Дневникът на Дарис

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
daris uzunova
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 08 Апр 2011 12:01

Дневникът на Дарис

Мнение от daris uzunova »

Здравейте, реших да открия своя тема относно хипофункция на ЩЖ и Хашимото. Заболяването ми беше открито съвсем случайно при профилактичен преглед и не се знаеше от кога се е появило. Няма да обяснявам подробности за стойности и лечение. В момента пия 50 мг елтероксин и успях да вкарам хормоните в норма. От три месеца се занимавам с ТЕС и се чувствам добре, но не съм си правила скоро изследвания. В момента чувствам стягане в гърлото и това ме безпокои.
Последният път когато жлезата ме стягаше бях вдигнала много стойността на хормона и за това сега си мисля, че нещата се повтарят.
Искам да си направя изследвания за да видя как се движат нещата в каква посока.За свалянето на антителета отскоро правя и темпорални потупвания негативна и позитивна настройка. До сега с ТЕС съм използвала следните декларации:
1. "Въпреки, че щитовидната ми жлеза не произвежда достатъчно тироксин, тъй като мозъкът ми си мисли, че е чуждо тяло и я унищожава с антитела, аз напълно и безрезервно приемам себе си и моля мозъка ми да разпознае щитовидната ми жлеза като важен орган от моето тяло и тя да започне да произвежда достатъчно количество тироксин, така че да се чувствам добре"
2. "Въпреки, че имам нежелани мисли и чувства, които на физическо ниво се проявяват като антитела разрушаващи щитовидната ми жлеза, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се изчиствам от нежеланите си мисли и чувства сега."
3.Въпреки че жлезата ми се омързеливи ..............и моля жлезата си да се вземе в ръце и да започне да произвежда оптимални количества тироксин.
4. "Въпреки, че ЩЖ е индикатор за негативни емоции, които задържам в себе си, и които е добре просто и безрезервно да изпитвам, аз... обичам ЩЖ и и благодаря за прекрасната работа, която е свършила за мен досега. Обещавам да не я товаря повече с негативни емоции, а да ги пропускам да минат през мен. Избирам да съм чист проводник на енергия от всеки вид"
Всичките декларации съм ги взела от форума и много ми допаднаха, каточе ли бяха писани за мен.
Предизвикателство и визуализация не съм правила, не знам каква визуализация ще бъде подходяща за здрава ЩЖ? Цялата истина е, че като усещам стягане в гърлото си мисля, че не съм постигнала много в оздравяването си т.е. имам съмнения. Да вметна, че преди да започна ТЕС пиех по 75 мг елтероксин, аз го намалих на 50 мг. Затова искам изследвания. Май, че изпитвам неувереност, тази черта е доста характерна за мен, въпреки, че не ми личи в поведението. Непрекъснато искам да правя нещо за да си доказвам, че се справям и изпитвам удовлетворение от това.
Прочетох във форума за Предизвикателство за хроничен проблем и ще го направя за един месец /10 чаши вода+сол+визоализация/
Относно стягането в гърлото да правя ли ТЕС от 1-10? Дайте мнения и препоръки. Ще съм много благодарна. Знам, че ще успея! Моля да бъдете до мен. Много вярвам във Вас, с радост бих се възползвала от опита Ви, а от мен работата. Благодаря !
Ния вече ми помогна с идеята да създам тази тема и с други много ценни съвети.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ами ето, вече си установила емоциите неувереност и съмнение, неудовлетвореност, работи с тях. Стягането в гърлото, те кара да чувстваш нещо, направи декларация и тесай до 0. Разбутай ги тези емоции и постепенно ще изскочи нещо по-дълбоко и голямо и съществено...евентуално коренът на проблема породил заболяването ти. Предполагам, че съфорумците със сходен проблем, ще ти помогнат много.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Прави ТЕС за притеснението от стягането в гърлото. Защо реши, че стягането е лош знак, може и да е знак за излекуване. :idea:
Махни притеснението!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
daris uzunova
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 08 Апр 2011 12:01

Мнение от daris uzunova »

Здравейте,
ето как започвам:
1. Сол под езика+вода. Декларация "в.ч. имам хипофункция на ЩЖ и хашимото, аз н.. и б...себеси" Напомняща фраза -" освобождавам се от хипофункцията на ЩЖ и хашимотото." Това се опитвам да го правя 10 пъти на ден. Когато съм на работа ми е трудно, но колкото мога толкова.
2. Сутрин и вечер визуализирам, че разглеждам резултатите от изследванията си и виждам перфектни показания, изпитвам голяма радост, подскачам, разказвам на всички, тичам, усмихвам се излъчвам жизненост.....
3. Като се размислих, установих, че от няколко години /7-8/ изпитвам голямо разочерование от съпруга ми. След като детето ни се роди той много промени отношението си към мен. За него целият свят стана дъщеричката му, а мен ме нямаше никъде. Всичко се въртеше около нея, тя стана доминанта, почувствах се пренебрегната и недостатъчно обичана. Не мога и до днес да приема тази драстична промяна, липсва ми предишното отношение към мен, той ме боготвореше, бях центъра на вселената. Опитвам се да го разбера /има си лична причина да се отдаде на детето изцяло/, но не успявам, не се чувствам достатъчно обичана и обгрижвана както преди. Изпитвам носталгия към миналите ни години. В същото време пък се обвинявам, че ревнувам от детето и си мисля, че това не е редно. От доста години тая това в себе си и не мога да се справя. Затова сега избрах и тази деклерация, ползвам и нея когато ме стегне гърлото -" в.ч. изпитвам гняв към съпруга ми, който се проявява като стягане в гърлото, аз .....себе си". Напомнящата фраза се променя на всяка точка :
- прощавам му
- искам да му простя
- трябва да му простя
- обичам го
- не мога да простя...
каквото ми дойде в момента на ум. Така правя винаги пълен кръг по точките, използвам и допълнителните.
Имам въпроси:
Как да процедирам? Само когато ме стяга гърлото ли да правя ТЕС или до изчистване на усещането. Трудно ми е да определям след всеки сеанс силата на усещането и ако то не се променя какво правя? Толкова тесане, а това стягане не изчезва.
Бях чела, че ако не се променя усещането е безмислено да продължаваш със същата декларация. Още не мога да усетя как да процедирам.
Освен това установих, че всяка нежелана емоция я усещам като стягане в гърлото. Но каквото и да променям в декларацията и напомнящата фраза , стягането остава.
Теснах и притеснението си за стягането в гърлото. Не разбрах дали трябва само веднъж или до изчистването му изцяло.
Дайте мнения. Благодаря Ви.


-
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Много общо я караш. Искаш с един удар да решиш няколко проблема. По-сигурният подход е диференцираният и конкретен подход.

Следното е извадено от твоя пост и е добре да се изчисти:
Въпреки че:
изпитвам голямо разочерование от съпруга ми. След като детето ни се роди той много промени отношението си към мен. ............... почувствах се пренебрегната и недостатъчно обичана ...............Не мога и до днес да приема тази драстична промяна,
......................липсва ми предишното отношение към мен, ...............Опитвам се да го разбера но не успявам, ...................не се чувствам достатъчно обичана и обгрижвана както преди. ..................Изпитвам носталгия към миналите ни години. ..................В същото време пък се обвинявам, че ревнувам от детето и си мисля, че това не е редно. ...............................От доста години тая това в себе си и не мога да се справя.
Всяка фраза разделена с многоточия да се ТЕСа отделно докато бъде изчистена от емоции!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор