичко което ми излезе. След това определям силата 1-10 и започвам с ТЕС като редувам дясна страна/лява страна
trend

Мнение от trend »

Да направя кратък очерк на напредъка ми използвайки ТЕС. Като цяло се чувствам спокоен и балансирам, съумявам да се концентриран и фокусиран върху текущите предизвикателства.
-Успях да си намеря нова работа
-успях да прочета 12 книги
-шахматния ми коефициент нарастна с около 10%
-изчистих от нег емоции около 20-25 случки, сега като се опитам да мисля за тях са бледи и без нег емоции.
-Спортувам редовно
-свалил съм между 2-3 килограма
-апетита ми е намалял
-храня се по-здравословно
-Осъзнах и повярвах че не е толкова важно на какво ниво съм сега а накъде се движа и какви са целите и перспективите
Разбира се остават и доста предизвикателства
-Общуването ми като цяло е необх да се подобри - да изпитвам повече удоволствие и удовлетворение от него
-Изчистване на нег емоции към определени хора и събития
-изчистване на нуждите (тук благодарности за постовете на Гената с декларации)
Има и още но ще стана многословен. Успех желая на всички.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Поздравления,само в същият дух!Напред и нагоре! :wink:
Днес чух следната мисъл и ще напиша тук,за мен важи с пълна сила,за вас не знам,вие си преценете:
Собственият недостатък е като товар на гърба.Мъкнеш го,а не го виждаш!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
trend

Мнение от trend »

На теб също успех Гена. Тъкмо смятах че заглавието на темата ми изобщо няма общо с действителните реалността в момента, до онзи ден когато получих покана за интервю за работа и организация в която наистина искам да работя. Това ме накара да се зачета като цяло по темата нова работа, възможни въпроси на интервю, реакции и представи и всичко да си мине под едно изтупване (защо ли глагола тесам ми навява мисли с действие извършвано с тесла и не ми харесва). Препрочетох всичките книги които имам на Лари Уингет и открих много ценни неща, отново! Тук да отбележа че Генчо ми помогна като спомена за тях. Та видите ли стреса бил причинен от това да знаеш какво да правиш а да не го правиш!. Точно така си е. Като изчетох Лари си дадох сметка че повечето книги за взаимопомощ са си чиста форма печалбарство за автора. Как аджеба ще успее някой ако си стои в къщи и си повтаря положителни фрази. Мотивира се, надъхва се, учи много, но реалността е че не знанието е сила - приложението на знанието е сила!!!.
Специален апел към Гената и Алиса - нека по разумния да спре със заяждането с другия.
trend

Мнение от trend »

Тъй като в друга тема споменах колко според мен е важно управление на времето, в тази тема ще развия защо смятам така.
Управление = дисциплина
Отбележете колко време отделяте на ден за следните дейности
Сън
Хранене
Лична хигиена
Пиене на кафе
Рутинни задължения
Пътуване от точка до точка
Незначителни телефонни разговори
Гледане на телевизия
Съберете сбора
Пресметнете 24 - сбора от тези дейности. Целта на управлението на времете е да увеличим това число в процес.
Основно правило е - ако не отделяме достатъчно време на дадена аспект го губим - например не отделяме достатъчно време на семейството си, работата, взаимоотношенията и т.нат.
Всеки може да отбележи кои за него са т.нар, прахосници на време, това може да са външни както и вътрешни
външни - Задръствания, прекъсвания, неканени посетители, неформално общуване, липса на политики и процедури, липса на компетентни служители, неделови колеги и т.нат.
вътрешни - липса на планиране, лошо планиране, неясни цели, липса на приоритети, липса на самодисциплина, бездействие, амбиция да се постигне прекалено много, липса на съответни качества, кризисно управление, невъзлагане на отговорности
trend

Мнение от trend »

Следващ етап - поставяне на цели - дългосрочни и краткосрочни. Дългосрочни - как виждате вашето бъдеще - опишете какво искате да постигнете в живота си. Краткосрочни - в рамките на годината какво искате да постигнете в професионален, емоционален и материален план.
Целите се формулират -
Определят се и се обозначават подцели, които водят към целите
Определят се дейности, които водят до постигане на междинните цели.
Дейностите се планират.
Залагат се приоритети - например спортна фигура - висок приоритет
добри взаимоотношения с колеги нисък приоритет.
Как смятам да използвам ТЕС - в помощ при прилагането и налагането на самодисциплина - при всяка съпротива породена от негативно чувство или емоция да прилагам техниката.
Успех ви желая!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Това е добър съвет към хора, които са зле с планирането и са разпилени в ежедневието си. Но, както винаги става, медалът има две страни. Аз се намесвам от позицията на човек, който всъщност живее точно по този начин - всичко е обозначено с приоритети, разграфено, оценено като необходим времеви ресурс и т.н. И знаеш ли какво? Точно когато си мислиш, че вече си сложил всичко в живота си под контрол, то, не знам какво, започва да си отмъщава, да те издебва. Няма универсални рецепти, нито универсални истини.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Тренд, темата за организиране на времето, така че да ми стига за всичко ,което искам-наистина е интересна.Ама и Параболоид е права-при мен колкото повече планирам, организирам, прицелвам се - резултата е маскимално незадоволяващ ме. :D О.К. тва съм си аз, не че нямах 6-ца по математика, ама предпочитах да рисувам :D :D :D Пък и това толкова да го пресмятам ми прилича на необоснован, неоправдан пререзход на енергия.Сещам се за книгите на Джо Витале-"Ключът" и "Абсолютна неограниченост".Там споделя ,че страничният ефект от прилагане на хоопонопо-то е точно това-освобождава се време и енергия за неща дето все ги отлагаш, знаеш че трябва да ги направиш, имаш желание да ги направиш.. и все не ги правиш.Та при мен май ТЕСането/като работа върху различни проблеми/ има същия ефект.Миналата година на хомеопатката и ревях"Ужас!Всичко си иска да му обърна и време, и внимание- и фирмата, и шофирането, и родители, и роднини,и приятели,и мъж и деца....еееее..и аз искам да си обърна внимание!!!И как да стане тая?!""Ми много искаш..тя твойта-ем душата в рая, ем оная работа до края..къде дават така?!"Е, добре, ама аз наистина искам всичко това, защо да не може, защо?!"....Днес бих и казала..Може, Може...само трябва ...да им намеря цаката да си ги ПЕАТ-на :D :D :D
Не ти казвам прави като мен.Не ти казвам"Послушай Параболоид/нищо че мисля че е права/"Ти си си ти, направи го както си решил и пиши, ще се радвам да ме опровергаеш, а ако срешнеш спънки, пак пиши-ще търсим решения.
А между другото като те чета ми се струваш точно толкова самодисциплиниран и целенасочен, колкото аз съм разпиляна и не-самодисциплинирана.Май това по-скоро на мен ми е необходимо.Искам да кажа че ми прилича на крайност, не знам защо искаш да я задълбочаваш, но ти си знаеш.. :D :D :D Може пък само така да ми се струва.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
trend

Мнение от trend »

Радвам се че се включвате в дискусията, това наистина би било полезно. Първо да кажа на Маги - има как да се отделя време на всичко, насили се и си запиши всички неща които са ти важни след което по колко време е нужно да се отделя на тях. Деня е 24 ч на седмица имаш 168, така че време има, въпроса е как се използва и с какви приоритети. Правилото за мен е отделяй поне 1 час на ден за себе си, дейности които ти носят истинско удоволствие, също много важно е човек да се научи да си почива. Изкуството да почиваме е също толкова важно от това да работим :).
Няма универсални рецепти, нито универсални истини
Ограничаващо убеждение, което и аз използвам но след като разбрах че е такова полагам усилия да го преобразувам. Всяко нещо е можело да се превентира ( да се избегне случването му) Специално за Параболиод четох че става въпрос за смърт на родители, нещо което аз преживях, дадох си сметка че е можело да се избегне, но поради страх не съм направил някои неща. Да отговоря на Маги защо смятам че не е никаква крайност а е признак за висока ефективност. Когато започнах да си планирам времето осъзнаваш какво ти коства всяка дейност. Когато човек има цел, има дейности които знае че го водят към целта е различно от това да се съсредоточи върху нещата, които няма, а това се получава когато не се фокусираме в цел. Защо за мен ТЕС е патерица, с която се подпирам при затруднения при следването на целта. За мен да се използват техники без да се знае с каква цел е да се сложи каруцата пред коня, той пак може да се движи само че ефекта е нулев, тъй като не се движи каруцата.
Замислете се както аз се замислих, ако не ми е приоритет да поддържам добри отношения с колеги защо очаквам те да са добри. Ако не ми е приоритет да спортувам и да поддържам добра фигура защо се учудвам че имам някои забележки по външния вид. Отказвам да вярвам в чудеса. С ТЕС се стимулират енергийни меридиани и това не е някаква магия или фарс. Да спомена че писането и участието ми във форума е да помагам на себе си, това е от времето в което правя нещо полезно за себе си. Успех
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Ами наистина няма нито универсални рецепти, нито универсални истини. И това не е ограничаващо твърдение, а точно обратното - това е израз на пълното приемане на многообразието на действия, решения и състояния. Помисли си само, че "добрата" рецепта за един, е "лоша" за друг, както и истината за един, е лъжа за друг. Също така е възможно и "добрата" рецепта само да си мислиш, че е добра, или пък да е добра само за определен период от време и състояние, а не по принцип, или винаги и неотменно. Точно за това написах, че няма универсалност. Всяко нещо може да бъде своята противоположност в даден момент, или за даден човек. Мога да дам много примери, но мисля, че е излишно.
Ти сега откриваш възможностите, които ти дава планирането на времето и разпределението на собствените ти ресурси с оглед постигане на дадена цел и това те въодушевява. Нормално. Просто исках да кажа, че на мен пък ми предстои обратното - да се науча да живея малко по-непланирано и без непрекъснато да се опитвам да контролирам и себе си, и времето си и ресурсите в гоненето на целта. Може след това отново да се опитам да бъда като преди, може да бъда и двете. Няма универсална рецепта. :)
Публикувай отговор