Спечелване на конкурс за работа

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
trend

Мнение от trend »

С началото на новия месец мисля че обръщам тенденцията. Започна се на 1ви когато 2 часа тесай в автобус - пътувах междуградски път. На 2ри гледах филма за ТЕС и ми дойде голям мерак да ТЕС-ам всички негативни емоции, направих си списък с такива както и случки и започнах, на няколко периода през деня. Днес отново сутринта продължих по списъка, усещам как съм го изчистил напълно до 0 като като съм на 2-3 минавам на остатъчна емоция/чувство. Основно чистя гняв към себе си и негативни оценки и представи. Поздрави
trend

Мнение от trend »

Здравейте, отдавна не съм писал а ето че се изтърколи и месец септември :). Тъй като бях зациклил в тесане на отрицателните емоции реших да променя стратегията и да тесам с положителни. След като прочетох "Излекувай живота си" на Луиз Хей извадих подходящи според мен внушения и започнах да тесам с тях. Записвам ги на аудио, слушам и се потупвам. Също така ги слушам и вечер преди да заспя ги пускам и лягам да спя. Също и Благополучието и хоопонопоно. Стремя се поне веднъж да правя тай чи или чи гун - ефекта от правенето им в парка е много добър. Незнам дали е правилно или не да тесам с положителни внушения без да съм изчистил отр емоции но засега това го правя и ми харесва, сега смятам да запиша и ПО и чистене на отр емоции на аудио. Поздрави и успех.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Задачата на човека е проста.Той трябва да престане да позволява съществуването му да бъде безмозъчна случайност.
Ницше

Онова,върху което се съсредоточаваш в живота си,расте,и онова,за което си мислиш се разширява.А нещата на който отделяш внимание,стават по-важни.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
trend

Мнение от trend »

Копирам от друг форум, темата е за ТЕС, нещо което ми направи впечатление и от 2 дни действам по примера.
"На семинара присъстваше един негов, ученик, който има много постижения с ТЕС.
Той е измислил свой подход към ТЕС, който, според него, обхваща всички проблеми, които има човек и те отпадат един по един. (т.е. не е нужно да се теса всеки проблем с различна декларация). Човекът е много надълбоко с нашата материя и аз определено считам, че има резон в това, което каза.
Според него, има 8 страха, които са източник на всички наши беди:
- страх от страха да признаем страховете си ;
- страх от страха да приемем себе си;
- страх от Бог (или друга висша сила);
- страх от бъдещето и неизвестното ( страх от бъдещето като нефизически същности);
- страх от смъртта (това се разглежда като страх на егото да се промени);
- страх от старостта;
- страх от болестта;
- страх от бедността;

и трябва да ТЕС-аме ежедневно тях


За всеки страх се правят потупванията на основните точки - в 2 серии (без 9-те гами)


1-ва серия
Декларация - "Въпреки че се страхувам от страха да призная страховете си, аз напълно и безрезервно приемам себе си."
Напомняща фраза - "страхувам от страха да призная страховете си"

2-ра серия
Декларация - "Въпреки че ВСЕ ОЩЕ се страхувам от страха да призная страховете си, аз напълно и безрезервно приемам себе си."
Напомняща фраза - "ВСЕ ОЩЕ се страхувам от страха да призная страховете си"
Това което за себе си съм променил е вместо страх от БОГ - страх от предопределеността на съдбата, като съм добавил и страх от отхвърляне и от грешка.
Днес се простихме с един невероятен човек Стив Джобс - Rest in piece
Знаменитата му реч, която според мен е една от най-великите и невероятно мотивираща може да видите тук http://vbox7.com/play:2226528b
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

И за мен този човек е знаков. Дано да е бил лек прехода му!Само се чудя, защо някой, който е толкова зрял като човек, всъщност си отиде от рак? Звучи като човек, който е приел и отработил конфликтите в себе си.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Това за което пише в този пост бе един експеримент, който бе проведен на семинара в Пловдив. Според мен унификацията не е добра идея. Но само времето и практиката могат да покажат прав ли съм.

Действай и пиши какви са резултатите ти!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

В последният филм за ТЕС-Опитай я за всичко,се каза за страха,че когато човек се роди,той има всъщност два родени страха,единият е от високо и вторият,страх от висок шум.Всички други се появяват с времето от родителите ни и заобикалящата ни среда.
Има коментар също така и за децата в него,което е една добра насока като цяло за много неща и проблеми които с времето сме си натрупали и сами създали.Децата не се страхуват да бъдат какви си пожелаят,те просто си казват,аз съм супермен или нещо друго.За това и в друг пост казах,че те са ни един добър пример и ние трябва да се поучаваме дори от тях.
Какво се случва с времето,децата почват да правят това което им казват родителите,смятат,че това е правилно,налагат им се неща,които те трябва да изпълняват и бягат от истинската си същност,това всъщност се е случило и с нас.Редно ли е да се караме на децата,че бъркат,че искат неща,които в нас пораждат гняв,изнервят ни,та това е едно дете само,нали?Често са си изливали гнева родителите ни върху нас.Всичко това по някакъв начин един ден ни саботира и пречи,кара ни да не сме уверени в себе си,да сме страхливи и нерешителни,защо?Защото ни е изграден един изкуствен страх,който родителите всъщност не си дават сметка,че са ни го насадили в главите.
Филма дава много неща по които има човек да се замисли и работи.

Ако децата се развиваха според ранните признаци,които показват,щяхме да имаме само гении.
Гьоте

Надявам се,че в тази посока,може да се открият причините за страховете,тръгвайки от детството си!Защо не вярваме в себе си и това е довело да сме в това положение което сме сега.Нека не забравяме,все пак,че именно от детството си започваме да трупаме и изграждаме тези страхове и може би трябва да се върнем до колкото е възможно в началото и започнем от там.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Предлагам две положителни утвърждения които аз лично си казвам когато се събудя сутрин:
Днес ще имам един много хубав и успешен ден!
Мисълта ми е като на милионер,а сърцето ми като на воин! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
trend

Мнение от trend »

Аз лично започвам да осъзнавам че "в мир със себе" си е най-важно да се изпълни и ефекта е най-силен. Но там пък ми е доста трудно да се сетя за случки от ранното детство, просто знам че някой ми е казал еди какво си но нито кога, нито кой, нито как и незнам как да действам в случая. Все пак говорим за първи години.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Ами подхващаш с това, което помниш, а спомените постепенно ще се разкрият.
Много се радвам, че вече си по-положително настроен, личи ти :)
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Или разпитваш хора, които са те познавали тогава. Приятели, семейство, роднини.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Yandra написа: Много се радвам, че вече си по-положително настроен, личи ти :)
Тук ми просветна да напиша нещо,което ми направи силно впечатление в новата книга която чета.
Да променим начина на мислене не е достатъчно.
Важно е какво мислим,говорим и вършим по въпроса.Всички тези три неща ще ни доближат до мястото където искаме да стигнем.Можем с променено мислене да си останем положително глупави и мързеливи.
Хареса ми и още нещо,знаем притчата за чашата която колко повече наливаме вода,тя почва да прелива.
Истинският въпрос,не е в това колко е пълна или празна и дали не е наполовина пълна,а дали ще задоволи жаждата?А именно,че само начина на мислене,няма да я задоволи.
Книгата за която споменах е Спри да хленчиш,размърдай си задника-Лари Уингет! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
trend

Мнение от trend »

Това което направих е да отворя архива със стари снимки и така да си припомня случки и ситуации. Когато ги гледах нищо не ми дойде на ум, но вечерта преди да заспя негативните емоции нахлуха много силно. Припомних си някои ситуации, записах си важни неща. Още имам да ровя защото има и неща които знам кой ми е казал и какво но самата случка не помня, тогава незнам как да действам, дали да работя с мисълта и чувстовото от мисълта или да разпитвам за случката хора които може да са били свидетели.
Гена, книгата "Спри да хленчиш" съм я чел към края на 2008г, тогава ме вдигна от също труден период. Хареса ми, купих си и втората за работата и тя ми хареса, даже я подарих след това. 3-тата книга ме разочарова и оттогава не следя този автор. Нещо съвсем различно от Луиз Хей например. "Булдога" казва, ако си мислиш че си дебел то ти си дебел и това което можеш да направиш е да тренираш повече и се храниш по-малко. Ако мислиш че си грозен то това е така и това което да направиш е да се погрижиш за себе си и т.нат.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Лари Уингет си е пич,харесвам резкият му тон и стил,определено си го бива човека!Истината боли понякога,но ми е странно преди толкова години си чел подобна книга и си в това положение.Това трябва да те накара наистина си размърдаш задника здраво и да си поставиш ясни цели и какво искаш да постигнеш в живота,но и да действаш в тази насока,така,че все едно от това зависи живота ти,все едно си някъде в смъртна опасност и нещата изцяло зависят само от теб дали ще оцелееш! :wink:
Не забравяй,че всичко което го правиш е за теб,за твое добро и че не си сам! :)
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
trend

Мнение от trend »

Книгата ти дава информация, оттам всичко е в ръцете на получилия информацията. Казах ти че книгата имаше ефект тогава, но не съм я учил наизуст. Сега целта ми е да изчистя емоц. проблеми с ТЕС и за това е темата, да не се отклоняваме.
Публикувай отговор