Хашимото - дневникът на Вяра

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

води до прескачане ту в едната ту в другата реалност
Т.е. ту вярваш в себе си ту не, ами да ще стане да прескочиш и аз съм така, но прескачането ще става по-често и за по-дълго , докато го осъзнаеш в дълбочина. Така си мисля!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Изчистих с ТКФ корените на това, че не вярвам на себе си, че не мога да се справя сама. Че ако правя нещо сама, то никога не е както би трябвало да бъде. Те бяха естествено в детството.
Per aspera ad astra!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Ха, има някакво знамение във факта, че именно на предходното мнение, , получих титлата майстор. Не, че се чувствам майстор, но явно това не е случайно. Сигурно някой иска да ми каже, че за да стана майстор, трябва повече да вярвам в себе си, а по-малко в авторитети. А защо не, Ния, да вярвам 100 % в себе си и 0 % в авторитети.
Продължавам с предизвикателството.
В момента се чувствам прекрасно. Без да съм в ЧО. Оценявам сегашният миг и му благодаря.

Разбрах, че аз сама саботирам с подсъзнанието си, успешното развитие на нещата ми в онази община. Защото съм научила като малка, че моите интереси нямат никакво значение. Важни са интересите на останалите. И понеже възнамерявам да продам един имот, чийто съсед е братовчед ми, а той иска да го продам на него, но ми каза, му се вижда скъп, та така, аз естествено чувствам вина. Въпреки, че според останалите които искат да го купят му го продавам за без пари. Ей, детство!
Per aspera ad astra!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

По-скоро Иван е прав, че щитовидната ми жлеза е моята "слаба брънка" и е индикатор за блокиране на енергия с какъвто и да е заряд в мен. Тъй като на свръх-положителни емоции, изпитвам същите симптоми
vqra, няма да се уморя да повтарям, че именно убежденията творят реалността ни. Енергията следва вниманието. Ти непрекъснато се наблюдаваш. И си отглеждаш хашимотото като домашен любимец. Сама виждаш, че съзнанието ти контролира болката и въпреки това продължаваш да си привързана към усещанията в жлезата.

Знаеш ли, преди няколко години ме диагностицираха с хиперфункция на жлезата. Пих 2 г. лекарства. След това хормоните горе-долу бяха в норма, но жлезата си беше в почти същото състояние като преди. Това беше последното ми ходене по лекари и пиене на лекарства. Избрах да се чувствам добре и повече да не мисля за болести. Забравих за жлезата, както и забравих, че 25 г. съм имала сенна хрема.

Убеждението ми, че симптомите са блокирана жизнена енергия се претворява в реалността. Честото ми пребиваване в ЧО и еуфочувството, което изпитвам кара енергията ми да тече свободно. Ако почувствам нежелано чувство, просто го приемам - нито го осъждам, нито го потискам. Самият акт на приемане го кара да се стопи. Забелязах и друг ефект - живея непрекъснато тук и сега. Изобщо не се сещам за минали случки. Мисленето ми се свежда до неща в сегашния момент. А в сегашния момент противоречия няма. Той е такъв, какъвто е.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

MagicWoman написа: vqra, няма да се уморя да повтарям, че именно убежденията творят реалността ни. Енергията следва вниманието. Ти непрекъснато се наблюдаваш. И си отглеждаш хашимотото като домашен любимец. Сама виждаш, че съзнанието ти контролира болката и въпреки това продължаваш да си привързана към усещанията в жлезата.
Благодаря ти, за това, че няма да се умориш да ми повтаряш.
Има нещо тук, което не мога да си обясня. Знам, чувствам с всичките си сетива онова, което ми казваш и въпреки всичко подсъзнателната програма се включва понякога като автомат /на автопилот/, а съзнанието ми не се включва, за да го отбележи и да каже: "Стига вече, изтъркана си, махай се"

Може би е нужно време - ти да не се уморяваш да ми повтаряш, а аз всеки път съзнателно да проследявам всеки опит на програмата - вирус да се стартира, и да не и позволявам.
Спомних си за онзи клип, който Алиса публикува в темата ти: http://vbox7.com/play:f41a6533 Сигурно д-р Липтън, ме е убедил, че нещо за да стане навик иска повторения и време.

По всичко изглежда явно, че не бива да чета и гледам никой авторитет, а трябва 100 % да вярвам на интуицията си, тъй като има огромна опасност същия да ме убеди в нещо не полезно за мен. ;) /шегувам се/. Мнооого се радвам за теб и начина по който си се справила с проблемите. Аз изобщо много ти се радвам за всичко :)

Разбрах те прекрасно, но за сега мисля да продължа с предизвикателството, защото точно това предизвикателство е много забавно и интересно, тъй като без да възнамерявам съзнателно, ме въвежда в състояние на Енергийна трансформация, и понеже ми се случва за първи път, се забавлявам.
Per aspera ad astra!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

vqra написа:Доста интересна за мен беше третата ми ТЕС серия а днес, от новото Предизвикателство. Изпаднах в нещо като транс, докато потупвах едновременно двете точки начало на веждите и точката под носа. Като някакъв далечен екот монотонно се натрапваше /наум ;)/ "Аз съм чист проводник на енергии от всякакъв тип", "Аз съм невероятен проводник на енергии от всякакъв тип" и сякаш фразата се сменяше от само себе си. Аз бях наблюдател. Може би това се нарича спонтанна визуализация, нямам идея. Наблюдавах някакъв много приятен танц от течащи цветни плетеници в себе си. Имаше в жълто, зелено, лилаво, синьо. Нямах представа коя на каква емоция съответства, но знаех, че това са емоции.
Щитовидната ми жлеза се явяваше нещо като кръстопът. Видях някакво запушване от дясно /точно където обикновено се явява болката/ Разстопих го. Течащата жълта енергийка продължи пътя си, като премина през мястото на болката в ЩЖ. Затанцува си надолу и запътешества към десния крак. В момента ЩЖ, не ме болеше, чувствах само лека тежест от дясно. По време на протичането на ен-я през тази точка почувствах леко импулсивно боцкане, което премина от само себе си.
Това е много интересно: три правиш КС с елементи на ТЕС.
Ще ти дам една идея: Всеки път когато изпиташ някакво усещане в жлезата - тежест, боцкане и т.н. си казвай, че тези усещания са свързани с това, че жлезата се лекува в момента, т.е те са положителни. Всъщност аз мисля, че това е точно така, защото ти си в ЧО и визуализацията ти преминава през тези усещания /боцкане/ водещи до преминаване на дискомфорта. Ти визуализираш лечебния процес и това се случва действително.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

vqra
Спомних си за онзи клип, който Алиса публикува в темата ти: http://vbox7.com/play:f41a6533 Сигурно д-р Липтън, ме е убедил, че нещо за да стане навик иска повторения и време.
Ах, ах! Доктор Липтън обаче, не знае, че ти разполагаш с ТЕС и др. такива и по този случай, не е нужно просто да чакаш да мине време, повтаряйки нещо ново, като убеждение...Филмът, който Иван е качил във форума е, за да покаже и че науката вече е стигнала, до проумяването на механизма приемане- предаване, енергия- материя и че е възможно всеки от нас ,сам да се препрограмира. Друг е въпросът с коя от всичките техники.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Alisa написа: Ах, ах! Доктор Липтън обаче, не знае, че ти разполагаш с ТЕС и др....

Оказа се обаче, че знае за КС /MagicWoman спомена, че Будистка пълна осъзнатост и КС е едно и също/

Абе да ти кажа и при ТЕС, донякъде се използва повторение/затвърждаване. Защо иначе Предизвикателството да се прави по 10 пъти на ден известен брой дни /на който колкото му е нужно/.
Per aspera ad astra!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

vqra
Alisa написа:

Ах, ах! Доктор Липтън обаче, не знае, че ти разполагаш с ТЕС и др....


Оказа се обаче, че знае за КС /MagicWoman спомена, че Будистка пълна осъзнатост и КС е едно и също/

Абе да ти кажа и при ТЕС, донякъде се използва повторение/затвърждаване. Защо иначе Предизвикателството да се прави по 10 пъти на ден известен брой дни /на който колкото му е нужно/.
Това, че става дума, за едно и също състояние, не значи автоматично , че докторът знае за КС, още по-малко заради това, че Диана, го е казала, а тя не казва това, забележи! С което искам да ти посоча, че има още за чистене "избирателното ти внимание, при възприемане на информация" и "авторитети"-темата.
Предизвикателството е измислено от Иван, според мен заради българската публика от една страна ( той самият твърди, че е адаптирал ТЕС за нашата аудитория), от друга, хората са свикнали да приемат хапче- т.е. да "гълтат" Предизвикателството,е преход, докато си поочупят клишираността и почнат да влизат в час със себе си и ТЕС. Който може да борави свободно с ТЕС, може само от много добре формулирана декларация ( на базата на добро вслушване в себе си-интуиция, осъзнаване, дълга работа и натрупан опит с някоя техника...) и от раз, да се препрограмира! Много е индивидуално.
Такива ми- ти работи!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Alisa написа:vqra

Това, че става дума, за едно и също състояние, не значи автоматично , че докторът знае за КС, още по-малко заради това, че Диана, го е казала, а тя не казва това, забележи! С което искам да ти посоча, че има още за чистене "избирателното ти внимание, при възприемане на информация" и "авторитети"-темата.
Разбрах, Благодаря ти много Алиса!


И все пак някой би ли ми обяснил какво всъщност е Будистка пълна осъзнатост, за да не си го съчинявам? Или е индивидуално за всеки будист ;)))) ?

такивамитиработи ;)
Per aspera ad astra!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Вчера по обяд правих Предизвикателството, което Иван ми предложи, и докато се потупвах по точките се яви и еуфочувството в слънчевия ми сплит. Сигурно ще ви се стори странно, но това чувство на топлина, радост, сигурност и спокоствие /нямам думи да го опиша/ си стоя там в слънчевия ми сплит, чак до вечерта. Чувствах се изключително "тук" и "сега" и се сливах някак си с всичко.
След обяд на курса по английски се опитах да помогна на една мацка до мен, която беше в истерия, че курсът бил интензивен, че програмата не била направена както трябва, че не и стигало време да учи , че щяла да се отказва, че не можела да ходи и на работа и да учи и бляблябля. Тя е от онези хора, от които е за предпочитане да не влизаш в спор /чудно защо и тя си яде жлезата/. Иначе е голяма симпатяга.
Наблюдавах реакциите и, слушах думите и Виждах проблема и. Еуфочувството си беше в мен. "Насочих го" към нейния проблем. Казах и, че проблемът си е в нея и че е нужно само да спре да се самобичува и да се осъзнае. Тя започна да защитава онова, което би следвало да изчисти, като майка-орлица. Използва какви ли не фрази, които преди биха ме накарали да се почувствам слаба и неуверена . Дори имаше фрази от рода: "не ме нервирай и ти сега!", "аз съм доста по-голяма от теб, слушай ме!" и т.н.
Увереността ми не помръдна. Ставаше все по-голяма и по-голяма и по...
Виждах как тя започна да губи увереност, започна да разсъждава по-спокойно и осъзна проблема си. Аз бях в някакво състояние м/ду пълно съзнание и КС. Не знам какво е, но еуфочувството си го имаше чак до вечерта. И това не бях аз, такава каквато се познавам. Онази страхливата Вяра, мацката щеше да сдъфче и изплюе още с първото си нападателно изречение и Верка щеше да си свие перушинката и да си замълчи.

От мен се излъчваше такова спокойствие и увереност, както никога до сега. Ей сега, докато написах предходното изречение и еуфочувството се яви отново.

Моля ако някой знае да ми обясни какво значи всичко това? Не разбирам. Не съм викала еуфочувството, то се явява само, по навик някак си. Но е хубаво.

таквизмитиработи ;)
Последно промяна от vqra на 16 Юни 2011 17:50, променено общо 1 път.
Per aspera ad astra!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Някой, ти казва: ДЕРЗАЙ!
...правих Предизвикателството, което Иван ми предложи, и докато се потупвах по точките се яви и еуфочувството...
Еми точно това е станало!:lol: :lol: :lol:
Позволила си си да бъдеш ТИ и да правиш, каквото ТИ е необходимо, за да оздравееш, да си щастлива и т.п. неща.
:wink: :lol:
Не разбирам. Не съм викала еуфочувството, то се явява само, по навик някак си.
Брей, че страшно! ТЕСни се! :lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Моля ако някой знае да ми обясни какво значи всичко това? Не разбирам. Не съм викала еуфочувството, то се явява само, по навик някак си. Но е хубаво.
Не мога да разбера а пък аз нещо друго, ако можеш да ми отговориш. Защо понякога слънцето така хубаво напича?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

И все пак някой би ли ми обяснил какво всъщност е Будистка пълна осъзнатост, за да не си го съчинявам?
vqra, казах, че Будистка пълна осъзнатост е ЧО, а не КС. :)
Не съм викала еуфочувството, то се явява само, по навик някак си.
Така става, когато се свържеш с Духа. В центъра си и си повече като наблюдател. За това след това отиваш до периферията, но обвивката на егото е като пластмасова камбана - нищо вече не отеква така дълбоко както преди. Аз също в началото получавах спонтанни пристъпи на блаженство. При тази връзка се отделят хормоните на щастието - серотонин, допамин и окситоцин. В началото се усещат много силно, защото са пристъпи и имаш с какво да ги сравняваш. След това започваш да живееш в едно усещане на радост и лекота.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

MagicWoman написа:
Така става, когато се свържеш с Духа. В центъра си и си повече като наблюдател.
Браво бе! Май започвам да се харесвам. :)

А си мислех, че пак не правя нещо както трябва.

Toку виж си сложила отново самолета за аватар! :D :D ;)
Последно промяна от vqra на 16 Юни 2011 23:22, променено общо 1 път.
Per aspera ad astra!
Публикувай отговор