Хашимото - дневникът на Вяра

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Хашимото - дневникът на Вяра

Мнение от vqra »

nia написа:Вяра, предполагам, че затрудненията ти с ТЕС до сега са идвали от това, че си работила само с една точка (само с емоцията или само с усещането в тялото). Опитай с двете (както всъщност си пише и в книжката, но си го пренебрегвала, или поне си се старала да се концентрираш само върху едното от двете).

Ния, до сега работих предимно с усещането в тялото ми, а именно тежест и болка в областта на гушата. Нямам представа каква емоция ги причинява. Работих с тази декларация-предизвикателство толкова дълго време и считах, че имам успех, но за съжаление не беше траен, все се завръщаше, а и днес отново чувствам отвратителната болка и тежест в гушата ми. Спрях с предизвикателството още щом Иван ми каза, че да нямаш резултати и да продължаваш да правиш едно и също се считало за признак на обезумяване. За себе си разбрах, че ако работя само с физическото усещане, явно няма да имам никога траен резултат. Поне с начините по които правих Предизвикателството до момента. Сега се чувствам дорасла да променя нещо. Вярвам безрезервно, че ще успея да възстановя нормалната функция на жлезата си и да се спася от тази ужасна болка в гушата ми. Благодаря на всички за помощта, която ми оказвате. За мене всяка ваша дума е ценна.

С КС се научих как да карам болката в гушата ми да да изчезва веднага. За съжаление и с тази техника болката след време се завръща отново. Явно трябва да заложа на нещо по-глобално от болката, но не знам какво е то. "Сириус" има съвсем ново значение за мозъка ми. Даже ми се драйфа като се сетя за другия дневник.
С ТКФ отдавна изчистих всички случки покрай напускането ми от предишната работа. Там беше една много гнила и откачена система, с която не успях да се преборя. Губя времето си на сегашната ми работа, тъй като бизнеса замря. Не знам с каква работа да се захвана, която да ми носи удоволствие и радост. Общо взето това са проблемите ми. Всичко друго е ОК.

Защо ли се явява отново това напрежение точно сега? В петък се вбесих в една община. Бях подала молба с приложен мой оригинален документ и имах входящ номер. Оказа се, че са изгубили документа. Никой не знаел къде е. Наистина се вбесих. Тъй като това не се случва за първи път, реших да напиша жалба до погорестоящите. Помислих си, че може би няма да има никакъв ефект от тази жалба, както нямаше едно време никакъв ефект и от възражението, което написах, когато ме изгониха от работа, поради поставена най-ниска оценка в годишната атестация, в която всяка дума беше лъжа. Почувствах се отново беззащитна. Че не мога да се справя с несправедливостите в тази държава. Може би тази жалба ми е напомнила с нещо на онази жалба, която писах навремето и никой не и обърна внимание. И това е провокирало напрежението в гушата ми не знам. Снощи казах на малката, че имам нож забит от дясно в гушата ми и тя много ме изненада, когато ми каза: "Така ли? Затвори си очите, мамо, ей сега ще го извадя!" Изсценира изваждане на ножа, даже ми сложи лепенка след това. Беше много забавно. Най-интересното беше, че болката и тежестта отшумяха след минута.
Но днес отново се завърнаха.
Per aspera ad astra!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

vqra:
Не знам с каква работа да се захвана, която да ми носи удоволствие и радост.
Защо не поработиш върху емоциите в тази посока първо и после след като виждаш,че физическата болка не е начина да се освободиш от нея като я тесаш,да помислиш и започнеш да работиш върху емоции,в теб е пълно поне,не е като да няма!Следвай интуицията си! :wink:
Замисли се и върху друго,има ли нещо в теб с което не искаш да се разделиш?
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра, ще ти кажа как аз бих разсъждавала в твоята ситуация:

Няма начин да знам какво ми причинява тази болка (болест) и не бих седнала да гадая, защото това е гадаене. Първия въпрос, който ще си задам е какви емоции тази болка причинява на мен и ще работя с тях (тук вече ще имаш две точки – емоция + къде в тялото я усещаш). Защо най-напред ще направя това? Болката идва от подсъзнанието, а за да говоря с подсъзнанието трябва да съм в чисти взаимоотношения с него, т.е. например да не го обвинявам за това, че ми предизвиква болката, ако го обвинявам, да не му се съдя, че това се случва, ако пък съм си харесвала нещо в ситуацията, например „С хапчетата живота е толков по-лесен” - ще му покажа, че вече не мисля така, ако ми е жал за себе си поставена в тази ситуация – ще поработя с това и т.н. и т.н., ще махна всичко, което изпитвам спрямо болката и болестта и то с ясното разбиране, че не подсъзнанието ми е причинило тази болест, а аз съм го принудила и затова се е стигнало до болестта. На ТЕС език – това са ПО-тата, но не минаване просто по списъка на Иван и заминаване, а много индивидуално адаптирано към моя случай, точно това, което аз чувствам спрямо болестта (ако чувствам нещо, разбира се).

След като напълно си изчистим взаимоотношенията, пак изхождайки от идеята, че трудно се говори с подсъзнанието, много на дълбоко е, за да влезем в някаква комуникация с него бих го бомбандирала (не с лошо, използвам тази дума в смисъл „активирала”). На ТЕС език – Предизвикателство. Но истинска бомбандировка с поне 10 теса на ден за 1 месец поне. От бомбандировката подсъзнанието се раздвижва, а с визуализациите му обяснявам какво търся, какво целя. От бомбандировката ще излязат сънища, спонтанни визуализации, картинки (това вече са истински „думи” на подсъзнанието и в тях е истинската причина да ме боли). Те трябва да се тълкуват и ето тук чак аз ползвам ГНМ или другите книги, даващи тълкувания. Всяко разтълкувано нещо (събитие от живота ми на което ме навежда съня + емоция на която ме навеждат спомените или тълкуванието) е вече повод за ТКФ или просто ТЕС, КС. Тези събития вече ще носят и емоция, и прикачено усещане в тялото (двете точки си ги има). Тези две точки бих използвала не само за правене на ТЕС, но и директно за влизане в ЧО, докато заряда им трайно стане 0 (трайно, не само в момента веднага след КС или ТЕС, а ще го следя и в рамките на следващите дни). И така едно по едно, изчистване на всичко дошло от интуицията по време на Предизвикателството, докато болката стане минало, т.е. подсъзнанието ми се почувства ОК по отношение на това някогашно нараняване, което не то е причинило на мен, а аз на него и то не защото съм била звяр, а защото съм била непросветена, непорастнала, притисната от обстоятелствата, уплашена, несъвършена, с което пък аз съм си напълно ОК сега – винаги ще бъдем несъвършени, защото така сме устроени, действителността винаги ще бъде по-мало или повече сложна за нас, но това не ни прави лоши :) .

Вяра, и пак помисли по това, което ти казах за зануляването, защото с тази нова тема пак ме наведе на тази мисъл. В момента ти не зануляваш постигнатото до тук, което е много, повече отколкото можеш да осъзнаеш, а просто се рестартираш, като компютър, който е зациклил, но не си е загубил информацията :) .
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

nia:
Вяра, и пак помисли по това, което ти казах за зануляването, защото с тази нова тема пак ме наведе на тази мисъл. В момента ти не зануляваш постигнатото до тук, което е много, повече отколкото можеш да осъзнаеш, а просто се рестартираш, като компютър, който е зациклил, но не си е загубил информацията.
Защо се рестартира?Явно има причина,смърт без причина няма......не е ли нещо което в нея иска да и каже,че трябва да се върне и започне от някъде където е била,но се е отклонила от правилният път?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

"Въпреки, че ЩЗ ми е индикатор за негативни емоции, които задържам в себе си и които е добре просто безрезервно да изпитвам, аз ........... Обичам ЩЗ и й благодаря за прекрасната работа, която е свършила за мен досега. Обещавам да не я товаря повече с негативни емоции, а да ги пропускам да преминат през мен. Избирам да съм чист проводник на енергия от всеки вид."

НФ - "Аз съм чист проводник на енергия от всеки вид."

:idea: за следващо предизивикателство.
Последно промяна от ivangp на 13 Юни 2011 09:10, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Гена, за мен думата "рестарт" не означава смърт, а излизане от цикъл.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Mного ви благодаря. Започвам го още от този момент. Най-малко 10 ОК
Per aspera ad astra!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

nia написа:Гена, за мен думата "рестарт" не означава смърт, а излизане от цикъл.
Така е,използвах просто в случая този пример който ми дойде наум и първо казах,че явно има причина и после давам друг нагледен пример,но не означава че го сравнявам със смърт!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Аз пък, с тази нова тема, усещам първата истинска стъпка към обновление на Вяра. Усещам промяната й и силния заряд, които вече я е понесъл.
Давай на МАХ! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Благодаря на всички ви!

Включих след всяка ОР и Темпорално потупване на Дона Идън

По продължение на темпоралната кост потупвам от ляво с:
"Не задържам никакви енергии в себе си"
От дясно: "Енергиите преминават безпрепятствено през мен"

:D
Per aspera ad astra!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Доста интересна за мен беше третата ми ТЕС серия за днес, от новото Предизвикателство. Изпаднах в нещо като транс, докато потупвах едновременно двете точки начало на веждите и точката под носа. Като някакъв далечен екот монотонно се натрапваше /наум ;)/ "Аз съм чист проводник на енергии от всякакъв тип", "Аз съм невероятен проводник на енергии от всякакъв тип" и сякаш фразата се сменяше от само себе си. Аз бях наблюдател. Може би това се нарича спонтанна визуализация, нямам идея. Наблюдавах някакъв много приятен танц от течащи цветни плетеници в себе си. Имаше в жълто, зелено, лилаво, синьо. Нямах представа коя на каква емоция съответства, но знаех, че това са емоции.
Щитовидната ми жлеза се явяваше нещо като кръстопът. Видях някакво запушване от дясно /точно където обикновено се явява болката/ Разстопих го. Течащата жълта енергийка продължи пътя си, като премина през мястото на болката в ЩЖ. Затанцува си надолу и запътешества към десния крак. В момента ЩЖ, не ме болеше, чувствах само лека тежест от дясно. По време на протичането на ен-я през тази точка почувствах леко импулсивно боцкане, което премина от само себе си. След 15 минути се върнах от където бях отлетяла и продължих с предизвикателството. За първи път изпитах нещо подобно на ефекта на КС, по време на ТЕС. А може би беше ТЕС и ЕТ в съчетание. Така изглежда. По време на ТЕС долових някаква мисъл, която окачествих за важна, но след съня /а изживяването беше подобно на сън/ не си я спомнях. Ако си спомня какво беше, ще го напиша. :oops: ;)
Per aspera ad astra!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Спомних си.

По време не преживяването си помислих, че щитовидната ми жлеза ме копира. Т.е. мързелива е, така както мене ме мързи от известно време насам. В момента разбирам и защо одеве го забравих. Тъй като имах явното намерение да го споделя тук, а вероятно нещо в мен ме спира да си призная такова нещо и не знам коя част от мозъка ми реагира със забравяне. Не знам дали съм споменавала до сега, че много често ми се случва да забравям.
Per aspera ad astra!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

vqra, има една теория, даже няколко, за паралелните реалности, но само тази на Пенроуз включва и гравитацията, а гравитацията е енергия. При КС мигновените резултати се обясняват с преминаването на друга жизнена линия. А резултатите - с очакванията. Тези, които са най-правдоподобни за нас, изискват най-малко енергия и ако това е свързано с насочването на вниманието ни отново към болестта, приплъзването става автоматично в старата реалност. Според мен, ти точно това правиш - непрекъснато прескачаш от едната в другата реалност. Помисли върху това. :idea: Имам чувството, че непрекъснато търсиш одобрение. Чувстваш се прекрасно с КС. Но изпитваш сякаш чувство на вина, ако не правиш ТЕС. Бъди вярна на себе си, не на външни авторитети. Подложи на съмнение и моите думи. Начинът по който се чувстваш е твой избор. Опитът е единственото мерило за това кое, как действа. Вслушай се в себе си, в тишината. Цялото знание е закодирано в ДНК на клетките. Това, което четем или слушаме често ни помага просто да си го спомним.

Бях споменала за един мой познат, който премахна тумор на гърдата с КС. Жената няколко дни беше без тумор, бучката просто изчезна. Тя беше в еуфория. Синът й каза "видя ли мамо, казах ти, че нищо ти няма". Развитието на историята обаче не беше с щастлив край. Тя се върна в родния си град, където я подхванаха роднините с нападки луда ли е да вярва на такива неща и да отива да се изследва. Всичко това в комбинация с гледачка, която й казала, че я вижда на операция. И тя отиде на операция...
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

vqra, това което е станало, за мен е превъзходно творение на твоята същност, която ти явно се успяла, да освободиш т.е дала си и възможност, да действа в твоя полза! Браво! Страшен напредък! Тук няма абсолютно никакво значение, какво е, как се казва, кой го е обяснил, защото то си е ТВОЕ! Продължавай!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

MagicWoman написа:vqra, има една теория, даже няколко, за паралелните реалности, но само тази на Пенроуз включва и гравитацията, а гравитацията е енергия. При КС мигновените резултати се обясняват с преминаването на друга жизнена линия. А резултатите - с очакванията. Тези, които са най-правдоподобни за нас, изискват най-малко енергия и ако това е свързано с насочването на вниманието ни отново към болестта, приплъзването става автоматично в старата реалност. Според мен, ти точно това правиш - непрекъснато прескачаш от едната в другата реалност. Помисли върху това. :idea:
И аз вярвам на тези теории. Тук някъде, Иван също споделяше за случаи на човек, болен от рак, с голямо подобрение и колко бързо се влошил, след като "авторитети" му казали, че това не се лекува, и той съответно повярвал.
Не, MagicWoman, мисля, че в моя случай това не е точно така. По-скоро Иван е прав, че щитовидната ми жлеза е моята "слаба брънка" и е индикатор за блокиране на енергия с какъвто и да е заряд в мен. Тъй като на свръх-положителни емоции, изпитвам същите симптоми. Аз вярвам безрезервно в КС, ТЕС и други. Нямам никакви съмнения.

Това за което ти говориш, може да е в сила донякъде за частта, че не винаги вярвам на себе си, че точно аз ще успея и именно това да води до прескачане ту в едната ту в другата реалност. Но в случая нямах болка и напрежение мнооого дълго време и то се появи, след като се вбесих в общината на една крайна несправедливост спрямо мен. Не се появи в следствие на нечия провокация, на Невяра и други.
Имам чувството, че непрекъснато търсиш одобрение. Чувстваш се прекрасно с КС. Но изпитваш сякаш чувство на вина, ако не правиш ТЕС. Бъди вярна на себе си, не на външни авторитети. Подложи на съмнение и моите думи. Начинът по който се чувстваш е твой избор. Опитът е единственото мерило за това кое, как действа. Вслушай се в себе си, в тишината. Цялото знание е закодирано в ДНК на клетките. Това, което четем или слушаме често ни помага просто да си го спомним.
Едно време непрекъснато търсех одобрение. Сега - все повече и повече не ми пука кой какво ще си каже за мен. Моят свят е лично мой и само аз държа разковничето и имам власт над емоциите си.
Но не съм се доверила все още на себе си. Имам доста работа по този въпрос. В момента съм нещо такова - нито на авторитети, нито на себе си :)

За това, което ти се струва, че изпитвам вина, ако не правя ТЕС, АБСОЛЮТНО ГРЕШИШ! Във форума всеки, който ме познава, ще ти каже, че това не е истина. Това, че започнах с предизвикателсво, не значи по никакъв начин, че пренебрегвам КС. Смятам да използвам и двете /а и всичко, което сметна за добре/.

Все още има много неща, които не са ми ясни за КС.

Реших да си отговоря на въпросите, по предложение на Ния, а именно Какви емоции ми причиняват /не откъде идват/ стягането и болката в гушата?

При ТЕС за да си отговоря на тези въпроси, първо бих размишлявала в/ху тях, потупвайки точките и бих ги записвала. След това бих размишлявала къде в тялото ми чувствам съответно всяка емоция /това да си кажа ми е много трудно за преценка, тъй като освен стягане в гушата нямам други усещания, поне с такъв заряд, че да мога да ги идентифицирам/
След това всяко едно третирам с ТЕС, до нула и проверявам дали няма да се възвърне в рамките на няколко дни.

Цялата тази процедура от предложението на Ния, ми се видя доста сложна, имайки предвид колко магическо действие има КС и реших да измисля начин да постигна същото с КС. Направих го по следния начин, ти ще кажеш има ли нещо общо с КС и, ако няма, по какъв начин бих могла да го направя.

Направих КС с общо намерение: "Разбирам какви емоции изпитвам в следствие на проблема болка и напрежение в гушата ми" Сложих двата показалеца, след 10 секунди регистрирах както винаги много силно еуфочувство в слънчевия ми сплит. До тук, съгласно КС всичко правя както трябва, но КС казва, че не бива да допускаш мисли. Трябва да изчакам след КС, и тогава да се запитам, или по време на КС трябва да се запитам, не знам.

Аз повреме на еуфочувството се запитах. И излезнаха следните аспекти:
-отчаяние, че точно аз няма да мога да се излекувам
-страх, че не постъпвам разумно, защото не си пия хапчетата от година и половина а това стягане/болка се връщат отново и отново
-обвинение, че си причиних всичко това, защото бях тъпа и упорита и останах в среда на огромен стрес повече от година на предишната ми работа, без дори да ми хрумне да се махна от там
- тъга от много неприятния дискомфорт

Прекъсвах КС, т.е. махах си показалците, за да записам онова което ми хрумва, за да не ги забравя. Не знам какво състояние съм била, след като развалях триъгълника, но еуфочувството си го имаше с пълна сила.

След това направих КС с намерение "Безрезервна вяра, свободна от отчаянието, че точно аз няма да мога да се излекувам"

По подобен начин изчистих всичките стопери. Много бързо. С КС.
Последно промяна от vqra на 14 Юни 2011 20:12, променено общо 1 път.
Per aspera ad astra!
Публикувай отговор