Схванат врат, секнат кръст

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Mary089, приблизително правилно си разбрала, затова ТЕСай конфликтите, докато са активни, т.е. пресни, че иначе може да стане по-лошо.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Днес приятелката ми започна да се занимава в градината с не толкова тежка и физическа работа и се оплака,че кръста я боли.Изненада се,а аз и казах,че ако има нещо,не е нужно да е от сега,а е трупано с годинките.По принцип е била на ТЕС семинар,но почти не ползва техниката.Знам за тази тема и веднага и дадох идеите които са отработени тук и видя,че има ефект.Сега е момента да я насоча да остави тези рейки и да си поработи по някои проблеми с ТЕС. :D
Хубаво е,че и двамата владеем енергийни техники и си помагаме взаимно.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

Схванат врат,секнат кръст

Мнение от iglika »

може ли да се включа и аз тук и да ви попитам, мислите ли , че световъртеж и гадене, които според лекарите се дължат на шипове във врата/имам ги/, може да са същото , което цитирате за болки в горния край на гръбнака. Би ми помогнало да знам каква емоция да тесам.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз мисля, че трябва да ТЕСаш всички негативни емоции. Като ги изчистиш ще ти изчезнат всички болки. Не се връзвай много много на това, което пише този и онзи за връзката между дадена емоция и мястото на болката, защото, ако имаше пряка връзка, болката нямаше да се мести из тялото при адресиране на негативните емоции. А тя често се мести. Сама ще го установиш като поТЕСаш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

схванат врат, сецнат кръст

Мнение от iglika »

И аз така мисля, защото като чета Луиз Хей не всичко се връзва с моите усещаня , а и ми мирише на бизнес. Това е като със сънищата - всеки има различни метафори на преживяното.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

ivangp написа:Mary089, приблизително правилно си разбрала, затова ТЕСай конфликтите, докато са активни, т.е. пресни, че иначе може да стане по-лошо.
с "малко" закъснение отговарям: ТЕС-ах всички конфликти - в резултат на 5-ия ден ми изби херпес-зостер, който учудващо бързо за джипито ми прегоря и изчезна... :) Сега дори не си спомням какъв точно беше конфликтът, който тогава ме тормозеше :) :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Re: Схванат врат,секнат кръст

Мнение от гената »

iglika написа:може ли да се включа и аз тук и да ви попитам, мислите ли , че световъртеж и гадене, които според лекарите се дължат на шипове във врата/имам ги/, може да са същото , което цитирате за болки в горния край на гръбнака. Би ми помогнало да знам каква емоция да тесам.
Лиз Бурбо за гадене пише следното:човекът,който има гадене,се чувства застрашен в този момент от някого или някакво събитие.Отвратен е от това,което се случва,защото не е това,което очаква.Или пък изпитва подчертана погнуса от някого или нещо.Възможно е също така да бъде и отвратен.
При бременните жени се среща гадене,защото се затрудняват да приемат промените.Надебеляват,тялото им се деформира и изпитват страх дали отново ще изглеждат както преди.

Посланието,което получаваш чрез гаденето,е да промениш начина си на мислене за това,което става в живота ти в момента.Вместо да се подготвяш да се отхвърлиш или да отхвърлиш някого или нещо поради своето отвращение,по-скоро погледни както те плаши в този човек или това събитие.Възможно е да драматизираш положението или да нямаш достатъчно силна връзка с всичките си възможности и със способността си да се изправиш лице в лице с това,което ти се случва.Обичай се повече-вместо да ти прилошава на сърцето,сърцето ти е щастливо.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Проблемът във врата е указание на гъвкавост в човека,който страда от болки в тази област.Такъв човек не иска да се изправи пред дадена ситуация,защото не може да я контролира както му се иска на него.Страхува да се види или чуе какво става зад гърба му,също както сковаването във врата му пречи да си обърне главата назад.Прави се,че не го засяга,но всъщност преживява силни емоции.

Тази болка е тук за да ти покаже,че причината,поради която не искаш да се изправиш срещу това положение,не е полезна за теб.Това умствено поведение те кара да се сковаваш и не ти помага да намериш решение.Ако се страхуваш от това,което може да ти се случи зад гърба,разбери че този страх е много повече плод на въображението ти,отколкото действителен.Препоръчвам ти да го провериш с хората,за които става дум и да изразиш пред тях едновременно това,което смяташ,и това от което се страхуваш.
За да си помогнеш повече,провери дали сковаността на врата не ти ти пречи да правиш с глава знаците да или не.Ако да ти е трудно,причината поради която не си позволяваш да го кажеш на някого или на някаква ситуация,не е правилната.Открий страха,който ти пречи да кажеш да.Препоръчвам ти след това да направиш проверка с въпросният човек дали страхът ти е наистина оправдан.Накратко,ако твоята болка ти пречи да кажеш да,твоето тяло казва,че за теб ще е абсолютно полезно да кажеш да.То ти казва,че упорството ти,твоята липса на гъвкавост,ти вредят много,понеже не ти помагат в това,което преживяваш.Ако не ти е трудно,следва същият процес,но с не,вместо да.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Svetlia
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Окт 2010 12:17

Мнение от Svetlia »

Да се включа в темата и аз, за да не пускам нова. От 10-на и повече дни имам някакво схващане ли, сецване ли, не знам как да го определя точно, в долната лява част на кръста. Предполагам, че е някакъв прищипан нерв или нещо от сорта.
Супер странното в случая е, че за пръв път не мога да изчистя болка с 1-2 ТЕС-а. Всеки ден поне по 1-2 ТЕС-а правя и в общи линии няма ефект, а вече отиват две седмици да станат. Явно нещо гнило има в Дания, но не мога да го свържа с нищо, освен със самата болка, затова и тесам с: Въпреки, че чувствам изключително силна и остра болка в лявата част на кръста, аз...
Засега обаче безрезултатно. Ако някой има някаква идея ще съм му благодарен да я каже.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Някакви притеснения и страхове свързани с пари има ли?Преумора от много работа която пак е свързана с парите?
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Svetlia,
1. помисли как те кара да се чувстваш тази болка, дефинирай най-точно емоцията и си направи фразата с нея. Например чувстваш се притеснен, объркан, спънат, неразбиращ..безполезен, претоварен..."Въпреки че от тази остра болка в ляво от кръста се чувствам притеснен, аз... "
2. Правиш си декларация от това: "нещо гнило има в Дания, но не мога да го свържа с нищо" въпреки това, аз..."
и "въпреки че ТЕСам тази болка "безрезултатно", аз..."
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Пробвай с----приемам я,приветствам я,благодаря и,приятел съм на болката.При мен даде много бърз резултат :D После тесай за всичко ,което по-горе са те посъватвали :D пък да видим :D
Svetlia
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Окт 2010 12:17

Мнение от Svetlia »

Преди всичко БЛАГОДАРЯ на отзовалите се !
гената написа:Някакви притеснения и страхове свързани с пари има ли?Преумора от много работа която пак е свързана с парите?
С парите сме в много добри взаимоотношения, и от работа не се чувствам преуморен, така че не знам в тази посока.
Alisa написа:Svetlia,
1. помисли как те кара да се чувстваш тази болка, дефинирай най-точно емоцията и си направи фразата с нея. Например чувстваш се притеснен, объркан, спънат, неразбиращ..безполезен, претоварен..."Въпреки че от тази остра болка в ляво от кръста се чувствам притеснен, аз... "
2. Правиш си декларация от това: "нещо гнило има в Дания, но не мога да го свържа с нищо" въпреки това, аз..."
и "въпреки че ТЕСам тази болка "безрезултатно", аз..."
:wink:
Даже не се бях замислял в подобна посока, но е интересен подход. Единственото чувство, което усещам по неѝн адрес е лек яд, че ми спъва тренировките.
А точка 2. е още по-интересна и ще я осъществя днес, да видим какво ще излезе.
fif42 написа:Пробвай с----приемам я,приветствам я,благодаря и,приятел съм на болката.При мен даде много бърз резултат :D После тесай за всичко ,което по-горе са те посъватвали :D пък да видим :D
И това досега не съм го опитвал, така че ще направя такъв тес и ще видим.

---
Само да кажа, че след вторник вечер като си описах ситуацията, в сряда бях много по-добре, направих и няколко теса само за болката, както по-горе съм казал, и сега почти нямам болка в лявата част на кръста, но пък се появи на гърба отдясно, долу-горе по средата - за моя радост не така остра както другата беше.
Луда работа е това с болките и търсенето на емоционалните им корени. Чак понякога се питам ВИНАГИ ли има емоционален корен ? Нали ако се плесна пред някой климатик най-вероятно ще се схвана, но дали ще има емоционален корен ?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:lol: :lol: :lol: Svetlia, сякаш хич не си чел нито книга за ТЕС нито форума!
Направи си и декларация с "болката се мести". Освен това с "трудно ми е да се разделя с тази болка", "не искам, да се разделя с тази болка", "не знам, кой ще съм, без тази болка"...и в този дух- все варианти за наличен ПО.
Дерзай!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аз този проблем със схващането на гърба от течение и дори от климатик го имах и изчистих с ТЕС.Оказа се контрола на родителите ми върху мен.А относно парите,сега ако си ок се замисли преди какво е било!В началото на темата има пример,който явно не си пробвал.
Ако има нещо,то си е в теб от години и се обажда рано или късно.Радвам,че всичко сега е ок.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор