Как се справяте с "малките тирани"?

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Как се справяте с "малките тирани"?

Мнение от mary089 »

"Малките тирани", както ги нарича в книгите си К.Кастанеда са хора, които всеки един от нас среща и, които по един или друг начин тровят живота ни. Срещала съм и определение "отровните хора", което също става....Аз лично имах множество такива около себе си - жени, мъже от всякаква възраст, споменаването на името на които ме изприщваше просто. Тесах ги доста упорито и те просто или изчезнаха от живота ми или ми станаха абсолютно безразлични, а една от тях дори взе да ме обича, докато преди това ме мразеше зверски :D Дотук добре, но остана един, когото не мога да "преглътна". Той ми е колега - или аз трябва да напусна или той, за сега обаче не се очертава такъв вариант за никой от нас. Ако ТЕС-ам нещо до настоящия момент - ОК, то се заличава, но утре пак същото и така докога?Странното е, че другите ми "малки тирани" дори бяха по-големи от този, но с тях се "оправих", а тоя ми се измъква :? ТЕС-ам всичко каквото ми дойде на ум - минало, настояще, чувства, емоции, желание да го цапардосам с нещо тежко, нежелание да му простя гадостите, които ми е правил, разтреперването само от гласа му, погнусата от вида му и от начина по който се мазни на шефовете, а с подчинените се държи като фелдфебел.....правих му и нещо като прокси с настройка да обичам себе си, защото ясно че е пълен комплексар, но почти без ефект или само временен до следващата гадост..... просто се изцедих, освен да взема верно да го убия, друго не ми остава.... :evil: :evil: шегувам се :(
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Остана само един когото не мога да ПРЕГЛЪТНА! :idea:
Гняв,яд който не мога да преглътна! :idea:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Според мен ти остава ПО-то, какво ще стане, ако се справиш и с него, ще има ли с кого и за какво да се бориш и т.п.?! Друг вариант е, да се попиташ какво от себе си откривам в него и искам ли точно това, да махна от себе си, търсиш евентуален ПО.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Приеми го :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Пробвай да се потупваш с "Избирам да скъсам всички връзки на всички нива между мен и него по най-добрия за мен и за него начин"
Като казвам на всички нива имам предвид, че може да имате кармична връзка. Тоест мисли си, че късаш връзките между вас на ниво предишни животи, ако евентуално имате такива връзки.
След това отново изтесай отношението си към него, ако има нужда. Този път може да е за последно :)
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Защо се опитваш да го промениш и да хвърляш енергия да му правиш ПРОКСИ?!
Както е каза Иван "Приеми го :idea: " и аз имам един такъв и точно, приех го такъв какъвто е и вече не му се връзвам като преди , онзи ден се опита да ме изкара от нерви но не успя приех всичко с усмивка и един мислен ТЕС , че го приемам и не се ядосвам на думите му у мазната усмивка ...
Вчера дойде пак при мен и бях COOL ...и без ТЕС мина всичко , не че ще станем приятели с него но просто не ми е дразнител вече!
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

mayadob написа:Пробвай да се потупваш с "Избирам да скъсам всички връзки на всички нива между мен и него по най-добрия за мен и за него начин"
Като казвам на всички нива имам предвид, че може да имате кармична връзка. Тоест мисли си, че късаш връзките между вас на ниво предишни животи, ако евентуално имате такива връзки.
След това отново изтесай отношението си към него, ако има нужда. Този път може да е за последно :)
Мая, много ти благодаря за идеята! Много ми допадна!:)
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Re: Как се справяте с "малките тирани"?

Мнение от Yandra »

mary089 написа:ТЕС-ам всичко каквото ми дойде на ум - минало, настояще, чувства, емоции, желание да го цапардосам с нещо тежко, нежелание да му простя гадостите, които ми е правил, разтреперването само от гласа му, погнусата от вида му и от начина по който се мазни на шефовете, а с подчинените се държи като фелдфебел.....(
Имам подобен случай и срещам същите трудности. Понеже вчера най-после прочетох по-подробно за хоопонопоно, днес когато усетих, че колежката ме дразни, започнах на ум да се обръщам към нея и да казвам думите. Постепенно тя се укроти...Много ми хареса, че мога да го направя на момента, без да мисля какво ме тормози и как да си формулирам фразата. Успокоих се на момента, а довечера мога да си продължа с тесането :)
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Отговори сама на себе си, какво ще стана след като напусна, после какво ще правя и т.н и т.н и това с ТЕС примерно. Явно че ти е трудно да примеш този човек, но погледни "черногледо" с ТЕС на последствията, ако напуснеш работа. Много е вероятно да имаш и проблеми с желанието ти към тази работа :!:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

nikimm написа:Отговори сама на себе си, какво ще стана след като напусна, после какво ще правя и т.н и т.н и това с ТЕС примерно. Явно че ти е трудно да примеш този човек, но погледни "черногледо" с ТЕС на последствията, ако напуснеш работа. Много е вероятно да имаш и проблеми с желанието ти към тази работа :!:
Да, прав си - има такъв проблем и сега се опитвам да го реша по най-добрия за всички около мен начин. Правя ТЕС, ДП-4 и дълбок ПЕАТ. Ще пиша като го реша :!:
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

продължение

Мнение от mary089 »

Ето завършека на моята история с „малкия тиран”. Всъщност първо трябва да разкажа малко предистория, откъдето тръгна цялата му гадория на този тип. Преди 2 години ми възложиха доста отговорен и важен проект. В този проект участваха около 20 човека, аз отговарях за цялата организация, документация и изпълнение на задачите. Тиранинът ми /ще го наричам Т/, който по начало се изживява като гений и по-велик от него няма на света, в този проект имаше някаква незабележима функция. Аз улисана в работата, която ми отнемаше понякога по 20 часа на ден изобщо не забелязах, че Т.се държи странно, присмехулно и саркастично на моменти – просто не ми беше до неговите настроения и простотии. Един ден в разгара на проекта или по-скоро, когато работата клонеше към приключване, големият шеф ме извика и ми каза, че пристига проверка от регулиращия ни орган и да се оправям. Това ми дойде малко неочаквано. По време на проверката стана ясно, че тя е предизвикана вследствие на множество доноси и „анонимни” сигнали от същия този Т. Слава Богу аз и колегите ми успяхме да докажем, че всичко с проекта е ОК. Вярно е,че тогава бях в прединфарктно състояние, защото проектът наистина беше изключително сериозен. След проверката получихме протокол, в който пишеше само хубави неща за работата ни с малки препоръки. Дълго време след цялата история се надявах този Т. да бъде наказан, да бъде най-малкото понижен от ръководството. Междувременно ръководството на организацията се смени, а Т си е все още на същата длъжност и с тенденции към повишение - успя да се внедри под кожата и на новото ръководство. Както писах по-горе, многократно ТЕС-ах омразата си към този човек, невъзможността да му простя гадостите, които и след този случай продължиха, гнусното му поведение не само към мен, а и към повечето колеги, подлизурството му към висшестоящите и нагаждачеството...накрая взех решение да напусна и то не толкова заради него, а защото след онзи голям проект, който завършихме все пак успешно, просто нямах повече перспектива там. Преди 4 месеца започнах да се настройвам за промяна, да ТЕС-ам всички страхове, свързани с нея, всяко негативно чувство, същевременно продължих да ТЕС-ам и да правя ДП-4 на всички гадни случки с Т - стари и нови. Разпратих си сивито в различни фирми и зачаках спокойно, защото вътрешно бях убедена, че промяната е неминуема. Точно 2 месеца след това ми се обадиха от най-добрата от всички възможности. Съвсем „случайно” сивито ми беше попаднало в ръцете на един от инспекторите, които участваха в проверката, предизвикана от Т.!!! Сега той беше преминал на друга работа на по-висока длъжност, но ме помнеше и явно оценяваше работата ми. Предложи ми страхотна длъжност с много по-висока заплата от предишната. Естествено приех и знам, че го заслужавам. Сега вече съм в новата фирма и с удоволствие ходя на работа, очаквайки нови предизвикателства :-))) А Т. ....просто не ме интересува, вярвам, че връзката ми с него приключи завинаги!
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Супер :) Браво за успеха :D
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А осъзнаваш ли, че без Т това нямаше да се случи. :)
Ако той не бе пускал доноси и не бе предизвикал проверка, инспектора нямаше да се запознае с работата ти и т.н.

Всяко зло е за добро. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

ivangp написа:А осъзнаваш ли, че без Т това нямаше да се случи. :)
Ако той не бе пускал доноси и не бе предизвикал проверка, инспектора нямаше да се запознае с работата ти и т.н.

Всяко зло е за добро. :idea:
Да, осъзнах го и затова разказах историята оттам, за да стане ясна връзката. Предполагам че това е и ролята на "малките тирани" в нашия живот - да ни карат да правим нещо, да се движим, да се развиваме. :)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

О! Невероятно хубав завършек на историята с Т! Заслужено и още по-прекрасно заради това! Браво и честито!
:D :D :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор